PŚ w Willingen: Tande wygrywa, Kubacki trzeci, Stoch tuż za podium!

 • 2018-02-03 17:57

Daniel Andre Tande został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Świata w Willingen (HS145). Mistrz świata w lotach narciarskich zwyciężył po skokach na odległość 148 m i 146,5 m, dzięki czemu objął prowadzenie w turnieju Willingen Five. Drugie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag (149,5 m i 141,5 m), zaś trzecie - Dawid Kubacki (145 m i 139,5 m). Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch (146 m i 137,5 m). Pucharowe punkty zdobyło sześciu Polaków.

Daniel Andre TandeDaniel Andre Tande

Pierwsza seria konkursowa była popisem w wykonaniu Kamila Stocha. Lider Willingen Five w niezbyt sprzyjających warunkach wietrznych poszybował na 146 metr, dzięki czemu prowadził na półmetku z przewagą 3,7 pkt. nad Richardem Freitagiem. Niemiec z niższej belki uzyskał 149,5 m, ale skakał w lepszych warunkach wietrznych oraz otrzymał niższe noty za styl. Trzecie miejsce zajmował kolejny z Polaków, Dawid Kubacki (145 m), mający 0,3 pkt. przewagi nad Danielem Andre Tande (148 m) oraz 0,7 pkt. nad Andreasem Wellingerem (143,5 m).

Szósty był Daniel Huber (143,5 m), natomiast siódmy - Stefan Hula (143,5 m), który tracił 2,9 pkt. do miejsca na podium. Czołową dziesiątkę uzupełniali Tilen Bartol (145 m) oraz Karl Geiger (143 m) i Timi Zajc (142,5 m).

Do finałowej serii awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Czternaste miejsce na półmetku zajmował Piotr Żyła (139,5 m), dwudziesty trzeci jest Maciej Kot (132,5 m), natomiast trzydziesty - Jakub Wolny (125 m).

Pierwszą serię zawodów rozegrano z 10. belki startowej. Na życzenie trenera, Richard Freitag oddawał swoją próbę z 9. platformy.

W finale przypomniał o sobie Daniel Andre Tande. Mistrz świata w lotach narciarskich poszybował na odległość 146,5 m i zdołał awansować z czwartej pozycji na najwyższy stopień podium konkursu. Drugie miejsce zajął Richard Freitag (141,5 m), który stracił 0,8 punktu do Norwega. Trzeci był ostatecznie Dawid Kubacki (139,5 m), który o zaledwie 0,3 pkt. wyprzedził Kamila Stocha. Lider na półmetku w drugiej próbie uzyskał 137,5 m i znalazł się tuż za podium, przed Andreasem Wellingerem (141,5 m).

Na szóstej pozycji konkurs zakończył trzeci z Biało-Czerwonych, Stefan Hula (140 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się również Johann Andre Forfang (144 m), Robert Johansson (142,5 m), Daniel Huber (138,5 m) i Tilen Bartol (135 m).

Piotr Żyła po finałowej próbie na 132,5 m zajął trzynastą lokatę. Dwudziesty pierwszy był Maciej Kot (129,5 m), a dwudziesty trzeci - Jakub Wolny (135,5 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 10. platformy.

Dawid Kubacki po raz drugi w karierze stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata. Wcześniej zajął trzecią lokatę 30 grudnia 2017 roku w Oberstdorfie. To także 170. polskie podium w zawodach tej rangi.

Dzięki wygranej, Daniel Andre Tande (393,0 pkt.) objął prowadzenie w klasyfikacji Willingen Five. Norweg wyprzedza o pół punktu drugiego Richarda Freitaga (392,5 pkt.) oraz o 4,6 pkt. trzeciego Kamila Stocha (388,4 pkt.). Piąty jest Stefan Hula (374,5 m), a ósmy - Dawid Kubacki (370,3 pkt.).

W Pucharze Świata prowadzi niezmiennie Richard Freitag (817 pkt.) przed Kamilem Stochem (783 pkt.) i Andreasem Wellingerem (710 pkt.). Dziesiąte miejsce zajmuje Dawid Kubacki (379 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Norwegowie (3922 pkt.) przed Niemcami (3799 pkt.) i Polakami (3184 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny w Willingen z udziałem sześciu reprezentantów Polski. Początek serii próbnej o 9:30, zaś same zawody rozpoczną się o 10:20.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Willingen Five >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (50572) komentarze: (637)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Maradona profesor

  Ale wykosili Freitaga

 • kkkk weteran
  Moje podsumowanie

  Po raz kolejny Kubacki na podium. Podium zasłużone, jego skoki były równe i dalekie. Stefan trzyma poziom, dziś on i Dawid właściwie weszli do ścisłego topu. Pozytywnie Piotrek, nie najgorsze skoki i wysoka lokata. Kamil znów przed główną imprezą sezonu ma większe problemy z wyjściem z progu. Do tego dochodzi zmęczenie i nie zdziwię się, jeśli nie wygra KK. Maciek średnio, usprawiedliwia go to, że nie lubi tej skoczni. Kuba dosyć równo, z bombą w 2 serii.
  Punkty egzotyki, czyli japońskiej kadry B, skoczków z Ameryki Północnej. Szkoda Insama, duży pech. Warto zauważyć, że Włoch miał najgorsze warunki w 2 serii.
  Wyniki spodziewane, bez większych niespodzianek, poza jedną - Danielem Huberem. Pamiętam, że w kontynentalu zawsze był bardzo nierówny, w tym roku przedkłada to na PŚ.
  Bardzo przyjemny, merytoryczny i rzeczowy komentarz w TVP. Snopek z Kotem dziś dla mnie przebili Eusrosport, co w publicznej tv dawno się nie zdarzyło. Ja wyłapałem tylko 1 pomyłkę. Brawo Panowie!

 • dervish profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Tyz piknie :D

 • fridka1 profesor
  aklimatyzacja

  Boję się o aklimatyzację naszych skoczków w Korei. Doskonale pamiętam MŚ w Saporro gdy Adam dowalał wszystkim na treningach po 10 metrów, a w pierwszym konkursie, który przypadł na 4 dzień aklimatyzacji nie był sobą i medalu nie zdobył.
  Cieszy, że forma Huli i Kubackiego jest dobra, ale nie oszukujmy się co do IO. Oni nie mają psychiki, by powtórzyć taki wyczyn na igrzyskach. To jest jednak zupełnie co innego niż puchar świata gdzie zdarzają się przebłyski, bo presja jednak mniejsza.
  Sytuacja Kamila rzeczywiście niepokojąco przypomina tę sprzed roku i z Korei może wrócić bez indywidualnego medalu. Zostało za mało czasu by w spokoju potrenować, wkrada się nerwowość. Z naszych tylko Kamil wie jak radzić sobie z presją wielkich imprez, ale coś się zacięło i łatwo nie będzie.

 • Aaabbbb weteran
  @TheSpecialOne @bardzostarysceptyk

  Może Pan Tajner przesadza z mega, ale nowinka będzie.

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  Piękne! Gdyby Twój nick miał odniesienie do wędrowmego mnicha to byłbyś (chyba) vir vagus monachus :)

 • bardzostarysceptyk profesor
  @TheSpecialOne @Brygadzista

  Apoloniusz na temat przyszłości polskich skoków jest tak samo wiarygodny jak przepowiednie wróżki Eufrozyny po numerem telefonu xxx i 3,12 zł za minutę.
  Po prostu Apoloniusz jest, przy swoich wadach, jest niesamowitym optymistą i entuzjastą. Ale trzeba pamiętać, że nawet najlepszy tort może być za słodki.
  Jestem, obok innych swoich wad, osobą pamiętliwą. Sezon Kruczka 2014/15, sezon przeciętny, jedynym sukcesem, brąz drużynowy w Falun. Przed jego rozpoczęciem, w wywiadzie Tajner powiedział, że wszyscy Polacy są w formie na pierwszą dziesiątkę. Wyniki Polaków pokazały, że nie był to nawet żart, to było szyderstwo, niezamierzone oczywiście.
  Nie rozumiem jak wieloletni skoczek, potem trener a wreszcie prezes tak może całkowicie mylić się w przewidywaniach. Tak więc jeśli z tą nowinką jest prawdą, to obawiam się, że przy farcie Apoloniusza do trafionych przypuszczeń, to Polacy za tę "nowinkę" mogą zostać zdyskwalifikowani.

 • Brygadzista doświadczony
  @TheSpecialOne @TheSpecialOne

  Moze wiatraczek na kasku?

 • TheSpecialOne stały bywalec
  Wywiad

  Obejrzałem sobie wywiad Wilkowicza ze Stefanem i padło tam stwierdzenie: Apollo zapowiada że na igrzyska nasi szykują jakąś mega nowinkę w sprzęcie, jakąś petardę. Jak myślicie coś jest na rzeczy? Czy zwykły blef? Były już wiązania Ammanna przed Vancouver, wiązania Stocha przed Soczi. Jeśli tak co to może być?

 • Major_Kuprich profesor
  Za 12 godzin

  Będzie wiadome na czym stoimy.

  Czy nasz fundament, który jest mocno rozchwiany runie pod naporem uciekającego progu ?

  Oby nie, bo skutki jakie może wywołać tropikalna burza, która ma przyjść za niecały tydzień mogą być dla nas tragiczne.

  Być może to ostatnia szansa na wywalczenie medalu przez Kamila podczas IO.

  Warto z niej skorzystać a pierwszym krokiem ku temu będzie zwycięstwo w ostatnich zawodach przed igrzyskami.

 • kibicsportu profesor
  -

  Tak z ciekawości. Stocha wyprzedają Tande i Freitag, z którymi walczył w TCS w tamtym sezonie i tym. I wygrywal z nimi .

 • erytrocyt_ka profesor
  @dervish

  Szczerze mówiąc, to pisząc podium miałam na myśli głównie zwycięstwo, tylko, że tydzień temu w Zakopanem już przed konkursem mocno mocno byłam nastawiona na to 27 zwcyięstwo Kamila (nie pierwszy raz popełniam ten błąd bo wiadomo jakie są skoki), a skończyło się jak się skończyło, więc teraz wolę się już tonować ;)

  I zgadzam się z tym, że 'gorsze' skoki Kamila mogą podbudować Tande i Freitaga, bo gdy Richard w pierwszej serii zobaczył swój wynik, to miał minę w stylu 'cholera, znowu jestem za Stochem', trochę się śmieję, ale może coś w tym jest, że Rysiek może mieć kompleks Kamila, a po takim występie jak ten, może się tego kompleksu stopniowo pozbywać. Ale mam nadzieję, że jutro, a właściwie już dzisiaj, Kamil pokaże, że te zmartwienia są na zapas i wszystko jest ok. ( a za tydzień znowu będzie jak zwykle u mnie i te nerwy jak Stoch skoczy ;D ).

  W sumie może taka pozycja wyjściowa zarówno w turnieju jak i generalce PŚ może być dla Stocha korzystniejsza niż gdyby po dzisiejszym konkursie prowadził, bo chyba woli atakować miejsce niż je bronić.

 • SvenVicky stały bywalec
  @Man_of_the_Day @Man_of_the_Day

  Mądrze napisane :]

 • Brygadzista doświadczony
  @SebaSzczesny @przemek32143

  Kubacki z taka forma na normalnej moze cos zdzialac, o ile pottraktuje skok treningowo

 • strong3 bywalec
  @erytrocyt_ka @dervish

  No, a ja uważam, że nawet w takiej sytuacji ważniejsze będzie unikanie rażących błędów, które to mogą wpłynąć gorzej na psychikę niż porażka z adwersarzem, mając pecha do wiatru.
  I w drugą stronę, można wygrać z głównymi przeciwnikami, ale mając świadomość popełnionego błędu w sytuacji gdy rywal miał słaby dzień, a drugi pecha do wiatru, nie smakuje to tak samo jak sumiennie oddane, rzekłbym "własnym sumptem", dobre technicznie skoki.

  A w ogóle to jutro loterii chyba nie będzie. Najważniejsze, żeby Kamil psuł trochę, a nie po całości, jak mu się to ostatnio zdarza. Trochę daje szanse walki, a nawet wygranych.

 • yyy profesor
  @SebaSzczesny @strong3

  To wszystko sa przewidywania przy laboratoryjnych warunkach, tak nie będzie

 • Ad1K profesor
  Podsumowanie zawodów

  Zawody stały na niezwykle wysokim poziomie, brawa dla Jury. że nie kombinowali z belką i, że pozwolili na dalekie loty. Występ Polaków bardzo dobry, spadek w stosunku do drugiej serii tylko ze względu na to, że Kamil spadł.
  Stoch - konkurs dobry, drugi skok totalnie zepsuty, chyba tak jak ten w Zakopanem, a uleciał te metry tylko dlatego, że miał wiatr na całej długości pod narty. Liczę, że jutro odda dwa równe bardzo dobre skoki, a wtedy wiadomo, że wygra
  Kubacki - według mnie to jest zawodnik, który jeżeli odda dwa swoje najlepsze skoki w konkursie to może go wygrać. Pierwszy skok trochę gorszy (widać po wyjściu z progu), ale w drugim bardzo dobrze sobie poradził przy takim wietrze. Życzę mu jutro kolejnego podium, a na takie go stać!
  Hula - wykonał swoją robotę, wydaje mi się, że przy wietrze w plecy mógłby być wyżej - jego styl chyba nie najlepszy na przedni wiatr, tak czy siak - Brawo Stefan!
  Żyła - największe zaskoczenie na plus tutaj w Willingen, zrobił kilka kroków na przód, a gdyby w II serii miał wiatr Stocha to mógłby awansować do 10-tki - brawo Piotrek, może jednak drużyna będzie nie tylko mocna, ale mocarna?
  Kot - nadal liczę, że się obudzi, ale to jednak Żyła już kilka razy pokazywał, że może to zrobić z konkursu na konkurs, a u Kota nie widzę takiej znaczącej poprawy :(. Obym się mylił, bardzo mu kibicuje
  Wolny - krąży koło 30miejsca, gdyby nie wiatr w II serii to nie awansowałby tak dużo, jednakże na pewno ten skok musiał być w miarę dobry. Liczę na ciąglą poprawę u Kuby.
  Plusy: forma Żyły, stabilność Huli, przełamywanie się w konkursie Kubackiego
  Minusy: niestabilność Stocha, ciągły brak poprawy Kota, forma Wolnego słabsza niż ta na TCSie.

 • przemek32143 profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Po co te dywagacje kto będzie głównym a kto nie skoro na igrzyskach i tak wygra Semenic albo Kobayashi.

 • strong3 bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  I tak faworytów będzie 3 plus Wellinger nieco z tyłu oraz Kraft za przeszłe osiągnięcia, w końcu takich ludzi nie należy lekceważyć, no i gdzieś tam nasz czarny koń: Dawid "Hoellwarth" Kubacki.

  Jest możliwe, że wyskoczy jakiś Słoweniec przy odrobinie szczęścia, trudno ustalić dokładnie jaki natenczas to może być zawodnik.
  Bo nie sądzę, by "czarnym koniem" (choć to w jego przypadku chyba nieadekwatne określenie) był Ammann z tym lądowaniem. Pozostaje jeszcze nieobliczalny Kobayashi z tendencją opadającą.

 • pawel96 profesor
  @SebaSzczesny @marro

  Polacy lecą w poniedziałek, o 15:30. O 8 spotkanie z Morawieckim, o 9:30 ślubowanie w siedzibie PKOLu.

 • SebaSzczesny profesor

  Można powiedzieć że jeśli Stoch nie będzie na podium to na pewno nie będzie głównym faworytem na igrzyskach tylko jednym z kilku. Na teraz to Tande jest numerem 1 bo Stoch za dużo psuje

 • dervish profesor
  @erytrocyt_ka @strong3

  Niekoniecznie pokonanie największych rywali jest równoznaczne ze zwycięstwem.
  jezeli będą nierówne warunki typu: dla najlepszych zepsuje sie pogoda, to stoczą oni swoja walkę w konkursie równoległym na dalszych pozycjach podczas gdy o zwycięstwo będą walczyć zawodnicy z drugiego szeregu którzy mieli szczęście trafić na okres korzystnych wiatrów.

  Sytuacja podobna jak w kolarstwie w sytuacji gdy o zwycięstwo etapowe walczy grupka słabszych uciekinierów a liderzy kończąc etap daleko za czołówką toczą swoja własna rozgrywke.

 • strong3 bywalec
  @erytrocyt_ka @dervish

  "Jutro dobrze by było gdyby Kamil wygrał konkurs, ale nie to jest najważniejsze. Moim zdaniem najważniejsze jest by zrewanżował się swoim największym rywalom z którymi dzisiaj przegrał."

  Bleh, przecież, żeby się zrewanżować, będzie musiał wygrać konkurs, o ile nie będzie sensacji pogodowych.

  "Boje się, że takie zwycięstwa dadzą im psychologicznego kopa, ze Kamil przestanie byc dla nich niedościgłym kosmitą jakim mógł się jawić po Turnieju 4 Skoczni, ze jeszcze mocniej uwierzą w siebie. A wiara we własne mozliwosci jak wiadomo góry przenosi. I analogicznie boje się, że po kolejnej przegranej Kamil utraci swoją wiarę, ze pojawi się niepewność i nerwowość i że wróci zmora z poprzedniego. Przekonanie, ze znowu znalazł swojego "Krafta" i związane z tym uczucie imposybilizmu."

  Niepotrzebne psychologizowanie. Stoch ma wszystko "na rakiecie", ale Tande skacze zwyczajnie dużo lepiej niż na TCS, O klasę lub 2. Wellinger być może nieco lepiej, a Freitag myślę podobnie lub trochę gorzej, więc to rywalizacja się siłą rzeczy zaostrzyła. Niemniej Stoch był od nich wyraźnie lepszy w Zakopanem poza ostatnim skokiem.

  A podium, owszem powinien zaliczyć "na odczepne od mediów" w ciągu tych 2 dni, gdy będzie jeszcze w Polsce. Inna sprawa, że jeśli uniknie większych błędów i zaliczy "mityczne" 2 równe skoki, to ma dużą szansę na wygraną "tak o".

 • dervish profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Odnośnie lektury nicków to co powiesz na taka wersję jezykową: admodum senex dubitabam ? :)

 • yyy profesor

  Ja mam żal i bardzo duże pretensji o to jak bardzo szalejemy na treningach. Kamil skakał kapitalnie i po co? Dawid Kubacki swoich najlepszych skoków też nie oddał w konkursie.

 • Aaabbbb weteran

  Uwielbiam na koniec dnia przeczytać sobie wszystkie komentarze, polecam również lekturę nicków.

  Czy może być coś piękniejszego niż lampka czerwonego wina sączona nad polemiką Dzikiej Świni z Indorem?

  Uwielbiam to forum :).

 • dervish profesor
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  To Ciebie praktycznie nie ma z czego uspokajać. :)
  Skoro podium uleczyłoby Twoje obawy to 3 miejsce to zaledwie jedno miejsce powyżej dzisiejszego 4. Dzis do podium zabrakło Kamilowi tyle co nic, ułamków punkta (0.3).

  Tu nie chodzi o miejsce czy wynik. Chodzi o to, ze Kamil przegrał. W szczególności, ze przegrał z rywalami uwazanymi w kontekście IO za potencjalnie najgroźniejszych. Gdyby przegrał ze skoczkami z drugiego szeregu i zajął to samo 4 miejsce jednocześnie pokonując Freitaga i Tandego to nastroje byłyby diametralnie inne. Mówiłoby sie, ze Kamil potwierdził, ze jest głównym i największym kandydatem zarówno do złota na IO jak i do zwycięstwa w wyścigu po KK.

  Dla mnie nie jest problemem przegrana w konkursie. Bardziej boli mnie porażka z głównymi rywalami. Boje się, że takie zwycięstwa dadzą im psychologicznego kopa, ze Kamil przestanie byc dla nich niedościgłym kosmitą jakim mógł się jawić po Turnieju 4 Skoczni, ze jeszcze mocniej uwierzą w siebie. A wiara we własne mozliwosci jak wiadomo góry przenosi. I analogicznie boje się, że po kolejnej przegranej Kamil utraci swoją wiarę, ze pojawi się niepewność i nerwowość i że wróci zmora z poprzedniego. Przekonanie, ze znowu znalazł swojego "Krafta" i związane z tym uczucie imposybilizmu.

  Jutro dobrze by było gdyby Kamil wygrał konkurs, ale nie to jest najważniejsze. Moim zdaniem najważniejsze jest by zrewanżował się swoim największym rywalom z którymi dzisiaj przegrał.

 • Aaabbbb weteran
  @dervish @dervish

  Nie oglądam tej stacji, więc polegam na Twej relacji ;).

 • marro profesor
  @SebaSzczesny @marro

  Mowie o Polakach

 • marro profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Chyba jutro. Po Willingen lecą do Warszawy i stąd do Korei

 • SebaSzczesny profesor
  Austria

  Ktoś wie kiedy wylatują do Korei ? Polska i Niemcy w poniedziałek a Kuttin mówił że wylecą szybciej żeby mieć przewagę aklimatyzacyjną

 • madrek doświadczony

  W pełni zgadzam się z @dervishem co do wyższości trofeów indywidualnych nad drużynowymi.

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Chyba już całkiem ochłonęłam po konkursie i myślę sobie, że jednak fajnie by było, gdyby Kamil jutro stanął na podium, uspokoiłby mnie tym.

 • Wzrost_skoczkow_narciarskich bywalec
  Wzrost podiumowiczów

  Tande - 182cm
  Freitag - 171cm
  Kubacki - 180cm

 • Jannush profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  Może nie powołał juniorów, bo Iron Mountain to skocznia dla samobójców i tam wszystko może się zdarzyć?

 • Stoszek profesor
  @dervish @jmc

  Jak Kamil zdobyłby 2 zlota a Polska srebro drużynow to byśmy mieli 3 medale. A jakbyśmy zdobyli 1 zloto druż ale zadnego medalu ind. To byśmy mieli 1' medal. Ty woliszz 1 medal zamiast3?

 • Maradona profesor
  @dervish @jmc

  Wydaje mi się, że dziś jednak przegralibyśmy z Norwegią.

