Znamy program inauguracji Pucharu Świata w Wiśle!

 • 2018-10-02 18:37

W przededniu finału Letniego Grand Prix 2018, na półtora miesiąca przed inauguracją sezonu zimowego, poznaliśmy program Pucharu Świata w Wiśle-Malince. Obiekt im. Adama Małysza (HS134) już po raz drugi w historii będzie gościł najlepszych zawodników świata w ramach inauguracji najbardziej prestiżowego cyklu w kalendarzu skoków narciarskich.

Skocznia w Wiśle-MalinceSkocznia w Wiśle-Malince

Jak informuje Polski Związek Narciarski, pierwsze oficjalne skoki zostaną oddane w piątek 16 listopada. Na ten dzień zaplanowany oficjalny trening (16:00) oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. 40. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się od sobotnich zmagań zespołowych, a dopełnieniem weekendu będzie wspomniana rywalizacja indywidualna. Start sobotnich zawodów zaplanowano na 16:00, a niedzielnych na 15:00. Oba przypadki zostaną tradycyjnie poprzedzone seriami próbnymi. Te rozpoczną się godzinę przed każdym z konkursów.

Przed rokiem, kiedy to Polska po raz pierwszy w historii organizowała inaugurację Pucharu Świata, drużynowo triumfowali Norwegowie przed Polakami, a w niedzielę równych sobie nie miał Junshiro Kobayashi z Japonii, dla którego było to jedyne dotąd zwycięstwo w elicie odniesione w warunkach zimowych. Drugi finiszował Kamil Stoch, a czołową trójkę uzupełnił Stefan Kraft.

Dodajmy, iż dla Wisły będzie to siódmy sezon z rzędu, kiedy zagoszczą tam najlepsi skoczkowie świata. Tegoroczna inauguracja będzie najwcześniejszą w 40-letniej historii Pucharu Świata.

Ostatnie bilety na poszczególne dni możecie nabyć >>>TUTAJ<<<.

Program PŚ w Wiśle-Malince:

15.11.2018, czwartek

- przyjazd ekip

16.11.2018, piątek

- 11:00 - TCM / odprawa kierowników drużyn

- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)

- 18:00 - kwalifikacje

17.11.2018, sobota - konkurs drużynowy

- 15:00 - seria próbna

- 16:00 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia rozdania nagród

konferencja prasowa

18.11.2018, niedziela - konkurs indywidualny

- 14:00 - seria próbna

- 15:00 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

ceremonia rozdania nagród

konferencja prasowa

19.11.2018, poniedziałek

- Wyjazd ekip


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (4933) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skokowy123 profesor

  Ależ super ależ ja już zaczynam odliczać powoli.
  Wypatruje już 15 listopada i 16

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  A ja już znam skład który na 90% się nie zmieni

  Lista:
  K. Stoch
  D. Kubacki
  S. Hula
  M. Kot
  P. Żyła
  J. Wolny
  A. Zniszczoł
  P. Kantyka
  T. Pilch
  P. Wąsek
  A. Stękała
  K. Murańka

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).