Kamil Stoch: Trening przyniósł pożądane efekty

 • 2018-02-14 18:16

Za Kamilem Stochem i resztą skoczków narciarskich pierwsze tegoroczne zapoznanie z dużą skocznią w Pjongczangu. Triumfator dwóch ostatnich edycji Turnieju Czterech Skoczni w środowym treningu zajął raz drugie i dwukrotnie trzecie miejsce. Czy arenę najbliższych zawodów słusznie porównywano do skoczni w Garmisch-Partenkirchen?

Kamil StochKamil Stoch

- W środę było bardzo przyjemnie, bo towarzyszyła nam sprzyjająca pogoda do skakania. Duży obiekt jest świetnie przygotowany. W moim odczuciu ta skocznia nie przypomina tej z Garmisch-Partenkirchen. Profil na papierze pewnie się zgadza, ale ja nie porównuję obiektów. Staram się skakać na każdej możliwie najlepiej.

- Próby były na dobrym poziomie. Cieszę się, że ustabilizowałem pewne elementy, ale niektóre podlegają dalszym poprawkom. Dziś skupiałem się na pozycji najazdowej i ten trening przyniósł pożądane efekty. Teraz będę dalej pracował nad kolejnymi kwestiami. Dobrze było ponownie, w końcu, wybrać się na skocznię i zrobić to, po co tu przylecieliśmy. Miłym zaskoczeniem były naprawdę stabilne warunki.

- Pomysł na jeżdżenie po rozbiegu nie przychodzi wieczorem w łóżku. To efekt wielu analiz ze sztabem szkoleniowym. Stale szukamy czegoś, co pozwoli mi jeździć szybciej, ale i takiego, w czym ja się będę dobrze czuł i mógł się wybić z odpowiednią energią. Kierunek odbicia również musi się zgadzać.

- Prędkości na progu wyglądały dziś naprawdę solidnie, ale są jeszcze elementy, nad którymi muszę pracować. Nie chcę mówić, że teraz będę jeździł najszybciej. Spokojnie będę sobie skakał. Nie wiem, czy jutro, ale byłoby miło, gdybym mógł pojawić się na treningu. Nie zależy to ode mnie, ale ja chętnie pojawiłbym się na rozbiegu.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13694) komentarze: (84)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 profesor

  Kamil powodzenia! Jesteśmy z Tobą! :*

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  No to nie namawiam :).
  Nie ma zbyt wielu chętnych, co innego się napinać, a co innego wziąć na klatę swoje wybory :)

 • dervish profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  On jest wrogiem hazardu. ;)

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @HAZARD

  Wchodzisz do zabawy?

 • TandeFan23 weteran

  Co do dyskusji ponizej.Nie powiem ze Tande zdobedzie zloto,ale powiem ze na pewno nie wygra Stoch.Nie ta forma.Wygra Wellinger,ewentualnie Forfang ale tylko wtedy jak dostanie huragan pod narty.Ale szybciej stawiam na Niemca.Kamil najlepiej skakal na TCS,Daniel na MSwL,a Andreas przygotowal sie na IO.

 • HAZARD weteran
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Wiara to jedno, a racjonalizm i przeczucie (w tym przypadku) to drugie.
  Wierzę w złoto Kamila, ale czuję, że zdobędzie je Forfang. :)

 • erytrocyt_ka profesor
  @Aaabbbb @pawel96

  Hah bardziej chodziło mi o kwestie sportowe, a tak poza tym, to Andreas jest całkiem ok, ale nie ma tego 'coś' co ma np Kamil, więc jakoś do jego miłośniczek nie dołączę :D

  A tak własnie merytorycznie nawiązując tym razem do Kamila, to też się trochę obawiam powtórki z Lahti, ale tak jak już chyba kiedyś pisałam, to według mnie Kamil jest jednak na wyższym poziomie niż rok temu na MŚ, więc jestem dobrej myśli. Coś więcej pewnie będzie można powiedzieć po zobaczeniu jego dzisiejszych skoków w treningu.

