Jakub Wolny: "Jest to dla mnie obciążenie psychiczne"

 • 2016-10-13 16:36

Za Jakubem Wolnym najbardziej intensywny sezon letni w dotychczasowej karierze. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, 21-latek na stałe wrócił do międzynarodowej rywalizacji. W pierwszym okresie współpracy ze Stefanem Horngacherem, był on jedynym Polakiem, który wziął udział we wszystkich zawodach Letniego Grand Prix 2016. Przy okazji finałowych zmagań w Hinzenbach i Klingenthal członek kadry A wspominał o bólu pleców. Co wykazały badania po powrocie do kraju?

Jakub WolnyJakub Wolny

- Były badania, ale nie wykazały one nic nadzwyczajnego, więc tyle dobrego. Jeszcze delikatnie je czuję, ale już jest coraz lepiej - zapewnia mieszkaniec Wilkowic.

Jak Wolny ocenia krajowy czempionat w Wiśle Malince w swoim wykonaniu? - Słabo, bardzo słabo. Moje skoki trochę się rozregulowały. Teraz nie skaczę dobrze. Indywidualnie zająłem 14. miejsce. Pierwszy skok nie był jeszcze taki zły, ale drugi był fatalny. Teraz jedziemy do Predazzo, gdzie będzie trzeba doszlifować formę. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Jakie są wrażenia po pierwszych miesiącach pracy z austriackim szkoleniowcem? - Przyjemnie się z nim trenuje. Ja jeździłem na wszystkie zawody Letniego Grand Prix i nie mówię, że jestem zmęczony, bo nie jestem, ale jest to dla mnie jakieś obciążenie psychiczne. Treningi były w porządku. W połowie sezonu letniego zacząłem fajnie skakać, ale po wakacyjnej przerwie nie mogłem sobie dobrze skoczyć.

Czy kontuzjowane kolano dawało o sobie znać podczas tak intensywnego okresu? - Na szczęście nie było żadnych problemów.

Adam Małysz jest potrzebny na stanowisko dyrektora-koordynatora PZN ds. skoków i kombinacji? - Z pewnością. Bardzo fajnie, że jest w skokach i będzie nas wspierał. Wiadomo, kim jest Adam Małysz. Wszyscy go znają, więc jest potrzebna taka twarz w tym sporcie. Ma on też wszędzie dużo znajomości.

W czym tkwi największy problem w aktualnych skokach mistrza świata juniorów z 2014 roku? - Odbicie samo w sobie jest dobre, ale lot nad bulą nie jest optymalny. Lecę zaparty i nie przechodzę płynnie do fazy lotu.

Co jest celem na sezon zimowy? - Bardzo dobre skoki!

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4983) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).