Kamil Stoch: Na grubsze świętowanie przyjdzie czas po sezonie

 • 2018-02-20 15:23

Rywalizacja skoczków narciarskich na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu dobiegła końca. Kamil Stoch wróci do Polski z dwoma medalami - złotym z konkursu na dużej skoczni oraz brązowym z rywalizacji drużynowej. Po ceremonii medalowej polskiego zespołu, trzykrotny mistrz olimpijski podzielił się swoimi myślami z dziennikarzami.

- Ten wynik to wspaniała praca wielu osób. Uważam, że nagroda w postaci medalu jest dla nas wspaniałym zwieńczeniem ostatnich lat wytrwania - mówi Kamil Stoch.

Mistrz olimpijski z dużej skoczni początkowo po poniedziałkowym finałowym skoku nie krył niezadowolenia ze swojej próby i był pocieszany przez kolegów z drużyny: - Może nie byłem niepocieszony, tylko trochę zły na siebie. Wiedziałem, że była szansa na trochę więcej niż brąz, że mogłem zrobić coś lepiej. Z drugiej strony później uświadomiłem sobie, iż zrobiłem wszystko co mogłem. Dałem z siebie wszystko i nie mam pewności czy jakbym spróbował drugi raz, to skoczyłbym lepiej.

- Oczywiście, że chciałem skakać jak najlepiej, zresztą zawsze tak chcę. A konkurs drużynowy wyzwala we mnie jeszcze więcej energii. Tak jak mówię, dałem z siebie sto procent moich możliwości - zaznacza lider Pucharu Świata.Dzięki wytypowaniu do pokonkursowej kontroli antydopingowej, Kamil Stoch uniknął w poniedziałek konferencji prasowej i mógł od razu skorzystać z transportu do wioski olimpijskiej. W przeciwieństwie do pozostałych Polaków, którzy musieli czekać na swój pojazd: - Ostatnio po konferencji po konkursie indywidualnym również musiałem trochę poczekać na transport, ale wszystko się dobrze skończyło. Jestem, żyję - mówi z uśmiechem dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

Czy Polacy świętowali po konkursie zdobycie brązowego medalu? - Było lekkie świętowanie. Lekkie, bo dzisiaj mieliśmy ceremonię i chcieliśmy w miarę dobrze wyglądać. A po drugie na takie grubsze świętowanie przyjdzie czas po sezonie.

- Igrzyska wspaniale się dla nas kończą i chcę podziękować całemu zespołowi. Całemu sztabowi szkoleniowemu, swoim kolegom z drużyny, naszym rodzinom, naszym żonom, które tutaj przyjechały nas wspierać. I wam też, dziennikarzom. Niech będzie. <śmiech> Żartuję, wykonujecie dobrą robotę. Dziękujemy kibicom, pracownikom związku narciarskiego. Każdemu należy się słowo uznania - twierdzi multimedalista igrzysk w Pjongczangu.

Dla Kamila Stocha były to wyjątkowe igrzyska, ponieważ przez cały ich czas w Korei była obecna jego żona, Ewa Bilan-Stoch: - Dla mnie to są zawsze piękne momenty, kiedy wiem, że najbliższa mi osoba jest przy mnie i mogę z nią dzielić te trudniejsze, ale też i piękne chwile.

Korespondencja z Pjongczangu, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10832) komentarze: (127)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • grzmiwuj doświadczony
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Skąd masz taką informację? Na Twitterze Wolnickiego nic nie ma.

 • Kubacki123 bywalec
  Brawo Kamil!

  I brawo Dawid! Życiowe igrzyska i jest medal!!! Brawo Apoloniusz Tajner! To wielki sukces i wielka w tym rola prezesa.taki prezes to prawdziwy skarb! :-} :-*

 • skijumpingexpert doświadczony
  Dobre informacje z kategorii najważniejszych

  "Fakty są takie, że Austriak powinien podpisać CZTEROLETNIĄ umowę" - Kamil Wolnicki przegląd sportowy.

 • Zlotousty bywalec
  Obecny poziom skoków narciarskich

  stoi na na prawdę wysokim poziomie. Nie ma jednego dominatora i w każdym momencie pojawia się ktoś nowy, kto coś potrafi dla siebie ugrać. Najmocniejsze reprezentacje, jak to zwykle w sporcie bywa, uciekły reszcie w procesie przygotowawczym a także technologicznym, i innym ciężko dogonić. Moim zdaniem właśnie dominacja danej nacji lub zawodnika w pewnym sensie wskazuje na niż w danej dyscyplinie. Tak jest np. w biathlonie, gdzie jest Fourcade z Boe i długo, długo nikt. Czy też w narciarstwie alpejskim - w szybkościowych Svindal z Jansrudem oraz Hirscher z Kristoffersenem w technicznych. W saneczkarstwie od lat Niemcy, choć ostatnio dobierają się inni. W łyżwiarstwie szybkim Holendrzy, w kombinacji Niemcy, natomiast w biegach Norwedzy. W ogóle fakt, z jaką łatwością Federer wygrywa z młodymi w tenisie, wiele mówi o nowej generacji. Djoko i Murray mają kontuzje i starszyzna powróciła na szczyt. W skokach na prawdę od lat jest niezwykle ciasno. Trzeba doceniać to, jak sobie Kamil radzi i cieszyć się każdym sukcesem. W skokach ciężko jest dominować i regularnie zdobywać medale. Chapeau bau dla niego bez względu na to, czy zdobędzie kulę, czy nie. Trzymam jednak kciuki za to, aby to zrobił.