 • pawel96 profesor
  @Aaabbbb @pawel96

  A merytorycznie to fakt, daleko od stawiania na Andiego, jakoś nie widzę go w roli Ammanna, czy nawet Kamila. Bardziej zdecydowanie obawiałbym się Forfanga, czy Johannsona. Cała trójka wykonała już coś, niż mogła przypuszczać, więc będa skakać na całkowitym luzie, plan zrealizowany ponad to, co mogli osiągnąć, presji nie będzie i może się skończyć złotem dla Forfanga.
  W przypadku naszych obawiam się powtórki Lahti, Małysz kilka miesięcy po Lahti udzielał wywiadu, gdzie powiedział, że Kamil czuł, że może wygrać na normalnej, nie wygrał, i się posypało wszystko - na dużej chciał zaryzykować, w imię zasady "wszystko albo nic", i został z niczym...

 • pawel96 profesor
  @Aaabbbb @erytrocyt_ka

  Eej, jakie daleko od Wellingera? Poczytaj #skijumpingfamily, te wszystkie ochy i achy, jaki Wellinger "słodki" :P

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  Szczerze? Wystarczy mi, że przegrany napisze na tym forum, że jest mu/jej głupio, że nie wierzył/a w Kamila. Wino mam w domu ;).

 • erytrocyt_ka profesor
  @Aaabbbb @dervish

  Też się dziwię, szczególnie odnośnie Wellingera, w końcu ostatnio jeszcze był murowanym faworytem do złota :))

  W ogóle mam wrażenie, że próbuje się go na siłę zrobić mocniejszego niż w rzeczywistości jest, dzisiaj gdzieś przeczytałam, że Schmitt powiedział, że faktycznie dziwne iż tyle odjęto Huli za wiatr, ale oprócz tego stwierdził, że Wellingerowi w pierwszej serii też za dużo odjęto - a jak dla mnie to po prostu oddał przeciętny skok i tyle. Jeśli zdobędzie złoto to zwrócę honor i przyznam, że jest mocny, ale póki co jestem bardzo daleka od zachwytów nad nim.

 • dervish profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  I liczysz na honorowe zachowania w przypadku gdyby ci co się zakładają przegrali?

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  O to samo chciałem zapytać :)).
  Nagle ucichli :).

  Okej, może nie każdy lubi wino.

  Podbijam: alternatywnie zamiast wina daję do wyboru dobrą whisky lub burbona, co kto woli.
  I przez dobry nie rozumiem czarnego Jasia, tylko coś lepszego.

 • dervish profesor
  @Aaabbbb

  A gdzie fani Welliego, Tandego i Frajdeja? Nie odważą się postawić na swoich czy po prostu w nich nie wierzą? ;)

 • cavalierjan19 profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Wiem, wiem. Stawiam na Norwega, choć w głębi duszy czuję, że na dużej Kamil może zdobyć to trzecie złoto, a Wąsacz nie wytrzyma presji.

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @cavalierjan19

  Dla uściślenia: żeby była nagroda, Twój zawodnik musi zdobyć złoto!

 • anonim
  Typy miejsc Polaków

  Kamil Stoch 1-5
  Maciej Kot 9-17
  Dawid Kubacki 3-40
  Stefan Hula 7-15

 • cavalierjan19 profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Taktycznie stawiam na Johanssona. Jeśli nie wygra Polak to przynajmniej będzie jakaś nagroda ;)

 • erytrocyt_ka profesor
  piosenka o Stochu

  https://www.youtube.com/watch?v=gTbqQ1LWV58


  Mam nadzieję, że Kamil na to trafi gdzieś w internecie :D

 • Ad1K profesor

  Przykro mi, ale Kamil nie wygląda tu jak dominator jak np. Podczas TCS. Ciężko będzie o podium. Chciałbym się mylić. Jak dla mnie może nie być medalu indhwidualnego. Chciałbym jednak złoto drużynowe.

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @zxcvbnm_9999

  Oczywiście dużej, dzięki, pisałem w czasie jazdy.

