MŚJ w Rasnovie: Niemcy z drużynowym złotem, Polska siódma

 • 2016-02-24 16:25

Reprezentacja Niemiec triumfowała w konkursie drużynowym mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie (HS100). Srebrne medale wywalczyli Norwegowie, a brązowe Japończycy. Polska zajęła siódmą pozycję.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się reprezentacja Niemiec. Po skokach Jonathana Siegela (94 m), Adriana Sella (89 m), Tima Fuchsa (89,5 m) oraz Davida Siegela (97 m), liderzy mieli przewagę 11,7 punktu nad drugą Norwegią oraz 26,9 punktu nad trzecią Japonią. Na kolejnych miejsach plasowali się Czesi, Słoweńcy, Austriacy i Finowie.

Reprezentacja Polski w składzie Łukasz Podżorski (76 m), Krzysztof Leja (81,5 m), Dominik Kastelik (82 m) i Przemysław Kantyka (91,5 m) zajmowała na półmetku rywalizacji ósmą pozycję.

Na pierwszej serii udział w zawodach zakończyły zespoły Rumunii, Francji, Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Pierwsza seria konkursowa została rozegrana z 18. (grupy 1 i 2), 19. (grupa 3) i 20. (grupa 4) belki startowej.

W finale Niemcy przypieczętowali swój triumf, sięgając po pierwsze od 2008 roku drużynowe złoto na MŚJ. Zwycięzcy w składzie Jonathan Siegel (97 m), Adrian Sell (89 m), Tim Fuchs (85,5 m) i David Siegel (89,5 m) ostatecznie zwiększyli przewagę nad drugą Norwegią do 28,3 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy, którzy o 12,1 punktu wyprzedzili czwartych Austriaków oraz o 12,9 punktu piątych Słoweńców. Na szóstą pozycję spadli Czesi.

Polacy ostatecznie wyprzedzili Finów i zakończyli rywalizację na siódmym miejscu, po skokach Łukasza Podżorskiego (88 m), Krzysztofa Lei (85,5 m), Dominika Kastelika (83 m) i Przemysława Kantyki (86,5 m).

Finałowa seria rozegrana została z 20. (grupa 1) oraz 19. (grupy 2-4) platformy startowej.

Tym samym skoczkowie narciarscy ekspresowo zakończyli swój udział na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym Rasnov 2016. Choć pierwotnie pierwsze medale w tej dyscyplinie miały być rozdane dopiero jutro. Przyspieszenie nastąpiło w wyniku wiosennej pogody w Rumunii. Wszystkie cztery konkursy w skokach narciarskich rozegrano w przeciągu nieco ponad 31 godzin!

Zwycięzcą klasyfikacji medalowej w skokach narciarskich zostali Niemcy z dwoma złotymi krążkami Davida Siegela i męskiej reprezentacji. Wśród pań triumfowała Austriaczka Chiara Hoelzl, zaś zawody drużyn mieszanych wygrali Słoweńcy. Polscy skoczkowie wrócą z Rasnova bez medalu.

Kolejne Mistrzostwa Świata Juniorów rozegrane zostaną w 2017 roku w amerykańskim Park City.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne wyniki indywidualne konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (16237) komentarze: (137)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • JankessPL doświadczony
  Prawdziwi MŚJ

  Zrobiłem kiedyś statystki na temat prawdziwych Mistrzów świata juniorów, bo nie oszukujmy się 20 letni facet to żaden junior
  Ciekawostką byłoby na pewno brąz dla Freeneta, byłby to zresztą pierwszy medal dla amerykanów. No i po cichu liczę że Winter jednak wystrzeli, bo to chyba największy ich talent
  2007-BEZ ZMIAN
  2008: 1-M.KOT(7),P.KARELIN(7) 3-M.INNAUER(9)
  2009: 1-L.MUELLER(1), 2-M.KOT(2), 3-P.BODMER(4)
  2010: 1-P.PREVC(2), 2-V.ZOGRAFSKI(7), 3-P.FRENETTE(12)
  2011: 1-V.ZOGRAFSKI(1), 2-S.KRAFT(2), 3-T.LACKNER(6)
  2012: 1-A.ZNISZCZOŁ(2), 2-P.SJOEEN(4), 3-K.MURAŃKA(6)
  2013: 1-A.WELLINGER(5), 2-M.BERGGAARD(8), 3-C.PREVC(11)
  2014: 1-S.BRADATSCH(4), 2-C.PREVC(9), 3-P.WINTER(10)
  2015: 1-V.POLASEK(8), 2-A.INSAM(15), 3-P.WINTER(20)
  2016: 1-D.Prevc(2), 2-B.Pavlovcic(10), 3-A.Sell(13)

 • pawel96 profesor

  @muszek59

  Młodszy brat.