 • jmc doświadczony
  @dervish @dervish

  Nie do końca. Złoty medal drużyny może się okazać ciemniejszy niż indywidualne medale. Te drugie już mamy a drużynowo na olimpiadzie nic nie wygraliśmy. Gdyby dzisiaj były drużynowe wygrałby Polska.

 • zimowy_komentator profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  Czyli cała kadra A ma przed sobą dalekie loty. Żelazna piątka do Korei a Wolny do USA.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Widzisz cuda w sporcie się zdarzają, a jak jutro nie wygra to się skompromituje jak Andrzej Stękała w pk i będzie żałoba narodową, a najgorszej jest to, że jedyny dylemat to będzie miejsce w top10 Stocha w konkursach na IO.

 • kunta weteran
  @Malopolska @equest

  Nie wiem, ale wiem, że wytrwałość popłaca, a "wino im starsze , tym lepsze".

 • strong3 bywalec
  @strong3 @kunta

  Ogólnie to szkoda, że na tyle na ile się orientuję w tym świat się wkurzył i stwierdził, że trzeba się wziąć do roboty w łyżwach szybkich, skoro Polacy mogli zrobić taką furorę w Soczi, bo chyba max co drużyna kobiet może zrobić to około 5 miejsce.

  Chyba, że indywidualnie Waś będzie miał "objawienie".

 • dervish profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  ciekawe, czy Wolnemu uda się włączyć do walki o dodatkową miejscówkę w PŚ (w PK również). Zakładam, że jeżeli po IM bedzie mial na to szanse to poskacze w PK do końca periodu a kolejną szanse w PŚ w Lahti dostanie Tomek Pilch.
  Jeżeli Wolny odnióslby sukses w PK to w nastepnym periodzie zarówno on jak i Tomek mieliby miejsce w kadrze na PŚ.
  Oczywiście o ile forma Wolnego okaże się być wystarczająco wysoka by zawojować PK. Co do tego niestety mozna mieć watpliwości. Oby Kuba rozwiał je na swoja korzyśc.

 • equest profesor
  @Malopolska @kunta

  Myślisz, że ambicja i pracowitość są zaraźliwe ?

 • Malopolska weteran
  @Malopolska @kunta

  hehe idąc przykładem Huli to całkiem realne :) albo taki Jan Matura po trzydziestce też miał mocną zwyżkę formy.

 • kunta weteran
  @strong3 @strong3

  No na hokejistów ( błąd celowy ) nie licz raczej w przeciągu najbliższych 20 lat!!!

 • strong3 bywalec
  @strong3 @kunta

  Hehe, no może i masz rację, na pewno masz, przecież sam pamiętam medal szermierzy na IO, powinienem dookreślić, że chodzi o dyscypliny, o których mam jako takie pojęcie, tudzież oglądam nie tylko z okazji IO.

  Z tego punktu widzenia skoczkowie w Korei są moją główną nadzieją, bo nie wiem, czy doczekam się na medal jakiejś "bardziej gromadnej" drużyny niż czteroosobowa. :)

 • kunta weteran
  @Malopolska @Malopolska

  Może się zarażą od niego Miętusy, Murańki, Bieguny i nie wiem kto tam jeszcze ze starszych......

 • kunta weteran
  @strong3 @strong3

  No to gdzie ty żyjesz, że nie widziałeś? Na wyspach Bergamutach? Informuję i objaśniam: 4 lata temu- łyżwiarstwo szybkie - kobitki srebro, faceciki brąz. 8lat temu - kobitki brąz ( ta sama dyscyplina). Nie chcę wspominać o piłkarzach, siatkarzach, wioślarzach itp. Wszak nie wyszczególniałeś, że chodzi o zimowe IO.

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Tak wogóle to Stoch ostatni raz wygrał prawie miesiąc temu 6 stycznia a dzis juz 3 luty i dalej bez wygranej

 • Malopolska weteran

  Stefan Hula w tym sezonie już 298 pkt! Wielkie uznanie i ta forma jakby ciągle rosła!

  2016/17 - 110 pkt - 32 miejsce w PŚ
  2015/16 - 227 pkt - 26 miejsce w PŚ

  O poprzednich nie ma co wspominać.

  Pomyśleć, że przez lata był wyśmiewany na różnych forach, dzięki Bogu nigdy się nie poddał i doszedł w końcu naprawdę wysoko.

 • skijumpingexpert doświadczony

  Nie wiem czy nie zacząć trollować bo im więcej trollów tym lepsze są wyniki

 • SebaSzczesny profesor

  Jutro Stoch musi być na podium bo jak nie bedzie to bedzie to 4 konkurs z rzędu PŚ bez podium

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Mam wrażenie

  Że gdyby np. Kubacki wygrał, a Stoch byłby drugi, to kibice byliby rozwścieczeni, że Stoch nie wygrał...

 • skijumpingexpert doświadczony
  Jutro Kamil ich pozamiata

  Ręczę za to własną ręką:) MOŻNA ROBIĆ SCREENY

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Pretensje do forumowiczów krytykujących Stocha są nieuzasadnione. Gdyby większość piszących tu osób była konsekwentna, czytalibyśmy tu całe litanie o tym, jak słaby psychicznie jest Polak. W przypadku Freitaga wystarczyło niefortunne nałożenie się nart, by chór forumowych psychologów orzekł, iż Niemiec nie radzi sobie z presją.

  Gdyby większość była konsekwentna, bylibyśmy też świadkami oburzenia spowodowanego wyraźnie zawyżonymi notami Kamila w pierwszym skoku.

 • pawelf1 profesor
  PK -skład na USA

  Rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich z Planicy przeniesie się do amerykańskiego Iron Mountain, gdzie w dniach 10-11 lutego 2018 roku rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W zawodach tych wystartuje czterech reprezentantów Polski. Trener Radek Žídek powołał do składu: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Przemysława Kantykę oraz Klemensa Murańkę.

  Czyli juniorzy dopiero za tydzień będą brani pod uwagę .

 • skajler doświadczony
  @skajler @skijumpingexpert

  a po co, i co to ma do rzeczy?

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skajler @Skajler

  Jesteś w stanie policzyć ile razy w całej karierze Kamil pokonał Ryśka ?

 • skijumpingexpert doświadczony
  @SebaSzczesny @skijumpingexpert

  Przepraszam za błędy, ale dziś nie jestem w stanie pisać bez błędów w tym stanie

 • strong3 bywalec
  Dobra rzadkie są cenniejsze.

  Już wszystko widziałem w skokach, oprócz drużyny polskiej na podium IO, co byłoby zamknięciem klamrą całego okresu Małyszomanii. Szczerze mówiąc w ogóle jeszcze nie widziałem polskiej drużyny na IO zdobywającej medal, nawet w cymbergaja.

  I tylko zawsze będzie mi szkoda, że Horngacher przyszedł tutaj tak późno. O rok lub 2. Ta nagroda mu się należy. Wygranie dubletu IO i MŚ, to byłoby fenomenalne zagranie na nosie odwiecznym niemal potęgom tego sportu oraz wielkie osobiste zwycięstwo wyszydzanych zwłaszcza Huli (hula-bula, "zawsze był słaby i przeciętny, bez ambicji") i Kubackiego ("wieczny letnik, który pewnego poziomu nie przeskoczy, nie stanie na podium, bo latem skaczą amatorzy")

  Fajne ludzkie historie, ot "tylko" tyle i aż tyle.

 • kunta weteran

  Jutro nowy dzień i nowe karty. Zobaczymy kto dostanie karetę, a kto pokera.

 • dervish profesor
  @skajler @Skajler

  Interesujące zestawienie. Dzieki za nie.:)

 • skijumpingexpert doświadczony
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Nie masz racji, ale nawet jak tak to co mamy się martwić ? Prevc miał sezon i zniknął, Kraft to samo.Mam płakać z tego powodu ? Skoro ma więcej zdexydowanue zwycięstw w karierze od Krafta i Prevca, większe sukcesy i zapisał się wielokrotnie w historii i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa ? Oni mogą pozazdrościć tylko sukcesów Kamilowi 2x mistrz olimpijski, mistrz świata, zdobywca pucharu świata, 2x zwycięzca TCS, 2 skoczek MŚwL, 2 skoczek Raw Air, 2i3 skoczek w klasyfikacji generalnej pucharu świata, 3 skoczek pś w lotach- to są tylko indywidualne sukcesy. Ilu skoczków w historii wygrało wielkiego szlema skoków narciarskich, ilu skoczków w historii zrobiło to wygrywając wszystkie 4 konkursy TCS i wszystkie 2 konkursy olimpijskie i z tak wielką przeagą w TCS (3 w historii) i na skoczni normalnej w Sochi, obroniła TCS.To nie jest typ dominatora?! W tej historii nie ma miejsca dla Krafta i Prevca im jeszcze daleko do Kamila a on dalej na dużo do zgarnięcia. Walka o KK w tym sezonie , kolejne zwycięstwa w oś, walka o małą KK za loty, walka o medale olimpijskie, a także Willingen five i Raw Air. I jeszcze jedna zagadka dla Ciebie kto zdobył medale wszystkich najważniejszych imprez w skokach narciarskich? A. Stoch , B.Kraft , C.Prevc, D.Ty . Dziękuję za uwagę. Wyrazy współczucia:)

 • skajler doświadczony

  oczywiście pomyłka zamiast ''7 pierwszych'' powinno być 6 z 7 pierwszych co i tak daje łącznie 9 zwycięstw Ryśka nad Kamilem

 • skajler doświadczony
  @kazio

  w ramach ciekawostki, w obecnym sezonie Kamil z Freitagiem rywalizowali w 13 dniach konkursowych, 9x górą był Rysiek (7 pierwszych konkursów PŚ, 2 ostatnie oraz 1 dzień MŚwL), Kamil był lepszy od Freitaga 4x (Wisła, Ober, Ga-Pa i drugi dzień MŚwL) i co ciekawe za każdym razem Rysiek był zaraz za Kamilem (różnica jednej max 2 pozycji) przypadek? Inssbrucka nie liczę to tam Freitag oddał bardzo dobry skok co najmniej na równi z Kamilem i jak wiadomo nie miał możliwości dalej z nim rywalizować

 • zimowy_komentator profesor
  Jan Bombek

  Nie wiedziałem, że Słoweńcy też mają swojego Jana od bombek :)

 • Kazio początkujący
  @skajler @Skajler

  A Wisła? Innsbruck?

 • dervish profesor
  @Szymon_N

  Powiem jeszcze inaczej.

  Dzięki Adamowi mozemy szczycić się drugim zawodnikiem wszech czasów.
  Niemcy i Austriacy mimo kolosalnej liczby sukcesów drużynowych na tle osiągnięć polskich skoczków Adama i Kamila wypadają dosyć blado. To tak patrząc na ostatnie dekady bo wcześniej Niemcy mieli na przykład Recknagela i Weissfloga którzy mimo całej swojej wielkości nie dorastają do stóp Małyszowi. :)

 • skajler doświadczony

  wie ktoś może ile x w tym sezonie Kamil wygrał z Freitagiem? mnie wychodzi coś 3x dokładnie Oberstdorf Ga-Pa drugi dzień MŚwL (pierwszy dla Freitaga), dla porównania Richi pokonał Kamila 10x tak więc w ich pojedynku mamy 10 do 3 dla Ryśka

 • Nowyskoczek5 profesor
  Bardzo dobry konkurs w naszym wykonaniu

  Szkoda drugiego skoku Kamila no ale za to Dawid jest na podium !
  Oceny dla Polskich skoczków :
  Kubacki-5
  Hula-4+
  Stoch-4
  Żyła-4
  Kot-3
  Wolny-3

  Szkoda że Florian trafił na złe warunki ......
  Fajnie że Ulrich zapunktowal po raz pierwszy od 3 lat ! No i punkty dla Boyd Clowesa też cieszą

 • dervish profesor
  @Szymon_N @marro

  Zgadza się. To jeszcze jeden dowód na to, ze sukcesy drużyny mogą byc czyms w rodzaju nagrody pocieszenia. Oczywiscie zupełnie inaczej odbiera się sukces druzyny w sytuacji gdy jest on dopełnieniem sukcesu indywidualnego. Wtedy o nagrodzie pocieszenia nie ma mowy.

  No i wiele zależy od punktu siedzenia czyli oczekiwań. Na przykład drużynowy medal Czech byłby dla nich wielkim sukcesem ale i tak ten sukces bylby w cieniu ewentualnego sukcesu indywidualnego.

  Czesi raczej nie zamieniliby Sukcesów Jandy na analogiczne sukcesy drużyny przeciętniaków, pozbawionej wielkiego mistrza.
  I analogicznie my nie zamienilibyśmy sukcesów Adama na analogiczne sukcesy drużynowe.

  A Niemcy zapewne bez zastanowienia zamieniliby sukcesy druzynowe z lat dominacji Adama, Kamila i Simiego na analogiczne sukcesy indywidualne.

 • Jannush profesor
  @ortem @Maradona

  No, dla Niemców to zawsze wielkie zaskoczenie, oni pewnie nawet nie wiedzą co gest krzyża oznacza...

  A propos Eisenbichlera polecam to:
  https://www.youtube.com/watch?v=YIRRK7Kf7T0

  :D

 • equest profesor
  @Szymon_N @dervish

  nie marudź ;) przecież przyda nam się złoto w drużynie IO.

 • pawelf1 profesor
  @Szymon_N @dervish

  Tak bo za czasów Horngachera to przegraliśmy już dziesiątki imprez mistrzowskich :)....... Tytuł mistrzów świata , srebro i dwa brązy na dwóch (jedynych póki co) impreza to nam się tylko przyśniły :) O TCS po co w ogóle wspominać ..takie ochłapy..........

 • wikidajlo weteran
  @ortem @Ortem

  oczywiscie, ze sobie upodobal - bo albo jesli sie boja - to nie powinni skakac. albo jest to pewien wypracowany automat (jak rytual Nadala przy serwie) - ale wtedy to chyba chlopcy grzesza?

 • marro profesor
  @Szymon_N @dervish

  Tylko majac drużynę mozna sukcesy czy porażki podzielic na kilku zawodnikow jak Adam upadl w USA to sezon Polaków praktycznie sie zakonczyl. Ammann zaraz zakomczy i nic po nim nie zostanie

 • dervish profesor
  @Szymon_N @marro

  Jednak to jest sport indywidualny. Druzyna to tylko dodatek i pretekst do wreczenia medali wiekszej liczbie skoczków. :)

  Drużyna moze wygrać konkurs nie mając żadnego zawodnika w top 5 lup w skrajnym przypadku top 10. No dobrze, żeby nie zaciemniać ujmę to inaczej: drużyna może odnosić sukcesy nie mając w składzie mistrzów, wystarczą solidni rzemieślnicy.
  Kiedy Kamil czy Ammann zdobywali olimpijskie złota to oni byli zwycięzcami i bohaterami igrzysk a nie drużyny Austrii czy Niemiec. Złote medale w drużynach to była dla tych krajów jedynie piękna nagroda pocieszenia.

 • Nasir doświadczony
  @dervish @dervish

  piszesz głupoty, niestety

 • Szymon_N bywalec
  @Szymon_N @pawel96

  Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że bilans Horngachera z tymi podiami jest aż tak rewelacyjny. :o

 • marro profesor
  @Szymon_N @dervish

  Tylko to byly jednostki, a teraz mamy drużynę jakiej nigdy nie bylo

 • Maradona profesor
  @ortem @Ortem

  Ogólnie to często są powtórki z "nietypowych" zachowań na belce. Żegnający się Kubacki, klepiący się po całym ciele Huber czy Eisenbichler i jego rozciąganie twarzy.

 • Kazio początkujący
  Kryształowa Kula

  Losy PŚ nie rozstrzygnęły się ani dzisiaj ani nie roztrzygną się, nawet jak Freitag wygra i powiększy przewagę o 100 pkt. Najważniejszy będzie Pyeongchang, a ewentualny sukces napędzi zawodnika w konkursach skandynawskich tak jak np. Małysz 2007, Ammann 2010, Freund 2015, czy Kraft 2017

 • kewa doświadczony
  @bardzostarysceptyk @Jannush

  pierwsza seria bardzo dobra i druga do skoku Dawida, nawet łącznie z jego skokiem nadal bardzo dobra,..... czwarte miejsce niby nie jest złe, ale pozostał dużyyyyyyyyyyyyyyyy niedosyt po skoku Kamila i niestety banan znikł z twarzy:(

  Ale za to niedziela będzie nasza..........:)

 • dervish profesor
  @Szymon_N

  o mistrzowskich tytułach Adama nie wspominając. To tak a propos czasów przedkruczkowych. ;)

 • dervish profesor
  @Szymon_N @marro

  Wręcz przeciwnie. Raczej ciągle pamiętają mistrzowskie tytuły Kamila w tym 2 olimpijskie złota. ;)

 • ortem bywalec

  Czy tylko mi się zdaje, że operator kamery bardzo upodobał sobie na powtórkach żegnających się na belce Kubackiego i Wolnego? :)

 • marro profesor
  @Szymon_N @marro

  Sorki za ortografię

 • Toyminator profesor
  -

  Fajnie że Kubacki znowu na podium, fajnie że Hula wysoko, fajnie że Stoch 4.....ale właśnie, już drugi raz paści szanse na pewną wygraną przez błąd...tak jak w Zakopanem,chociaż tam akurat warunki go załatwiły....irytujące to jest. Chociaż Kamil przejmuje się tym dużo mniej niż kibice ;D Chciałoby się żeby powiększał dorobek zwycięstw, bo gdzieś z tyłu głowy jest taka myśl, że to może być ostatni sezon Kamila, gdzie realnie może powalczyć o KK .Potem będzie coraz trudniej.No nic, może jutro się uda,a na razie najważniejsze są igrzyska .

 • marro profesor
  @Szymon_N @Szymon_N

  Prawidłowo cieszmy sie z tego co mamy. Te zrzedy ponizej chyba zapomnialy czasy sprzed Horngachera i sprzed Kruczka 2013

 • pawel96 profesor
  @Szymon_N @Szymon_N

  Podpisuję się w 100% pod Twoim komentarzem. Niektórzy zainteresowali się skokami przy okazji ostatnich zwycięstw (dzisiaj był konkurs nr 50. za kadencji Horgngachera, bilans to 16 zwycięstw i 34 podiów, oraz wiele medali), tacy ludzie myślą, że będą same zwycięstwa i należy tylko narzekać i jątrzyć. Powody do narzekania pewnie będą za kilka lat, a na razie cieszmy się tym, co mamy, a mamy najlepszą kadrę w historii polskich skoków.

 • Szymon_N bywalec

  Mam wrażenie, że CO PONIEKTÓRZY tutaj tylko szukają pretekstu do szukania dziury w całym. Jak już okazało się, że w konkursie zdobyliśmy więcej punktów niż wirtualnie za którykolwiek trening lub kwalifikacje, to zaczęli szukać innego sposobu na znalezienie powodów do narzekania i im się to niestety udało.

  Może ktoś mnie oskarży o minimalizm, ale jak czytam komentarze na temat dzisiejszego konkursu w internecie, to robi mi się słabo. Ludzie, podium Kubackiego, trzech zawodników w czołowej szóstce, czterech w piętnastce, komplet w trzydziestce, co łącznie dało nam 188 punktów, a gdzie nie spojrzysz, tam narzekania na to, że Kamil zepsuł drugi skok. Tak, zepsuł, nie jest robotem, zdarza się każdemu. W tym sezonie - do dzisiaj - jeszcze mu się nie zdarzyło mu się stracić prowadzenia po 1 serii, w całej karierze robił to rzadko. Naprawdę pierwsza tego typu wpadka od dawna jest powodem do takiej krytyki ?

  Nasza najlepsza trójka z dzisiaj wygląda na bardzo mocną i cieszy, że chyba obudził się Żyła, który w pierwszej serii przy mocnym wietrze pod narty skoczył przyzwoicie, a w drugiej gdy miał pecha już naprawdę bardzo dobrze. Drugi skok Kota też jest pozytywnym symptomem, dla niego weryfikacja przyjdzie jutro, bo we wszystkich pozostałych skokach w Willingen wyglądało to z jego strony bardzo marnie.

  Nie mam więc zamiaru się przejmować na zapas, wolę dzisiejszego wieczoru cieszyć się z tego, że na tydzień przed pierwszym konkursem IO nasza kadra wygląda na świetnie przygotowaną.

 • Szymon_N bywalec

  Mam wrażenie, że CO PONIEKTÓRZY tutaj tylko szukają pretekstu do szukaniu dziury w całym. Jak już okazało się, że w konkursie zdobyliśmy więcej punktów niż wirtualnie za którykolwiek trening lub kwalifikacje, to zaczęli szukać innego sposobu na znalezienie powodów do narzekania i im się to niestety udało.

  Może ktoś mnie oskarży o minimalizm, ale jak czytam komentarze na temat dzisiejszego konkursu w internecie, to robi mi się słabo. Ludzie, podium Kubackiego, trzech zawodników w czołowej szóstce, czterech w piętnastce, komplet w trzydziestce, co łącznie dało nam 188 punktów, a gdzie nie spojrzysz, tam narzekania na to, że Kamil zepsuł drugi skok. Tak, zepsuł, nie jest robotem, zdarza się każdemu. W tym sezonie - do dzisiaj - jeszcze mu się nie zdarzyło mu się stracić prowadzenia po 1 serii, w całej karierze robił to rzadko. Naprawdę pierwsza tego typu wpadka od dawna jest powodem do takiej krytyki ?

  Nasza najlepsza trójka z dzisiaj wygląda na bardzo mocną i cieszy, że chyba obudził się Żyła, który w pierwszej serii przy mocnym wietrze pod narty skoczył przyzwoicie, a w drugiej gdy miał pecha już naprawdę bardzo dobrze. Drugi skok Kota też jest pozytywnym symptomem, dla niego weryfikacja przyjdzie jutro, bo we wszystkich pozostałych skokach w Willingen wyglądało to z jego strony bardzo marnie.

  Nie mam więc zamiaru się przejmować na zapas, wolę dzisiejszego wieczoru cieszyć się z tego, że na tydzień przed pierwszym konkursem IO nasza kadra wygląda na świetnie przygotowaną.


 • Sigur17 doświadczony

  1. Kubacki
  2. Stoch
  3. Hula
  Fajnie by było jutro takie podium zobaczyć

 • marro profesor

  Swietny konkurs w w wykonaniu Polaków Jutro Kubacki walczy o zwycięstwo a Hula o podium Reszta oby w 30

 • Homer2 początkujący
  Ziobro tv_n

  Sensacji nie bylo, ale i tak: Mietus...Kadra A...muhaha! Tyle na ten temat.