  PS. Moderację proszę o zmianę.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Skoczni normalnej? :D

 • erytrocyt_ka profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Haha no wino jest kuszące, ale niestety tez stawiam na Kamila ;D
  Ale jestem bardzo ciekawa obstawień :))

 • Aaabbbb weteran
  Rzucam Wam wyzwanie :)))


  Wiem, że to forum to nie bukmacherka, ale mam nadzieję, że redakcja sj pozwoli na małą zabawę:

  dla tych, którzy przeczytają ten post, mam ZAKŁAD:  Obstawiam i wierzę, że Kamil zdobędzie złoto na skoczni dużej!

  Stawiam na to bardzo dobre czerwone wino!  Jeśli ktoś chce podjąć wyzwanie i obstawić swojego faworyta do złota (oczywiście innego niż Kamil) niech napisze w komentarzu. Podejmuję zakład z pierwszymi trzema osobami, które wytypują zwycięskiego wg nich kandydata.  Komentarzy może być nawet 100, jeśli np. drugi, szósty i siódmy wpis wskażą na Wellingera i on wygra (w co nie wierzę) - te osoby dostaną wino.  Dla zachowania anonimowości paczkę nada Anatol Babowski w Warszawie. Dla Waszej anonimowści mogę wysłać znajomym, czy do Waszych firm.  Jeśli ktoś nie ma 18 lat - dostanie piccolo :)))).  Oczywiście jeśli moderacja uzna wpis za naruszający regulamin - proszę o usunięcie.

  [Moderowany (21254) / 2018-02-15 09:00:46]

 • San_Escobar początkujący
  @pawel96 @pawel96

  Też mi wnioskowanie. Sam uważam się za wierzącego, choć poza najważniejszymi świętami słabo u mnie z praktykowaniem, ale do prawej 'bandy' to mi tak daleko, jak do Berlina z Krakowa.

 • zimowy_komentator profesor
  @pawel96 @roxor

  Co ma styl do tego ? Dużo ma. Sędziowie są od tego, by oceniać urodę skoków tak ? A skoki Colloredo czy Bresadoli, wykrzywione i na bandę urodziwe nie są. Źle się je ogląda. Ostatnio Kamil musiał zaraz po wylądowaniu rękę wyciągać, bo bał się że dobije do bandy. Po prostu skok jest niezbyt poprawnie wykonany, bo jak sam piszesz po ukosie leci się krócej. Poprawny skok powinien być wykonany na wprost +/-z niedużym odchyłem a nie na bandę, bo to jest niebezpieczne wtedy. I sędzia powinien być od tego, by taki błąd wychwycić. No ale najpierw muszą uznawać to za błąd - brak takiej pozycji w "taryfikatorze" jest dla mnie niezrozumiały..

 • kibicsportu profesor
  @dawe19 @dawe19

  Jak przekrzywia, taką ma teraz technike lotu no i co z tego, że spóźnia. 4 lata temu też spóźniał a wygrywał....

 • SebaSzczesny profesor

  Teraz niech Stoch skacze i wszystko. Dużo tych skoków już nie zostało.Na malej mogl odpuszczać bo w perspektywie tych skokow bylo jeszcze sporo. Teraz ma okazję do treningów, bo sił powinno mu starczyć w końcu od soboty leżał nic nie robiąc (wiem że pewnie mial jakis trening na silowni/hali ale na skoczni nie skakał)

 • Krzych stały bywalec
  @Krzych @Krajsny

  Drugi rok ręki trenera przyniósł dalszy efekt.

  Trzeba natomiast pamiętać, żę to tylko trening.

  Udoskonalają elementy skoku. Kiedyś Ahonen powiedział, że przed zimą aby udoskonalić skok przed sezonem do perfekcji (wszystkie elementy) tak aby wystartować z wysokiej półki oddał około 70 skoków treningowych. To tak nawiasem.

 • Krajsny doświadczony
  @Krzych @Krzych

  Rok temu, Kamila przede wszystkim przekrzywiało w locie. Wydaje się, że w tym udało się to ustabilizować. (rok temu od Trondheim było już ok)
  Po za tym nie ma, aż tak dużych wahań formy. Nawet z gorszym skokiem zajmuje miejsca w top5-6. Kiedy przecież zeszłej zimy zdarzało się, że w drugiej serii atakował z 2 dziesiątki.

