Przed Harrachovem

 • 2002-03-05 15:21
Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Harrachovie zapowiadają się nadzwyczaj interesująco. Wszystkie czołowe ekipy zgłaszają aspiracje do walki o najwyższe cele, a organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji widzów (około 70 tysięcy).

Tymczasem znamy już składy większości drużyn, które będą uczestniczyć w konkursie w Harrachovie.

Ze skoczków niemieckich zabraknie tym razem młodego Stephana Hocke, który tym samym nie zaliczy pierwszego występu na skoczni mamuciej.
Zobaczymy za to oczywiście Svena Hannawalda, który ma zamiar powtórzyć swój sukces z roku 2000.
Będziemy również mogli się przekonać, w jakiej formie jest Martin Schmitt, który tak rewelacyjnie wypadł w ostatnich zawodach PŚ w Lahti.
Oprócz tych dwóch utytułowanych skoczków, do Harrachova pojadą także Michael Uhrmann, Christof Duffner, Georg Spaeth, Alexander Herr i Joerg Ritzerfeld.

W ekipie fińskiej- bez większych niespodzianek.
W Czechach będą skakali Matti Hautamaeki, który cały sezon prezentuje bardzo wysoką i równą formę, Janne Ahonen, który z konkursu na konkurs skacze coraz lepiej, a także Risto Jussilainen i Veli-Matti Lindstroem.

Wiemy także kto będzie próbował swych sił w Harrachovie z naszych skoczków.
Swą szansę dostaną: Adam Małysz, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda, Łukasz Kruczek i Tomisław Tajner.
Z tej grupy jeszcze w czwartek- po treningu- odpadnie dwójka zawodników, którzy spisywali się najsłabiej i wrócą oni do kraju.
Wojciech Skupień nadal jest w bardzo złej dyspozycji i sam zrezygnował z występów na tym obiekcie.

Ciekawostką mogą być zasady rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Lotach '2002.
Do sobotniego konkursu przystąpi 50 zawodników wyłonionych w kwalifikacjach. W drugiej serii zobaczymy już tylko najlepszą 30-tke.
Jednak w niedzielnych zawodach będą już mogli wziąć udział tylko skoczkowie, którzy w sobotę zajęli miejsca w pierwszej 30-tce. Zatem zawodnik, który nie zdoła zakwalifikować się do 2 serii w sobotę, odda przez całe MŚ tylko jeden skok.
O klasyfikacji końcowej zadecyduje łączna nota za cztery skoki.
Zawodnicy, którzy oddali tylko jeden skok zajmą miejsca od 31-50.

Organizatorzy przewidują, iż będziemy oglądać w tym roku wyjątkowo dalekie loty, a to za sprawą przebudowy obiektu.
Wg ekspertów, żeby sięgnąć po medal, będzie trzeba latać na odległości rzędu 220m.
Dotychczasowy rekord tej skoczni należy do Risto Jussilainena i wyniosi 212,5m.

Tak więc czy zostanie pobity rekord Goldiego? Wydaje się, że tym razem skoczkowie przekroczą tę magiczną granicę...

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5799) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  składy i o MŚL

  Niemcy wzięli bardzo szeroką kadrę jak na 1 konkurs. Nie pojechał Hocke, dziś widać czemu pojechali 2 najlepsi którzy nie pojechali do Salt Lake City. Finowie wzięli minimum ale też nie za bardzo mieli w czym wybierać, chyba że Lappi. U Polaków pojechali wtedy najlepsi. Choć lotnikami nie byli ani Kruczek ani M.Bachleda.
  A te biadolenie o skokach ponad brzmi jak tegoroczne w Planicy pod 250 metrów.

 • anonim

  Lubie loty

 • anonim
  ADAŚKOMANDOS

  Adaś komandosem skoków!!!! W każdych warunkach skacze tak samo daleko. A na Czertaku ma to wyjątkowo duże znaczenie. Tam często zmienia się wiatr wieje z boku i w plecy. Tylko Amann podobnie radzi sobie z pogodą. Będzie ciekawie tym bardziej że na weekend prognozy nie sa najlepsze.

 • anonim
  Adam Małysz

  Adam Małysz jest najlepszym obecnie skoczkiem
  oddaje dwa równe skoki
  jego parabola lotu jest najoptymalniejsza
  doskonała psychika(element decydujący ostatnio w skookach).
  Jeśli chcecie wiedzieć więcej piszcie.
  Odpowiadam na podstawie wykładów z biomechaniki prof.Urbanika i dr.Ostrowskiej
  Warszawskiej AWF

 • anonim
  Informacje dla kibiców

  Zapraszam do odwiedzenia serwisu internetowego stworzonego przez Komednde Wojewodzka Policji we Wroclawiu oraz Polski Zwiazek Narciarski specjalnie dla wyjezdzajacych do Harrachova na Mistrzostwa Swiata w Harrachovie (mapykomunikaty info dla kierowcow wywiady itp itd http//www.skoki.pzn.pl/harrachov.html

 • anonim
  Cos Cie zrobili

  Ze zdjeciem Lukasza Krucza!
  Prosze je albo wymienic albo ulepszyc to sie nie da ogladac...

 • anonim
  do Drako

  Czemu Ci sie nie podoba zdjecie Kruczka Chlopak moglby z powodzeniem wystepowac w kadrze Kazachstanu lub Japonii. W tej pierwszej mialby przynajmniej szanse na wystepy w I skladzie.

 • anonim
  Adam MISTRZ

  Tu nie ma co się rozwodzić Adam jest poprostu najlepszy.
  Zgadzam sią co do słowa z p. Łukaszem Heimann

 • anonim
  Kruczek

  Ludzie!!! Co wy chcecie od Kruczka Chłopak nie skacze zbyt rewelacyjnie ale żeby od razu aż tak ) Pozdrowionka dla wszystkich fanów VT!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).