Marusiak, Kaliniczenko i Droniak najlepsi na Ukrainie

 • 2016-10-22 22:23

9 października w Worochcie odbyły się letnie mistrzostwa Ukrainy w skokach narciarskich. Na skoczniach kompleksu Awanhard najlepsi okazali się Jewhen Marusiak, Witalij Kaliniczenko i Chrystyna Droniak.

Kompleks skoczni Awanhard w Worochcie od lat znajduje się w opłakanym stanie. Mimo to nadal jest on intensywnie wykorzystywany przez ukraińskich zawodników, gdyż znajdują się w nim 2 największe skocznie w kraju (K-90 i K-75). W szczególnie złym stanie znajduje się igelitowe poszycie zeskoków (zwłaszcza na skoczni K-75), mimo to co roku odbywają się tutaj letnie mistrzostwa Ukrainy. Nie inaczej było i tym razem.

W konkursie na skoczni K-90 najlepszy okazał się Jewhen Marusiak, który po skokach na odległość 95 i 94,5 metra pokonał o 3 punkty wyprzedził Witalija Kaliniczenkę (94 i 95 m). Na najniższym stopniu podium, ze stratą 16,5 punktu do Marusiaka, zajęli ex aequo Wiktor Pasicznyk (90 i 93 m) oraz Andrij Kłymczuk (92 i 90,5 m). Dopiero 5. był brązowy medalista sprzed roku – Stepan Pasicznyk (90,5 i 89 m), który do brązowych medalistów stracił 6,5 punktu.

Mężczyźni rywalizowali również na obiekcie K-75. Złoty medal trafił w ręce wielokrotnego mistrza Ukrainy – Witalija Kaliniczenki, który tym samym powetował sobie porażkę na większej skoczni, udanie kończąc sezon letni, w którym udało mu się zdobyć debiutanckie punkty w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego. Srebrny medal zdobył jego pogromca z obiektu K-90 – Jewhen Marusiak. Skład podium uzupełnił z kolei Andrij Kłymczuk, który tego lata na arenie międzynarodowej zaliczył tylko 3 starty (wszystkie w lipcu).

Podczas zawodów w Worochcie po raz pierwszy w historii o medale mistrzostw Ukrainy w kategorii seniorek walczyły także kobiety, które zmierzyły się ze sobą na skoczni K-75. Tytuł mistrzyni kraju zdobyła najbardziej doświadczona z Ukrainek – Chrystyna Droniak. Na pozostałych stopniach podium stanęły dwie niezwykle młode skoczkinie (obie urodzone w 2003 roku!) – Witalina Herasymiuk (srebrny medal) i Lilija Romaniuk (brąz).


Paweł Borkowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8668) komentarze: (53)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • shi doświadczony
  @camdene

  Co do netu, to fakt, było trochę zabawy, bo modem ściągałem ze Stanów, pamiętam do dziś Roboticsa 33,6K, bez homologacji:). Ale to była partyzantka wtedy totalna. A co do skoków kobiet, to wiesz w sumie masz rację, jak i ja - dyscyplina totalnie niszowa, ale to nie umniejsza treningów i wysiłku dziewczyn. PS. Chudzielce ze skoków to kobiety mają, bo portfel się zgadza:).

 • camdene profesor
  @Shi

  nie chce cie przekonać że nikt poza świrami z tego forum nie ogląda skoków choć wiadomo że nie jest to prawda ale po prostu nalezy sie szacunek i nie trzeba gadac na taki sport w takich kategoriach..nikomu to po prostu nie jest potrzebne..
  W skokach są chudzielce-choć mimo to wyglądają i tak dobrze-mają wyrzeźbione sylwetki i jakoś babki sobie mogą znaleźć ;) wole to niż sumo swoją drogą :)))
  ps.ciekawe czy Freund dostałby dsq za same majtki i czy wtedy ktoś zauważyłby fakt nieprzepisowego kombinezonu..:)
  ps.2 Szacun że miałeś internet dokładnie wtedy kiedy stał się dostępny dla każdego obywatela,jeszcze zanim Polacy stworzyli jakąkolwiek stronę internetową :) U mnie wtedy był byle jaki telewizor,o komputerze nie wspominając :)

