Kadra Polski na Puchar Świata w Ruce!

 • 2016-10-13 23:42

Do rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich pozostało sześć tygodni, tymczasem Stefan Horngacher jako pierwszy ze światowej czołówki odsłonił karty. Trener reprezentacji Polski ogłosił skład kadry Biało-Czerwonych na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Ruce k. Kuusamo.

Decyzja o wyborze zawodników na pierwszy weekend Pucharu Świata 2016/2017 zapadła tuż po zakończeniu zgrupowania polskiej kadry we włoskim Predazzo. Jak przyznaje trener reprezentacji Stefan Horngacher, wybór siódemki skoczków na zawody w Finlandii został dokonany we współpracy wszystkich trenerów kadr szkoleniowych.

Kadra Polski na PŚ w Ruce:

- Kamil Stoch (22. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Stefan Hula (26. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Dawid Kubacki (29. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Maciej Kot (31. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Piotr Żyła (35. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Klemens Murańka (50. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2015/2016);

- Aleksander Zniszczoł.

W związku z wybraniem przez sztab szkoleniowy siódemki polskich skoczków, którzy wystartują w zawodach PŚ w Ruce, od tego momentu Aleksander Zniszczoł będzie przygotowywał się do sezonu pod okiem Stefana Horngachera, zaś Jakub Wolny i Andrzej Stękała - Roberta Matei.

Zadowolenia z awansu do grupy Stefana Horngachera nie ukrywa Aleksander Zniszczoł, dla którego poprzednia zima z pewnością nie należała do udanych: – To był mój tegoroczny cel, by znaleźć się w grupie prowadzonej przez Stefana Horngachera i naprawdę ciężko na to pracowałem. Dalej będę dawał z siebie wszystko, bo chcę osiągać jak najlepsze wyniki i konsekwentnie realizować moje cele na zimę – przyznaje reprezentant Polski i dodaje: – Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu zdecydowałem, że włożę w treningi naprawdę bardzo dużo energii i pracy. Bardzo chciałem dobrze skakać, nie tylko dla siebie, ale także dla narzeczonej i dla swojego spokojnego życia. To w końcu moja praca i skupiałem się na tym, by ją jak najlepiej wykonywać. Jestem zadowolony ze zgrupowania w Predazzo, bo na dzisiejszych treningach pokazałem na co mnie stać. Skoki były fajne i powtarzalne. Dowiedziałem się właśnie, że zostałem powołany na Puchar Świata w Kuusamo. Już od jutra trenuję z grupą prowadzoną przez Stefana i jadę z nią na kolejny obóz treningowy, a potem na kolejne, aż do Kuusamo. Stefan będzie teraz układał moje plany treningowe.

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 24.11.2016
12:00 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje

Piątek, 25.11.2016
16:00 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 26.11.2016
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: PZN/Alicja Kosman
oglądalność: (19313) komentarze: (125)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  czekanie

  No to czekamy na końcówke listopada :D ocenimy kota, czy będzie w top5 chociaż.

  Bo w przypadku murańki i kubackie nie liczyłbym na więcej niż 150pkt przez cały sezon.

 • yyy profesor

  Mam nadzieje na efekt nowej miotły

 • Dabek bywalec
  Już nieco ponad miesiąc

  Zaczną się emocje a przede wszystkich hejty i dyskusja (jak zwykle)

 • shi stały bywalec
  @Wojciechowski

  Płacą za reklamę. O marketngu sportowym masz podobne pojęcie, jak ja o zbiorach ananasów na Sri Lance. Zadziwiająco gminy nie chcą płacić za reklamę w skokach, ciekawe dlaczego:).

 • Wojciechowski profesor
  @shi

  To chyba jakiś żart. Arka, Jagiellonia, Lechia, Piast, Śląsk i jeszcze kilka innych klubów dostają miliony z budżetów miast za tzw. promocję (nie w nagrodę za wyniki!). W Europie może to są tylko prywatne pieniądze, w Polsce akurat rzadko kiedy...

 • zibiszew profesor
  Małysz

  Adam w roli fotografa na stronie pzn.I jeszcze te kamery go-pro:).Ciekawe...

