Wypowiedzi Kota i Wolnego po sobotnim konkursie w Willingen

 • 2018-02-04 00:59

Podobnie jak przy okazji piątkowych kwalifikacji, w sobotę najsłabszymi z Polaków byli Maciej Kot i Jakub Wolny. Podopieczni Stefana Horngachera znaleźli się na początku trzeciej dziesiątki zajmując kolejno 21. i 23. miejsce.

Maciej KotMaciej Kot

Maciej Kot (21. miejsce):

- Prowadzenie po moim finałowym skoku nie miało dla mnie większego znaczenia. Ważniejszy był dla mnie sam skok. Nie był zły, ale coś nie zagrało, bo nie odleciało to tak, jak powinno. Był to bardzo trudny dzień dla mnie. Trzeba go poddać analizie, bo coś nie do końca gra.

- W pierwszej fazie lotu są problemy. Próbowałem je dziś wyeliminować. To były duże zmiany. Optycznie na rozbiegu i po prędkościach najazdowych było widać progres, ale nie przełożyło się to na odległości. Dalej jest problem po wyjściu z progu. Postaram się to poprawić w niedzielę.

- Obiekt w Willingen jest specyficzny. Moim zdaniem jest to jedyna skocznia na świecie, którą można ulokować pomiędzy dużą a mamucią. Trudno przenosić wyniki stąd na formę zawodników czy nadchodzące Igrzyska Olimpijskie. Myślę, że to, co zobaczymy już na treningach na skoczni normalnej, będzie zupełnie inne. Obiekt normalny w Pjongczangu ma zupełnie inną specyfikę. W tym między innymi upatruję swojej szansy. Staram się wykorzystać duży obiekt do tego, aby popracować nad lotem. To powinno zaprocentować na mniejszej skoczni.

- Teraz najważniejsza jest analiza. Trzeba sprawdzić co nie zagrało, wprowadzić poprawki i walczyć dalej, bo nic innego w Willingen nie pozostało.

Jakub Wolny (23. miejsce):

- W sobotnim konkursie oddałem moje najlepsze dotychczasowe skoki podczas tego weekendu. Myślę, że mam prawo być z nich zadowolonym.

- Pomogło inne podejście do samych zawodów. Więcej pomogło tutaj nastawienie "głowy" niż zmiany w technice. Aktualnie nie współpracuję z psychologiem, więc samemu też można sporo zdziałać.

- W niedzielę będą satysfakcjonowały mnie skoki porównywalne do tego, który oddałem w decydującej rundzie w sobotę. Przedpołudniowa godzina zawodów nie jest ułatwieniem, ale wcześniejszy sen powinien pomóc.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1823) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W_S profesor

  Kuba Wolny dzisiaj mnie zaskoczył mocno na +. Szczególnie drugi skok super, ładne noty. Drzemie w nim duży potencjał i oby go Stefan Horngacher wydobył.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).