Kamil Stoch: Trening przyniósł pożądane efekty

 • 2018-02-14 18:16

Za Kamilem Stochem i resztą skoczków narciarskich pierwsze tegoroczne zapoznanie z dużą skocznią w Pjongczangu. Triumfator dwóch ostatnich edycji Turnieju Czterech Skoczni w środowym treningu zajął raz drugie i dwukrotnie trzecie miejsce. Czy arenę najbliższych zawodów słusznie porównywano do skoczni w Garmisch-Partenkirchen?

Kamil StochKamil Stoch

- W środę było bardzo przyjemnie, bo towarzyszyła nam sprzyjająca pogoda do skakania. Duży obiekt jest świetnie przygotowany. W moim odczuciu ta skocznia nie przypomina tej z Garmisch-Partenkirchen. Profil na papierze pewnie się zgadza, ale ja nie porównuję obiektów. Staram się skakać na każdej możliwie najlepiej.

- Próby były na dobrym poziomie. Cieszę się, że ustabilizowałem pewne elementy, ale niektóre podlegają dalszym poprawkom. Dziś skupiałem się na pozycji najazdowej i ten trening przyniósł pożądane efekty. Teraz będę dalej pracował nad kolejnymi kwestiami. Dobrze było ponownie, w końcu, wybrać się na skocznię i zrobić to, po co tu przylecieliśmy. Miłym zaskoczeniem były naprawdę stabilne warunki.

- Pomysł na jeżdżenie po rozbiegu nie przychodzi wieczorem w łóżku. To efekt wielu analiz ze sztabem szkoleniowym. Stale szukamy czegoś, co pozwoli mi jeździć szybciej, ale i takiego, w czym ja się będę dobrze czuł i mógł się wybić z odpowiednią energią. Kierunek odbicia również musi się zgadzać.

- Prędkości na progu wyglądały dziś naprawdę solidnie, ale są jeszcze elementy, nad którymi muszę pracować. Nie chcę mówić, że teraz będę jeździł najszybciej. Spokojnie będę sobie skakał. Nie wiem, czy jutro, ale byłoby miło, gdybym mógł pojawić się na treningu. Nie zależy to ode mnie, ale ja chętnie pojawiłbym się na rozbiegu.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13778) komentarze: (84)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 profesor

  Kamil powodzenia! Jesteśmy z Tobą! :*

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  No to nie namawiam :).
  Nie ma zbyt wielu chętnych, co innego się napinać, a co innego wziąć na klatę swoje wybory :)

 • dervish profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  On jest wrogiem hazardu. ;)

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @HAZARD

  Wchodzisz do zabawy?

 • TandeFan23 weteran

  Co do dyskusji ponizej.Nie powiem ze Tande zdobedzie zloto,ale powiem ze na pewno nie wygra Stoch.Nie ta forma.Wygra Wellinger,ewentualnie Forfang ale tylko wtedy jak dostanie huragan pod narty.Ale szybciej stawiam na Niemca.Kamil najlepiej skakal na TCS,Daniel na MSwL,a Andreas przygotowal sie na IO.

 • HAZARD profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Wiara to jedno, a racjonalizm i przeczucie (w tym przypadku) to drugie.
  Wierzę w złoto Kamila, ale czuję, że zdobędzie je Forfang. :)

 • erytrocyt_ka profesor
  @Aaabbbb @pawel96

  Hah bardziej chodziło mi o kwestie sportowe, a tak poza tym, to Andreas jest całkiem ok, ale nie ma tego 'coś' co ma np Kamil, więc jakoś do jego miłośniczek nie dołączę :D

  A tak własnie merytorycznie nawiązując tym razem do Kamila, to też się trochę obawiam powtórki z Lahti, ale tak jak już chyba kiedyś pisałam, to według mnie Kamil jest jednak na wyższym poziomie niż rok temu na MŚ, więc jestem dobrej myśli. Coś więcej pewnie będzie można powiedzieć po zobaczeniu jego dzisiejszych skoków w treningu.