 • Matos bywalec
  @waldemarsson @waldemarsson

  To słaby dziennikarz

 • Matos bywalec
  @strong3 @pawelf1

  Wilkowiczowi powiedział, że nie komentuje sprawy, bo najpierw musi z nim porozmawiać i wtedy powie co dalej

 • SkiSchi bywalec
  @dervish @dervish

  Człowiecze to jest temat

  PŚ w Willingen: Tande wygrywa, Kubacki trzeci, Stoch tuż za podium!

  a nie Ziobro w te-fa-łen

  Spama puszczasz i to jeszcze z wczoraj a regulamin wyraźnie określa

  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.

  Nie puszczaj wiec więcej bąków bo całe forum cuchnie

 • arsene2001 bywalec
  Top

  Top 3 spoza krajów "wielkiej 6"


  1 Kevin Bickner (USA) 25 miejsce

  2 Antti Aalto ( Finlandia) 27 miejsce

  3 Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada) 28 miejsce

 • SebaSzczesny profesor

  Stoch kolejny raz pokazał że nie jest dominatorem 6-7 konkursów w sezonie jest w stanie wygrać nie więcej.
  Będąc w świetnej formie i tak psuje skoki czegoś takiego nie było u Prevca czy Krafta. W ostatnich latach kilka zwycięstw mu uciekło i z jakieś 15 miejsc na podium

 • pawelf1 profesor
  @strong3 @strong3

  Horngacher już się wypowiadał ...znjdzie na stronie PS .
  Powiedział że tak rozmawiać nie będzie , ze czeka aż Ziobro przyjdzie do niego. i że już wcześniej nakreślił plan jak ma Ziobro wrócić do PŚ przez Fiscap i PK ale nie chciał go realizować .

 • dervish profesor
  @dervish nie skopiowalo sie ostatnie słowo :)

  i zatrzaskiwania za sobą ostatnich drzwi. :)

 • waldemarsson doświadczony

  Słaby ten program Uwaga. Myślałem że to będą takie sensacje, ze po emisji prezes Tajner i dyrektor Małysz zostaną zawieszeni przez Ministra Sportu, a całą sprawą zainteresuje się prokuratura, a tymczasem...
  Dostaliśmy jakieś bajdurzenie redaktora Błońskiego, jak to Ziobro od 3 lat nie osiągnął, jakoś nie zauważył, że rok temu do zdobycia Pucharu Narodów przysłużył się bardziej niż Stefan Hula.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Jan Ziobro

  Nic nowego, niczego się nie dowiedziałem..

 • Jannush profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  To akurat żadna niespodzianka, że skaczemy w konkursie gorzej niż w treningach.
  Niestety nie znalazł się jeszcze mądry który by umiał tą tendencę odwrócić.

 • Malopolska weteran
  @Malopolska @dervish

  Zgadzam się z Tobą całkowicie. Bardziej komicznie do tego podchodzę,

 • dervish profesor
  @dervish @pawelf1

  No właśnie nie miał okazji bo format tego programu na to nie pozwala. Poza tym ośmieszyłby się gdyby próbował przekazać coś poważniejszego przy okazji takiej audycji. Nie tedy droga :)

  Tutaj miało być miło, słodko i rzewnie czyli tak jak we wszystkich tego rodzaju gniotach.

 • dervish profesor
  mój komentarz z wczoraj

  dervish 20 godzin temu
  profesor Wczoraj o 23:41
  Ziobro w te-fa-łen

  A jakież to ma znaczenie kiedy Janek odpali swoje "bomby"?
  Przecież nie są one skierowane przeciwko naszym olimpijczykom. Poza tym to co może być rewelacją dla nas czyli kibiców i opinii publicznej dla ludzi wewnątrz PZN a zwłaszcza dla skoczków jest bardzo dobrze znane. Pisanie o tym, że rewelacje Ziobry w jakikolwiek sposób wpłyną na dyspozycje kadry jest bez sensu. Tam nikt nie bedzię tym zaskoczony ani zaszokowany.
  Ziobro jeżeli uderzy to nie w kolegów skoczków, tylko we władze i struktury PZN. To decydenci powinni się obawiać, bo jeśli coś jest na rzeczy to mogą się nimi zainteresować odpowiednie organa państwowe.

  Paradoksalnie, jeżeli Jan uruchomi aferę w trakcie IO (a raczej tego nie zrobi bo stacja tv w której pojawi się wywiad to nie jest poważne medium do ogłaszania tego typu rewelacji a sama zajawka też nie sugeruje ze będzie to rozmowa o dużym kalibrze rażenia) to mogłoby to nawet pomóc olimpijczykom bo częściowo odwróciłoby od nich uwagę mediów co dałoby im troszke więcej spokoju.
  Wracając do bomby Ziobry. Dużo lepszy byłby ekskluzywny autoryzowany wywiad w poważnej prasie sportowej połączony z konferencją prasową na której można by mu zadawać pytania. Poza tym jeżeli istotnie ma jakąś bombę to nie powinien niczego czynić bez asysty prawnika. A zajawka programu w tefałen sugeruje, że to będzie raczej luzackie ględzenie przy herbacie (być może góralskiej) o wszystkim i o niczym. Pelne niedomówień, bez konkretów, nazwisk, oskarżeń i zatrzaskiwania za sobą ostatnich

 • kibicsportu profesor
  -

  Gdyby dzisiaj była drużynówka na IO, to przez słabszy skok Kamila w drugiej serii przegralibyśmy złoto niewiele.

 • skokowy123 profesor
  Nic nie było

  Ziobro nie umie konkretnie się wypowiadać, owija w bawełne jak ta babka góralka. Nic nue będzie z niego już jeżeli chodzi o skoki

 • dervish profesor
  @Malopolska @Malopolska

  Ale z pretensjami to do tefałen nie do Ziobry. To oni nagłasniali te audycje jako bombę i to oni nakreslili scenariusz.

  Od poczatku pisąłem, ze to nie bedzie zaden wybuchowy materiał, ze nie bedzie zadnych rewelacji tylko że zanosi sie na pospolitego plotkarskiego gniota typu talkshow z celebrytą.

 • jaromir23 początkujący

  Dziś sobota spaskudzona okolo 18stej jutro niedziela od 12stej.

 • pawelf1 profesor
  @dervish @dervish

  A do kogo masz żal ? Przecież Ziobro miał super okazję by coś konkretnego powiedzieć .........i co ?

 • Snickers profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  No niestety ja nie wyznaje takiej zasady. Dla mnie 3 Polaków w TOP6 to konkurs bardzo dobry. A patrzenie się w treningi i kwalifikacje to co z tego? co z tego że Kubacki Stoch wygrywali w treningach? Gdyby Stoch dziś wygrał to by już wtedy był bardzo dobry konkurs? Dla niego. A pod względem drużyny jest bardzo dobrze. I myślę że osoby które uważają(po słabszym w tym roku sezonie) że ten konkurs był słaby to są dziwne i nikt mi nie wytłumaczy tej filozofii bo to dla mnie wyłącznie śmieszne niczym spiski Macierewicza

 • pawelf1 profesor
  Tvn-owskie rewelacje Ziobry ...

  Z dużej chmury nawet mżawki nie było . Rzuciło mi się tylko nadużycie gdzie parę razy mówiono że Ziobro skacze 20 metrów dalej tylko przypadkiem nie wspomniano ,że od Stękały ............. bez komentarza.......:)

 • Stoszek profesor

  Szkoda, że nic nowego się nie dowiedzieliśmy.

 • Malopolska weteran

  Słyszeliście ten przeraźliwy huk?
  To wybuchła przeraźliwa bomba po wypowiedziach Janka w Uwadze na TVN.
  Polska już nigdy nie będzie taka sama!

 • dervish profesor
  te fa łen

  Jak było do przewidzenia.
  Tabloidalna szmira. Żadnych nowości, same odgrzewane kotlety, płytkie pytania i brak znajomosci tematu.
  Ogólnie przystawka do kotleta, przepraszam do reklam.

 • jaromir23 początkujący
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  No i w Zakopanem taka sama wtopa.

 • dzika_swinia weteran
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  W takim razie zalecam nie patrzeć na treningi lub robić to z dystansem.

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Janek mówi, że sportowo udowadniał, że należy się mu powołanie, Małysz twierdzi, że nie. Pytanie za 100 punktów, faktycznie pokazał czy nie pokazał...

 • strong3 bywalec
  Nic nie wybuchło

  Zgodnie z przewidywaniami - słowo przeciwko słowu. Może niech ktoś zrobi po sezonie wywiad z Horngacherem w tej sprawie, choć SJ nie słynie z trudnych pytań ani pikantnych tekstów.

 • jaromir23 początkujący
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Zgadza sie

 • Stoszek profesor

  Ziobro :Tajner robi dobrą minę do złej gry.

 • erytrocyt_ka profesor
  @erytrocyt_ka @zxcvbnm_9999

  No tak, Dawid na podium trochę nie pasuje do tej klątwy.

  Nie no, tak serio, to sobie żartuję

 • przemek32143 profesor

  Zaraz wybuchnie bomba ????

 • KamO doświadczony

  Oglądacie Janka w TVN nie? :D

 • bardzostarysceptyk profesor
  Do wszystkich obrońców ....

  którzy twierdzą, że dzisiejszy konkurs był bardzo dobry.
  1. Dwa lata temu w sezonie 2015/16 takie wyniki wzbudziły by autentyczny zachwyt i euforię.
  2. Dzisiaj też większość byłaby zadowolona albo nawet bardzo zadowolona gdyby nie to ...., gdyby nie to fatalne zestawienie:
  - wczoraj 1 trening wygrał Stoch
  - wczoraj 2 trening wygrał Kubacki
  - wczoraj eliminacje wygrał Stoch
  - dzisiaj seria próbna wygrał Kubacki
  - dzisiaj 1seria wybrał Stoch
  - dzisiaj końcowe wyniki, wygrał TANDE (Norwegia)
  Gdyby wczoraj i dzisiaj Polacy tak nie przewodzili to i inaczej wszyscy potraktowali by wyniki końcowe.
  Tak więc gdyby wyniki potraktować w oderwaniu, to było dobrze, nawet bardzo dobrze. Ale jak popatrzymy na wczorajszo-dzisiejszy ciąg to to jest bardzo duże rozczarowanie.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @pawel96

  Pozwolę sobie przekleić swój, zaktualizowany komentarz z Zakopanego, wszystko idzie podobnie.

  Tegoroczni zwycięzcy:

  1. Freitag - 3
  2. Stoch - 4
  3. Wellinger - 1
  4. Tande - 1
  6. Kobayashi - 1
  8. Fannemel - 1
  12. Stjernen - 1
  14. Damjan - 1
  19. Semenić - 1

  Żaden ze skoczków, oprócz Stocha i Freitaga nie może przebić granicy jednego zwycięstwa.

  Dziewięciu zwycięzców w czternastu konkursach. W zeszłym sezonie mieliśmy dziewięciu triumfatorów w 26 konkursach.

  Liczby zwycięzców:
  2017/2018 - 9 w 14 (trwa)
  2016/2017 - 9 w 26
  2015/2016 - 10 w 29
  2014/2015 - 13 w 31
  2013/2014 - 14 w 28

  ---

  Dodatkowo, potwierdziła się zasada, że ten, kto wygrywa kwali nie wygrywa potem konkursu.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  A nie zdobył ? Nie wywalczył? Sam kombinezon za niego skakał ? Co z tego że "wpadka" ale to była sportową rywalizacja .

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Stracił, tylko do kogo? Nie było polaka na podium tylko kto?

 • pawel96 profesor

  Słodki gorzki ten konkurs w wykonaniu Kamila. Mam nadzieję, że jutro stanie na podium, dzięki czemu wszyscy będą przeświadczeni, że wszystko podąża w dobrym kierunku. Trzeba przyznać, że Kamil jest na zdecydowanie najwyższym poziomie z wszystkich zawodników, zarówno w klasyfikacji jakości skoków jak i nieregularności. Zobaczymy, co przyniesie jutro. Na punkty w generalce nie patrzę na razie, trochę smutno, że #52 dziś uciekło.

  Wielkie brawa dla Dawida, podium to zawsze podium. Zawsze miło, gdy Polak staje na pudle, niezależnie od nazwiska. Stale ściskam kciuki, aby w tym sezonie jeszcze udało się to Stefkowi. Drużynowo występ jak najbardziej na plus, na Igrzyskach walczymy o złoto.

  Tande wygrywa pierwsze zawody PŚ w sezonie, dołaczając do szerokiego grona zwycięzców w tym sezonie. Wydaje mi się, że chyba sam się tego dzisiaj nie spodziewał. Nie sądzę, aby jutro wygrał. Freitag zaczyna robić się Zweitagiem.

  Pierwsze punkty w karierze Sato, co mnie bardzo ucieszyło. Szkoda Nakamury, brawa również za pierwsze punkty w sezonie dla Boyda i Wohlgenannta, Włochom niestety trochę zabrakło.

 • erytrocyt_ka profesor
  spadła na nas klątwa

  Kamil ściągnął chyba na nas jakąś klątwę, najpierw Hula stracił 0,3 do trzeciego miejsca w Zakopanem tydzień temu, ostatnio Pilch do brązowego medalu stracił 0,2, a dzisiaj ta klątwa dopadła samego Kamila, on dzisiaj tez stracił 0,3 do trzeciego miejsca. Pytanie - jak długo ona potrwa? :D

 • Mejdzi profesor
  @Mejdzi @erytrocyt_ka

  Racja. Jednak spóźnianie skoków też nie wolno bagatelizować.

 • dervish profesor
  @jaromir23

  'Oj Malyszem to on nigdy nie bedzie.'

  I oby nigdy nie był. Kamil to zupełnie inny typ charakteru.

 • Mejdzi profesor
  @Mejdzi @Aaabbbb

  To już zależy od różnych czynników.

 • strong3 bywalec
  -

  A teraz z chęcią popatrzę, co Ziobro ma do powiedzenia. Oby mówił o jakichś konkretach, bo jeśli nie to tylko się ośmieszy. Oczywiście niby był to 5 najlepszy zawodnik ubiegłego PŚ, ale to sugestie, które tutaj się pojawiały, że Horngaher ma ograniczony wpływ na kształt własnej drużyny, nie przekonywały mnie. Czasem tak bywa, że trenerzy dla dobra wspólnego w sporcie odpalają zawodników lepszych, ale mogących psuć atmosferę lub trudnych we współpracy. A może chcą ich zmobilizować. Nie mówię/piszę, że tak było na pewno w tym przypadku, ale Ziobro kwestionując wcześniej decyzje Kruczka, także sobie nie pomógł. A do zarzutów, że zamiast na skocznię, na zawody MP, udał się na chrzciny czy inną imprezę, nie odniósł się było nie było w żaden sposób dotychczas.

  Także nie wydając wyroków, czekam na jakieś ewentualne konkrety i petardy. Bo to już najwyższa pora.

 • erytrocyt_ka profesor
  @Mejdzi @Mejdzi

  U Kamila obniżyła się tylko trochę regularność, ot, cały problem. Nie można go bagatelizować, ale też nie można dramatyzować. ;)

 • Aaabbbb weteran
  @przemek32143 @przemek32143

  Nie będzie lamentów. Spokojnie.

 • dervish profesor
  @Major_Kuprich @Aaabbbb

  Dokladnie. Polski sztab zapowiada jakieś nowinki technologiczne na IO.

 • przemek32143 profesor
  @przemek32143 @Aaabbbb

  Chyba nie zrozumiałeś co napisałem.Chodziło mi o prasę,dziennikarzy,telewizję i przede wszystkim kibców którzy będą lamentować i pisać głupoty.Jeżeli co drugi wywiad będzie ze Stochem typu co się dzieje i czy nie jest w kryzysie to sam może uwierzyć w to.

 • skifightero weteran

  nie wiem, ja sobie nie przypominam, żeby kiedyś w Willingen wiało mocno w plecy, ta skocznia jest tak ustawiona, że 90% wieje pod narty, co sezon są tam bardzo dalekie skoki dzięki temu

 • Aaabbbb weteran
  @Mejdzi @Mejdzi

  Widzisz, a wg mnie wczoraj w kwali bardziej przejechał próg, co nie przeszkodziło wygrać.

 • Aaabbbb weteran
  @wikidajlo @dervish

  parujący ;))

 • dzika_swinia weteran
  @jaromir23 @jaromir23

  A skąd wiesz, czy nie mówią o tym w wywiadach dla norweskich / niemieckich portali?

 • erytrocyt_ka profesor
  @przemek32143

  A mi to właśnie mimo wszystko jednak nie przypomina zeszłego sezonu, w tym Kamil skacze o poziom wyżej (nawet na TCS), teraz po prostu przyszedł taki okres mniejszej regularności, ale mam przeczucie, że niedługo to minie.

 • Mejdzi profesor
  Polakowi nie dogodzisz.

  Kamil.
  "SŁABA PSYCHIKA""FORMA UCIEKŁA""ROZCHWIANY EMOCJONALNIE" Po pierwsze się pytam,gdzie on niby ma słabą psychikę ? Mam przypomnieć te najważniejsze momenty,gdzie ogrywał swoją stalową psychiką ? O psychikę Kamila powinniśmy się nie martwić,bo jest ona najwyższa na świecie. Po drugie się pytam,gdzie niby forma uciekła ? Forma nie uciekła. Jest ona dalej na świetnym poziomie. Kamil jednak w dalszym ciągu popełnia te błędy na progu. Raz ten błąd jest minimalistyczny a raz trochę za duży i powoduje on,że ta odległość nie jest taka jaka powinna. Kamil cały czas spóźnia,ale jak ten błąd na progu nie jest aż taki duży to i tak odlatuje tak,że wszystkim szczęki opadają. Tutaj wszystko zależy od Kamila. Tylko ta rzecz jest niego do poprawy. Wszystko inne jest idealne. Po trzecie się pytam, gdzie niby Kamil niby jest rozchwiany emocjonalnie ? Kamil to zawodnik na najwyższym szczeblu XXI w. Wszystko ma poukładane tak jak należy. Nic dodać nic ująć. Tak jak mówię o nic innego nie powinniśmy się martwić jak o te spóźnianie.
  Powinniśmy jednak być pozytywnie nastawieni na następne konkursy. Nie krytykować tylko wspierać. Jednak jak dobrze wiemy - Polakowi nie dogodzisz.
  - Konkurs w naszym wykonaniu na bardzo dobrym poziomie. Wszyscy zapunktowali. Dawid i Stefek na swoim bardzo dobrym i solidnym poziomie. Cieszy bardzo poprawa Piotrka. Skoki co raz lepsze. Mam nadzieję,że forma będzie piąć się w górę. Solidny skok w 2 serii Wolnego. Maciek dobre skoki. Jednak cz,aby ta forma już przyszła ?

 • Aaabbbb weteran
  @przemek32143 @przemek32143

  Że co? Na ulicę wyjdą? Pod chatę Mu pójdą?
  Pocieszę Cię: jeśli jutro Kamil nie wygra to NIC SIĘ W POLSCE NIE ZMIENI.

 • skifightero weteran
  @pawel96 @pawel96

  bo kwalifikację są częścią tego mini turnieju i pewnie dlatego wszyscy skaczą, żeby każdy mógł coś powalczyć, tym bardziej, że to tylko 6 skoczków

 • Maradona profesor
  @pawel96 @pawel96

  Początkowo chyba miało tak być, ale dziś przed konkursem pojawiła się informacja o dopuszczeniu wszystkich 56 zawodników do jutrzejszego konkursu.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @xColliex @xColliex

  Czy ty czytasz wypowiedzi tutaj ? czy tak sobie piszesz ?
  Większość pretensji, obaw i strachów jest w kontekście bardzo niedalekich IO, a nie o to konkretne 4 miejsce.
  Bo do końca PŚ jeszcze trochę czasu i mnóstwo rzeczy może zajść. Ale Igrzyska tuż za progiem. Jakiś mądry internauta dał dzisiaj zestawienie zwycięzców ostatnich zawodów PŚ przed IO i wyniki konkursów IO. Nazwiska się powtarzają, oczywiście nie w 100 % ale w połowie tak. Oczywiście jest jeszcze jutrzejszy konkurs.

  Ażeby uczestniczyć tutaj w dyskusji, to nie wystarczy wpaść i wyrazić oburzenie, trzeba poświęcić godziny na obserwację i czytanie postów. A ty wyraźnie nie wiesz po prostu o co chodzi.

 • przemek32143 profesor

  Czy jutro będzie wiało w plecy czy pod narty to ma minimalne znaczenie jeżeli Stoch nie odda optymalnych skoków.Na razie wygląda to na kopie poprzedniego sezonu z tym że nie ma jednego super rywala a dwóch.Jutro będzie walczył nie tylko o wygranie turnieju i punkty do generalki a o dużo ważniejszą rzecz jaką będzie uspokojenie siebie i opinii publicznej że wszystko jest pod kontrolą i nie będzie powtórki Lahti.BO JEŻELI JUTRO NIE DAJ BOŻE NIE WYJDZIE MU KONKURS TO W POLSCE WYBUCHNIE TAKIE PORUSZENIE ŻE NAWET JEGO MOCNĄ PSYCHIKĘ MOŻE ZŁAMAĆ.

 • kibicsportu profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  Gimbusem, to ty jesteś. Jesteś nikim, a nie kibicem.

 • pawel96 profesor

  Na jutrzejszej liście startowej wszyscy zawodnicy, 56 nazwisk. Piątkowe kwalifikacje nie miały być do obu konkursów?

 • skifightero weteran

  Tande może się pokusić o KK, bo skaczę naprawdę dobrze, a potem jest turniej skandynawski, do tego jeszcze Vikersund i Planica więc może być ciężko go zatrzymać

 • dervish profesor
  @wikidajlo @wikidajlo

  Z rozpędu przeczytałem: "sam mściwie nam panujacy Apollo" ;)

 • Stoszek profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  (...)
  ---------------------------------ostatnie ostrzezenie---------------------------------------------------------------
  Stoszek i jaromir23 jeszcze jedna taka kłotnia w waszym wykonaniu i obaj dostaniecie BANA!