 • shi doświadczony
  @camdene

  Wiesz nawet nie pomyślałem przez... 22 lata, bo od 1994r. korzystam z netu, że można się przez forum "dowartościowywać". Po raz kolejny tłumaczę, że nie neguję dyscypliny, kobiet itd. Patrzę z punktu widzenia atrakcyjności danego produktu, a sport to dawno produkt. Piłka najpopularniejsza, a czołowy zespół jest z Konina, bo nikt normalny nie inwestuje w futbol kobiet. Zerowe zainteresowanie. Na LMP mężczyzn było 35 chudzielców, kibiców zero, poza rodzinami tych pierwszych. Chcesz mnie przekonać, że ktokolwiek poza świrami z tego forum będzie oglądać kobiety? Polecam Ci obejrzeć mecz w piłkę, jest na YT, tych "gwiazd", co wygrały finał LM. Takiego kabaretu nie znajdziesz nigdzie indziej, a mamy rozbudowaną scenę kabaretową. Kiedy dotrze do osób tu, że to zwykle ocenianie rzeczywistości. Nie trollowanie jak Lans, że Freund wygrywa ze wszystkimi w samych majtkach i na jednej narcie:).

 • camdene profesor
  @Shi

  ,,Mega złożona dyscyplina
  Zjechać chwilę po rozbiegu, wybić się, lecieć parę sekund w powietrzu i wylądować. Ale tu widzę niektórzy mają całą ideologię, skok na nartach urasta do skomplikowania stworzenia kamienia filozoficznego.''
  pamiętamy... top10 komentarzy sezonu :) Top 1 dalej jest Lans i jego legendarne,,P.P wygrał PŚ nie dlatego że był lepszy ale inni byli gorsi'' :) -to powinno przejść do historii tego forum :)

  Ty określasz skoki kobiet jako komedia,tragisfara,kabaret.Jakoś trzeba zaczynać-skoki kobiet są bardzo młode i szkolenie kobiet też-minie sporo czasu zanim coś z tego wyrośnie bo dopiero kiełkuje ale poziom będzie rósł. Po prostu,gdzieś kobiety muszą startować i najlepsze startują na najwyższym szczeblu..łzy szczęścia tu niektórym spływają jak widzą koreańczyka,estończyka czy ukraińca w zawodach to czemu babki mają nie mieć swojej dyscypliny? niech sie rozwijają a oglądać tego nikt nie musi jak nie chce. Według mnie kabaretem jest np.badminton na Igrzyskach Olimpijskich :)

  Swoją drogą ciekawe jest to,że ja nie wiem o tobie właściwie nic-ty nie wiesz o mnie też nic a mimo to już wiesz,że brakuje mi logiki i trzeźwego myślenia-odważna teza wysunięta w stronę biednego anonima :) I tak się zastanawiam-co by mi to dało gdyby coś takiego wyszło z mojej strony w twoją i jakoś nie mam zielonego pojęcia bo nawet dowartościować się nie ma przy tym jak :)

 • Wojciechowski profesor
  @Kolos

  Na czym polega mniejszym puryzm transkrypcji angielskiej od transkrypcji polskiej, chociażby w przypadku Korniłowa? Nie rozumiem zupełnie.

  Przecież on sam zresztą powiedziałby o sobie, że jest Dienisem, a nie Denisem, bo Rosjanie tam zmiękczają (tak jak my, nie mamy przecież Donizego, tylko Dionizego!).

 • Wojciechowski profesor
  @znawca japońskiego

  Nazwiska Rosjan czy Ukraińców są u nas zapisywane na modłę angielską (także w dokumentach) jedynie od kilkunastu lat. Jeszcze w latach 90. kogoś, kto uważałby, że polska transkrypcja grażdanki jest dziwactwem, samego uważano by za dziwaka.