 • Krzych stały bywalec
  Niech trenują

  Trening bardzo ważny, oby był owocny ale też regeneracja przed konkursem jest kluczowa.

  Ciekawi mnie jedno -> pogoda w sobotę o 13:35 do 15:30, ktoś wie?

 • Krzych stały bywalec
  Zauważcie jedną rzecz

  To od lutego Kamil zaczął przegrywać z Kraftem w zeszłym sezonie coraz wyraźniej i wówczas coraz bardziej dawał mu się we znaki błąd przekrzywiania.

 • Krzych stały bywalec
  Dziwna sprawa

  Może się mylę ale w zeszłym sezonie mniej więcej też o tej porze (luty) Kamilowi zaczynało bardziej ciążyć i przeszkadzać przekrzywianie w locie (choć robił to od początku zeszłego sezonu).

 • dervish profesor
  po prostu trenował

  "Dziś skupiałem się na pozycji najazdowej i ten trening przyniósł pożądane efekty."

  I to jest dla mnie bardzo dobra wiadomość.

 • dawe19 doświadczony
  Styl

  Te skoki Kamila nie wyglądają szczególnie dobrze. Zauważcie, że każdy jest spóźniony. Dodatkowo, po wyjściu z progu go przekrzywia co powoduje lądowanie przy bandzie. Niska parabola lotu i jakby za nartami. Porównajcie skoki z TCS a z Pjongczang. Różnica jest kolosalna w technice - niestety in minus.

 • dastin84 bywalec
  @kunta @kunta

  albo kuntadebil

 • kunta weteran

  Jak widać nadal w Koreji rządzi przypadek, z którym nie radzą sobie łorganizatorzy. W takich warunkach znowu tak pokombinuj,aby wygrał Deutschlander, albo Norwegoszust.

 • acka weteran

  Parafrazując średniowieczne jeszcze francuskie przysłowie: "Przy kobiecie, młynie i skoczku narciarskim zawsze jest coś do naprawienia". Niezależnie od tego, z której strony i jak mocno wiatr wieje i którą nogą wstali Hofer z Sedlakiem. Weryfikacja jakości naprawy będzie w sobotę. Jakoś po raz pierwszy od pół wieku nie czekam na transmisję z konkursu najwyższej rangi, a zastanawiam się, czy nie obejrzeć powtórki na Eurosporcie.Jak będzie co ogladać

  Nie wiem, może lepsze były czasy, gdy polskie reprezentacje jezdziły na Igrzyska jako Klub im. Idei Barona de Coubertin. Człowiek mógł się skupić na oglądaniu piękna poszczególnych dyscyplin i kibicowaniu tym, którzy akurat robili najlepsze wrażenie... Ledwie 4 lata temu po raz pierwszy w życiu człowiek uwierzył, że Polak na Igrzyskach Zimowych to nie tylko samotny biały żagiel no i buch - piękne chwile to rzecz naprawdę chwilowa i ulotna...

 • erytrocyt_ka profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Kamil jeszcze powinien dodatkowo pisać eseje po każdym konkursie wyjaśniając dokładnie jakie błędy popełnił w poszczególnych fazach skoku i absolutnie nie może dziennikarzy i internetowych znawców zbywac gadką że najważniejsze jest wykonanie dobrej pracy.

  Horngaher tez powinien się jeszcze wiele nauczyć, on głupi myśli ze Stefan i Kamil oddali dobre skoki w drugiej serii, a przecież dużo osób w internecie stwierdziło ze skoki były beznadziejne. Jeszcze dużo mu brakuje do bycia dobrym trenerem, skoro nie potrafi odróżnić dobrych skoków od złych.

 • salto_de_esqui weteran
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Koleżanka się chyba z ironią minęła w drzwiach :)

 • dzika_swinia weteran
  Manager

  www.ski-manager.xaa.pl manager skoków z lat 90-tych! wolne m.in. Słowenia, Szwecja czy Szwajcaria!