 • muszek59 początkujący
  Sigiel

  Sigiel Jonathan - to jakas rodzina Davida ?

 • HKS początkujący

  @znawca japońskiego
  Podobno R.Kobayashi ma dołączyć do składu, ale chyba dopiero na Wisłę.

 • anonim

  Niemcy bez zmian, a Norwegowie bez Forfanga.

 • anonim

  Podał ktoś poza nami skład na Ałmaty, bo nic się jakoś o tym nie mówi. Japończycy targają do Azji tą samą szóstkę? Bo niby do końca sezonu, ale nie wiem czy nie zrobią tu wyjątku. Ewentualni ludzie z kraju będą mieli do facto bliżej.

 • Ponurzyca profesor

  @dervish więcej to by było pożytku jakby Miętus został w domu by obejżeć ,,nowy" teleranek a do Niemiec dojechał Kantyka ;)

  P.S. Kruczek będzie trenował indywidualnie ze Stochem?

 • pawelf1 profesor
  Ślepy jestem:))))

  Myślałem, że Stoch ma 669 pkt a Murańce odejdzie 57. Ot ślepota .
  Cóż Kadra A mknie z prędkością światła w dolne rejony rankingu a B powoli się umacnia ....(z wyjątkami)

 • dervish profesor
  HKS

  Jednak zdecydowanie więcej pożytku byłoby gdyby Murańka zamiast w Brotterode wystartował w PŚ w Kazachtanie.

 • lol początkujący
  WRL

  Na ten moment (po odjęciu punktów za 7 period):
  18. Stoch 445
  20. Kubacki 426
  25. Żyła 308
  33. Hula 199
  35. Kot 177
  46. Ziobro 146
  54. Stękała 93
  56. Murańka 83
  72. Kłusek 36
  99. Wolny 5
  101. Zniszczoł 3

 • pawelf1 profesor
  Ciekawostki z WRL......

  Po zakończeniu obecnego obecnego periodu z rankingu odjęte będą punkty zdobyte w ostatnim periodzie poprzedniego sezonu .
  Najwięcej odjęte zostanie Bardalowi ,Jakobsenowi (obaj zakończyli kariery) i Velcie a
  także Stochowi , Żyle i Murańce.
  Ciekawa sprawa z Polakami . Po raz pierwszy od bardzo dawna Żyła spadnie za Kubackiego . Co ciekawe nie wiele zabraknie by Dawid wyprzedził też Kamila , jakieś 40 pkt , które przecież może zdobyć w Kazachstanie.....
  "Pięknie" to pokazuje co się dzieje w kadrach w tym sezonie.
  Murańka też "zrówna się" puktami ze Stękałą , albo spadnie za ( ewentualne pkt Stękały w Kazachstanie).

 • PIBEK123 bywalec

  Samo mi ucina więc nie wiem co się dzieje. Podałem link zaraz po tych odpowiedziach i może dlatego...
  Tutaj link: http://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie,wywiad-z-adamem-malyszem,artykul,102978,1,300.html

 • PIBEK123 bywalec
  -

  Niestety chyba mi urwało kawałek ;( Tutaj końcówka:

  Podobno zdenerwował się trochę na Łukasza Kruczka, że dużo załatwiał za jego plecami.
  Adam Małysz: Czytałem o tym w

 • PIBEK123 bywalec
  Z innej beczki. Przeczytajcie sobie ten wywiad!

  Pod spodem zamieściłem tylko jego część... Ciekawy wywiad. Polecam przeczytać jeśli ktoś nie widział go. Jest stary ale ciekawy...

