Kamil Stoch: Skacze mi się łatwiej

 • 2018-02-16 17:57

Kamil Stoch w piątkowych kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu na dużej skoczni zajął 7. miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przy wietrze pod narty, uzyskał 131,5 metra. Co obrońca tytułu sprzed czterech lat powiedział przedstawicielom mediów?

Powrót wiatru w seriach ocenianych nie jest deprymujący? - Nic nie poradzę na aurę nam towarzyszącą. Mam wpływ tylko na jakość skoków, które wykonuję, a dziś były one solidne. Pogoda to czynnik zewnętrzny. W piątek oddałem próby na dobrym poziomie, ale mogą być one lepsze. Na dużej skoczni w Pjongczangu nadal czuję się swobodnie, natomiast tym razem zabrakło nieco płynności. Jest to spowodowane treningiem, a walczyć mamy dopiero w sobotę. Dziś mieliśmy się tylko zakwalifikować.

- Czy udawało się lepiej trafiać w próg? Nie wiem, ale przyzwoicie oddawał energię wkładaną w odbicie. Czuję się tutaj dużo lepiej, ale to wynika z tego, że poprawiłem kilka elementów, jak choćby pozycję najazdową. Skacze mi się teraz łatwiej, ale mam świadomość, że może być lepiej. Dalej będę pracował i oczekiwał efektów.

W ostatnich dniach platformę YouTube podbija piosenka poświęcona Kamilowi Stochowi. Czy adresat zapoznał się z tym nagraniem? - Nie. W wolnym czasie, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, staram się nie przebywać w Internecie.

Jest już pełna mobilizacja przed sobotnimi zawodami? - Na skoczni staram się odcinać od otoczki i skupiać na swoim zadaniu. Dziś, i na każdym treningu, było tak samo. Łatwiej to wszystko przychodzi przy wyższej dyspozycji, bo nie muszę skupiać się na zbyt wielu elementach jednocześnie. Mam więcej pewności siebie, że te skoki same wychodzą ode mnie.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12858) komentarze: (91)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stoszek profesor

  Aktualne warunki na skoczni w #PyeongChang2018:
  Na górze skoczni - 10,6 m/s
  Na progu - 0,4 m/s
  W strefie lądowania - 2,2 m/s

 • Pawel966 bywalec
  @MK92 @Nobody

  ????? Jakoś w zeszłym sezonie każdy pisał, że Tande jest antylotnikiem jako jedyny z Norwegów, bo ma inny styl skakania no proszę jeden udany konkurs decyduje o tym, komu jest przypisowana rola lotnika, a komu nie

 • Nobody doświadczony
  @MK92 @Aaabbbb

  Tande nie jest zagadką, bo nie był żadnym dominatorem w tym sezonie, nawet chyba ani razu nie miał żóltej koszulki, a mistrzem świata w lotach jest bo jest świetnym lotnikiem, a zreszta te mś nie były w pierwszej czesci sezonu. Stoch jest w formie, ale po prostu nie w takiej jak na TCS bo tamto to była forma z innej planety i ja się cieszę 100x bardziej że ona wypadła podczas własnie tego turnieju bo z powtorki Hannwalda zostanie bardziej zapamietany niz z medalu olimpijskiego w tym sezonie biorac pod uwage ze takie ma juz 2 :)

 • Aaabbbb weteran
  @San_Escobar @San_Escobar

  Dlaczego ostatnią? Kasai 4 lata temu musnął złoto. Nie muszę przypominać, ile miał lat...

 • Aaabbbb weteran
  @MK92 @MK92

  Freitag cierpi po upadku, Stochowi (na razie) nie wyszedł jeden skok (z tym, że ten najważniejszy), a Tande jest zagadką.

 • MK92 doświadczony

  Chyba Stoch, Freitag i Tande wyszaleli się w pierwszej części sezonu... Mało było takich, co to przez cały sezon dominowali... Może Małysz w 2001 roku, Ahonen w 2005, Schlierenzauer w 2009 czy Prevc w 2016...

 • San_Escobar początkujący

  Ja uważam, że jedno jest prawie pewne. To, że jutro Kamil ma ostatnią w swoim życiu szansę na walkę o złoto w IO. Za cztery, czy osiem lat, o ile będzie jeszcze skakał, na to może już nie pozwolić wiek. Dla mnie każdy wynik Stocha poza złotem będzie porażką, zmarnowaniem tej ostatniej szansy. Srebro czy brąz osłodzą jej gorycz, ale takie srebro to nawet Kasai mógł wywalczyć w 2014. Żeby zdobyć złoto IO trzeba być albo w wybitnej formie (np. Stoch 2014), albo mieć wyjątkowe szczęście (choćby Fortuna 1972). Będę trzymał za Kamila kciuki do końca, ale nie liczę na cuda, bo takiej formy jak 4 lata temu na pewno nie ma, nawet 90% tej formy. Niemniej liczę, że konkurs będzie dla niego szczęśliwy, lub przynajmniej sprawiedliwy (a propos małej skoczni powiedzmy sobie szczerze, mimo że patrzymy na Kamila przez pryzmat kibicowania rodakowi, to co do sprawiedliwości tamtego konkursu zdania są i mają prawo być podzielone). Jeśli nie zdobędzie złota to trudno, on i tak już swoje zdobył, tego mu nikt nie odbierze. Niemniej osobiście wolałbym, żeby powalczył w tym sezonie o KK, niż zadowalał się nagrodą pocieszenia (brązem, czy nawet srebrem) w jednym tylko konkursie IO. Uważam, że od KK bardziej prestiżowe może być tylko i wyłącznie ZŁOTO IO. Tego kto zdobędzie złoto ludzie zapamiętają, a kto będzie miał srebro czy brąz to już niekoniecznie. Dla mnie największy prestiż daje indywidualne złoto IO, potem KK, a dopiero potem pozostałe medale IO indywidualne jak również drużynowe (tu akurat ze złotem włącznie - skoki to w końcu sport przede wszystkim indywidualny).

 • Pawel966 bywalec
  @Mikolaj1 @Pawel966

  Niektórzy tutaj mają na prawdę niewiarygodne zdolności - WARTE UWAGI!

 • Pawel966 bywalec
  @Mikolaj1 @skifightero

  Panie profesorze powiedz mi w jaki sposób obliczane jest takie prawdopodobieństwo? Bo ja o takich obliczeniach nawet na studiach nie słyszałem, a więc oświeć mnie nieprzeciętny umyśle. Może 33,263837% a może 65,103964%

 • pawel96 profesor
  @equest @equest

  Mógłbyś przytoczyć czołówkę? :)

 • Pawel966 bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Nagle ci się o klątwach wspomniało, a przed samymi igrzyskami byłeś pewny, że Kamil zdobędzie 3 złote medale...

 • mateusz3951 weteran
  @mateusz3951 @King

  Prawdopodobnie tak by się stało, ale to jest tylko gdybanie. Słoweńca z jego srebrnymi i brązowymi medalami MŚ i IO oraz brakiem wielkiej imprezy w sezonie swojej wielkiej dominacji, którą myślę że można nazwać największą w XXI wieku, można traktować jako nieco pechowego skoczka. Prevcowi jak się później okazało sędziowie zabrali również Wielki Szlem już w Oberstdorfie.

 • mateusz3951 weteran
  @mateusz3951 @Mikolaj1

  Dzięki za uzupełnienie tego wątku.

 • dyrektor bywalec
  brak medalu

  za brak medalu stocha placa 2.75 ind

 • King profesor
  @mateusz3951 @mateusz3951

  Prevc by to zrobił jakby go przenieść z 2015-2016 roku do obecnego sezonu. Pechowo miał formę w pustym sezonie i też druga opcja, ale słaba że to inni nie mieli takiej formy ze względu na taki sezon.

 • Mikolaj1 profesor
  @mateusz3951 @mateusz3951

  Funaki w 1998 roku też był bardzo blisko tego wyczynu przegrał tylko PŚ i na dodatek o 19 punktów z Peterką.Tak zdobył wszystko TCS IO i MŚWL.

 • dzika_swinia weteran
  Manager skoków

  www.ski-manager.xaa.pl manager skoków z lat 90-tych. Wolne Słowenia, Szwajcaria czy Szwecja!

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Dajcie mi trenować kadrę B

  A za 4 lata mój zawodnik zgarnie TCS, MŚwL, IO, KK oraz KKwL w jednym sezonie :D

 • mateusz3951 weteran
  @mateusz3951 @kibicsportu

  Będzie to bardzo ciężkie to osiągnięcia, a wręcz prawie niewykonalne. Szansa taka jest tylko raz na cztery lata co stanowi dodatkowe utrudnienie. Najbliżej tego wyczynu był wspomniany już przeze mnie Espen Bredesen, który do wygrania TCS, IO i KK, dołożył srebro MŚwL.

 • kibicsportu profesor
  @mateusz3951 @mateusz3951

  I stawiam, że nie uda się raczej nikomu wygrać TCS, MŚwL,IO,KK w jednym sezonie. Chociaż Kamil Stoch w tym sezonie mógl tego dokonać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).