  [Moderowany (21254) / 2018-02-03 19:23:07]

 • dervish profesor
  @dervish sezon w ujeciu druzynowym cz.4

  W tym sezonie ze względu na wyjątkowo dużą liczbę konkursów drużynowych będę również prowadził osobną klasyfikację PN dla konkursów drużynowych.
  Po 5 klasycznych konkursach drużynowych:

  1.NOR -1900 pkt
  2.POL -1550
  3.GER -1500
  --------------------------------
  4.AUT -1250
  5.SLO -1150
  6.JPN - 800
  7.SUI - 500
  8.RUS - 200
  9.FIN - 150
  10.CZE - 50

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @skijumpingexpert

  Napisałem "niech zdobędzie". Nie napisałem "niech mu się uda dzięki czyjejś wpadce". Jak Kubaki ZDOBĘDZIE swoje podium WYWALCZY je sportową rywalizacją tak jak latem to wtedy się przymknę.

 • jaromir23 początkujący
  @jaromir23 @Stoszek  (...)
  ---------------------------------ostatnie ostrzezenie---------------------------------------------------------------
  Stoszek i jaromir23 jeszcze jedna taka kłotnia w waszym wykonaniu i obaj dostaniecie BANA!  [Moderowany (21254) / 2018-02-03 19:24:38]

 • dervish profesor
  @dervish sezon w ujeciu druzynowym cz.3

  klasyfikacja medalowa czyli miejsca na "drużynowym" podium po 20 konkursach:

  1.NOR - (9,8,2)
  2.GER - (7,5,5)
  3.POL - (4,5,7)
  ---------------------------
  4.SLO - (0,2,1)
  5.AUT - (0,1,3)
  6.JPN - (0,0,1)  Gdyby za drużynowe wyniki przyznać punkty PŚ w ilości takiej jak przyznaje się za drużynówki to "drużynowy PŚ" wyglądałby tak:

  1.NOR - 7250
  2.GER - 6800
  3.POL - 6150
  --------------------------------------
  4.AUT - 4650
  5.SLO - 4500
  6.JPN - 2150

 • strong3 bywalec
  Errata

  Nie będę

  płakać gdy Stoch zdobędzie złotego medalu albo 2 podczas IO. On ma co prawda przewagę potencjału nad rywalami, ale nie umywa się to do przewagi Małysza w Sapporo na K-120, żeby brak złota był dramatem. Poza tym potencjał, potencjałem, ale ta de facto teoretyczna kategoria nie skacze, co widać ostatnio dość boleśnie. Z każdego medalu się trzeba cieszyć. Dopiero brak jakiegokolwiek medalu, traktowałbym jako spory zawód.

  Z drużynowego złota czy medalu będę się cieszył szczególnie, patrząc na rozwój(właściwie jego brak) młodszych zawodników, jest to góra druga i być może ostatnia szansa na dodanie czegoś nowego i unikatowego dla historii polskich skoków narciarskich.

 • dervish profesor
  @dervish sezon w ujeciu druzynowym cz.2

  ==========1=====2===3======4===5===6
  *WIS*.........NOR,----POLiAUT,-----GER,SLO,JPN (POLiAUT 2 miejsce ex aequo)
  -WIS-..........POL,----GER,AUT.-----NOR,JPN,SLO
  *KUS*.........NOR,---GER,JPN,-----AUT,SLO,POL
  -KUS-.........GER,----NOR,POL,----AUT,SLO,SUI
  -NTA-..........GER,----NOR,AUT,----SLO,POL
  -NTA-..........GER,----NOR,POL,----AUT,SLO
  *TIT*...........NOR,----POL,GER,----SLO,AUT,JPN
  -TIT-...........GER,----NOR,POL,----AUT,JPN,SLO
  -ENG-........GER,----NOR,POL,----AUT,SLO
  -ENG-........GER,----NOR,POL,----AUT,SLO
  --------------------------------------------------------------------
  -OBE-........POL,----GER,NOR,----SLO,AUT,JPN
  -GAP-........GER,----NOR,SLO,----POL,AUT,
  -INS -.........POL,----NOR,GER,----JPN,SLO,AUT
  -BIS -.........NOR,----POL,GER,----AUT,SLO,JPN
  --------------------------------------------------------------------
  -BAD-........NOR,----SLO,AUT,----GER,POL,JPN (loty)
  --------------------------------------------------------------------
  -OBE-........NOR,----POL,GER,----SLO, (loty) MŚ
  *OBE*........NOR,----SLO,POL,----GER,AUT,SUI (loty) MŚ
  ----------------------------------------------------------------------
  *ZAK*.........POL,----GER,NOR,----AUT,JPN,SLO
  -ZAK-.........NOR,----GER,POL,----JPN,AUT,SLO
  -WIL-..........NOR,----POL,GER,----SLO,AUT,

  *ABC* - klasyczny konkurs druzynowy.
  -ABC- -symulacja druzynówki

 • jaromir23 początkujący

  Stoch znow gada ze mu "prog uciekł". Dlaczego próg nigdy nie ucieka Tandemu czy Freitagowi a jemu co 2 skok? Tak wypada miszczowi?

 • Stoszek profesor
  @Nectro @Nectro

  Oni mają po 10lat, zabiłbyś ich :P

 • strong3 bywalec
  Nie będę

  płakać gdy Stoch zdobędzie medal albo 2 podczas IO. On ma co prawda przewagę potencjału nad rywalami, ale nie umywa się to do przewagi Małysza w Sapporo na K-120, żeby brak złota był dramatem. Poza tym potencjał, potencjałem, ale ta de facto teoretyczna kategoria nie skacze, co widać ostatnio dość boleśnie. Z każdego medalu się trzeba cieszyć.

  Z drużynowego złota czy medalu będę się cieszył szczególnie, patrząc na rozwój(właściwie jego brak) młodszych zawodników, jest to góra druga i być może ostatnia szansa na dodanie czegoś nowego i unikatowego dla historii polskich skoków narciarskich.

 • Aaabbbb weteran
  @dervish @dervish

  O Kamila możemy być spokojni. O Dawida i Stefka też. Jest naprawdę dobrze!

 • wikidajlo weteran
  @Janeman

  Ale zachowalem pozory - skomentowalem skoki. nie rozumiem celu Twojego komentarza zreszta - nie interesuje ciebie co ziobro ma do powiedzenia? Ja mysle, ze duza czesc osob na portalu to moze interesowac bo
  niektore osoby w zwiazku, a w szczegolnosci sam milosciwie nam panujacy Apollo bez wąsa, zachowuja sie czesto w sposo co najmniej niejasny.

  A wracajac do przebiegu konkursu - bardzo cieszy, ze Hula potwierdzil kolejny krok w gore. Zakopane to nie byl przypadek. Oby medal !!

 • Snickers profesor

  Zarówno maksymalizm jak i minimalizm jest straszny. Najlepiej być po środku, dlatego denerwuję mnie taki indoor i inni od masowej wręcz krytyki i płaczu, ale również jacyś ludzie którzy piszą że nic się nie dzieję, na IO złoto w kieszeni. No nie może tak być.

 • erytrocyt_ka profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Kamil jest specjalistą od klątw, w końcu przełamał klątwę Hannawalda, więc i z klątwą Funakiego sobie poradzi :D

 • dervish profesor
  sezon w ujeciu druzynowym cz.1

  Drużynowa symulacja dzisiejszego konkursu;

  1. NOR - 989.6
  2. POL - 988.4
  3. GER - 974.8
  ----------------------------------
  4. SLO - 895.0
  5. AUT - 786.3 *

  *AUT dwóch przedstawicieli w serii finałowej w takim przypadku dla potrzeb symulacji podwajany był wynik kolejnych zawodników z serii pierwszej: Poppinger i Altenburger x2

 • Stoszek profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  Ja jestem gimbusem? Haha, skąd wiesz może mam rodzinę przez siebie założoną już? Na biedę nie narzekam, niedawno odebrałem samochód z salonu a na to trzeba mieć pieniążki.

 • Nectro stały bywalec

  ale bym sobie poszedł z takim jaromirem czy innym indoorem który ma oczekiwania przeskoczenia nykkenena i wszechobecnej dominacji w każdym konkursie, a jak nie to ostra krytyka, na solówkę.

 • dzika_swinia weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  Brąz MŚwL, w zeszłym roku złoto MŚ, są faworytami razem z Norwegami do złota IO. Nic znaczącego.

 • Aaabbbb weteran
  @Major_Kuprich @dzika_swinia

  Przypominam, że to nie koniec wyścigu zbrojeń w kontekście nowinek. To dotyczy również nas ;).

 • jaromir23 początkujący
  @jaromir23 @Stoszek

  Wielkie dzieki. Nigdy nie wiedzialbym tego gimbusie. Tez naucz sie wychwytywac niuanse.

 • Snickers profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  "Co mnie obchodzi 3 Polaków w top 6??? "
  "Nie widzisz, że Stoch stracił kolejną szansę na zwycięstwo (I lepszą pozycję w tabeli wszechczasów )"

  Ludzie z takim podejściem szybko muszą popełniać samobójstwa. Co mi z tego że mam Audi a7 jak mogłem mieć audi a8

 • xColliex początkujący

  No nie mogę no. Człowiek dwa razy skoczy GORZEJ (bo nie ŹLE), a już sensacja bo forma się skończyła, bo głowa nie wytrzymała i Bóg wie co jeszcze wymyślicie. Co jak co, ale zarówno formę i głowę to Kamil ma. Błędy KAŻDEMU mogą się zdarzyć. To człowiek, a nie maszyna.

  Tak jakby 4 miejsce to była tragedia... Boże. Co tu się dzieje.

 • Aaabbbb weteran

  Nie szalejmy. Dziś CIUT gorzej indywidualnie, ale bardzo ładnie drużynowo. Kamil sobie poradzi, cieszy stabilna forma Dawida (gratulacje Mustaf) i Stefka. Z dwójki: Piotr/Maciek też będzie 4 do brydża.

  Fajny drugi skok Wolnego.

  Jak mawiał Ś.P. Janusz Wójcik: kiełbasy do góry i golimy frajerów ;).

 • SebaSzczesny profesor
  Przypomnę

  Ostatnim który w 1 sezonie wygrał TCS i złoto igrzysk był Funaki w 1998. Później nikt tego nie powtórzył.
  Czy Stoch przełamie tą klątwe ? Szanse ma ale niech się ogarnie bo te psucie skoków coraz mocniej mnie irytuje

 • Stoszek profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  mistrz* a nie miszcz. Weź ty dzieciaczku 10letni zajrzyj do słownika, a nie zaglądasz innym do portfela.

 • jaromir23 początkujący
  @jaromir23 @kibicsportu

  Naucz sie wychwytywac niuanse gimbusie

 • Nectro stały bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  ojejej tabela wszechczasów, mysle ze stoch jak i kazdy normalny ma na to wywalone, strasznie jest być maksymalistą bo balonik pompuje się do niewyobrażalnych rozmiarów, gorzej niż w TVP. Bo idąc taką drogą jakby Stoch zakończył teraz karierę to by było pisanie że jego kariera była słaba

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @dzika_swinia

  I co osiąga ta reszta kadry niby?? Coś znaczącego?? Z wyjątkiem jakiegoś wyszarpanego fuksem podium raz na 20 konkursów??

 • kamel85 bywalec
  @Cejot @Cejot

  Tata 2 tata Kazika, nidlugo przyjdzie pora,
  Janek Ziobro kontra Zydora

 • dzika_swinia weteran
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Stocha było stać na złoto MŚ tylko doznał urazu w kwalifikacjach. Przestańcie zakłamywać historię żeby pasowała pod tezę, bo to żałosne.

 • TandeFan23 weteran

  Niektorzy zbyt lamentuja a niektorzy przesadzaja z hurraoptymizmem i mowieniem ze nic sie nie stalo.Ten brak regularnosci Stocha jest powodem do niepokoju.Nie zamierzam rozdawac medali jak Indor,ale nie zamierzam tez szalec z hurraoptymizmem.Kamil podczas TCS skakal jak automat,a teraz jakby zaczal sie chwiac.Mozliwe ze Horngacher znowu przestrzelil ze szczytem formy i Korea sie skonczy jak Lahti.

 • jaromir23 początkujący
  @jaromir23 @Stoszek

  Tak i bede bardzo zadowolony!!!! Zycze mu tego 2 Pucharu o wiele bardziej jak medali Igrzysk. Nic nie poradze, ze jestem rozczarowany jego skokami. To w Zakopanem i Willingen mial powiekszac przewage a tu taki klops. A Tande zmiecie na mamutach w e ostatnich konkursach.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Także wystawiamy oceny w skali bezwzględnej

  1-3 m. 6
  4-8 m. 5
  9-16 m. 4
  17-24 m. 3
  25-30 m. 2
  >30 m. 1
  D. Kubacki 6
  K. Stoch 5,5
  S. Hula 5
  P. Żyła 4
  M. Kot, J. Wolny 3

 • Stoszek profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Coś czuje, że jutro Kamil z dużą przewagą wygra.

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @skijumpingexpert

  Uderz w stół i minimalista się odezwie. Jaki trolling?? Denerwuje Cię, że nie jestem takim minimalistą jak ty, który się cieszy z byle czego?? Co mnie obchodzi 3 Polaków w top 6??? Myślisz, że ktoś będzie o tym za miesiąc pamiętał??? Nie widzisz, że Stoch stracił kolejną szansę na zwycięstwo (I lepszą pozycję w tabeli wszechczasów ) i niepokojąco się rozregulował przed IO??

  Ciekawe czy w życiu też masz takie podejście? No wiesz - byle jaka robota, byle jaka baba, byle jakie życie??
  Podejrzewam, ze tak, ale zaraz mnie pewnie sprostujesz, że masz willę z basenem i umawiasz się z modelką Victoria Secret.

 • Janeman profesor
  @Cejot @wikidajlo

  Też się właśnie "czepiłeś" ;)
  A mój komentarz jest uwagą czysto techniczną i oczywiście jest do usunięcia - bo niby jak miałby zostać po usunięciu wypowiedzi do której się odnosił.

 • kibicsportu profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  Naucz się pisać dzieciaczku.

 • Nectro stały bywalec
  @jaromir23 @jaromir23

  zastanawiam się czy jesteś taki głupi czy to jednak troll

 • jaromir23 początkujący

  Jeszcze takie info ze Kamil ma slaba psyche. Na youtube jest filmik jak liderzy PS ratuja sie przed upadkiem. 6 skokow i jeden Malysza drugi Krafta trzeci kogos tam i az 3 skoki Stocha!!! Tak nie skacze miszcz.

 • dzika_swinia weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  Nasza kadra składa się z kogoś więcej niż Stocha, niestety małe umysły tego nie zrozumieją. Najważniejsze, że Stoch nie odbiega od ścisłej czołówki. Freitag i Tande też nie są tak regularni jak Stoch na TCS.

 • skijumpingexpert doświadczony

  Jak dobrze, że Kamil tego nie czyta i ma to w du... . I tak w odpowiednim momencie zamknie wszystkim ryje. Dowodzenia czekam na to co Ziobro pokaże w Uwadze.

 • Matthias88 doświadczony

  Krótko oceny:

  Kubacki: 6-
  Stoch 5: 6 za skok w pierwszej serii i 4 za skok w drugiej co daje 5.
  Hula: 5+
  Żyła: 4+ : nie jest w najlepszej formie, a potrafił zakręcić się blisko pierwszej dziesiątki)
  Kot: 3
  Wolny: 4 : bardzo dobry skok w drugiej serii, zaledwie o 2 metry krótszy od Stocha

  Drużynowo świetnie, na 5.

 • Stoszek profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  A jak Kamil wygra jutro to pojawisz się na tej stronie?

 • stochomanka1978 doświadczony
  juniorzy

  Teraz kibicujemy juniorom https://www.jwsc2018.ch/en/event/visitor-information/live-streaming

 • Nectro stały bywalec
  @Indor_indor @bardzostarysceptyk

  a mnie bardziej denerwuję ta ostra krytyka stocha przez jakiś januszów przed komputerem i ich wielki płacz z tym trzeba walczyć

 • wikidajlo weteran
  @Cejot @Janeman

  Twoj komentarz nadaje sie do usuniecia, bo nie komentujesz skokow a raczej czepiasz sie innych i doradzasz moderatorom, co jest zbedne. sami wiedza co robia. A o samych skokach trudno pisac - wszystko bylo widac, martwi niestabilnosc Stocha. Byl jak maszyna a teraz jeden na kilka skokow bardzo psuje. Wczesniej psul mniej i umial uratowac.

 • erytrocyt_ka profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  'Oj Malyszem to on nigdy nie bedzie.'

  Gratuluję spostrzegawczości! Jak ma być Małyszem, skoro jest Stochem.

 • Malopolska weteran
  @Cejot @Janeman

  Popieram!

 • bardzostarysceptyk profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  To nie jest minimalizm. to jest strach przed oskarżeniem o hejtowanie Kamila.
  Niestety, brak kultury wśród Polaków, powoduje, że nie mają zupełnie pojęcia gdzie jest ta cienka czerwoną linia, granica pomiędzy usprawiedliwioną krytyką a hejtowaniem. I tak na wszelki wypadek każdą krytykę traktują jak hejt, bo to jest bezpieczniej.
  Ale ja to rozumiem, przykłady są jak najgorsze: Onet, WP, Interia by do tych portali się ograniczyć.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Cejot @Cejot

  Ty na poważnie?

 • Stochoman doświadczony

  W II serii brakło trochę i ostatecznie w pełni szczęścia być nie możemy, ale wolę taką sytuację niż brak medalu na IO.
  Myślę, że wielu z podium Dawida cieszy się bardziej niż ze zwycięstwa Kamila, czy też jego podium.
  Z drugiej strony komentarz Snopka ładny, unikał błędów, ale wolę emocje Szaranowicza, Babiarza, Szcznęsnego niż przez cały konkurs ględzącego Snopka czy też Rudzińskiego z Błachutem żartujących ciągle

 • sebo939 doświadczony
  @Indor_indor @skijumpingexpert

  indorowi chodziło raczej o Kamila, to że jest nieregularny denerwuje nie tylko jego ale na pewno większego grono userów tej strony. Kamil zaczyna pokazywać to co rok temu, tydzień temu w Zakopanem super, przyszedł konkurs i poza 30, dzisiaj w drugiej serii gorzej odbić się nie mógł. I tu nie chodzi o brak szczęścia do warunków bo z tym wiatrem który miał to przy trafionym normalnie odbiciu poleciał by pewnie tyle co Freitag i zostałby zwycięzcą konkursu.

 • kibicsportu profesor
  -

  Wywiad z Kamilem https://www.youtube.com/watch?v=OTKudOCvdb8

 • Ryszard_ stały bywalec

  Właśnie na tą 19:45 cała Polska teraz czeka. To może być gwóźdz programu i sensacja na całą Polskę. Już nie mogę się doczekać. Nareszcie Ziobro dał głos po przerwie

 • jaromir23 początkujący

  Slaba psychika Stocha powoduje, ze 2 PS nigdy nie stanie w jego gablocie. Pytam sie, gdzie jest psycholog? Gadanie, ze nic sie nie stalo sensu nie ma. Oczekiwania sa wzgledem Kamila wieksze. 4 miejsce jest dobre, ale jak sie je wygrywa atakim w 2 serii, a nie przegrywa naprawde slabym skokiej w owej 2 serii. Tydzien temu Zakopane i porazka Huli teraz Kamil nie chce byc gorszy od przyjaciela. Prawda taka, ze powinnismy byc dumbi ze zwyciestwa Kamila w T4S i jednoczesnie nie oczekiwac juz niczego wiecej.
  Owszem jest podwojnym mistrzem olimpijskim, pamietam jednak, ze zwyciezyl na skoczni duzej fuksem. Tamten skok tez zawalil i mialem glebooki niedosyt po zwyciestwie. Takze wtedy 2 konkursy wiecej i to Freund wygralby PS.
  Oj Malyszem to on nigdy nie bedzie.

 • Lans profesor
  -

  Widać ewidentnie, że Freitag nie tylko powiększył swoją przwagę, ale również odzyskał kontrolę nad całym sezonem. Pierwszy skok to była klasyczna rakieta ziemia - powietrze. Gdyby Schuster mu dał belkę 2 stopnie niżej lub miałby słabszy wiatr, tak żeby mógł wykonać klasyczny telemark i nie musiał skracać swojego skoku to w zasadzie już na pierwszej serii zamknąłby ten konkrus. Drugi już nie był tak dobry, widać jak musiał go korygować w powietrzu i ostatecznie trochę zabrakło. Ma znowu ten błysk Niemiec, którego mimo wszystko trochę brakowało w styczniu.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Indor_indor @indor_indor

  Jak jest formą to się z niej korzysta. Pogadamy po igrzyskach ;) Kamil jest bez formy a ciągle jest jednym z 3 najlepszych w Willingen five o minimalnie traci do lidera. Spóźnia skoki i wygrywa kwalifikacje, 1 serie zastanów się co piszesz

 • erytrocyt_ka profesor
  @indor_indor

  Ja np nie powiedziałam, że nie jestem zaniepokojona, w sumie to byłam trochę zła przez chwilę po tym skoku Kamila i odrobinę się zaniepokoiłam tym, że stabilizacja trochę uciekła, ale nie lubię jak niektórzy w tym zdenerwowaniu już Kamila skreślają ze zdobycia medalu na IO czy KK.
  Właśnie, co do IO i tego co napisałeś, to ja najbardziej właśnie liczę na medal indywidualny (ba, no szczerze to będę Kamilowi dmuchać pod narty za złoto) i nie że zamierzam pompować jakiś balon tylko po prostu mam na to dużą nadzieję, ale jeśli się nie uda, to wiadomo wielka szkoda, ale świat się nie zawali.

 • Janeman profesor
  @Cejot @Cejot

  Radzę moderacji przypomnieć sobie własny regulamin i usunąć komentarz nie na temat.

 • Seba20 doświadczony

  Gdyby to była drużynówka przegralibyśmy z Norwegami o 1,2 punktu

 • Cejot stały bywalec
  JAN ZIOBRO DZISIAJ W TELEWIZJI O 19:45, PRZYPOMINAM!