 • pawel96 profesor
  @Aaabbbb @pawel96

  A merytorycznie to fakt, daleko od stawiania na Andiego, jakoś nie widzę go w roli Ammanna, czy nawet Kamila. Bardziej zdecydowanie obawiałbym się Forfanga, czy Johannsona. Cała trójka wykonała już coś, niż mogła przypuszczać, więc będa skakać na całkowitym luzie, plan zrealizowany ponad to, co mogli osiągnąć, presji nie będzie i może się skończyć złotem dla Forfanga.
  W przypadku naszych obawiam się powtórki Lahti, Małysz kilka miesięcy po Lahti udzielał wywiadu, gdzie powiedział, że Kamil czuł, że może wygrać na normalnej, nie wygrał, i się posypało wszystko - na dużej chciał zaryzykować, w imię zasady "wszystko albo nic", i został z niczym...

 • pawel96 profesor
  @Aaabbbb @erytrocyt_ka

  Eej, jakie daleko od Wellingera? Poczytaj #skijumpingfamily, te wszystkie ochy i achy, jaki Wellinger "słodki" :P

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  Szczerze? Wystarczy mi, że przegrany napisze na tym forum, że jest mu/jej głupio, że nie wierzył/a w Kamila. Wino mam w domu ;).

 • erytrocyt_ka profesor
  @Aaabbbb @dervish

  Też się dziwię, szczególnie odnośnie Wellingera, w końcu ostatnio jeszcze był murowanym faworytem do złota :))

  W ogóle mam wrażenie, że próbuje się go na siłę zrobić mocniejszego niż w rzeczywistości jest, dzisiaj gdzieś przeczytałam, że Schmitt powiedział, że faktycznie dziwne iż tyle odjęto Huli za wiatr, ale oprócz tego stwierdził, że Wellingerowi w pierwszej serii też za dużo odjęto - a jak dla mnie to po prostu oddał przeciętny skok i tyle. Jeśli zdobędzie złoto to zwrócę honor i przyznam, że jest mocny, ale póki co jestem bardzo daleka od zachwytów nad nim.

 • dervish profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  I liczysz na honorowe zachowania w przypadku gdyby ci co się zakładają przegrali?

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  O to samo chciałem zapytać :)).
  Nagle ucichli :).

  Okej, może nie każdy lubi wino.

  Podbijam: alternatywnie zamiast wina daję do wyboru dobrą whisky lub burbona, co kto woli.
  I przez dobry nie rozumiem czarnego Jasia, tylko coś lepszego.

 • dervish profesor
  @Aaabbbb

  A gdzie fani Welliego, Tandego i Frajdeja? Nie odważą się postawić na swoich czy po prostu w nich nie wierzą? ;)

 • cavalierjan19 profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Wiem, wiem. Stawiam na Norwega, choć w głębi duszy czuję, że na dużej Kamil może zdobyć to trzecie złoto, a Wąsacz nie wytrzyma presji.

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @cavalierjan19

  Dla uściślenia: żeby była nagroda, Twój zawodnik musi zdobyć złoto!

 • anonim
  Typy miejsc Polaków

  Kamil Stoch 1-5
  Maciej Kot 9-17
  Dawid Kubacki 3-40
  Stefan Hula 7-15

 • cavalierjan19 profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Taktycznie stawiam na Johanssona. Jeśli nie wygra Polak to przynajmniej będzie jakaś nagroda ;)

 • erytrocyt_ka profesor
  piosenka o Stochu

  https://www.youtube.com/watch?v=gTbqQ1LWV58


  Mam nadzieję, że Kamil na to trafi gdzieś w internecie :D

 • Ad1K profesor

  Przykro mi, ale Kamil nie wygląda tu jak dominator jak np. Podczas TCS. Ciężko będzie o podium. Chciałbym się mylić. Jak dla mnie może nie być medalu indhwidualnego. Chciałbym jednak złoto drużynowe.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).