 • RET_RET doświadczony
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  "Tekst jest prześmiewczy."

  Aż dziw, że musiałeś to wyjaśniać :)

 • RET_RET doświadczony
  @Stoszek @Stoszek

  Każdy pracuje jak może na sukces naszych :)

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @stochomanka1978

  Dokładnie tak! Może mieć uzasadnione oczekiwania, ale nie wylewać jadu jeśli wynik nie będzie po myśli.
  Tekst jest prześmiewczy.

 • adamek9608 początkujący
  @madrek @madrek

  A skąd ta pewność, że Prevc nie tracił na metrach w sezonie przez niego zdominowanym, może gdyby go nie znosiło to jeszcze dalej by skakał...

 • pawel96 profesor
  @madrek @madrek

  Jest różnica pomiędzy delikatnym skrętem (jak przez większość sezonu), a lądowaniem na bandzie (jak w Oberstdorfie i Pjongczangu).

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @zimowy_komentator

  Może delikatny podtekst polityczny jest ;) Zwłaszcza, że to było chyba tuż po publikacji pewnej gazety o wykonywaniu znaku krzyża przed skokiem, a wszyscy wiemy, że Kamil jest osobą wierzącą.

 • madrek doświadczony
  @madrek @pawel96

  Nie obraź się, ale spostrzegawczy to Ty nie jesteś, skoro potrzebowałeś aż pół sezonu, aby zauważyć to, co ja widziałem już w Wiśle. Na metrach się na tym nie traci, już o tym pisałem i podałem przykład Prevca, który został potwierdzony przez @cavalierjan19.

 • RET_RET doświadczony
  @pawel96 @roxor

  Przy odległości 130 m każde 5 m w bok od osi skoczni to ok. 1 m różnicy w długości skoku. :D

 • pawel96 profesor
  @Stoszek @Stoszek

  Dokładnie tak, trollowanie w trakcie TCS wychodziło mu znakomicie, grunt, że z kulturą.
  Swoją drogą, wszyscy tu anonimowi poza paroma przypadkami, tylko Major się kiedyś zdradził ze swoją tożsamością :D

 • stochomanka1978 doświadczony
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Tak myślą tylko życiowi nieudacznicy prawdziwy kibic wie jedno że skoki nieprzewidywlany sport, uzależnionych o d pogodowych warunków, a olimpiada to czasem przypadek, bo komus sie uda.

 • pawel96 profesor
  @madrek @madrek

  Ja tam zauważyłem to w Oberstdorfie, na lotach, gdzie o mało co nie przydzwonił w bandę. Potem miałem wrażenie, że jest dobrze, a w Pjongczangu znowu znosi na prawo. Jest to o tyle ważne, że oprócz straty metrów, traci się przez to na notach na styl. Jeden z pseudocelebrytów sędziów opowiadał, że dla skoczków lądujących z prawej strony, bardziej widoczne są błędy z wieży, przez co ci zawodnicy dostają mniej punktów za styl.

 • madrek doświadczony
  @Stoszek @Stoszek

  On się poświęca dla dobra narodu.

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @zxcvbnm_9999

  Zadaj sobie trochę trudu i poszukaj moich wpisów w innych tematach, to będziesz wiedział.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Boże wy tak na serio?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Janusz Korwin-Mikke

  "Pamiętaj synu, skacz tylko w prawo, bo w lewo to tylko lewacy".

 • Aaabbbb weteran
  Kamilu, masz pecha!!!

  Swoją beznadziejną postawą podczas konkursu na skoczni normalnej zakpiłeś z 40 milionów Polaków. Ośmieliłeś się przegrać z trzema zawodnikami, ledwo wyprzedziłeś Hulę bulę.

  Podczas treningów masz zupełnie przerąbane - jeśli jesteś trzeci - słyszysz, że już nawet na treningach nie dajesz rady, gdybyś je wygrał - usłyszałbyś, że spinasz się tylko na treningi.

  Jak nie patrzeć - d.upa z tyłu.