 • anonim
  Kubacki

  Kubacki jak zwykle w zimie będzie jeździł na wycieczki do tego
  kawy w kubku i jakieś gry po skończonych dla niego kwalifikacjach.

 • anonim

  za zniszczola ziobro/stekalal

 • anonim
  Ach Zima idzie !

  Wraca klimat forum ! Ledwie ogłoszono skład na Rukę (i to na półtora miesiąca przed PŚ) a już ponad setka wpisów, dyskusje, kłótnie, niesnaski... Jak to niewiele trzeba... Aż strach pomyśleć co będzie za miesiąc :)

 • shi stały bywalec
  @wykidajlo

  że co? Jakiego profesora?

  @Kolos

  To pojechałeś z tymi 3/4. W Ekstraklapie tylko Korona i Ruch biorą od miasta. Ci pierwsi chcą swoje udziały od dawna sprzedać, a Ruch dostał pożyczki, które ma spłacić do roku 2020. Jeszcze jedynie Zagłębie bierze od państwowej firmy, ale za reklamę. Cała reszta to prywatne pieniądze. Wszystkie topowe ligi w Europie to wyłącznie prywatni inwestorzy, zresztą w tych średnich ligach jest to samo. Pojęcie widzę masz spore... 95% budżetu PZPN to dochody własne - masz na ich stronie sprawozdania finansowe.

 • wikidajlo weteran
  shi_

  niektorzy tu dyskutuja tylko po to by sobie komentarze nabijac. Tytulu profesora potrzeba? A nie lepiej sie uczyc?

 • Kolos profesor
  shi

  Raczysz żartować, w Polskich warunkach 3/4 klubów piłkarskich żyje na kapitale państwowym. W większym lub mniejszym stopniu ale jednak piłkarze nożni przejadą spory procent państwowych pieniędzy.

 • shi_ początkujący
  @Kolos

  Fakt, sportem olimpijskim szybownictwo nie jest. Jedynie jako ciekawostkę mogę podać, że było jako dyscyplina pokazowa (w 1936r. w Berlinie:).

  Piłkarze mają takie warunki nie dzięki związkom sportowym/dotacjom państwa, tylko dzięki klubom, a tam w przeważającej większości jest prywatny kapitał.

  W kilkudziesięciu krajach skoki wątpię by były uprawiane, a na pewno nie jest tak, że nie są uprawiane z uwagi na to, iż ciężko zostać średniej klasy skoczkiem. Po prostu nikomu nie opłaca się inwestować w ten sport, bo nikt poza kilkoma krajami nie traktuje go poważnie. Sport to od dawna pieniądze, a tutaj nawet kraje z tradycjami skoków narciarskich jej nie mają. Dopiero co toczyła się dyskusja, dlaczego nie chcą konkursu organizować Czesi, Francuzi czy Włosi. Dobrze wiedzą, że to finansowa klapa.

 • Kolos profesor
  shi

  Szybownictwo sportowe w przeciwieństwie do skoków nie jest sportem olimpijskim. Skoki narciarskie w Polsce trenuje pewnie z dwie setki ludzi, z tego jednak większość to dzieciaki z których tylko kilka może kilkanaście procent otrze się o zawodowe skoki.

  W zawodowych rangi FIS na 3 szczeblach (PŚ, PK, FIS Cup) startuje rokrocznie mniej więcej ok. 500 - 600 skoczków skoczków.

  Czy to dużo czy mało ciężko powiedzieć, trzeba brać pod uwagę specyfikę konkurencji. Moim zdaniem to w skokach trudniej być średniej klasy zawodnikiem niż w wielu innych sportach. Gdyby było inaczej to nie w ok. 15 krajach uprawiano by skoki tylko pewnie w kilkudziesięciu krajach.

  I naszym skoczkom daleko do "cieplarnianych" warunków. Bo co powiedzieć o Niemcach czy Austriakach?? Nasi skoczkowie nie podróżują na zawody specjalnym autobusem...

  Cieplarniane i znacznie przepłacane warunki to maja piłkarze nożni a grają kompletny piach.

