Wisła zainauguruje Puchar Świata 2017/2018?

 • 2017-04-01 15:26

W propozycji kalendarza Pucharu Świata na sezon 2017/2018, obiekt w Wiśle Malince otrzymał tylko jeden konkurs, a ma mieć on miejsce 11 stycznia przyszłego roku, tuż przed zmaganiami na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Taki scenariusz nie satysfakcjonuje włodarzy Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, którzy chcieliby, aby po raz trzeci w historii skocznia im. Adama Małysza otrzymała pełny weekend zawodów najwyższej rangi. Jak podaje portal eurosport.onet.pl - jednym z pomysłów jest... inauguracja sezonu w Wiśle już w połowie listopada.

Polacy zaproponowali przedstawicielom Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dwa rozwiązania. Pierwsze, grudniowe, zakłada przejęcie miejsca w kalendarzu, które aktualnie zajęte jest dla Niżnego Tagiłu. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że Rosjanie nie wywiążą się z zaleconych im wytycznych, co spowoduje lukę w terminarzu.

Drugim, niespodziewanym pomysłem, jest możliwość rozegrania konkursów Pucharu Świata w Polsce już w połowie listopada, jeszcze przed zmaganiami w fińskiej Ruce k. Kuusamo. Jak miałaby wyglądać sama realizacja tego projektu? O tym w rozmowie z portalem eurosport.onet.pl opowiada prezes ŚBZN i wiceprezes PZN - Andrzej Wąsowicz.

- Mamy pisemne gwarancje z firmy Supersnow, że wyprodukują nam śnieg w przypadku dodatnich temperatur. Teraz pozostaje kwestia torów lodowych i osłon przecwwiatrowych. Jeśli jednak zwolni się termin grudniowy, to w najbliższym sezonie weźmiemy go.

Dlaczego po dwóch latach organizacji pełnych weekendów, FIS zabrał Wiśle jeden konkurs? - Walter Hofer zapowiedział, że jeśli poprawiona zostanie infrastruktura, a pod tym hasłem kryją się: tory lodowe, osłony przeciwwiatrowe i chodnik doprowadzający do skoczni, to wówczas wchodzimy na stałe do Pucharu Świata jako zawody weekendowe - dodaje Wąsowicz.

Istnieje jeszcze jedna opcja, którą miał zaproponować sam dyrektor Pucharu Świata - Walter Hofer. Zakłada ona, iż najlepsi zawodnicy globu pojawiliby się w Wiśle pomiędzy Engelbergiem (16-17 grudnia) a Świętami Bożego Narodzenia, a więc w środku tygodnia.

Oficjalne wersje kalendarzy na sezon 2017/2018 poznamy pod koniec maja, kiedy w słoweńskiej miejscowości Portoroz odbędzie się zjazd komisji kalendarzowej. Całość odbędzie się w dniach 24 - 27 maja. Wcześniej, bo jeszcze w kwietniu, poznamy kolejne propozycje kalendarzy, które zostaną opublikowane na zjeździe w szwajcarskim Zurychu.

Prowizoryczny kalendarz Pucharu Świata 2017/2018 możecie zobaczyć >>>TUTAJ<<<


Dominik Formela, źródło: inf. własna + eurosport.onet.pl
oglądalność: (24339) komentarze: (66)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Złoty Orzeł profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Walnęło? Widziałeś co było w tamtym roku

 • pawel96 profesor
  @Reks @pawel96

  Nie raz Hofer wspominał, że czeka na Rosjan i miejsce jest dla nich zarezerwowane.

 • pawel96 profesor
  @Reks @ktosiek

  Kolejny kraj w kalendarzu PŚ, zaklepane miejsce w kalendarzu PŚ, FIS czeka na Rosjan, i największa zaleta - chęć jednoczesnego organizowania PŚ kobiet. - nie od dziś wiadomo, że FIS chce, aby jak najwięcej miast miało wspólne zawody PŚ, także w kombinacji.

 • ktosiek bywalec
  @Reks @pawel96

  W czym niby Niżny Tagił ma przewagę nad Wisłą? Mniejszą widownią czy kłopotami finansowymi, przez które skoczkowie mogliby nie otrzymać wypłat? Niby dlaczego FIS odebrał im PŚ w zeszłym sezonie?