  Dlatego, chłopie, przekaż chłopakom, że jeśli nie zajmiecie pierwszych czterech miejsc w konkursie indywidualnym, bijąc rekordy skoczni, to musicie zakończyć karierę tak, jak powinna zakończyć ta cała Kowalczyk, która człapie.

  Właściwie to musicie zająć pierwsze miejsce we czterech ex aequo. Inaczej czwartemu się dostanie, że wraca bez medalu.

  I nie waż się już powtarzać tych bredni o treningu, podobnie jak Małysz kiedyś o dwóch dobrych skokach.

  Podsumowując: masz tak zrobić, żeby wszystkich zadowolić.

 • Stoszek profesor

  Stoch jutro też skacze.

 • Stoszek profesor

  Kuprich trolluje, by Polacy zdobywali laury. Sam to niedawno napisał, że jak nie trolluje to naszym nie idzie a jak trolluje to naszym świetnie idzie więc te trolle to z przymrużeniem oka :)

 • anonim
  @SkiSchi @SkiSchi

  Właśnie tak odbieram twoje komentarze.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Kamilu

  Zdobądź chociaż ten brązowy medal .........

 • SkiSchi bywalec
  wszyscy skrecaja w prawo

  (...)
  ----------------ostrzeżenie-----------------------------------------------------
  Proszę bez politykierstwa

  [Moderowany (21254) / 2018-02-14 20:44:35]

 • SkiSchi bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich z 17.26

  Popieram Ciebie ale nie iroicznie. Fakt od wyników naszych odjac liczbe 10 i beda wszyscy zadowoleni.

 • cavalierjan19 profesor
  @madrek @cavalierjan19

  *na wszystkie
  Generalnie chodzi o to, iż nawet Prevca w topowej formie zawsze skręcało w jednym kierunku i to nic złego.

 • cavalierjan19 profesor
  @madrek @madrek

  Jak się popatrzy na skoki Prevca z sezonu jego dominacji (15/16) to widać wyraźnie, że też mocno skręca go w prawo.

 • SkiSchi bywalec
  Kamil Stoch: Trening przyniósł pożądane efekty

  bla bla bla

 • kibicsportu profesor
  @Luk @Luk

  Wtedy chyba Horngacher prowadził go w kadrze juniorskiej, ale nie jestem pewien.

 • stochomanka1978 doświadczony
  łóżka

  Adam Małysz kupił naszym orłom lepsze materace do łóżek bo się nie wysypiali

 • madrek doświadczony

  Niektórzy obudzili się z tym lataniem w prawo jak z karnym Lewandowskiego w meczu z Danią. Facet strzelał tak karne (chodzi o ten krok przed strzałem) od jakiegoś roku, a tu nagle wszyscy zdziwieni jak on śmiał tak wykonać rzut karny. To samo teraz z Kamilem. Ściąga go w prawo od początku sezonu, a tu nagle na igrzyskach wszyscy zdziwieni, dlaczego Stoch leci w prawo. Przede wszystkim, to wpływ tego ściągania na odległość jest minimalny albo wręcz żaden. Kamila ściągało w prawo także podczas TCS, bardzo mocno w prawo skręcił choćby w tym genialnym skoku w Oberstdorfie. Gdyby to był jedyny błąd jaki popełnia, to miałby pewne złoto w sobotę. Zobaczcie sobie jak mocno w prawo ściągnęło Prevca w jego pamiętnym rekordzie na Kulm:
  https://www.youtube.com/watch?v=FgN-JkL3VXM

 • Luk profesor

  Na początku swej kariery Kamil także latał w prawo -

  https://www.youtube.com/watch?v=KJ1oUnEH5j8

  Po 2006 roku miał przerwę w lataniu w prawo.... aż do tego sezonu.

 • salto_de_esqui weteran

  Najważniejsze, że wykonał dobrą pracę. Jutro też wykona dobrą pracę, potem dobrze wykonana praca w kwalifikacjach, a w sobotę dobra praca w konkursie. Dobra praca to podstawa. Wykonanie dobrej pracy to podstawa, Bez dobrej pracy nie ma co myśleć o medalu. Przy braku dobrej pracy nawet jajecznicę można spartolić. Dobra praca dla wszystkich, do wykonania.