  Najgorsze były igrzyska olimpijskie w Turynie?
  Adam Małysz: Wcale nie. Na średniej skoczni byłem blisko medalu, zabrakło półtora punktu. Heinz Kuttin, który nas wtedy prowadził, był dobrym trenerem, ale trafił na zły czas. Wykonaliśmy straszną pracę. Powtarza to teraz z nim Thomas Morgenstern i ma efekty. Jestem przekonany, że gdyby Kuttin został w Polsce jeszcze rok, to ja i ci skoczkowie, którzy są silni, przetrzymaliby ciężkie momenty i zaczęliby skakać. Do tej pory zbierałem różne opinie od zawodników. Może was zaskoczę, ale każdy kto trenował ze Stefanem Horngacherem (prowadził kadrę juniorów w czasie kiedy głównym szkoleniowcem był Kuttin - przyp. red.) do tej pory mówi, że marzy, aby ten wrócił. Nie wiem, dlaczego wtedy tak to się potoczyło. Były głosy, że Horngacher zaczął się stawiać prezesowi. Kiedy jeszcze nie planowałem końca kariery, powiedziałem, że jak już odejdę od skoków, spróbuję spełnić ich marzenie. Gdyby Horngacher chciał i związek się zgodził, zrobiłbym wszystko, żeby wrócił.

  Tajner nie cierpiał Kuttina. Mówił że przez jego treningi obwód pana uda zmniejszył się o 2 cm choć podobno nikt nie mierzył..
  Adam Małysz: Najdziwniejsze że kiedy, Tajner odchodził, powiedział, że zostawia mnie w dobrych rękach. I nie cierpiał tego Kuttina? To dla mnie aż śmieszne.
  Kuttin zawalił panu Oberstdorf...

  Adam Małysz: Nigdy nie miałem do niego pretensji. On po prostu trafił na zły czas. Jako jedyny się z nim dogadywałem, zresztą uczył mnie niemieckiego. Dużo rzeczy mi wyjaśnił. Do tej pory mamy dobry kontakt. Zaszkodził sobie trochę tym, że już w Turynie powiedział, że odchodzi. Później jednak chciał dalej pracować.
  Podobno zdenerwował się trochę na Łukasza Kruczka, że dużo załatwiał za jego plecami.
  Adam Małysz: Czytałem o tym w

 • HKS początkujący

  @dejw
  Murańka strategicznie ubezpiecza limit bo będzie o niego niesamowita walka!!

  A co do Siegela to też napisałem, że wróci pewnie na cały sezon (może poza Planicą);) Wydawało mi się że będzie miał ciężko ale spisał się świetnie na MŚJ, a Eisenbichler i Geiger skaczą od przypadku do przypadku, chociaż podium to podium. W Ałmatach mają być równe warunki więc będzie 9 skoków na porównanie - Wellinger czy Leyhe ostatnio też wyglądają bardzo słabo (jeszcze słabiej od wcześniejszej dwójki) poza epizodem na normalnej.

  Aschenwald tym spadnie w Lahti uratował Słoweńców, bo wątpię żeby był aż tak dobry chociaż to w sumie mołodzian także może faktycznie już na stałe wejść na pewien poziom.

 • anonim
  @dejw

  Dzięki

 • dejw profesor
  @Dominik

  Znajdziesz ją na tej stronie. Wejdź w zakładkę zawody mężczyzn, albo w artykuł o drugim konkursie w Iron-Mountain.

 • anonim
  Klasyfikacja

  Czy mógłby ktoś podać klasyfikację obecnego periodu PK? Albo podać gdzie mógłbym to znaleźć.

 • dejw profesor
  @HKS

  A co Słoweńców, to w sumie się zgadzam. Ale nawet mimo absencji Semenica w Broterode może i tak.. to miejsce wywalczyć ;) Wystarczy że Aschenwald zaliczy w Ałmatach podobne konkursy jak ostatnio w Kuopio ;)

 • dejw profesor
  @HKS

  O proszę. Powrót Ryoyu byłby bardzo miłą wiadomością.
  Jeśli miałby znów błysnąć choć raz tak jak w Zakopanem, to i on może spróbować powalczyć o szanse występu w finale sezonu ;)

  Ja bym powiedział, że jednak Siegel także zasłużył sobie na szansę zaliczenia chociaż jednego weekendu ;) A i jego forma wydaje się być w tym momencie jeszcze wyższa, niż ta która pozwalała mu zaliczyć bardzo udane konkursy w Sapporo i Ga-Pa.

  A zgłoszenie Polaków na Broterode jednak się nie sprawdziło, jest jedna pozytywna zmiana: Murańka zamiast Zapotocznego.
  Klimkowi chyba dają szansę na próbę odrobienia strat do Kłuska i wywalczenia miejsca dla siebie na końcówkę sezonu ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).