  Już widzę, jak Trybuna Ludu i Sztandar Młodych obwieszczały bratnią wizytę Brezhneva, Gorbacheva, Tereshkovej, jak fetują marszałków Zhukova, Koneva i Grechki, jak przybyłemu z ZSRR Rosjaninowi urzędnik wpisuje do paszportu polskiego Antonovicha, Sergeevicha czy innego Vladimirovicha. Ze śmiechu byśmy porobili w majty...

 • shi doświadczony
  @camdene

  @FunFact

  Piszecie takie bzdury, że głowa mała:). Nie mam nic przeciwko kobietom w jakimkolwiek zawodzie, tylko z robienia tego szopki i jakiejś rangi. A skoki cenię od ponad 20 lat, po nocach siedziałem jak Małysz odpalił w Japonii. Wy nie rozumiecie logiki i trzeźwego myślenia. Skoki kobiet to tragifarsa, nie skaczą jak mają ochotę, ale interesuje to ze 20 masochistów z tego forum. Gość dobrze ujął o co mi chodziło.

 • Wojciechowski profesor
  -

  [Oczywiście tradycyjnie mi ucięło, wklejam to, co przepadło.]  Jak ostatnio usłyszałem gdzieś o Teodorze Dostojewskim, to przez moment zapomniałem, że Fiodor jest Teodorem po naszemu i myślałem, że to jego brat lub inny krewny. ;)  Wystarczy jeden dobitny przykład, taka pigułka pokazująca, jak różne narody europejskie zapisują nazwisko tow. sekr. Chruszczowa: Khrushchev (angielski), Khrouchtchev (francuski), Chruschtschow (niemiecki), Krusciov (włoski), Jrushchov (hiszpański), Chroesjtsjov (niderlandzki), Chrusjtjov (szwedzki), Chruščov (czeski),  Hrusciov (rumuński).

  Francuzi, Niemcy, Włosi, Hiszpanie, Czesi czy Rumuni pozostają wierni swojej transkrypcji, ale nie, Polacy mają pisać po angielsku i kropka! Precz z ciemnotą!Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21223) / 2016-10-24 21:18:04

 • Wojciechowski profesor

  Ludzie świata, co ma transkrypcja z grażdanki i jej wariantów do tłumaczenia imion? Ręce opadają, to są zupełnie różne historie... Jak ostatnio usłyszałem gdzieś o Teodorze Dostojewskim

  Dlaczego my, Polacy, mamy rezygnować z własnej transkrypcji z rosyjskiego itp., skoro ma ona wielowiekową tradycję? Bo Anglicy piszą po swojemu? To niech piszą.

  Do tego upowszechnia się jakiś mit, że cały świat stosuje angielską transkrypcję grażdanki. No bzdura jakich mało. Wystarczy jeden dobitny przykład, taka pigułka pokazująca, jak różne narody europejskie zapisują nazwisko tow. sekr. Chruszczowa: Khrushchev (angielski), Khrouchtchev (francuski), Chruschtschow (niemiecki), Chrušč

 • Wojciechowski profesor
  @gość

  Piłka nożna kobiet akurat jest dość powszechna i w wielu krajach ma się naprawdę dobrze, jeśli chodzi o zainteresowanie. Zresztą powoływanie się w jednej wypowiedzi na dyscypliny o tak skrajnie różnym poziomie zainteresowania budzi raczej zdziwienie...

 • anonim
  Skoki kobiet

  Ja też jestem przeciwnikiem takiego czegoś jak skoki kobiet albo piłka kobiet - owszem niech sobie grają jak chcą ale po co robić z tego dyscyplinę ? Potem wychodzą z tego takie cyrki jak konkursy mieszane itp. Dyscyplina powinna być utworzona dopiero wtedy gdy 1. zbierze się spora grupa kobiet reprezentująca odpowiedni poziom 2. kibice będą chcieć to oglądać. Bo to co jest teraz to parodia a nie dyscyplina...

