Dawid Kubacki: "Szkoda nóg"

 • 2016-08-06 12:25

Jedynym skoczkiem, który w piątek przekroczył rozmiar skoczni im. Andreasa Kuettela był Dawid Kubacki. 26-latek uzyskał 117,5 metra podczas kwalifikacji, jednak wskutek słabego jakościowo lądowania, sędziowie orzekający styl odjęli sporo punktów od noty końcowej Polaka. Ostatecznie Kubacki zakończył eliminacje na 15. lokacie.

Dawid KubackiDawid Kubacki

Skąd taka poprawa w skokach na tle poprzednich startów? - Mieliśmy kilka dni treningów w Hinterzarten, gdzie sporo kluczowych rzeczy udało się poprawić. Skoki zyskały dynamikę, a odległości są dużo fajniejsze. Szkoda dzisiejszego lądowania, ale było ono z takiej wysokości, że szkoda nóg. Nawet się nie przymierzałem do tego, aby wylądować to telemarkiem. W zawodach trzeba skupić się na lądowaniu, a w kwalifikacjach nie jest to tak ważne jak kolana, które mam nadzieję, że jeszcze trochę posłużą.

Było to wynikiem błędu podobnego do tego, który zakończył się upadkiem w Wiśle? - Wielkiego błędu nie było przy dojściu do lądowania. Miałem sporo wysokości, a belka była wyższa od tej, którą ustawiano w seriach treningowych. Do tego lekko tylny wiatr odwrócił się na delikatny pod narty, co zaowocowało taką wysokością, że ciężko mi było z tego wylądować.

Obiekt w Einsiedeln odpowiada? - W ostatnich latach notowałem tutaj w miarę udane starty. Skocznia jest przyjemna, bo ani duża, ani mała. Coś pomiędzy, ale ja lubię tutaj skakać.

Jak Dawid Kubacki odbiera odejście od rozgrzewki pod samą skocznią? - Jest to nowy pomysł trenera. Rano budzimy się na sali, a później już nie odbywamy rozgrzewki na skoczni. Zawsze można się jeszcze dogrzać na skoczni, więc nie widzę w tym żadnego problemu. Jeżeli jest za duża przerwa od rozgrzewki do skoku, wówczas można się jeszcze delikatnie ruszyć i te mięśnie pobudzić. Przeważnie jesteśmy przygotowani do tego, że na zawodach cały czas jest się w aktywności i gotowości do skakania, zwłaszcza kiedy zawody są przeciągane. W tym nie ma dla nas nic dziwnego.

W jaki sposób minął pobyt w Hinterzarten? - Mieliśmy dwa dni wolnego. Ja sobie zabrałem model, więc miałem możliwość, aby trochę polatać. Byliśmy też na basenach termalnych w ramach odnowy. Myślę, że się nam to przydało, aby odpocząć po wcześniejszych startach. Treningów nie było bardzo dużo, ale stawialiśmy na jakość, a nie ich ilość.

Podium w sobotę jest realne? - Myślę, że jak najbardziej stać nas na nie i będziemy się do tego przykładać w stu procentach. A jak wyjdzie? Zobaczymy w sobotę.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3847) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Przecież Dawid sobie robił jaja z tym "systemem bez rozgrzewki". :P

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Dawid ma szansę zakończyć zawody w TOP10.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).