  Jan Ziobro dzisiaj w telewizji TVN w programie "Uwaga!" o 19:45 opowiadał będzie o jego problemach ze związkiem! Radzę oglądać!

 • Malopolska weteran

  Nie ma co lamentować. Trzech Polaków w TOP 6, Dawid na podium! Fakt, Kamil prowadził po pierwszej serii w miarę wyraźnie, mogło być zwycięstwo, ale trudno, niestety spadł na 4 miejsce. Katastrofa to była tydzień temu w Zakopanem, a dziś na pewno tak nie jest. Ogólnie czołówka jest bardzo wyrównana i można zawsze spodziewać się przetasowań w drugiej serii. Do końca sezonu jeszcze wiele konkursów - równie dobrze KK może zdobyć Tande - do tego jutro też jest konkurs, za tydzień ZIO... Delektujmy się tymi pięknymi konkursami.

 • Ville bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  Zgadzam się, kto patrzy potem na drużynówki? Jak przeglądacie osiągnięcia jakiegoś skoczka, to prawda jest taka, że wpierw patrzycie na indywidualne IO + Puchary Świata, potem TCS a następnie MŚ. Reszta ma marginalne znaczenie

 • Nectro stały bywalec

  to ze kamil jest najlepszy świadczą min. wczorajsze kwalifikacje gdzie z odbiciem z powietrza spokojnie wygrał, dzisiaj natomiast w 2 serii spoznil juz tak mocno że mu narta nie wyszła i stracił dużą prędkość w locie. gdyby chociaz dzisiaj odbił się z powietrza ale bez tej narty to by wygrał.

 • Major_Kuprich profesor
  @Major_Kuprich @dervish

  Kto jest w formie przed IO zdobywa na nich medale.

  Stoch skacze świetnie na treningach, zawodzi w konkursach, bo jak inaczej nazwać spadek z 1 na 4 miejsce ?

  Większość to zauważyła - przypomina to sytuację sprzed roku gdzie po serii 4 wygranych Kamil cechował się dużą nieregularnością. Potrafił być 18 w pierwszym konkursie w Sapporo, następnego dnia okazał się najlepszy.
  Na treningach w PjongCzang na dużej skoczni skakał porównywalnie z Kraftem - w konkursie zajął 3 miejsce z ogromną stratą do Austriaka.

  Niestety ale jutro jest dzień ostatniej szansy, oby wszystko dobrze się skończyło.
  Inaczej zacznie się nerwówka - szukanie dlaczego Kamil jest nierówny, dla samego Stocha jutrzejsze zwycięstwo powinno być budujące i przede wszystkim uspokajające - wygrałem, więc idziemy dalej, tą samą drogą a właściwie powinno być: wykonałem dobrą pracę.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Indor_indor @indor_indor

  Twój trolling jest jeszcze gorszym zjawiskiem. Mamy 3 Polaków w top6 jednego na podium jesteśmy najlepsi dzisiaj drużynowo, dopasujemy najwięcej punktów do pucharu narodów... Ale zawsze pojawi się jakiś troll któremu nigdy nic nie pasuje. Gdyby było polskie podium to byś powiedział - czemu Żyła tak słabo czemu nie był czwarty ?

 • Janeman profesor
  @bardzostarysceptyk @atb

  Raczej Ty tej punktacji nie rozumiesz - różnica pomiędzy 1 a 4 miejscem jest ogromna , natomiast miedzy np. 27 a 30 właściwie nieistotna i punktacja PŚ akurat bardzo dobrze to oddaje.

 • tlen weteran

  Jutro odpali Stefan Hula. Z konkursu na konkurs skacze coraz lepiej. Brakuje tego minimalnego błysku. Jutro bedzie ten dzień i wygrana Stefana!

 • skokowy123 profesor
  9 nota 2 serii

  Stocha

 • Ville bywalec
  Faworyci IO

  1 Tande
  2 Freitag
  3 Stoch
  4 Wellinger

  Potem cała reszta z Forfangami, Kubackimi i Fannemelami

  Tande i Freitag równiejsi, Stoch pewnie zdobędzie jakiś medal, ale na 2x złoto bym się nie nastawiał

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  "Liczę na to ! Niech Kubacki w końcu pokaże jaja i zdobędzie kolejne podium a może zwycięstwo. Niech mnie przymknie !" Jakoś zdobył i Cię nie przymknął!

 • Indor_indor stały bywalec
  Minimalizm w narodzie jak zwykle ma się dobrze..

  Denerwuje mnie ten polski minimalizm. Stoch ostatnio się rozregulował i to niepokojący sygnał i zamiast to przyjąć do wiadomości i trochę się po kibicowsku zaniepokoić / wkurzyć, już się zaczyna asekuranctwo, że i tak jest ok, dobry byle jaki medal, że ważniejsza drużyna blablabla
  Przypomina mi się Kuttinowskie: "Sićko jest dobzie", albo nasze stare dobre: "Nic się nie stało"..

  A jeszcze dwa tygodnie temu było liczenie na dwa złota IO i KK w bonusie..

  Strasznie mi takie minimalistyczne podejście działa na nerwy. Mamy do czynienia z zawodnikiem wybitnym i zamiast celowość w detronizację Nykaenena, albo tytuł drugiego lub trzeciego skoczna wszech czasów, to obniżamy mu pułap..
  I jeszcze jedno- skoki to sport indywidualny!! Już wszyscy podurnieli, i FIS z tymi nawpychanymi na siłę drużynówkami i polscy kibice, którzy przekładają sukcesy w drużynie nad indywidualne.. Co nam po sukcesach drużynowych, skoro przegrywamy coś o wiele cenniejszego??

 • Stoszek profesor
  @Nectro @Nectro

  W tamtym sezonie w Sapporo wygrał o 5 rano więc wiesz :)

 • erytrocyt_ka profesor
  @kibicsportu

  W sumie to fajnie jakby jutro wiało w plecy, ale oby w miarę równo dla wszystkich, bo widać, że Tande najlepsze skoki oddaje tutaj, gdy wieje mocno pod narty, za to Kamil w pierwszej serii wiatr pod narty miał duużo słabszy niż Freitag i Tande, a skoczył w nich świetnie, także oby te prognozy się sprawdziły.

 • dervish profesor
  @dervish @erytrocyt_ka

  Wymagac czy oczekiwać? "Wymagać" chyba jest określeniem bardziej rygorystycznym i nie zakładającym porażki niż oczekiwać? Ale dajmy spokój z frazeologią. Wiadomo o co chodzi. :)

 • skifightero weteran
  @Nectro @Nectro

  a co ma wstawanie do tego wszystkiego? każdy ma taką samą sytuację? na tym poziomie czy to 10, 16 czy 2 w nocy wstajesz i oddajesz najlepsze skoki, bo inaczej nie odniesiesz sukcesu, więc gadanie o takich bzdetach w ogóle jest nie na miejscu i dali by sobie spokój z tym gadaniem w studiu, bo tylko się ośmieszają

 • Rukatunturi bywalec
  Willingen

  Dzisiaj dobry konkurs w wykonaniu Polaków, sześciu punktujących, trzech w 10 i jeden na podium..
  Jednak jest jeden mały niedosyt.. Niestety drugi skok Kamila, jakościowo był po prostu przeciętny. W drugiej fazie lotu zabrakło mu wysokości i ostatecznie brakło kilku metrów. Dzisiaj nie ma co zwalać na warunki, bo wiatr wiał w większości stabilnie pod narty i tutaj decydowały detale - takie jak odbicie na progu.
  No cóż, jutro jest kolejny dzień - i szansa dla Kamila na wygraną, bo zdecydowanie go na to stać.
  Gratulacje dla Dawida, za miejsce na podium - bardzo dobrze tutaj Dawid skacze i oby to dobrze rokowało na występy w Korei.
  Słowa szacunku także dla Stefana Huli, który ustabilizował się na wysokim poziomie, życzę mu aby zdobył miejsce na podium.
  Przyzwoity występ Piotrka Żyły, jednak do drużyny musi dorzucić jeszcze stabilności i wyższego poziomu sportowego.
  Maciek tylko poprawnie i chyba raczej między wspomnianą dwójką będzie się toczyć walka o miejsce w drużynie.
  Kuba po okresie słabszych występów, dzisiaj kolejne punkty - to też się ceni.

  Do grona mocnych zawodników z zagranicy (Tande, Freitag) zaczyna doskakiwać Wellinger. Tutaj alarm dla Kamila, że rywalizacja będzie jeszcze ostrzejsza.
  Jednak póki co najbardziej przed szereg, zaczyna wychodzić Tande i może okazać się trudny do pokonania.

  Kamil - więcej stabilizacji.

 • atb stały bywalec
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Rób statystyki jak najdłużej, bo są bardzo ciekawe i cenne, ale czasami mam wrażenie, że nie rozumiesz lub udajesz, że nie rozumiesz punktacji PŚ.

  Napisałeś - "po 1 serii 223 pkt, po drugiej 188 pkt, strata 35 pkt. Ja usprawiedliwienia nie mam."
  Otóż 4 Polaków poprawiło swoje miejsca, jeden utrzymał, a tylko jeden stracił. Tyle że to "tylko" kosztowało 50 pkt.

  Podam ci taką statystykę - suma miejsc Polaków (im mniej, tym lepiej):
  po 1. serii - 78
  po 2. serii - 70
  Progres ewidentny.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Tak to widzę.

  To , że Kamil nie wygrał, nie mam pretensji, nikt nie może wygrywać ciągle.
  To, że Kamila wyprzedził Dawid, o to też nie mam pretensji, religijnemu się należało.
  Ale o to, że z 1 miejsca po 1 kolejce, spadł na 4, mam pretensję kosmiczną. Bo przewodzenie po 1 kolejce do czegoś zobowiązuje. Powiedzenie mówi "jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz". Okrutne ?, tak, ale prawdziwe.

 • Seba20 doświadczony

  Spokojnie, jutro może wygrać Stoch a Freitag być trzeci i nastroje będą zupełnie inne

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Kto jest takim trollem, że po dzisiejszym konkursie nie jest w dobrym nastroju ?

 • dervish profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Nie traktujmy jutrzejszego konkursu jako ostatnia szanse. A jeżeli już to jako ostatnia szanse na utwierdzenie się, ze wszystko jest OK i ze Kamil jest głównym faworytem do olimpijskiego złota i ze nagle nie pojawi się inny główny faworyt.

  Poza tym Pjongczang będzie rządził się swoimi prawami. Tam lotne właściwości Norwegów nie powinny odgrywać aż tak dużej roli jak w Willi.

 • skokowy123 profesor
  Gdzie wywiad

  Ze Stochem? 4 miejsce i nie pokazują czy co

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Nectro @Nectro

  Cóż za czasu nastały 3 Polaków w top6 a my czujemy niedosyt. Jakby mi to ktoś powiedział 2 lata temu to bym nie wierzył w to co się na tym forum wyprawia.

 • Nectro stały bywalec

  jutro skoki z rana, kot mowil ze kamil i dawid nie lubia z rana wstawac ;/ a hula zyla maciek tak

 • FunFact profesor
  Dawid wojuje

  Ranking największej ilości miejsc 3, przy braku miejsc wyższych:

  1. Alfred Groyer - 5
  2. Manuel Fettner - 3
  2. Markus Eisenbichler - 3
  4. Ole Christian Eidhammer - 2
  4. Anssi Nieminen - 2
  4. Bjorn Myrbakken - 2
  4. Dawid Kubacki - 2

 • Tomas17 stały bywalec

  Nawiążę jeszcze do klasyfikacji generalnej PŚ. Fakt - Freitag trochę Kamilowi uciekł, ale to jest dalej 34 pkt. Wystarczy, że Kamil jutro wygra, a Rysiek będzie 3. i już mamy zmianę na fotelu lidera, a jest to jeden z realniejszych scenariuszy na jutrzejsze zawody, także nie można mówić, że KK ucieka Kamilowi, bo można by tak powiedzieć, gdyby to były piątkowe loty w Planicy. Nawet w Willingen Five sprawa jest dalej otwarta, jeszcze nic nie jest pewne. Cieszy również awans Dawida do TOP10 "generalki", a już jutro może się do niej przybliżyć Stefan. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać jutrzejszych zawodów, nie wspominając nawet o Igrzyskach :-)

 • skokowy123 profesor
  Janusz

  Janusza Jamuszem pogania

 • King profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  Powiedziałbyś, że Freitag bez formy jeśli ten gorszy skok miałby w konkursie a nie na treningu?

 • sensowny doświadczony
  Jak mozna pisać że KK ważniejsza od IO ???

  Bezsens. medale olimpijskie sa najwazniejsze potem KK

 • przemek32143 profesor
  @przemek32143 @Stoszek

  Rok temu liczyłem na 3 złota Stocha i dominację Polaków jak Japońców w Ramsau 1999.Teraz już takiej nadziei sobie nie robię i wszystko co ponad medal w drużynówce to sukces.

 • skijumpingexpert doświadczony

  Dziś Dawid, Jutro Kamil lub Dawid lub Stefan lub 2 z nich kapitalna sprawa, że mamy 3 skoczków potrafiących walczyć o podium przy słabszej nawet dyspozycji Piotrka i Maćka którzy osiągali sukcesy w zeszłym sezonie. Różnica między Tande, Freitagiem i Stochem jest minimalna. Ja się trzymam swojej wersji Willingen five:
  1. Kamil Stoch
  2. Daniel Andre Tande
  3. Richard Freitag

 • Nectro stały bywalec

  3 Polaków w szóstce, 1 na podium, a człowiek i tak czuje niedosyt...

 • kibicsportu profesor
  -

  Według prognoz może jutro wiać w plecy.

 • Asdero bywalec
  Szok

  Ta sama belka przez cały konkurs, Walter i Borek bez formy.

 • erytrocyt_ka profesor
  @dervish @dervish

  Ja może nie tyle, że oczekuję , bo że tak powiem jestem tylko zwykłym kibicem więc co ja tam mogę od takiego Stocha wymagać, ale bardzo mu kibicuję aby udało się mu na IO sięgnąć po złoto. Jak dla mnie to Kamil, jak już wcześniej pisałam, przypomina teraz Kamila z Engelbergu, gdzie niby oddawał dobre skoki, ale bez takiego mega szału, za to na TCS wiadomo, co było, więc mam nadzieję, że przez ten czas Kamil zyska regularność, której faktycznie teraz troszkę brakuje i uda mu się spełnić swoje i przy okazji nasze marzenia.

 • stochomanka1978 doświadczony
  Kot

  Rok temu na średnie skoczni w Pjongczang wygrał Maciej Kot oby powtórzył ten sukces

 • adamek9608 początkujący

  Dla mnie sezon będzie bardzo udany w wykonaniu Kamila jak zdobędzie indywidualnie medal na IO, jak czasem do tego wygra PŚ no to będzie sezon fenomenalny ale na ten moment mam obawy co do tego. Reszta naszych zawodników bardzo dobrze się prezentuje.

 • Major_Kuprich profesor
  Czyli jutrzejszy poranek

  Urasta do rangi ostatniej szansy dla Kamila.

  Musi wygrać i pokazać, że dzisiejszy występ to (kolejny !) wypadek przy pracy.

  Nie lubię tego słowa ale wyjątkowo go użyję.

  Obyśmy jutro byli w zdecydowanie lepszych nastrojach.

 • Stoszek profesor
  @przemek32143 @przemek32143

  A Stoch specjalnie na IO ma zwalać skoki? Co wy gadacie.

 • przemek32143 profesor

  Na igrzyskach nie liczę na medal indywidualny Stocha.Ważniejsza jest zdecydowanie KK.Na igrzyskach o medal ma się bić Kubacki na normalnym obiekcie i drużyna gdzie liczę na złoto.Jutro będę zadowolony jeżeli Stoch odda dwa dobre i równe skoki(obie noty w top 5) a jeżeli przegra z Tandem i Freitagiem to przegra, ważne żeby nie było tego co dziś.

 • Jarek42 stały bywalec

  Przeglądałem protokół FiS i Kamil jest najwolniejszy z naszych, wolniejszy nawet od Wolnego.
  Dawid w 2 serii miał najgorszy wiatr z czołówki, więc skok było dobry.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @zimowy_komentator

  Jakie Kubacki miał warunki ? A jakie Tande, Stoch i Freitag ? Jak wyglądali 4 faworyci przed konkursami ?

 • dervish profesor
  Nie panikujmy.

  Nie można powiedzieć, że forma Kamilowi uleciała. Troszkę uleciała mu regularność ale tylko troszkę.
  Nadal znakomita większość skoków Kamila to skoki bardzo dobre.

  Może skacze za dużo i nie starcza mu koncentracji i świeżości na niektóre skoki?. Moze powinien się oszczędzać i odpuszczać niektóre serie treningowe.

  Jutro kolejny konkurs. Jeżeli znowu poniesie porażkę to będzie to poważny sygnał alarmowy przed IO. Poważny w sensie oczekiwań związanych z olimpijskim występem Kamila, bo w formie to on jest pytanie tylko czy jest to forma na wygrywanie bo przynajmniej ja oczekuje od Kamila zwycięstwa na IO.

 • sensowny doświadczony
  Bardzo dobry wynik naszych

  Fajnie się ich dziś oglądało. Stoch drugi skok słabszy no ale kurde 4 miejsce nie jest takie złe. Brawo dla równego Stefana. Pozatym ktoś wie czy Tande znów "rozciągał" się przed skokami ? bo nie zauważyłem

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Jak można mówić, że szanse na KK uciekają, masakra, przecież Kamil traci do Richarda 34 punkty, co już jutro może być odrobione.

 • Malopolska weteran

  Kamil jest cały czas w bardzo dobrej formie, ale bywa niestabilny. Freitag wydaje się trochę bardziej ustabilizowany. Do grona faworytów na ZIO bez wątpienia urósł Tande. Nie można też zapominać o Krafcie. A może ktoś jeszcze... Mimo wszystko w Korei będzie całkiem inna skocznia, inny strefa czasowa i zobaczymy kto odnajdzie się najlepiej w tych warunkach.

 • dzika_swinia weteran
  TOP10

  Wraca tam Kubacki i mam nadzieję, że tego już nie odda. Stjernen ostatnio coś psuje i spadł na numera 5 Norwegów. Mam nadzieję, że Hula lub Żyła również powalczą o TOP10 choć będzie już tylko ciężej - konkursy w Norwegii po IO, a Norwegów w dziesiątce jest czterech.

 • alo profesor

  Nadzieja na KK jeszcze jest ale nie moze sobie pozwolic na to by Rysiek go wyprzedzal. Jutro sie okaze czy Stoch jest taki mocny

 • ann81 profesor
  @ann81 @dervish

  Też mi się tak zdaje. Na TCS w poprzednim sezonie to mu pomogło. Więc czemu nie teraz.

 • Stefann stały bywalec
  @Gerwazy @Gerwazy

  Rok temu nie byłoby to jeszcze taką abstrakcją jak np. w sezonie 2013/14

 • erytrocyt_ka profesor
  @jaromir23 @erytrocyt_ka

  Oczywiście miało być wyczyn Hannawalda * - słownik :/

 • TandeFan23 weteran
  @skijumpingexpert @zimowy_komentator

  O czym ty gadasz chlopie? Sam pisalem ze podium Dawida jest troche slodko-gorzkie ale co mial zrobic.Celowo zepsuc skok by Stoch stanal na podium.Kto bronil Kamilowi skoczyc pol metra dalej? Moim zdaniem Kubacki wcale tak strasznie nie zepsul skoku.Balem sie ze bedzie gorzej.

 • dzika_swinia weteran
  @dervish @TandeFan23

  Jeśli Stoch nie zdobędzie 2 medali lub jednego złota (indywidualnie) to będzie zdecydowanie zawód. Obecnie poza Kamilem jest dwóch skoczków na podobnym poziomie, więc to są realne oczekiwania.

  W każdym innym wypadku Stoch będzie przegranym Igrzysk.

  Medal indywidualny jakiegokolwiek koloru jest ważniejszy od medalu drużynowego.

 • Soliwan stały bywalec

  Jak czytam te brednie że Stoch stracił formę albo że psuje skoki przez "głowę" to mi ręce do kostek opadają.

 • erytrocyt_ka profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  Człowieku co Ty masz z ta słaba psychika Stocha, no błagam, gość który zdobywa dwa złota na tych samych IO, powtarza wyczyść. Hannawalda na TCS ma słabą psychikę? Śmiech na sali

 • King profesor
  A potem przyjdzie marzec

  I ciekawe co zrobią wszyscy co teraz piszą, że Kamil przegrał KK po jednym konkursie w Willingen, jeśli okaże się, że wygrał.

  Jutro może być podobnie jak dziś, a jak wszystko pójdzie dobrze Kamil powinien to wygrać, a już na pewno będzie na podium.

  Świetny występ Dawida i kolejny równie świetny występ Stefana Huli.
  Piotrek dzisiaj lepszy od Maćka, ale ciężko stwierdzić jak to z nimi jest. Obaj jakby zrobili krok do przodu w stosunku do tego co było.
  Kolejne punkty Jakuba Wolnego i spory awans w II serii.

  Co do IO dla mnie głównymi faworytami są Stoch, Freitag i Tande.
  Jednak według mnie najpewniejsi do złota wydają się Stoch i Tande, którego na pewno wzmocniło mentalnie złoto MŚwL i to dzisiejsze zwycięstwo. Kamil fakt popełnia czasami błędy, ale jeśli ich nie popełni jest poza zasięgiem. Freitag ostatnio coś nie jest w stanie wygrać, bo albo Kamil jest lepszy albo Tande i podobnie może być na IO, bo Freitag jest chyba w tym momencie najsłabszy jeśli chodzi o psychikę z tej trójki.

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polacy w Willingen 1 (W5)

  Niedosyt pozostał spory - można było liczyć na lepsze zakończenie, choć i tak nie był to słaby konkurs Polaków. Wielka szkoda zmarnowanej szansy Kamila na podium i kolejnych strat punktowych do Freitaga. Na plus występ Dawida, Stefana, Kuby i Piotrka (oby wracał do swojej właściwej formy).

