LGP Pań w Czajkowskim: Klinec wygrała jednoseryjny konkurs

 • 2018-09-09 09:34

Ema Klinec wywalczyła drugie w karierze zwycięstwo w zawodach rangi Letniego Grand Prix. Czołową trójkę, ze znaczną stratą do Słowenki, uzupełniły Maren Lundby i niepokonana dotąd tego lata - Sara Takanashi. Z powodu zbyt silnego wiatru, druga seria została przerwana po skokach 15 sportsmenek, a za oficjalne uznano wyniki pierwszej.

O tym, iż 20-letnia Słowenka świetnie czuje się na dużych skoczniach, mogliśmy dowiedzieć się choćby przed miesiącem, kiedy podczas jednej z serii treningowych w Courchevel ustanowiła ona nieoficjalny rekord francuskiego obiektu. Dziś, po najdłuższym locie serii próbnej, Klinec nie pozostawiła złudzeń rywalkom również w konkursie. Podopieczna Zorana Zupancica z 17. belki startowej doleciała do 133. metra, co dało jej blisko dziesięciopunktową przewagę nad Maren Lundby (131 metrów). Trzecie miejsce przypadło Sarze Takanashi (128,5 metra). Japonka była niepokonana w zawodach Grand Prix od 19 sierpnia 2017 roku. Przypomnijmy, że Klinec na drugi triumf w zmaganiach tej rangi czekała ponad pięć lat. Premierowy miał miejsce 15 sierpnia 2013 roku na normalnej skoczni w Courchevel. Słowenka miała wówczas 15 lat.

Czwartą notę dnia uzyskała Chiara Hoelzl z Austrii (121,5 metra), piątą Anna Odine Stroem z Norwegii (119,5 metra), a czołową szóstkę ex aequo zamknęły Niemka Juliane Seyfarth (117 metrów) i Jerneja Brecl ze Słowenii (122 metry).

Po skokach piętnastu zawodniczek szefostwo konkursu zarządziło kilkunastominutową przerwę, po której podjęto decyzję o zaniechaniu dalszej rywalizacji. Jest to pierwszy konkurs w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, którego nie udało się przeprowadzić w dwuseryjnym wymiarze.

Punktów nie zdobyły dziś Alina Tuchtajewa z Kazachstanu, a także zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon Tara Geraghy-Moats ze Stanów Zjednoczonych.

Do końca siódmej odsłony LGP Pań pozostał jeden konkurs. Będzie miał on miejsce 3 października na obiekcie HS 140 w niemieckim Klingenthal. Pewna końcowego triumfu jest już Takanashi, która ma 195 "oczek" przewagi nad Klinec.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix Pań 2018 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów Pań 2018 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4415) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).