 • shi_ początkujący
  @Kolos

  Oczywiście głównie w sensie globalnym. Ale w lokalnym również, ponieważ jest to dyscyplina, której nie da się uprawiać masowo. W LMP wzięło udział... 35 zawodników, więc jest to niszowa dyscyplina nawet w Polsce. Skoki są tu co najwyżej popularne wśród kibiców. Nie oceniam tego na zasadzie, że coś jest złe/dobre, ot konstatacja.

  Z tą światową czołówką, w szerszym jak piszesz rozumieniu, to też bym nie przesadzał, patrząc na liczbę krajów, w których się tą dyscyplinę uprawia. A już w ogóle, jeśli mówimy o uprawianiu jej na poważnie. "Trochę" łatwiej jest być średniej klasy skoczkiem niż średniej klasy zawodnikiem z całej innej masy dyscyplin.

  W szybownictwie sportowym od lat wygrywamy niemal wszystko (aktualni mistrzowie świata, Nieradka i Kawa) czy Europy (Staryszak). A w rankingu światowym jest obecnie ponad 5 tys. zawodników, ilu jest skoczków? Takie retoryczne pytanie. I co ciekawe piloci nie mają cieplarnianych warunków jak nasze nieloty ze skoczni, większość środków na sprzęt i przygotowania to ich prywatne pieniądze.

 • Kolos profesor
  shi

  Jak piszemy o niszowości danego sportu to określimy obszar o którym mówimy - w Polsce i w paru innych krajach skoki narciarskie niszowe nie są, natomiast w wielu innych czy globalnie jak najbardziej są niszowe.

  A Polscy skoczkowie nawet w beznadziejnej formie są światową czołówką (oczywiście w szerszym rozumieniu). O ilu sportach możemy to powiedzieć ze Polacy są tam światową czołówką?? Mi przychodzi do głowy tylko żużel.

 • shi_ początkujący
  @HKS

  Tak, bo skoki są niszowe, Polacy są słabi, społeczeństwo w większości jest głupie (taki świat, cytując klasyka JKM, idiotów jest zawsze więcej niż ludzi inteligentnych), a pseudo znawców tutaj nie brakuje, bo tylko ktoś taki może pisać, że "trener popełnia błąd powołując na 1,5 mc przed zawodami". Opisuję rzeczywistość.

  I po to ktoś ten magiczny link IGNORUJ... zamieścił, żebyś go użył jak ci nie pasuje opisywanie faktów przeze mnie, a nie wylewanie żali.

 • HKS początkujący

  @shi_
  Na tytuł pseudoznawcy najciężej pracujesz tutaj Ty. Gdzie się nie wejdzie w newsa to można przeczytać wpisy Twojego autorstwa jakie to skoki są niszowe, jacy to Polacy są słabi i jakimi są skokowymi nieudacznikami, jakie to społeczeństwo jest głupie, jacy to pseudoznawcy się tutaj wypowiadają i do tego cała masa życiowych mądrości i rad.

  Nie wiem po co tak cierpisz na tej stronie i skąd takie samobiczowanie ale zaryzykuje stwierdzenie, że na prawdę nikt by tu nie tęsknił jakbyś sobie ulżył psychicznie.

  Ja swoich rad dla siebie nie zachowam, bo nie uważam dyskusji pod newsami za brednie pseduoznawców (jakbym tak uważał to bym się nie wypowiadał, tutaj poziom jest bardzo wysoki jeśli chodzi o internetowe fora i to mimo braku rejestracji) i nie uważam tego kraju za chory. Natomiast jeśli chcesz być cierpiącym mesjaszem tego forum to oczywiście życzę powodzenia, ale ja już postaram się Twoje wpisy ignorować.

 • shi_ początkujący
  @HKS

  Dzięki za rady, zachowaj je dla siebie. To mają do trenerki, że trener zadecydował, a nie jacyś anonimowi pseudo znawcy z tej strony.

 • zibiszew profesor
  do redacji

  Redakcjo.Na tym forum było wiele komentarzy na temat "mitycznych" treningów. Może warto by pomyśleć o nagraniu którychś z sesji treningowej w połowie listopada, nawet jeśli jakoś nagrań miała by być nie najlepsza?

  do komentujących:

  Co myślicie o tym?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).