 • skifightero weteran

  Stoch zawalił drugi skok po całości i tyle, nie ma tu co dywagować, zresztą było to widać po reakcji po skoku, poza tym odnoszę wrażenie, że Stoch jakiś poddenerwowany jest

 • Nobody doświadczony
  @Indor_indor @indor_indor

  Igrzyska się jeszcze nie zaczeły a ty już rozdałeś medale. Po za tym nawet jakby tak było, to myśle że Kamil i każdy skoczek by wolał 2złota olimpijskie + 4 wygrane konkursy w jednym TCS niz np. 3 złote medale olipmijskie. Złoto olimpijskie to są 2 skoki, a TCS to aż 8, złoto olimpijskie dostaję każdy co 4 lata, a to co Kamil zrobił na TCS się prędko nie wydarzy znów i w tym klubie są tylko 2 osoby. Może Kamilowi nie przyszła forma za wcześnie może tak chciał? To tylko patrząc pod twoim głupim kątem bo Stochowi żadna forma nie uciekła.

 • kibicsportu profesor
  -

  Widzę, że odzywają się wielcy kibice tacy jak: indor,jaromir,NaturismHandball.

 • erytrocyt_ka profesor
  @dervish @dervish

  Również bardzo kibicuje Kamilowi w tym aby zdobył złoto indywidualnie na IO

 • Snickers profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  co wy z tym brakiem formy? nie rozróżniacie formy od nieregularności? ja rozumiem że wy te skoki porównujecie z taką formą jak na TCS co wygrywał konkurs za konkursem, ale to błędna droga do określania "formy" bo takie TCS już się nie wydarzy, Kamil zrobił coś galaktycznego i było wiadome że jest to nie możliwe do kontynuowania bo nie jest dominatorem i młodym zawodnikiem

 • Jannush profesor
  @skijumpingexpert @zimowy_komentator

  Akurat Dawid nie jest winny 4 miejscu Kamila, tylko sam Stoch.
  Powinien to na luzie wygrać, nie można zwalać na Kubackiego, trzeba raczej pogratulować Dawidowi wyrównania życiówki.

 • strong3 bywalec
  Kamil.

  Gdy skoczy swoje jest pod nieobecność szczytowych Krafta i Prevca najlepszym skoczkiem świata, to nie ulega dla mnie kwestii. Sęk w tym, że trzeba to jeszcze skoczyć. A druga sprawa jest taka, że Stoch nie jest typem dominatora i nie jest to top topów tej dyscypliny. To samo powiem za tydzień, gdy wywalczy złoto IO. Czego mu zresztą życzę. Sęk w tym, że sport to nie tylko kwestie statystyczne, ale też zasięg konkurencji, z którą rywalizujesz oraz pare innych zmiennych.

  To tyle w kwestii wsadzania kija w mrowisko, bo żeby nie było: skok konkursowy w Zako, 2 trening wczoraj, seria próbna dziś i 2 skok konkursowy, trochę sporo tych prób poniżej możliwości Stocha.
  Kubacki też nie skoczył optymalnej 2 próby, ale siary nie zrobił, choć pewnie daleko temu skokowi było do próby z triala, mimo że warunki jakoś bardzo Dawidowi w finale także nie pomogły.

 • Stoszek profesor
  @Indor_indor @indor_indor

  Aa to już po olimpiadzie tak?

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Jak dla mnie Kamil wygląda podobnie jak przed tcs, skoki fajne ale bez takiego szaleństwa, wiec jeśli teraz ma nie wygrać a za tydzień na io...Nie powiem tego każdy wie pewnie co mam na myśli to jak dla mnie w porządku.

  Poza tym, Kamil wyglądał dzisiaj na wkurzonego, jak na moje to jutro prawdopodobne jest ze upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.

 • skokowy123 profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Dokładnie, tyle było kawalifikacji ciekawe czy ktoś przełamie tą klątwe w tym sezonue

 • Jannush profesor
  @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

  Za tydzień konkurs, pocieszać to se może, zwłaszcza że ten błąd jest od 4 lat.

 • Great_ początkujący
  @kuba923 @trinty

  Po co ma męczyć juniora kolejnym w tym roku wylotem do Ameryki? Poskacze jak zawody wrócą do Europy.

 • Snickers profesor
  @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

  Szturc fajnie to wyjaśnił, rzeczywiście w drugim skoku było widać jak zabrało mu nartę przez co nie miał takiej prędkości

 • Gerwazy doświadczony
  Hula

  Hula 13. w generalce :o
  Kto by w to uwierzył choćby rok temu...

 • Major_Kuprich profesor
  Zwycięzca kwalifikacji

  Nie wygrywa potem konkursu.

  Dobrze, że jutro nie ma kwalifikacji :)

 • Stoszek profesor
  @wiola4697 @jaromir23

  A ty co wygrałeś w życiu?

 • Labrador_Retriever weteran
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Do pierwszego ;)

 • dzika_swinia weteran
  @Jannush @Jannush

  Eh, ze zdenerwowania nie mogę nawet prostej punktacji policzyć

 • jaromir23 początkujący
  @wiola4697 @wiola4697

  O czym ty gadasz. Od najlepszych wymaga sie wiecej niz od innych. Jak Stoch znow przegra Puchar to frajer i tyle.

 • Indor_indor stały bywalec
  I forma Stochowi poleciała.. fruuu ...przed samą olimpiadą..

  Pisałem to już przy okazji TCS, za co zostałem oczywiście zjechany, że forma przyszła zbyt szybko i że będzie płacz na Igrzyskach..

  Jak jest najważniejsza impreza w sezonie, która odbywa się raz na cztery lata, to się leje na wszystko inne i cyrkluje z formą na Igrzyska.. ale chytry dwa razy traci.. i teraz będziecie słuchać w Korei niemieckiego i norweskiego hymnu..

  Podobnie jak genialny Horngacher, który chyba zapomniał o powyższym fakcie, uważając Stocha za robota, który wygra wszystko w tym sezonie. Niby taki geniusz trenerki, a wyciągnąć ze Stocha 100% nie potrafi, poza TCS-ami, wszystkie najważniejsze trofea przechodzą mu koło nosa.

 • zimowy_komentator profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Bo jest mistrzem treningów, kwalifikacji i czasem I serii. W seriach finałowych jest daleko w tyle... Powinien skoczyć te 143-144 metry i zdystansować Freitaga albo nawet zwyciężyć w konkursie. Stać go było na to. Wtedy Kamil miałby lepszą sytuację po swoim słabszym skoku, bo nie straciłby tyle punktów. A tu nie dość, że Kubacki ani nie przeskoczył Tandego i Freitaga to jeszcze zaplątał się między nogami Stochowi i zdystansował go do najważniejszego rywala w kontekście klasyfikacji PŚ. No ale podium wymęczył cudzym kosztem, ale wymęczył. Tak samo jak poprzednie...

 • Jannush profesor
  @psismaczek @jaromir23

  Planicy nie licz, tam każdy potrafi skoczyć 245 metrów, nie trzeba być lotnikiem.
  A Vikersund naszym leży.

 • polotajner stały bywalec

  Znakomity konkurs w wykonaniu naszych. Mamy trzech skoczków w bardzo dobrej formie. Myśle, że jutro będzie jeszcze lepiej.

 • Snickers profesor

  Tu nie chodzi o głowę Stocha, bo głowę ma jedną z najlepszych w stawce, ale po prostu zawsze miał problem ze spóźnianiem, a przy takim poziomie jakim jest teraz z takim spóźnieniem można sobie wszystko popsuć.

 • wiola4697 profesor

  Tvp kur.. Też sezonowcy....:/

 • rmateja bywalec

  Boże Kamil. Jednym skokiem spieprzyć KK i W5..... Mógł spokojnie prowadzić, a tak...
  Boje sie o IO.

  Gratulacje dla Dawida!!!

 • the_foe weteran

  Zaczynam się naprawdę martwić, nie o złoto Stocha, ale jakikolwiek medal. Powiela coraz częściej błąd przy wybiciu, który powoduje wyniesienie paraboli zbyt wczesnie i Stoch traci prędkość w locie. Jak jutro nie odpali to zacznie go zżerać psychika i bedzie pewna kupa.

 • PudelkoZapalek profesor

  Jan Szturc o błędzie Kamila Stocha: - To nie tak, że nie ma automatyzmu. Ma go, ale spóźniony. Koniec odbicia z progu jest w powietrzu. Zabiera mu przez to nartę, przez co Kamil traci prędkość. A to się poważnie odbija w metrach. To istotny problem, ale do rozwiązania przed IO.

 • Soliwan stały bywalec

  Dla mnie najważniejsze będzie złoto w drużynie, nawet wolałbym złoto w drużynie niż 2 indywidualne złota Stocha.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Dzisiejsze 3m Dawida Kubackiego to 170 podium polskich skoczków w konkursach indywidualnych PŚ oraz 9 podium w sezonie 2017 - 18.

  Podia Polaków w konkursach PŚ, stan po dzisiejszym konkursie.

  Adam Małysz --...... 39 -- 27 -- 26 ... razem 92
  Kamil Stoch --........ 26 -- 14 -- 11 ... razem 51
  Piotr Fijas -............. 3 ---- 1 ---- 6 .... razem 10
  Maciej Kot .............. 2 ---- 1 ---- 0 .... razem 3
  Stanisław Bobak .. 1 ---- 2 ---- 1 .... razem 4
  Piotr Żyła ---............ 1 ---- 0 ---- 2 .... razem 3
  Jan Ziobro -............ 1 ---- 0 ---- 1 .... razem 2
  Krzysztof Biegun ... 1 ---- 0 ---- 0 .... razem 1
  Dawid Kubacki -.... 0 ---- 0 ---- 2 .... razem 2
  Tadeusz Fijas -...... 0 ---- 0 ---- 1 .... razem 1
  Janusz Malik -........ 0 ---- 0 ---- 1 .... razem 1

  -------------------------------------------------------------
  ................................ 74 -- 45 -- 51 ... łącznie 170

  Podia Polaków w sezonie 2017/18

  Kamil Stoch -........ 4 - 2 - 1
  Dawid Kubacki .... 0 - 0 - 2 łącznie 9

 • monia866 weteran
  Nie minęło dużo czasu od TCS

  w Obersdorfie,a Dawid znowu na podium;) Jego trzecie miejsce jest trochę zaskoczeniem,podobnie jak zepsuty skok Kamila. Wszystko szło tak dobrze,wygrane kwali,prowadzenie po I seri,a na koniec małe rozczarowanie;( Taki jest sport.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Moje tradycyjne zestawienie.

  uchar Narodów dzisiejszego konkursu PŚ w Willingen.
  Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, ilość punktujących zawodników.

  1. Norwegia (1, 7, 8, 11, 17, 19) .... 218 pkt (6 zawodników)
  2. Polska (3, 4, 6, 13, 21, 23) -....... 188 pkt (6 zawodników)
  3. Niemcy (2, 5, 12, 14, 16) --......... 180 pkt (5 zawodnik)
  4. Słowenia (10, 15, 17, 20, 22, 24) 83 pkt (6 zawodników)
  5. Austria (9, 26) ................................ 34 pkt (2 zawodników)
  6. USA (25) ........................................... 6 pkt (1 zawodnik)
  7. Finlandia (27) .................................. 4 pkt (1 zawodnik)
  8. Kanada (28) --.................................. 3 pkt (1 zawodnik)
  9. Japonia (29) .................................... 2 pkt (1 zawodnik)
  10. Rosja (30) ..................................... 1 pkt (1 zawodnik)

  po 1 serii 223 pkt, po drugiej 188 pkt, strata 35 pkt. Ja usprawiedliwienia nie mam.

 • Jannush profesor
  @Janek145 @Eve744

  To niech się nie odbija z powietrza. Niech pomyśli, by się odbić ułamek sekundy szybciej niż planuje. To naprawdę aż tak trudne? Ja rozumiem, że nie on jeden spóźnia, ale on z czołówki robi to najczęściej...
  Na jego miejscu nie skakałbym jutro w próbnej.

 • kibicsportu profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  Trollu wyjdź.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  To, że zepsuje skok nie znaczy, że nie jest mocny psychicznie i to nie jest mit potwierził to 4z wybranymi w Zakopanem, 2 wybranymi na olimpiadzie, złotem mistrzostw świata, w tym sezonie w ga-pa, Wygraniem dwukrotnym TCS, powtórzeniem wyczynu Hannawalda, wicemistrzostwem świata w lotach narciarskic, 26-zwycięstwami w pś

 • dervish profesor
  @dervish @TandeFan23

  Mów za siebie. Ja będę rozpaczał i to bardzo. Cały czas wierzę. ze Kamil zdobędzie olimpijskie złoto i że w tym sezonie uda mu się awansować do grona 3 najwybitniejszych skoczków w historii.

 • jaromir23 początkujący
  @jaromir23 @kibicsportu

  Ty wiekszym frustracie. Ja przynajmniej nie obrazam.

 • Stoszek profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Daj ty spokój. Jest mocny psychicznie, wytrzymał na IO prowadząc po 1 seriach, wytrzymał na TCS gdzie była taka presja na 4 zwycięstwa, wytrzymał na MŚWL gdzie nawet srebro zdobył mając 3miejsce po 2 seriach. Daj spokój, że niby ma słabą głowę.

 • TandeFan23 weteran
  @dervish @dervish

  Nie przesadzaj.Jesli bedzie powtorka z Lahti czyli Kamil bez medalu za to historyczne zloto w druzynie to chyba rozpaczac nie bedziemy.Oczywiscie fajnie byloby miec i jedno i drugie,ale nie mozna mowic ze reszta jest niewazna.Dzisiejszy dzien pokazal ze jest to realne.3 w czolowej szostce.

 • wiola4697 profesor

  (...)
  ----------------------------------------------------------------------
  Komentarz usunięty z powodu licznych wulgaryzmów.

  [Moderowany (21254) / 2018-02-03 18:14:24]

 • jaromir23 początkujący
  @psismaczek @psismaczek

  3 na mamutach. PS wygra Tande.

 • Snickers profesor
  @psismaczek @psismaczek

  Będzie jeszcze 7 konkursów, 700 punktów do zdobycia. To jest sporo, Kamil i Freitag są na podobnym poziomie lotniczym, a zostały mamuty które Kamil już tylko lubi. Ostatnio po igrzyskach Kamil się rozpędził, a jego główni rywale nie mieli szans. Igrzyska mogą zmienić dużo.

 • Tomas17 stały bywalec

  Byliśmy świadkami niezwykle zaciętego pojedynku w dzisiejszym konkursie, w którym nie brakowało bardzo dalekich skoków. Pomimo tego niedosytu, związanego z 4. miejscem Kamila Stocha jestem zadowolony z postawy naszych skoczków. Ja sobie to tłumaczę tak - jakby Kamil skoczył lepiej to by nie było Dawida na podium, któremu to z pewnością podbuduje psychikę. Także nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :) Podsumowując skoki Biało-Czerwonych:
  - Dawid - 2 bardzo dobre skoki, mogło wydawać się, że ten drugi skok troszkę słabszy, ale jak się okazało, miał mniej odjętych punktów za wiatr, czyli warunki trochę gorsze od reszty,
  - Kamil - pierwszy skok bardzo dobry z zaznaczeniem, że nie miał zbyt sprzyjających warunków. Drugi jednak trochę słabszy, ale i tak nie było najgorzej. Pamiętajmy, że Kamil to nie jest maszyna i również jemu może zdarzyć się gorszy skok. Szczerze - wolałbym, żeby to było teraz niż za tydzień :) A i Freitagowi ten drugi skok nie do końca wyszedł,
  - Stefan - po raz kolejny udowadnia, że nie jest solidnym skoczkiem w naszej reprezentacji.... jest bardzo dobrym skoczkiem i pewnym punktem drużyny i wg mnie jest obok Dawida i Kamila pewniakiem do składu na konkurs drużynowy na IO. 2 bardzo dobre skoki, zwłaszcza podobała mi się druga próba Stefana, w której po serii słabszych skoków rywali oddał skok na prowadzenie w konkursie,
  - Piotrek - nareszcie dobry konkurs Piotrka, choć wszyscy wiemy, że stać go na duuuuuużo więcej, w końcu to brązowy medalista MŚ :D Pierwszy skok bardzo dobry, wykorzystał sprzyjające warunki. W II serii troszkę słabiej, ale i tak było nieźle, miejmy nadzieję, że na olimpiadzie skoki Piotrka będą takie, jakbyśmy my i on sam tego chcieli,
  - Maciek - zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale widać, że nie jest w optymalnej dyspozycji w tym sezonie. To nie jest ten Kocur, który zajmował 5. miejsce w klasyfikacji generalnej w ubiegłej edycji PŚ. Pierwszy skok tylko przyzwoity, drugi dużo lepszy, ale i tak stać go na lepsze próby,
  - Jakub - dobrze wykonana robota, kolejne punkty wpadły na jego konto, zwłaszcza ten drugi skok mógł cieszyć oko każdego kibica skoków. Może, małymi kroczkami niedługo będziemy mieli skoczka na wygrywanie zawodów PŚ :D

 • kibicsportu profesor
  @jaromir23 @jaromir23

  Jesteś idiotą.

 • Jannush profesor
  @Jannush @dzika_swinia

  Jakie 70? Dzisiaj 4 miejsce (50pkt), w Zakopcu nie awansował, w Kulm 21 (10 pkt). Razem daje 60.
  Chciałbym by Kamil wygrał w tym sezonie KK, gdyż to może być taka ostatnia szansa dla niego ze względu na wiek. TCS dał nadzieję, ale teraz skacze tak nierówno że żal patrzeć. Co z tego jak wygra może jeszcze ze 2 konkursy w sezonie, jak w pozostałych może być w 3 dziesiątce albo w ogóle poza II serią? Tu trzeba regularności jak Rysiek czy Tande.

 • dervish profesor
  @ann81 @ann81

  Może za czesto skacze ? Może powinien opuszczać niektóre serie treningowe?

  Syndrom historii pt. "O jeden most za daleko"

 • jaromir23 początkujący

  Teraz pomyslcie jak Niemcy sie czuli jak Malysz wykonczyl psychicznie Schmitta i Hannawalda i jak Stoch ogrywal Richarda na T4S. Teraz my smutni jak Stoch sam siebie wykańcza. Co z ta jego podobno swietna psychiką? Smutna sobota i tyle w temacie.

 • psismaczek początkujący

  Moze Stochowi potrzebne są hormony bo ma takie "zmiany" formy jak baby w czasie trudnych dni.

  Jak jutro Stoch nie odrobi do mr "piątka" to kulka oddali się bardzo. Wszystkim niepoprawnym optymistom przypominam że po IO zostanie 7 konkursów indywidualnych z czego 4 na skoczniach mamucich gdzie norwegowie i słoweńcy będą bardzo groźni.

 • stochomanka1978 doświadczony
  0,3

  Do podium Kamilowi brakło 0,3 i spełnił się mój sen z tego tygodnia że tyle przegra na szczęście nie była to olimpiada, nasi dzisiaj super forma idzie w górę, jutro pamiętajcie że zawody 10.30 dmuchamy naszym.

 • Michel71 początkujący
  @Snickers @Snickers

  Mnie najbardziej cieszy miejsce Stefana Huli. Trzeci w tym roku najlepszy występ w karierze, stabilna forma fizyczna i psychiczna. Jeśli tak dalej będzie skakał, to prędzej czy później wyląduje na podium.

  Brawo Stefan!!!
  I brawo ogólnie Polacy, to był dobry konkurs.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @SebaSzczesny

  Napisałem, że wygra raz na 2 konkursy ;) Bardziej się cieszę z 2 podium Dawida niż z 52 podium Kamila a te będzie jutro.

 • Snickers profesor

  Stoch bez medalu? Sportu, a tym bardziej skoków narciarskich nie da się tak przewidzieć.. Kamil ma najlepsze próby w paru seriach, potrafi deklasować rywali i nie wiadomo jak inni wytrzymają ciśnienie na IO, Kamil ma już takie doświadczenie. Wielu skoczków spaliło się na Igrzyskach. Jednak jeżeli Kamil będzie aż tak mocno rozregulowany w swoich skokach to może być słabo, ale wierzę że będzie przygotowany na 100%. Na razie przypomina Tande z początku sezonu, jeden skok kapitalny drugi słaby

 • eve744 doświadczony
  @Janek145 @Eve744

  Oczywiście Jan Szturc. Autokorekta.

 • anonim
  A tak w ogóle

  W PŚ to dopiero pierwsze zwycięstwo Tandego w sezonie. Pomyśleć.

 • dervish profesor
  Bo Stoch jest najwazniejszy.

  To głownie od jego występu na IO zależeć będzie ocena całego sezonu i najważniejszej imprezy 4 lecia.
  Nie wyobrażam sobie żeby Kamil mógł przegrać druga docelowa imprezę z rzędu. Jednak wiem , ze to jest sport i że w sporcie wszystko jest możliwe.

 • eve744 doświadczony
  @Janek145 @Alo

  Jan Szturcha wypowiedział się po skoku ze Kamil bardzo spóźnił stąd te skrzyżowane narty i błędy w pierwszej fazie lotu i potem na dole brakuje prędkości. Jak się odbija z powietrza to czego oczekiwać.

 • SebaSzczesny profesor
  Stoch

  on to sie robi jak Kubacki, wygrywa treningi i kwalfikacje a konkursu wygrać nie może. Do tego jeszcze nie dawno ściągało go w prawo. Głową chyba nie wytrzymuje i trzeba obalić ten mit że jest tak mocny psychicznie

 • dzika_swinia weteran
  Willingen Five

  Wie ktoś do którego miejsca są wypłacane nagrody?

 • skifightero weteran

  czyli u Stocha to wygląda teraz tak, I trening bomba, II trening klapa, kwalifikacje bomba, próbna klapa, I seria bomba, II seria klapa, jutro próbna bomba, I seria klapa, II seria bomba

 • ann81 profesor

  Gdyby nie ostatni skok Kamila konkurs byłby dla nas rewelacyjny. A tak nuta goryczy pozostanie. Najbardziej deprymijace jest to, że Kamil najlepsze skoki oddaje w treningach i seriach próbnych. Ale oby na Igrzyskach passa się odwróciła.

  Brawa dla Dawida i Stefana za kolejny świetny wynik.

 • Olcia_C stały bywalec
  @Nectro @Nectro

  W punkt - stracił 20 pkt do Freitaga, a ludzie już piszą, że przegrał PŚ.
  Medale IO też już rozdali.
  A za te perełki w stylu "Stoch s***ł", których już kilka się pojawiło w ciągu tych 10 minut, to nakopałabym takim do tyłków. Ci ludzie nie mają żadnego pojęcia o sporcie.