  Ciekawe, co o dobrze wykonanej pracy myśli siostrzeniec Adama Małysza. Wydaje się, że wykonanie dobrej pracy u siostrzeńca Adama Małysza przynosi coraz lepsze efekty. Zresztą dobrą pracę siostrzeniec Adama Małysza wykonał już podczas TCS-u. Z pewnością sam siostrzeniec Adama Małysza był zadowolony z wykonanej przez siebie pracy. (...)

  Zieeeeeeew. Ileż można słuchać tych banialuk o dobrze wykonanej pracy.

 • Roxor weteran
  @pawel96 @zimowy_komentator

  A co ma styl do tego gdzie się ląduje? Ale skoro brniemy w takie absurdy, jeśli uważasz, że taki zawodnik powinien być niżej oceniany stylowo, to też taki zawodnik powinien mieć zmierzoną dłuższą odległość. Bo 130m przy bandzie to dalej niż 130m na środku. Coś jak np. w rzucie młotem.

 • Jannush profesor
  @pawel96 @pawel96

  Pewnie jest po stronie prawicy.

  A na serio to może wybija się mocniej z jednej nogi i temu go znosi.

 • zimowy_komentator profesor
  @pawel96 @pawel96

  Kamil powiedział niedawno, że lepiej w prawo niż w lewo. Czy to jakieś nawiązanie do polityki ? Przecież w wywiadach się od niej odcina jak może a tu nagle takie wyznanie polityczne ? :)

 • zimowy_komentator profesor
  @pawel96 @pawel96

  Nie wiem czemu ale ten syndrom kojarzy mi się z Kruczkiem... Może dlatego, że za jego kadencji Dawid lubił ta latać a teraz pod jego opieką latają tak Bresadola i Colloredo.

  Moim zdaniem skok pod bandę powinien być oceniany znacznie niżej przez sędziów, bo ... jest po prostu brzydszy i niepoprawny. Nie wiem czemu skoki pod bandę są oceniane tak samo jak te dobre stylowo skoki na wprost..

 • kibicsportu profesor
  @Jarek42 @Jarek42

  Pewnie taką ma teraz Kamil technike, ale to przecież nie przeszkadza.

 • Jarek42 stały bywalec

  Jak Adam leciał nierówno, to mówili, że ma kolczyk w jednym uchu i go ten kolczyk tak przekrzywia.
  Kiedyś tak latał w prawo Dawid, teraz Kamil.

 • pawel96 profesor

  Zastanawia mnie, dlaczego Kamil ciągle leci w prawo..

 • skajler doświadczony

  pasjonująca walka się szykuje pomiędzy Norwegami a Niemcami o medale indywidualne i o złoto w drużynówce :)

 • SebaSzczesny profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Majorze kochaamy cie !
  Byłeś naszym życiem zastępczym

 • Jarek42 stały bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Masz rację - nasze osiągnięcia na tych IO są żenujące. Ale w skokach są najlepsze.
  Oby skoczkowie wyskakali ten medal. A jak nie wyskaczą, to znowu będzie, że wiatr nie taki, rozbieg nie taki, śnieg nie taki, sędzia nie taki.

 • erytrocyt_ka profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Mam nadzieję, że wraz z powrotem Twojego trollingu powróci dominacja z czasu TCS, gdzie nikt z Kamilem nie miał szans :))

 • matmatrix121 bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Skoro 11 miejsce to mistrzostwo olimpijskie to czym przy tym jest sobotnie 4 i 5 miejsce? :)

 • Major_Kuprich profesor
  Kamilu cała Polska jest z tobą

  Miejsce w top10 jak najbardziej możliwe.

  Ale musisz dać z siebie wszystko.

  Polaków trzeba mierzyć trochę inną miarą.

  Należy im odejmować 10 pozycji od klasyfikacji.

  Czyli 11 miejsce to jak mistrzostwo olimpijskie.

  A cóż może być lepszego od zostania mistrzem olimpijskim ?

  Sobota może być piękna.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).