 • pawel96 profesor
  @Reks @Reks

  Po pierwsze termin grudniowy jest raczej mało prawdopodobny, bo przewagę ma Nizny Tagił. Jeśli jednak Wisła zajęłaby ten termin, bo oczywiste, że kosztem tego miejsca w środku tygodnia przed Zakopanem.

 • SebaSzczesny profesor

  Wolałbym żeby Wisłę dali na początku w marca niż w listopadzie

 • berek3 stały bywalec

  Wybaczcie,ale chodziło mi o to,że związek powinien zająć się sekcją biegaczy i biegaczek o to mi chodziło kurde głupi tablet przekręca słowa,a potem wychodzą takie dziwadła :)

 • berek3 stały bywalec
  @Wojciechowski @thymiotus

  Miałbyc Pan,jak pisze to mi tablet zmienia slowa

 • berek3 stały bywalec
  @lukiw @lukiw

  Potwierdzam,ale nagrody są dóbr,tylko mało kibiców. Idei turniemu miało być przyciągnięcie skokoczkow,a ja bym wolałbym aby więcej kibiców przyszlo

 • NiebywalyMike bywalec

  Tak jestem zdecydowanie za, przynajmniej w sezonie olimpijskim przy którym kalendarz jest dość znacznie ukrócony. Zawsze jest pasjonująca walka o PŚ i przyspieszanie sezonu w latach olimpijskich jest dobrym rozwiązaniem :)

 • lukiw początkujący

  Wg mnie Raw Air to niewypał

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  Krzysiek987 też tak myślę i coś czuje że Stefek Hula zanotuje najlepszy sezon w karierze gdzieś koło 13-17 miejsca a Dawid będzie w 10 ;)

 • Reks bywalec

  Najlepiej jakby się udał grudzień w miejsce Rosji. Bo inauguracja byłaby zbyt kosztowna. Tylko mnie zastanawia, czy jeśli Wisła weźmie grudzień w miejsce Rosji (to są dwa konkursy), czy to oznacza że termin przed Zakopanem przepada, czy to byłby już aż trzeci konkurs?

  Natomiast termin między Engelbergiem a świętami (de facto: TCS) to byłoby pogwałcenie tradycji, jestem zdecydowanie przeciw temu. :(

 • krzysiek987 weteran
  @Andreas_MistrzPolotu @Andreas_MistrzPolotu

  według mnie jeszcze lepszy niż 2016/2017.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ....

  2015/2016-Najgorszy w karierze
  2016/2017-Najlepszy w karierze

  więc jaki będzie


  2017/2018 ?

 • thymiotus bywalec
  @Wojciechowski @berek3

  Szczerze powiem, że poza namową do kanibalizmu, nie wiem co chciałeś w swojej wypowiedzi przekazać.

 • berek3 stały bywalec
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Przecież są małe skocznie. A poza tym pan niech się sam je biegaczkami

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  Jasny gwint, wiadomo, że PZN nie buduje skoczni, ale nie może się prawie pochwalić żadnym dorobkiem w lobbowaniu na rzecz ich budowy, za to zajmuje się wymysłami typu skoki na Narodowym. Za kilkanaście lat nie byłoby na nim komu z Polaków skakać, jeśli nie PZN nie zajmie się na poważnie walką o małe skocznie.

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Bo budowa skoczni nie leży w gestii PZN?? PZN może naciskać ale i tak nad tym władzę ma COS . A do tego dochodzą istniejące od zawsze animozje między działaczami z TZN a działaczami z Beskidów (którzy akruat teraz przewodzą PZN-owi). A do tego dochodzą jeszcze chęci a częściej ich brak u samorządów. no i zawsze żywe kwestie finansów... No i potem jest jak jest. Niestety. No ale akurat winy PZN-u trudno tu się doszukiwać.

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  "Bywa" - słowo kluczowe. Jakoś nie mam przekonania, czy skóra jest warta wyprawki. Działania Tajnera i Wąsowicza w tej sprawie traktuję bardziej jako próbę prężenia muskułów, że czego my nie potrafimy.

  A jednocześnie ci herosi nie są w stanie wywalczyć przebudowy upadającej Średniej Krokwi czy powstania choćby jednego obiektu dla młodzieży na Podhalu...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).