 • grzmiwuj doświadczony
  @grzmiwuj @Homeomorfismus

  Bardzo prosto. Wtedy był daleko w Turnieju Czterech Skoczni i piąty w MŚ w lotach. Teraz wygrał wszystkie konkursy TCS, a w lotach zdobył srebro.

 • kibicsportu profesor
  -

  https://www.facebook.com/EurosportPL/videos/1179861482144826/

  Wywiad z Kamilem w drodze do wioski olimpijskiej. Mówi, że dalej się chce rozwijać :)

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @madrek

  Tak bo Kraft i Prevc nic już więcej nie wygrają..bo się skończyli a najlepiej niech skończą kariery..
  Wielcy skoczkowie wracają na szczyt prędzej czy później powinieneś to wiedzieć. A oni są wielcy bo nie przez przypadek wygrywali najważniejsze imprezy. Im trzeba tylko zmienić trenerów i wrócą do formy. Tak jest w sporcie

 • PogromcaTrolli1 początkujący
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  A może jeszcze odniesie zwycięstwa w Lahti,Oslo,Lillehammer,Trondheim,Vikersund i 2x Planica?

 • PogromcaTrolli1 początkujący
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  uuuu no i co teraz? Trzeba śledzić jak nie ma się nic do roboty.Co nie?

 • PogromcaTrolli1 początkujący
  @SkiSchi @SkiSchi

  Ja nie mam po co,a ty wygląda na to,że masz.

 • stochomanka1978 doświadczony
  lot

  Nasze orły prawdobodobnie polecą do kraj lotem LO 098 wylatuje o 11.10 miejscowego czasu 3 rano u nas z Seulu a ląduje o 14.10 w Polsce.

 • SkiSchi bywalec
  @SkiSchi @pogromcatrolli1

  Usun wpie`rw ty

 • Stinger profesor
  @SebaSzczesny @pawel96

  No ja nie twierdzę, że Stefan Kraft jej nie wygrał - wygrał ale nie zmienia to faktu, że przy jego zwycięstwie reszta przegrała, a więc uważam, że Kamil Stoch przegrał ale nie mam tu na myśli nic "złego" w sensie jakiegoś umniejszania formy Austriaka.

 • pawel96 profesor
  @erytrocyt_ka @pawel96

  Łącznie Kamil wygrywał w 11 państwach (9 PŚ + 2 IO). Najczęściej w Niemczech 7, Polska 6.

  Zwycięstwa w 20 różnych miejscowościach (18 PŚ + 2 IO). Najczęściej Zakopane 4, Willingen 3.

  Podia:
  11 państw (10 PŚ + 1 IO). Najczęściej Niemcy 13, Polska 9.

  22 miejscowości (21 PŚ + 1 IO). Najczęściej Engelberg 7, Zakopane 5.

 • pawel96 profesor
  @erytrocyt_ka @pawel96

  OGólnie spis wygląda tak:
  Niżny Tagił
  Whistler
  Pragelato
  Harrachov
  Liberec
  Falun
  Kuusamo

  Najbardziej szkoda Falun, bo następnego konkursu w Szwecji prędko nie będzie.,a Kamil po świetnych treningach w konkursie zajął 4 miejsce..

 • pawel96 profesor
  @erytrocyt_ka @SebaSzczesny

  Są cztery miejscowości, gdzie Kamil jeszcze nie stał na najwyższym stopniu podium (z tych, gdzie są rozgrywane aktualnie zawody PŚ):
  Kuusamo (0-0-0),
  Niżny Tagił (0-0-0)
  Oslo (0-0-2).
  Tauplitz (0-0-1).

 • pawel96 profesor
  @SebaSzczesny @Stinger

  Nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób pisze, że to Kamil przegrał kulę. To nie Kamil przegrał, a Kraft ją wygrał. Złapał życiową formę i zbierał wszystko po drodze.

 • Homeomorfismus doświadczony
  @grzmiwuj @grzmiwuj

  W 2014 roku miał KK i 2 złota IO. Jak więc ten sezon mógłby być lepszy od tamtego?

 • Stinger profesor
  @SebaSzczesny @madrek

  Owszem, rozdawanie Kryształowych Kul na zaś jest szczerze mówiąc nie na miejscu ale jedno jest pewne - Andreas Wellinger możliwości ma duże i stawiam, że KK w swojej karierze wygra - nie będę strzelał ile bo to jak mówisz wszystko może się zmienić z sezonu na sezon z konkursu na konkurs.

  Kto poza Niemiec? Patrzę w przyszłość i widzę Daniela Andre Tande. Może Richard Freitag i Johan Andre Forfang?
  Wyliczać i strzelać można ale najpewniejszą rzeczą jest to, że Kamil Stoch za moment będzie obchodził 31 urodziny - jak pokazuje historia nikt starszy KK nie zdobył dlatego to być może ostatnia szansa na KK Kamila - oby wygrał bo ci młodzi mają czas, mają kiedy wygrać, a Kamil? On w sumie swoje już wygrał ale zawsze można wygrać więcej tym bardziej po poprzednim sezonie gdzie w połowie sezonu wszyscy rozdali KK Kamilowi, a on ostatecznie przegrał z Kraftem...

 • SkiSchi bywalec
  dervish

  ma jakis tu immunitet bo co napiszę o tym siedzacym caly dzien i noc bajkopisarzu to mi kasują komentarze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).