 • TandeFan23 weteran
  @Stoszek @Stoszek

  Nie zrozum mnie zle.Nie zyczylem Kamilowi porazki,ale juz w Zakopanem dalo sie odczuc ze cos w maszynie zaczyna zgrzytac i dzisiejszy konkurs to potwierdzil.Zaczyna sie powtorka z tamtego sezonu.Wielka forma,wygrany TCS,a im blizej konca sezonu tym wiecej popsutych skokow.

 • rw8888 początkujący
  Malkontenci

  Mozecie sie wstrzymac z tym marudzeniem?Poczekajcie do Olimpiady.Kamil jakby mial taki wiatr jak Piatek czy Tande to juz w pierwszej serii by mial 10 pkt przewagi.Porownajcie wiatry druzynowo.Jest dobrze.

 • SebaSzczesny profesor

  Stoch coraz częściej psuje i to jest problem a to że ciągle traci też na pewno na jego głowe źle działa.

 • Snickers profesor

  Trzech polaków w szóstce i jakiś niedosyt bo Stoch spadł z pierwszego na czwarte miejsce. Za czasów Małysza to się cieszyło jak się Hula, Skupień albo Byrt byli na 27 czy 26 miejscu.

 • dzika_swinia weteran
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  To tym bardziej są ogólne powody do zadowolenia, starczy że Stoch wygra, a Freitag będzie 3. i mamy lidera :)

 • dervish profesor
  @jmc @jmc

  Negatywne: Stoch dwie przegrane: przegrał konkurs i przegrał z Freitagiem.
  Pozytywne: Dawid wygrał walke o podium i wygrał walkę z wiatrem.
  Stefek kolejny raz nie zawiódł.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Snickers @Snickers

  Niestety, dla januszy liczy się tylko Stoch. A to, że Kubacki i Hula są w życiowej formie, z potencjałem na podium, czy nawet wygraną, to co?

 • kamel85 bywalec
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Tez mi sie wydaje, ze Stoch nie forma a glowa ostatnio przgrywa te skoki.. Moze przeszlo na niego z Kubackiego, bo ten tak jakos nagle ozdrowial

 • Olcia_C stały bywalec
  @NaturismHandball @NaturismHandball

  Zauważ, że dzisiaj atakował podium. Z tej pozycji jest w stanie się ogarnąć psychicznie.
  Kiedy musi bronić, już tak wesoło nie jest ;)

 • Snickers profesor
  @skifightero @skifightero

  Moim zdaniem Kamil traci wiele energii na tych pierwszych skokach treningowych, kwalifikacjach.

 • dzika_swinia weteran
  @Jannush @Jannush

  70 dla ścisłości

  Freitag nie jest aż taki dobry jak Kraft. Przede wszystkim nie jest tak dobrym lotnikiem, raczej na poziomie Stocha. Jeśli Tande zdoła odrobić stratę do 1. miejsca to może nawet zgarnąć Kulę.

 • Snickers profesor

  Cieszmy się dobrym występem Polaków. Stoch nie jest tylko najważniejszy a widzę głowny temat na forum. Spokojnie.

 • JanekSport weteran

  Ej kurde faktycznie jutro jest konkurs o 10:20 :D

 • alo profesor
  @Janek145 @Janek145

  Tez mi sie wydaje ze za bardzo pasywny lot. Brakuje Stochowi agresji w powietrzu jak np.Freitag

 • skifightero weteran

  Większość tych dobrych skoków Stocha zostało już wyskakane w treningach i kwalifikacjach, a przychodzą zawody i pojawiają się błędy

 • sebo939 doświadczony
  @sebo939 @Skokowy123

  ale tutaj jak i w Zakopanem był przynajmniej jeden skok zepsuty i moim zdaniem przez takie niuanse on będzie miał piekielnie ciężko żeby to KK wygrać zwłaszcza że Freitag w czasie zawodów w Bischofschofen i Kulm odpoczywał po upadku.

 • SebaSzczesny profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Ty dzisiaj pisałeś że Stoch wygra i gdzie ta wygrana ?

 • dervish profesor
  Gdybanie Papy Kota

  "co by było gdyby Schuster nie obnizył Ryskowi belki w pierwszej serii, czy by Freitag wtedy nie odleciał duzo dalej i nie wygrał?"

  Czyli Papa Kot uwaza obnizenie belki dla ryska za błąd. ;)
  A gdyby było tak jak chce Papa Kot i Freitag odleciał duzo dalej to by mógł odlecieć do końca sezonu bo przeleciałby skocznię. ;) • ann81 profesor

  Dziś na podium samo zawodnicy z teoretycznie słaba psychiką. Ciekawe ;)

 • NaturismHandball bywalec
  Wydawało się, że Tande nie błyszczy, ale jednak wygrał.

  W tej sytuacji pozostaje on głównym faworytem igrzysk w PyeongChang, ale nie możemy się doczekać powrotu Krafta. To on podobno ma wrócić z sensacyjną formą, taką samą jak w ubiegłym sezonie. Niczym Małysz w swoich najlepszych latach.

 • erytrocyt_ka profesor
  @dzika_swinia

  34 punkty straty a nie 44

 • trinty bywalec
  @kuba923 @kuba923

  a siostrzenica Małysza niema tajner chce go bardziej poniszczyć tak jak wszystkich innych

 • pawelf1 profesor
  Dobry konkurs Polaków....

  Zabrakło tylko "truskawki" na torcie :) Żałoby ogłaszać nie mam zamiaru . Niemniej Kamil musi poszukać w sobie instynktu killera . Miał wszystko co potrzeba do wygranej . Warunki i słabszy skok Niemca .......Szkoda po prostu takiej szansy.
  Z drugiej strony po cichu wyłaniają nam się "dwaj potencjalni kandydaci" do medali na IO...... Brawo Dawid i Stefan...:)

 • Nectro stały bywalec
  @jaromir23 @jaromir23

  Kamil jest w formie, ale lepsze skoki przeplata słabszymi. To jest problem, bo na takim poziomie trzeba skakać równiej.

 • anonim
  @anonim @PudelkoZapalek

  Serio takie jest wytłumaczenie? Choć w sumie to nawet logiczne, zawsze będą mieli jeden dzień więcej na zaaklimatyzowanie się jeśli wylecą już w niedzielę ...

 • jaromir23 początkujący

  Wszystkie moje prognozy sie sprawdzaja.
  1. Stoch rozchwiany emocjonalnie. Geniusz bez formy.
  2. Puchar Swiata przegrany podobnie jak rok temu czyli głową.
  3. Kubacki faworytem Igrzysk i zdziwicie sie jak wroci stamtad ze zlotem.
  4. Hula kolejny raz potwierdza jakie ma mozliwosci. 2 super skoki.
  Jednak niedosyt ogromny. Stoch nas bardzo rozczarowuje. W glebi kazdy z nas chcialby by zdobyl swoj drugi Puchar. Ale nie zdobedzie. Zadziwia jego postawa.

 • Nectro stały bywalec

  w sumie to nie dziwie sie kamilowi bo jest pod taką presje która widzimy tutaj teraz na forum

 • Stoszek profesor
  @Stoszek @TandeFan23

  Muszę ci przyznać rację :D

 • Gutierrez początkujący

  Plus jest taki, że nie trzeba czekać tylu godzin do kolejnego konkursu co zazwyczaj.

 • Olcia_C stały bywalec
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Uff, nareszcie spokojny komentarz! Zaraz po skoku pojawił się taki spam płaczu i malkontenctwa, jak tydzień temu. Rownież ze strony "profesorów" - masakra. Rozdają już medale, oczywiście Stoch nic nie zdobędzie, bo już nie ma formy itp.

  Nie znoszę, jak ludzie piszą bez sensu, bez przemyślenia, wyładowując swoje frustracje. Rozwalają tym humor innym!
  Czekam ze spokojem na igrzyska, wciąż jestem o Kamila spokojna. Jestem pewna, że zdobędziemy historyczny medal w drużynie.

 • dzika_swinia weteran
  @anonim @znawca_japonskiego

  Pewnie ze względu na to, że już we wtorek będą treningi w Pjongczangu. Gdyby konkurs był później obsada mogłaby być słabsza.

 • TandeFan23 weteran
  @Stoszek @trinty

  Ale ja mialem male spiecie ze Stoszkiem. ws konkursu w Willingen a nie KK ;) O Kule oczywiscie walka bedzie trwala,ale uwazam ze Kamil jej nie zdobedzie.Jest zbyt niestabilny.Dziesiejsze podium Dawida jest takie slodko-gorzkie bo "zabral' Kamilowi bezcenne 10 pkt do Freitaga.

 • Xander1 profesor

  Bardzo dobry konkurs w wykonaniu Polaków.
  Świetnie wypadli Dawid i Stefan. Kubacki miał słabe warunki ale oddał naprawdę wysokiej klasy skok.
  Kamil trochę zawiódł, ale to nadal czołówka.
  Piotrek zaczyna sie budzić i to cieszy. Bardzo będzie nam potrzebny w drużynie na Igrzyskach.
  Maciek przyzwoicie, le powinno być lepiej.
  Kuba dobry wynik. Bardzo ładny skok w drugiej serii.

 • skokowy123 profesor
  @anonim @znawca_japonskiego

  Wielki Weteranie, ponieważ zbliżają się Igrzyska i w poniedziałek wyruzają, Wytłumaczone

 • jmc doświadczony
  Dwa spojrzenia

  Negatywne: Kamil Stoch o 0.3 pkt. przegrał walkę o podium.
  Pozytywne: Dawid Kubacki wygrał walkę o podium o 0.3 pkt.

 • dzika_swinia weteran

  Gdzie ta żelazna psychika u Stocha? Może w końcu padnie kolejny mit?

  Konkurs bardzo dobry, wszystkim należą się brawa, poza Stochem (44pkt straty do Freitaga teraz) i Kotem (brak chociaż TOP20). Sędziowie też umiejętnie dobrali belkę. Wolnego nie doceniłem, ale mało kto się chyba spodziewał.

  Na IO nie widzę walki z Niemcami i Norwegami o medal. Jedynie z Norwegami. Niemcy powalczą ze Słoweńcami o brąz. Jakoś nie widzę naszych zachodnich sąsiadów z co najmniej srebrem, kluczem jak dla mnie jest porównanie Huli z Eisenbichlerem, a tu Stefan bije tego drugiego na głowę.

  Smutne jest to, że od 1. do 24. miejsca tylko 4 narodowości poza Huberem z Austrii.

  Wracając do Stocha nie ma powodów do płaczu, taki jest sport. Ważne żeby nie stracił drugiego tyle.

 • Jarek42 stały bywalec

  Jak wiadomo było, że Kamil nie wygra, to kibicowałęm, żeby był czwarty, a Dawid trzeci.

 • Janek145 weteran

  Brawa dla Dawida, kolejne podium w karierze. Kamil niestety psuje drugi konkurs z rzędu. Parabola lotu w jej końcowej fazie beznadziejna. Stefan Hula utrzymuje swoją wysoką formę, co jest bardzo ważne przed IO. Pozytywny konkurs dla Piotrka, może w końcu coś ruszyło. Kot i Wolny poprawnie, ale Maciek musi się spiąć jeśli chce wystąpić w drużynie na IO. Na pewno nie jest to dyspozycja, która daje nadzieję na jego konkretne wyniki w Pyeongchangu.

 • alo profesor
  Noty po konkursie

  Kubacki-5
  Stoch-4
  Hula-5
  Zyla- -4(jak na niego)
  Kot-3
  Wolny-3

 • skokowy123 profesor
  @sebo939 @sebo939

  Tydzien temu i wczoraj zmęczony nie był

 • Seba20 doświadczony

  Oglądając wywiady ze Stochem mam wrażenie że on za luźno do tego podchodzi

 • PudelkoZapalek profesor
  @anonim @znawca_japonskiego

  Ponieważ będą mieli więcej czasu szykując się do IO

 • Złoty Orzeł profesor
  @anonim @Jannush

  On ma 30 lat, Hula 32, to nie skoczkowie generacji Zajca.

 • kibicsportu profesor
  -

  Coś w tym jest, że zwycięzca kwalifikacji nie może wygrać w tym sezonie konkurs ps.

 • Stoszek profesor

  Strata Kamila do Tande to 4,6 więc jest to do zrobienia.

 • bartkaz1102 bywalec

  Czy tylko mnie wkurza to ciągłe pokazywanie Freitaga? Niedobrze się robi.

 • kunta weteran
  @Jannush @Jannush

  Aleś pojechał po bandzie!! Stoch- 3!!!! Bo co? Bo nie wygrał??? A co on jest "automat"? 60 skoczków chciałoby zająć miejsce Kamila!!!!!

 • anonim
  Uffff

  Stasiu Snopek Zbawiciel, poinformował mnie że konkurs jutro JUŻ O 10:20 ... ktoś wie co im wpadło do łbów, żeby zaskakiwać widzów taką godziną?

 • Jannush profesor

  W ciągu ostatnich trzech konkursów PŚ Kamil zdobył zaledwie 60 pkt...

  60/300
  I jak tu się nie denerwować? Robi się powtórka z zeszłego roku, z tym że zamiast Krafta jest Freitag.

 • skifightero weteran

  Kubacki z wiele gorszym wiatrem skoczył dalej od Stocha i to mówi wszystko o tym drugim skoku

 • skokowy123 profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Póki nie wygra konkursu tak jak wygrywał latem z 8 razy to można tak uważać

 • sebo939 doświadczony

  obawiam się że Kamil powoli jest coraz bardziej zmęczony sezonem, młodzieniaszkiem już nie jest i stąd pewnie pojawiają sie te błędy. KK po prostu nie wygra bo nie jest regularny, na IO o medal powalczy ale jeśli ktoś liczy na powtórkę z Soczi to niech zejdzie na ziemie.

 • Nectro stały bywalec

  Czyżby Kamil w tym sezonie znowu oddał KK jak w tamtym roku Kraftowi?

 • kuba923 doświadczony
  Skład Polski nna CoC w Iron Mountain

  - Jakub Wolny
  - Przemysław Kantyka
  - Aleksander Zniszczoł
  - Klemens Murańka

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  No cóż nie udało się dzisiaj, ale mam nadzieje ze jutro Kamil podejdzie do konkursu ze sportowa złością i wygra. Równie dobrze to Kamil jutro może zarówno wygrać ten turniej chociaż będzie ciężko jak i przegonić Freitaga w generalce

 • Aquamaniac początkujący
  Spam

  Administracjo, na urządzeniach z iOS-em nie da się oglądać portalu, gdyż po kilku sekundach przekierowuje na jakieś strony spamerskie. Zróbcie z tym coś w końcu!

 • Stefann stały bywalec

  I prosze bardzo! Chyba pierwszy raz w tym sezonie dane jest nam wysluchać fisowskiego wywiadu! Dziękujemy panie Snopek!

 • mottus weteran

  Oprócz podium Dawida, cieszy też lepsza dyspozycja Piotrka. Chyba już przezwyciężył kryzys i to chyba on, a nie Maciek będzie skakać w drużynówce na igrzyskach.

 • SebaSzczesny profesor

  Czemu Stoch zawsze musi coś spie******ić nie da się tego inaczej nazwać

 • skokowy123 profesor
  Good jump

  Fajny konkurs. Co za czasy że Stoch wypada z podium a na pudle inny Polak. Brawo Dawid

 • skijumpingexpert doświadczony
  Brawo Dawid Kubacki

  Wytrzymał presję i to w tak słabym wietrxr pod narty. Gdzie są krytycy ? Którzy pisali, że Kubacki jest mistrzem treningów?

 • trinty bywalec
  @Stoszek @TandeFan23

  jeszcze jest roł ełr tam sie rozegra gra o kryształowa kule a nie w willingen

 • Jannush profesor
  @anonim @znawca_japonskiego

  To fajnie, że Dawid i Stefan są w formie, ale nasz lider jest tak nierówny że zęby bolą.
  Kiedy przestaniecie być takimi minimalistami?

 • Stoszek profesor

  Nie będę hejtować Stocha, ale znowu bardzo mnie zdenerwował. Dlaczego on zawsze pomaga kolegom z drużyny? Niech mi ktoś to powie. No cóż, mam nadzieję, że jutro rano to odkuje.

 • Nectro stały bywalec

  Ta nierówność Kamila i odbicia z powietrza mogą go dużo kosztować. Freitag jest bardzo pewniejszy, ale po IO wszystko może się odwrócić do góry nogami

 • skifightero weteran

  no niestety dzisiaj Stoch tylko do siebie może mieć pretensje, bo zwycięstwo miał na tacy, w takich samych okolicznościach jak w pierwszej serii stracił prawie 10 m, nie ma powtarzalności i tu się nie ma czym obronić, po prostu skok schrzaniony

 • przemek32143 profesor

  Stoch przegrał zdecydowanie notą za drugi skok z Hulą i Kubackim.Miał lepsze warunki niż w pierwszej serii i skoczył 8 metrów bliżej.Jest bardzo nieregularny i ciężko wytypować co będzie jutro i za tydzień.Skacze jak Tande z początku sezonu.No cóż dużym pozytywem że 5 naszych zawodników awansowało względem pierszej serii.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Dla mnie na plus

  Wolny pokazał, że rokuje.
  Kubacki drugie podium.
  Hula cały czas w TOP10.

 • Hohenstauf bywalec
  @Hohenstauf @Soliwan

  No własnie błysnąłem, bo potem tych punktów zabraknie. Gdyby nie zepsuł dzisiaj w w Zakopanem miałby 150 punktów więcej i byłby na prostej drodze do zwycięstwa. Kamil to starszy zawodnik i po igrzyskach może być mu ciężej o utrzymanie formy (widzieliśmy to rok temu).

 • W_S profesor
  Kamil jest w świetnej formie

  ale brakuje powtarzalności. 1 skok bardzo dobry, 2 skok bardzo niedobry. Tande goni Stocha w generalce, zaś Freitag ucieka. Niedobrze.

 • Malopolska weteran

  Kubacki i Hula świetnie w 2 serii! Stoch mimo wszystko zawiódł. Podium miał na wyciągnięcie ręki.

 • Jannush profesor

  W przypadku takiej formy Freitaga te straty Kamila wydają się powoli nie do odrobienia, gdyż jest zbyt rozregulowany. Złota w Korei nie będzie, a w PŚ w generalce skończy znów pewnie 2. Ależ szkoda.

  W Korei będzie chyba tylko brąz w drużynie, nic więcej.

 • trinty bywalec

  stoch powinien sie cieszyć noty za 1 skok mogły by być dużo gorsze

 • koronex1989 doświadczony

  Brawo Stoch, w tamtym sezonie byles.nierowny.i.psules skoki oddajac KK Kraftowi a teraz robisz w tym sezonie dokladnie to samo a tym razem Kk zgarnie Tande albo Freitag

 • alo profesor

  Niech wreszcie cos Horngacher zrobi z tym spoznianiem bo cos czuje ze medalu nie bedzie

 • Snickers profesor

  3 Polaków w 6. Super

 • IntelektualnyZbawcaCiemnychMas doświadczony

  Brawo Dawid! Nie zawalił żadnego skoku i ma drugie podium w karierze!
  Stoch jak nadal będzie odbijał się z powietrza to na IO wiele nie ugra.

 • NaturismHandball bywalec
  Stoch powinien wygrać doświadczeniem

  ale przegrał słabszą klasą sportową

 • przemhel stały bywalec
  Bardzo dobry konkurs

  Mamy 3 zawodników w top6 :) trzeba się cieszyć

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  no nie byłem pewny że Stoch zdominuje,mam nadzieje że w 2 konkursie się sytuacja odwróci...

 • TandeFan23 weteran
  @Stoszek @Stoszek

  Kolega oburzyl sie jak napisalem ze Tande moze to wygrac.Choroba mu nie zaszkodzila.Kamil zawiodl na calej linii w drugiej serii.Dobrze ze mielismy Dawida ktory zastapil Stocha na pudle.Ale Rysiek ucieka w PS.

 • anonim
  Zanim to zrobią inni janusze

  chciałbym ogłosić żałobę narodową ze względu na trzech Polaków w TOP6

 • JanekSport weteran

  To wieczne spóźnianie skoków przez Stocha zaczyna pomału wkurzać... Ale za to fajnie że Dawid się tym razem zmieścił na podium :D

 • jma profesor
  @Nectro @Nectro

  Był sezon kiedy to on był tym Kraftem :)

 • pawelf1 profesor
  Jak Stoch chce medal na IO

  ................:To nie może tak piep...ć skoków i tyle w temacie . Miał podane na tacy .... Baliśmy się o Hulę i Kubackiego a to Kamil zawalił w sumie jako jedyny z szóstki :(

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Kubacki zdobył podium ale kosztem kogoś. Zdania co do niego nie zmieniam. Zawsze musi być od kogoś gorszy w serii finałowej.

 • Jannush profesor

  188 pkt... Liczyłem na 200, szkoda że Kamil tego nie wygrał. Mogło być gorzej, jest znośnie.

  Oceny Polaków:

  Kubacki - 5
  Stoch - 3
  Hula - 5
  Żyła - 3+ (to nadal jeszcze nie to)
  Kot - 2
  Wolny - 4 (trochę jednak naciułał)

  Ogólna ocena - 4, konkurs dobry.

 • trinty bywalec
  @Hohenstauf @Hohenstauf

  kryształowa kula ważna

 • sebo939 doświadczony

  niech on się nauczy nie spóźniać bo to jest jakieś niedorzeczne.

 • Snickers profesor

  teraz jedynie mozna liczyć że po igrzyskach freitag się rozleguluje a kamil pojdzie za ciosem po igrzyskach jak w 2014

 • Soliwan stały bywalec
  @Hohenstauf @Hohenstauf

  Żeś błysnął.

 • alo profesor

  Beda pieprzyc ze ww formie jest jak nie jest

 • Olcia_C stały bywalec
  @Damiansport1 @damiansport1

  Wydaje mi się, że po prostu spóźnił bardziej niż zwykle :D

 • mottus weteran

  Nie udał się ten skok Kamilowi, ale chociaż Dawid na podium. :D

 • trinty bywalec

  czyli gdyby kubacki umar stoch był by na podium

 • dervish profesor
  Niestety

  Podwójna porażka Kamila i kolejne straty do Ryśka. Brawo Dawid. Brawo Stefan.