 • camdene profesor
  FunFact

  spokojnie,Shi ogólnie chyba nie jest fanem skoków ;) Deprecjonowanie skoków kobiet,mówienie o skokach jako o dyscyplinie arcyniszowej,prosty sport polegający na zjechaniu przez danego chłopaczka w dół i odbicie się od progu,nic wielkiego-każdy potrafi :) także wiesz,traktuj to z przymrużeniem oka ;)

 • FunFact weteran
  @Shi_

  Zastanów się co ty piszesz. Twoim zdaniem kobieta nie ma prawa skakać na nartach, czy grać w piłkę, tylko dlatego, że jest kobietą, tak?

  Niezwykle niedoczesne myślenie.

 • shi_ początkujący
  @MGR

  I pewnie jeszcze wierzysz w Mikołaja. Skoki kobiet to farsa, chudzinki skaczą z 10 belek wyżej niż faceci. Naprawdę trzeba być masochistą, by ten cyrk oglądać. Ja obejrzałem jeden konkurs i przeżycie równie ciekawe, jak mecz nożnej.

 • MGR stały bywalec
  W piłce nożnej można sobie wyrobić nazwisko a później tylko człapać

  Skoki narciarskie są zawsze, od początku do końca i w każdym skoku bardzo wymagające, ale są również zawsze niezwykle efektowne i widowiskowe.

 • MGR stały bywalec
  Skoki narciarskie zawsze są ciekawe, nawet w wykonaniu kobiet

  To nie kopanina jest i tutaj trzeba mieć umiejętności żeby sobie radzić na skoczni.

 • shi_ początkujący
  Aha, a propos skoków kobiet

  To cyrk typu piłka nożna kobiet, najpopularniejszej dyscypliny na świecie, to są takie jaja, że tylko ten, kto oglądał chociaż jeden mecz kobiet, ale cały, wie jakiej komedii można doświadczyć. I nagle jeszcze kobiety w skokach, to już jest nawet nie jest kabaret, tylko tragifarsa. Kto to ogląda? Może ze 20 masochistów z tej strony. Target dla reklamodawców niewyobrażalny:).

 • shi_ początkujący
  Skocznia K-75

  Takie "cuda", to tylko na Ukrainie. Pomijając, że nawet nie mają pieniędzy na wymianę igielitu, to trzeba przyznać że zabawa w skoki w tym kraju dosyć odważna (i zabawna:). Co do wypowiedzi Juhasa, per bacy, to Adam Małysz się tym nie zainteresuje. Adaś to zwykła marionetka, tylko po to, by przedłużyć panowanie wujka Apollo, a nie cokolwiek znacząca osoba na takim stanowisku. Zresztą wymyśloną (w skokach, bo w innych, poważnych dyscyplinach funkcjonuje) pod niego.

 • baca bywalec

  Na dzień dzisiejszy Pan Dyrektor Adam Małysz nic nie wspomina o skokach kobiet w Polsce.Miejmy nadzieję że zainteresuje się tym tematem.Dziewczyny w kadrze (mamy TYLKO 3) nie mówiąc już o stworzeniu drugiej grupki dziewcząt które można by było na przyszłość przygotowywać do skakania.Podobno nawet jak jadą na zawody nie mają serwis mena a w kadrach mężczyzn jest aż trzech.Myślę że Pan Adam coś będzie robił w tym kierunku żeby nasze skoki kobiet w Polsce poszły troszkę do przodu w porównaniu z innymi krajami.

 • MarcinBB redaktor
  @KoloS

  Taki z Ciebie patriota a cieszysz się, że język ojczysty po6u7p@da a pracownicy mediów piszą z błędami... Zresztą bzdury opowiadasz. Sprawdź sobie choćby przegladsportowy.pl albo sport.pl. "Niestety" oni też "spolszczają" :-) A wogóle to gdybyś rozumował logicznie i był konsekwentny, to domagałbyś się , żebyśmy w artykułach pisali np. "Zyla" zamiast Żyła. Jak angielska jest jedyną prawidłową i spolszczać nie wolno, to "Żyła" jest błędem i niepotrzebnyn "spolszczaniem" na siłę :-) No i dlaczego zakładasz że inne zasady pisowni obowiązują w zwartym tekście a inne w tabelach, to pewnie tylko Ty jeden wiesz :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl