PK Pań w Notodden: Pagnier wygrywa konkurs i cały cykl

 • 2016-12-17 14:27

Josephine Pagnier ponownie okazała się bezkonkurencyjna w norweskim Notodden. Francuzka wygrała finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego, który dał jej triumf w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu składającego się z zaledwie dwóch konkursów. 14-latka jest pierwszą w historii reprezentantką swojego kraju, która odniosła triumf w tzw. "drugiej lidze" kobiet. W sobotę kolejne punkty na Tveitanbakken zdobyła Anna Twardosz, która finiszowała na 26. lokacie.

Juniorka w obu sobotnich seriach lądowała na 94. metrze. Na półmetku dawało jej to drugą lokatę, gdyż pół metra dalej w lepszym stylu poszybowała Pauline Hessler. Niemka nie tylko nie utrzymała dwupunktowej przewagi, ale finalnie po skoku na odległość 89,5 metra spadła na najniższy stopień podium. Pagnier i Hessler rozdzieliła Luisa Goerlich, dla której jest to powtórka wyniku z rywalizacji piątkowej. Rezultaty Goerlich to 93 i 91 metrów. Jej strata do triumfującej Pagnier wyniosła 10,5 pkt.

Najlepsze wyniki w dotychczasowych karierach zanotowały dziś Sophie Mair (93 metry i 90,5 metra) oraz Oceane Avocat Gros (87,5 oraz 86,5 metra). Austriaczka i Francuzka zajęły kolejno 4. i 5. pozycję. Ex aequo na 6. lokacie sklasyfikowane zostały Elisabeth Raudaschl (86,5 oraz 85,5 metra) i najlepsza z przedstawicielek gospodarzy - Silje Opseth (87 i 85 metrów).

Pięć punktów do klasyfikacji generalnej zdobyła dziś Anna Twardosz. Aktualna mistrzyni Polski wywalczyła 26. notę po skokach mierzących 78 metrów i 79,5 metra. PK Pań 2015/2016 zakończyła na 19. miejscu z dorobkiem 23 "oczek".

Poza czołową "30" po raz drugi z rzędu znalazły się Magdalena Pałasz i Joanna Szwab. Dwie najbardziej doświadczone polskie skoczkinie zajęły odpowiednio 32. i 33. miejsce.

Pierwszą serię przeprowadzono z 9. belki startowej, a w drugiej jury postanowiło skrócić najazd do platformy nr 8. Zawodniczkom towarzyszył lekki mróz (około -2 stopnie Celsjusza) i zachmurzone niebo.

Na starcie nie stawiły się Anna Szpiniewa i Aleksandra Barancewa z Rosji, natomiast zdyskwalifikowane zostały Lidija Jakowlewa oraz Jonna Mohlen. Rosjanka dysponowała zbyt długimi nartami, a Szwedka nieprzepisowym kombinezonem.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań 2016/2017 >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4264) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef weteran
  Lista zyciężczyń Pucharu Kotynentalnego

  Poniżej lista zwyciężczyń Pucharu Kontynentalnego, ich zwycięstwa i podia w sezonie:

  2004/2005 - Anette Sagen (Norwegia) - 8 (11),
  2005/2006 - Sagen - 9 (15),
  2006/2007 - Sagen - 7 (13),
  2007/2008 - Sagen - 10 (15),
  2008/2009 - Sagen - 4 (11),
  2009/2010 - Daniela Iraschko (Austria) - 13 (17),
  2010/2011 - Iraschko - 10 (14),
  2011/2012 - Iraschko - 2 (5),
  2012/2013 - Irina Awwakumowa (Rosja) - 3 (3),
  2013/2014 - Nina Lussi (USA) - 1 (2),
  2014/2015 - Sagen - 1 (2),
  2015/2016 - Sabrina Windmueller (Szwajcaria) - 2 (2),
  2016/2017 - Josephine Pragnier (Francja) - 2 (2).

 • sheef weteran
  Podsumowanie występu Polek w drugim konkursie PK w Notodden

  Ogólnie słaby występ w sobotnim konkursie. Ponownie najjaśniejszym ogniwem w tej drużynie okazała się Ania Twardosz, która oddając dwa dobre i w miarę równe skoki zdobyła kolejne (i ostatnie) punkty cyklu. Pozostałe dziewczyny ciut lepiej (zwłaszcza Asia Szwab) ale nadal bez większych rewelacji.

 • borek99 doświadczony
  -

  @pawel96
  Siostra (ale ona urodziła się już w Kanadzie).

  @M_B
  Mickael i Romane to oczywiście rodzeństwo.

 • jma weteran
  @dejw

  ... co wcale nie znaczy, że to ma sens. Bo robienie jednego cyklu w PK to jest farsa. Lepiej zmienić zasady praw startu w PŚ i zwiększyć pulę zawodów niższej rangi (FC) niż organizować fasadowe PK.

  Pomimo tego, że rozumiem po co organizuje się PK to nadal sensu w tym nie widzę :)

 • pawel96 profesor

  Nicole Maurer to jakaś rodziny Joshuy?

 • dejw profesor
  @Prus, gość i inni co nie rozumieją..

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o..?

  I oprócz tego o tym co wspominał już @borek (nie wiem po raz który, swoją drogą podziwiam cierpliwość ;) ze ten cykl musi być organizowany, bo jest przepustką do startów w PŚ. A że chętnych na organizację jak widać zbyt wielu nie ma, to kończy się na jednym weekendzie i tyle.

 • anonim

  Wytłumaczy mi ktoś, jaki jest sens rozgrywania cyklu, składającego się z jedynie dwóch zawodów?

 • anonim
  Koreanka

  szkoda że mają tylko jedną Koreankę jak na razie przyzwoicie sobie radzi jeszcze brakuje jej udanego występu w PS

 • anonim
  żeńskie skoki w Poslce

  Nie należy nikogo pochopnie skreślać ale uważam że Pałasz w przyszłym sezonie powinna zostać z kadry wyrzucona, to doda jej mobilizacji a w jej miejsce dać młodszą zaowodniczkę,np.Paulinę Cieślar. Twardosz i Rajda odkąd są w kadrze zrobiły postępy a Pałasz i Szwab wręcz zanotowały regres, mam nadzieję ze Rajda i Twardosz nie pójdą w ich ślady.

 • M_B doświadczony
  @borek99

  Wiem że jak na standardy kobiecych skoków najstarsze już nie zaliczają się do tych bardzo młodych zawodniczek ;).

  Co do męskiej części: Przede wszystkim Contamine (Dzisiaj niezły występ na Alpen Cup), Learoyd - póki co wydaje się być bez formy. Świetnie w Alpen Cupie w kombinacji skacze rówieśnik Learoyda - Edgar Vallet. No i jeszcze mają Mickaela Dieu - Nie wiem czy to brat Romane czy zbieżność nazwisk - Na ostatnich Fis Youth Cupie 7 i najlepszy z rocznika 2003 przy okazji (2 z tego rocznika nasz Habdas, ale z dużą stratą do Dieu).

 • anonim
  Jaka szkoda

  Jaka szkoda, że to już koniec sezonu PK Pań. Tyle emocji, tyle konkursów, tyle weekendów zmagań i już się skończyło ! No ale cóż, za rok znów nas czeka rywalizacja w tym jakże prestiżowym cyklu...

 • borek99 doświadczony
  -

  @M_B
  W męskich skokach też talentów mają sporo, tyle że tam dużo trudniej się przebić z obiecującego dziecka na poziom rywalizacji z seniorami. Clair rehabilituje się po kontuzji, ma wrócić ponoć w styczniu. A co do trio Lemare-Mattel-Clair to one są młode na standardy męskich skoków, w kobiecych już ciężko je tak nazywać, bo tam średnia wieku zawodniczek jest dużo niższa.

  @Noras
  Przecież Chinki skaczą od naszych zawodniczek lepiej od momentu ich debiutu na arenie międzynarodowej. A to, że koreańskiej jedynaczce wyszedł nieco lepiej 1 konkurs nie znaczy, że jest od Rajdy, czy Twardosz lepsza (bo od Pałasz i Szwab a i owszem).

 • M_B doświadczony

  Francja to ma tych talentów w skokach kobiet....

  W Pucharze Świata ładnie Morat. Tutaj świetna Pagnier i obiecująco skacze Dieu, a jeszcze Avocat Gros jest ostatni rok juniorką.

  A zważywszy na to, że etatowe kadrowiczki Lemare, Mattel i prawdopodobnie kontuzjowana obecnie Clair też są młodymi zawodniczkami ( Najstarsza Clair 22 lata), to naprawdę mocna paka rośnie we Francji.

 • anonim

  Już nawet Koreanki i Chinki skaczą lepiej od Polek.

 • lol początkujący

  Chyba coś w tym jest, że W.Tajner doradza naszym zawodniczkom, bo ze skoku na skok coraz gorzej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).