 • Nectro stały bywalec

  w każdym sezonie Stoch musi mieć swojego Krafta XD no nie

 • Hohenstauf bywalec

  Stoch właśnie przegrywa Kryształową Kulę

 • Stoszek profesor

  Czemu Stoch jak zwyklechce naszym pomagac?

 • zloty_medalista weteran

  Stoch przegrał podium o tyle, o ile Hula przegrał w Zakopanem

 • SebaSzczesny profesor
  Brawo Stoch

  zepsuł 2 konkurs z rzędu

 • Damiansport1 bywalec

  Zaskakujace. Chyba presja bo ciezko wytlumaczyc inaczej ten skok Stocha

 • Snickers profesor

  HORNGACHER DO DYMISJI
  POLO WĄS WRÓĆ...

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  No to Dawid może świętować

  Ale Stoch błąd duży.

 • SvenVicky stały bywalec

  Jednak chyba Stoch aż tak mocny nie jest

 • Jannush profesor

  Kamil wycyrklował żeby wpuścić Dawida na podium.

 • Olcia_C stały bywalec
  @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

  No i zaczynają się wpisy idiotów - otwierasz stawkę!

 • Snickers profesor
  @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

  ochłon

 • Snickers profesor

  Niestety ale ta nierówność Kamila dużo kosztuje, wciąż te mocno spóźnione skoki dokuczają

 • Soliwan stały bywalec

  Nart po wyjściu z progu skrzyżować chyba bardziej nie mógł

 • sebo939 doświadczony

  zawiódł

 • Jannush profesor

  A wszystko tak pięknie się układało i musiał to zwalić Kamil na koniec... Ależ szkoda!!!

 • Mejdzi profesor

  Nie było noszenia U Kamila...

 • PudelkoZapalek profesor

  Stoch lama

 • Snickers profesor

  odbił się z powietrza

 • SvenVicky stały bywalec

  Uuuuuuu

 • mottus weteran

  Tande chyba wyprzedzi Freitaga, będzie blisko.

 • dervish profesor
  Dawid

  niestety wykosił go wiatr

 • Snickers profesor

  dobra, tylko o jedno miejsce spadnie nie jest zle, w koncu skakal w zlych warunkach

 • Olcia_C stały bywalec

  Kurczę, Dawid skoczył naprawdę dobrze, ale jednak wciąż brakuje troszkę do podium... ;)

 • zloty_medalista weteran

  Kubacki czwarty dziś - tak obstawiałem po pierwszej serii

 • mottus weteran

  Warunki niestety nie były najlepsze....

 • Soliwan stały bywalec
  Kubacki

  jak na te warunki dobrze

 • Snickers profesor

  jak na -6 pkt to 140m to przecież bardzo dobrze.

 • PudelkoZapalek profesor

  Ale pech Kubackiego do wiatru...

 • SvenVicky stały bywalec

  I Kubik wiadomo

 • Snickers profesor

  kurde kubacki co za warunki..ale trafił

 • mottus weteran

  Tande atakuje podium, Dawid musi skoczyć tak jak w 1 serii przynajmniej.

 • opel123 weteran

  Tande skok na podium

 • worldshow doświadczony

  Jakiś Polak napewno na podium dzisiaj

 • SvenVicky stały bywalec

  Welli znowu atak na podium

 • Olcia_C stały bywalec
  @PudelkoZapalek @PudelkoZapalek

  Haha, widziałam to i się zastanawiałam "wtf"?! :D

 • zloty_medalista weteran

  Jak na IO Austriacy się cudownie nie odrodzą, to Kuttin zostanie zlinczowany, że nie wziął Hubera do Korei

 • Stoszek profesor

  Moze Hula na podium?

 • Malopolska weteran

  Brawo Stefan!!!

 • PudelkoZapalek profesor

  Stał Niemiec z telefonem i nagrywal ,,nowinki technologiczne'' innych nacji

 • mottus weteran

  Brawo Stefan, bardzo dobry skok.

 • Malopolska weteran
  @DeVito @DeVito

  To prawda. Gada dziś wyjątkowe głupoty!

 • Petardsonik początkujący

  Huligan!

 • zloty_medalista weteran

  Brawo Hula i w klasyfikacji wyprzedzi dziś Prevca i Damjana

 • Olcia_C stały bywalec

  Stefano super!! :D

 • VST bywalec
  @DeVito @DeVito

  Przez tego komentatora trochę mi się odechciewa to oglądać, w pierwszej serii przy wielu skoczkach twierdził, że przekroczyli 140 metrów, a ledwo 130 przekraczali.

 • Stoszek profesor

  Brawo Hula

 • anonim

  Gay ger flieg !!! Haha

 • Snickers profesor

  martwi mnie ten chwiejący się wiatr

 • DeVito bywalec
  Euro

  "to będzie znaczyło, że Piotr Żyła bd w 10"...
  Czy ten komentator ogląda w ogóle te skoki?

 • SvenVicky stały bywalec

  Coś im słabo idzie te spychanie

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @mottus @mottus

  Spokojnie, sukcesy norwegów wiecznie trwać nie bedą. Tak samo jak i polaków. I każdej innej nacji.

 • DeVito bywalec
  SLO

  Ależ mocni oni. Semenic, Prevc i te młode talenty. Widać, że mieli racje ci, którzy tak się ich obawiali.

 • mottus weteran
  @mottus @zxcvbnm_9999

  Chodziło mi o to, że oni jak nikt inny potrafią wykorzystać sprzyjający wiatr.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @mottus @mottus

  To jest właśnie specyfika loterii.

 • SvenVicky stały bywalec

  I trzeba zepchnąć Norgów :P

 • Olcia_C stały bywalec

  Czas na największe emocje! :D

 • mottus weteran

  Że musiał akurat Norweg trafić na lepsze warunki. :P

 • mottus weteran

  Słoweńcy mocno dołują w 2 serii.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  To co cieszy

  Że Żyła ogarnął ten pokraczny styl.

 • anonim

  W Willingen jest o niebo lepsza atmosfera na skoczni niż u nas! :)

 • przemek32143 profesor

  Piotr dwie klasy lepiej niż w zakopcu czy też w TCS.

 • sebo939 doświadczony

  zabrakło wiatru bo wyszedł naprawdę dobrze, szkoda

 • mottus weteran

  Niezły skok Piotrka przy tych warunkach.

 • Malopolska weteran

  Piotrek i Maciek mieli słabe warunki wietrzne.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Żyła

  nie włączył wiatru.

 • Snickers profesor

  skok piotrka dobry jak na -5 za wiatr widac bylo ze wszystko ok z progu wiec bez zarzutów

 • jma profesor
  W tych warunkach

  Przyzwoicie.

 • Malopolska weteran

  Peter Prevc dziś bardzo zawiódł. Na pewno liczył na dużo więcej.

 • Olcia_C stały bywalec
  @skokowy123 @Skokowy123

  Bo to Snopek :) bardzo lubię go słuchać. Spkojny, konkretny komentarz, bez "bajkopisarstwa" i "opowieści z mchu i paproci".

 • Stoszek profesor

  Freitag przeziębiony jak ja :D

 • anonim

  Nousiainen to jest angielska transkrypcja nazwiska skoczka Eetu ?

 • przemek32143 profesor

  Tylko Kamil miał wyższą notę od Forfanga.Będzie awans koło top 10 a może i wyżej.

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @skijumpingexpert

  Liczę na to ! Niech Kubacki w końcu pokaże jaja i zdobędzie kolejne podium a może zwycięstwo. Niech mnie przymknie !

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Gdy patrzę na tą drugą tabelkę to mi się coś przypomina

 • skajler doświadczony

  część zawodników hamuje pługiem naciągając przy tym worek w dół, Norwegowie natomiast hamują typowym slalomem, przypadek?

 • zimowy_komentator profesor
  Nejc Dezman

  Co ten Snopek opowiada, że Nejc zawiódł w pierwszej serii... Przecież w pierwszej serii rozpływał się i komplementował go za wspaniały skok...

 • Snickers profesor

  forfang rakieta z tymi warunkami az dziwne ze tylko tyle minus.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Spodziewałem się tego

  Jak zwykle Forfang w 2 serii lepiej.

 • Stoszek profesor

  Jiż zacieram rączki na rywalizacje Kubacki vs Tande

 • anonim
  Nietypowo

  Gdy skoczek odpina narty to z daleka jest złudzenie że ta skocznia ma mega krotki odjazd od lini hs do szpaleru choinek

 • Snickers profesor

  wiatr sie wzmaga

 • mottus weteran

  Kot i Damjan też jak Bickner nie najlepsze warunki w obu seriach.

 • SvenVicky stały bywalec

  Teraz pewnie poleci Marco :P

 • skokowy123 profesor
  Fajny komentarz

  Na TVP. Babiarz i Szaran do Korei lecą i dla tego cudem nie komentują. Ale na IO wszystko wróci do komentatorskiej normy na Jedynce

 • skokowy123 profesor
  No dobrze

  Kot i Wolny na czele

 • Jannush profesor

  Macie swojego Damjana.

 • camdene profesor
  Damjan ma coś słaby dzień

  dzisiaj..pewnie jutro już będzie lepiej-być może sam nie wie o co biega.

 • Seba20 doświadczony

  Warunki słabe i Damian już gorzej

 • jma profesor
  Porównując z Damjanem

  Maciek skoczył naprawdę dobrze.

 • zloty_medalista weteran

  a jednak nie..

 • Soliwan stały bywalec

  Snopek jeżeli chodzi o komentarz to zjada Babiarza i Szaranowicza

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Jannush @Jannush

  Kota chyba wiatr drażni i lepiej jak go nie ma :D

 • zloty_medalista weteran

  Kot ładnie. Ale zaraz go i tak Damjan wyprzedzi

 • kibicsportu profesor
  -

  Nie ogarniam ludzi. Narzekają, że Polacy mają słabe warunki, a jak podwiało Wolnemu, to nagle, że wiatr mu pomógł. Inteligencja niektórych osób jest fatalna .

 • Snickers profesor

  130m z -3 maciek całkiem dobrze

 • Jannush profesor

  Jak na ten wiatr to Kot nienajgorzej.

 • Snickers profesor

  ale warunki fatalne

 • skajler doświadczony

  widzieliście tę mokrą plamę na kombinezonie Dawida?

 • mottus weteran

  Ale pech Bicknera w obu seriach. Z takimi warunkami jak Wolny w 2 serii by skoczył po 140m.

 • skokowy123 profesor
  Wolny

  Ciuła i ciuła :D

 • Malopolska weteran
  @Malopolska @Maradona

  Jedno drugiego nie wyklucza. Warunki też trzeba umieć wykorzystać.

 • Stoszek profesor

  I Insam bez pkt

 • kunta weteran
  @Joannna @znawca_japonskiego

  Wiem. I to mnie niezmiennie wkur.....denerwuje u pożal się Boże oceniaczy...

 • dervish profesor
  Póki co

  na 10 skoczków Wolny miał huragan w porównaniu z rywalami.

 • Maradona profesor
  @Malopolska @Malopolska

  A raczej jak dobre miał warunki.

 • Stoszek profesor

  Wolny awansuje duzo

 • Malopolska weteran

  Teraz dokładnie widać jak dobry skok oddał Wolny w tej 2 serii. Brawo!

 • DeVito bywalec
  Insam

  Spokojnie jeszcze jest niezawodny Vassiliev, jak nie bd miał huraganu to i do setki może nie dolecieć.

 • dervish profesor
  Punkty Wolnego

  Czy punkty wiatru? ;)

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  No to Włosi

  bez punktów :( Szkoda trochę tego wiatru.

 • zloty_medalista weteran

  No to Insam bez punktów, a tak liczyłem, że mu wreszcie konkurs wyjdzie

 • skokowy123 profesor
  Alex

  ....szkoda

 • jma profesor
  Szkoda Insama

  Bez wiatru.

 • Jannush profesor
  @jma @jma

  Już jeden ma, bo Insam zwalił

 • Stoszek profesor

  Wolny keszcze do 2 dziesiatki wejdzie

 • dervish profesor
  Kuba

  Tym razem wiatr mu sprzyjał.

 • skifightero weteran

  Snopek może nie jest zbyt emocjonujący, ale trzeba mu przyznać, że komentuje książkowo, nie myli się i nie zastanawia nad niczym

 • Major_Kuprich profesor
  Brawo Kuba

  Najlepszy skok w finałowej serii w jego karierze!

  Wreszcie się przełamał.

 • skokowy123 profesor
  223

  Punkty drużynowo po 1 serii

 • dzika_swinia weteran
  Manager skoków

  www.ski-manager.xaa.pl manager skoków z lat 90-tych, trwa turniej 4 skoczni, a za tydzien uniwersjada!

 • jma profesor
  McKenzie

  może być bez punktów. Szkoda byłoby.

 • anonim
  @Joannna @kunta

  Według przepisów może i tak ... ale przepisy swoją drogą, a tradycja swoją. Według przepisów za telwmarkowy skok na 100 metr powinny być dziewiętnastki.

 • Malopolska weteran

  Skok Wolnego to dobry prognostyk tej 2 serii.

 • zloty_medalista weteran

  Wolnemu wyszedł wreszcie drugi skok lepiej niż pierwszy.

 • Jannush profesor

  Fajnie, Wolny ma punkcik. :)

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Wolny

  Wow... To ty tak umiesz? :D

 • SvenVicky stały bywalec

  Zapowiada się bardzo ciekawie :]
  Ale Jury i tak na sporo pozwala :]

 • eve744 doświadczony
  @Janeman @Janeman

  Dlatego ja dzis wybrałam tvp, jest naprawdę ok. Wczorajsze kwali na Eurosporcie były tragiczne.

 • Janeman profesor
  @skokowy123 @Skokowy123

  czy wszyscy z nich, to się jeszcze okaże...

 • dervish profesor
  Obstawiam

  że Rysiek w 2 serii się ugotuje.
  Bedzie ryzykował chcąc postawic Kamila przed presją. Oby tylko wiatr nie wtrącił swoich 3 groszy.

 • anonim
  @Joannna @Joannna

  Jaki dojazd do linii? Do linii to tylko wywalić się nie można. Telemarkiem musi przejechać tylko około piętnastu metrów, dalej może zrobić salto lub półobrót, aby tylko nie dotknął niczym zeskoku.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Nie żeby coś ale mam nadzieję, że Dawid przymknie Ciebie i innych. Ale jak Stefan wyskoczy na podium to też będzie super ale nie zapominajmy, że między nimi jest Tande. Mam nadzieję, że Kuba Wolny zapunktyje.Mamy szansę na 3 Polaków w top6 co samo by dało 190-200 pkt do tego 15-20 Żyła, 10 pkt. Kot i 1 lub 2 co najmniej Wolny i mamy 215-232 pkt mniej więcej do PN . W każdym razie do tego rankingu dzisiaj dopiszemy najwięcej punktów. Ja na razie ŚWIETNA pierwsza seria ale ja się akurat takiej spodziewałem, trochę więcej oczekiwałem tylko od Maćka

 • skajler doświadczony

  gdyby Schuster obniżyłby do 8 belki to Freitag zyskałby na tym z 10pkt

 • Janeman profesor
  komentarz

  Oglądam dziś na Eurosporcie , ale jeśli na TVP komentuje Snopek, to tam musi być o niebo lepiej.
  Na E1 zupełna porażka - po dwa błedy na jeden skok się zdarzają , a w dodatku ma się wrażenie, że komentatorzy się nie słyszą - każdy mowi to co miał przygotowane ,nie zwracając uwagi na to czy kolega przypadkiem pół minuty wczesniej tego nie powiedział.
  Z resztą, ja tęsknię za starymi dobrymi czasami,gdy na skokach był jeden komentator.

 • kunta weteran
  @Joannna @Joannna

  Co ty wiesz co się liczy???? Najpierw poczytaj przepisy! Zresztą nawet gdyby dostał po 18, to Frajtak powinie mieć max 15

 • dzika_swinia weteran
  @Jannush @Jannush

  To tylko Kraft i Kobayashi mogliby namieszać w czołówce, Kot pewnie by ledwo wszedł, a Wolny odpadł. Mam nadzieję, że wejdzie Pilch za niego po IO.

 • DeVito bywalec
  @sensowny @sensowny

  Semenic to skacze już od kilku sezonów, Bartol też nie jesteś jakimś anonimem. Jedynie Zajc dopiero w tym sezonie zaczął się pokazywać w PŚ,

 • Stoszek profesor
  @TandeFan23 @TandeFan23

  Jak Rysiek poleci daleko to belkę pewnie obniżą Kamilowi.

 • kamel85 bywalec
  @Jannush @Jannush

  Zapomniales Estonczykow wymienic

 • TandeFan23 weteran

  Mysle ze Kamil jest rozsadny i nie bedzie szarzowal.To tylko konkurs PS.Nawet jak Rysiek odpali rakiete to nie warto sie bic o zwyciestwo za wszelka cene bo moze sie skonczyc upadkiem.Wyladowac daleko,ale bezpiecznie.

 • mottus weteran

  Brawo dla Dawida za ten skok bo był rewelacyjny, mimo że trochę słabszy niż w treningu ponad godzinę temu (149.5m z 9 belki).

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Lans @Lans

  Pewnie, że jest za mocny. Jak dla mnie to jest 2 skoczków na równi, troszkę dalej Tande, a potem reszta. Ale Freitag nie wygląda, jakby miał zdecydowaną przewagę nad Stochem.

 • Snickers profesor

  waznym aspektem tej 1 serii jest to że kamil miał bardzo słaby wiatr pod narty, ale to dobrze bo gdyby miał taki koło -15 to by przeskoczył skocznie i dostał 16 noty

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Kamil SZTOS - z takim wiatrem taka odległość - majstersztyk ;)) Oby w drugiej serii powtórzył ten skok

  No i Richard 'znowu za Stochem' Freitag

 • skokowy123 profesor
  Sato,Boyd,Insam,Ulrich

  Pierwsze punkty. Brawo Alex! Chociaż ty na lewo nie spadasz

 • Jannush profesor

  Się nie podniecajcie wysokimi miejscami naszych. Nie ma Ammanna, Japończyków, Austriaków i Rosjan (kadr A) Gdyby skakali nieobecni to Kot miałby problem z kwalifikacją do II serii, nie mówiąc już o Wolnym.

 • dzika_swinia weteran
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  No i oczywiście licząc noty jesteśmy najlepsi.

 • wiola4697 profesor
  @Lans @Lans

  Freitag miał churagan pod narty, Kamil tylko 9,4 odjete, a Freitag ponad 15

 • trinty bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  2 serie są dla naszych słabsze oprócz Stocha

 • alo profesor
  @Stochoman @stochoman

  Mnie tez sie podoba dzisiejszy komentarz Snopka. Lepszy od Babiarza

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Tak, oby utrzymać. Tylko i aż wystarczy.

 • Janeman profesor
  @Lans @Lans

  Freitag pomylił Ci się z Freundem , czy zmieniłeś "wyznanie" ? ;)

 • SebaSzczesny profesor

  Niech kończą po 1 serii, nie ma po co to ciągnąć.

 • Nectro stały bywalec

  stoch przed skokiem freitaga powinien mu szepnąć do ucha niemieckie obozy koncentracyjne i rysiek ląduje na 100m

 • dzika_swinia weteran
  Drużynowo

  221 punktów. Sceptyk w końcu może być zadowolony.

 • SvenVicky stały bywalec

  Stoch I Rysio bardzo mocni ale myślę, że nawet na korzyść Ryska może być to iż będzie skalał nie jako lider w drugiej serii, chociaż 3,7 przy takiej formie to sporo

 • skokowy123 profesor
  Żyła

  Licze ze utrzyma się w TOP 15, to jest mu baardzo potrzebne przez IO

 • tik_tak doświadczony

  Rysiek cały czaś uśmiechnięty i skacze najdalej, więc gadanie o presji można chyba włożyć między bajki.

 • Janeman profesor
  @Uchel @Uchel

  Bez przesady , równie mocnymi kandydatami do 31 miejsca są Boyd-Clowes (miał huragan pod narty i mimo to omal nie przegrał awansu lądowaniem ) i potrafiący zaliczyć spektakularną bulę Wasiljew.
  Ale jesli bez punktów zostanie ktoś z tej trójki, to faktycznie bedzie pewna niespodzianka.

 • alo profesor

  Kamil lec 150 w drugiej serii i zeby ci zeskoku starczylo na ladowanie :-)
  A tak na serio ciezko bedzie bo Freitag jest. Gdyby sie nie przestraszyl to bylby 1

 • Major_Kuprich profesor
  Z tym że Stoch jest bezkonkurencyjny

  Poczekałbym do końca 2 serii.

  Świetna 1 seria w wykonaniu Polaków.

  Punktowo na razie najlepszy konkurs tego sezonu obok tego z TCS w Oberstdorfie.

  Obyśmy UTRZYMALI swoje pozycje - niczego więcej do szczęścia nie potrzeba.

 • Stochoman doświadczony

  Snopek fajny komentarz z Włodkiem byłoby dobrze

 • skokowy123 profesor
  @Lans @Lans

  O Matko! Wróciłeś

 • dzika_swinia weteran
  @Lans @Lans

  Jakby był za mocny to przy takim wietrze by skoczył koło 151m

 • trinty bywalec
  @przemek32143 @przemek32143

  może nie zje gorzej by było gdyby prowadził

 • eve744 doświadczony

  Kamil krecil glowa po skoku jakby nie był zadowolony

 • sensowny doświadczony
  Ale się tych słowenców mniej znanych wysypało w ostatnim czasie

  Bartol,Semenic,Zajc dotychczas nie zachwycali a z każdym konkursem radzą sobie coraz lepiej

 • skijumpingexpert doświadczony
  Kubacki

  Jak wytrzyma w drugiej serii to może Freitaga zaatakować i odprzeć atak Tande a Hula ma szansę wyprzedzić Bartola i awansować na 4 miejsce w Willingen five. Myśle, że Kamil będzie nie do pokonania jak w pierwszej serii przy słabszym wietrze huknął w pięknym stylu 146m.

 • Chamsin bywalec
  @Chamsin @yllim

  Co do 2 się zgadzam, bo gdyby teraz Schuster -3/2 zrobił, to Freitag prowadziłby z olbrzymią przewagą.

 • Stoszek