LGP Pań w Klingenthal: Finałowy konkurs odwołany!

 • 2018-10-03 11:07

Zaczyna sprawdzać się czarny scenariusz na finałowe konkursy Letniego Grand Prix 2018. Z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru zawody pań na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal zostały odwołane.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

O godzinie 10:00 miała rozpocząć się seria próbna przed finałowym konkursem Letniego Grand Prix kobiet. Organizatorzy starali się przeprowadzić rundę, ustawiając belkę startową na 23. pozycji. Z oddania skoków zrezygnowały jednak pierwsze na liście startowej Anna Rupprecht i Carina Vogt. Kilka minut później podjęto decyzję o odwołaniu serii próbnej z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru.

O 10:45 podjęto decyzję o przesunięciu startu pierwszej serii na 11:30. Jednak i wtedy wiatr nie pozwolił na rozpoczęcie rywalizacji. Piętnaście minut później podjęto decyzję o przełożeniu zawodów na 12:00.

W południe jury zawodów podjęło ostatnią próbę rozegrania konkursu. Na belce startowej pojawił się nawet przedskoczek, który zdołał oddać skok. Trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły jednak rozpoczęcie rywalizacji. Tym samym konkurs w Klingenthal został odwołany.

Po raz pierwszy w historii zawody zaliczane do cyklu Letniego Grand Prix pań zostały odwołane. Wcześniej anulowane zostały wyłącznie konkursy w Ałmatach w 2016 roku, ale miało to miejsce na kilka miesięcy przed planowaną rywalizacją.

Tym samym siódma edycja Letniego Grand Prix pań dobiegła końca. Podobnie jak w poprzednich sześciu latach, również i tym razem triumfatorką cyklu została Sara Takanashi. Reprezentantka Japonii zgromadziła 460 punktów, odnosząc zwycięstwa w Hinterzarten, Courchevel i dwukrotnie we Frensztacie oraz zajmując trzecią pozycję w Czajkowskim. Na drugim miejscu tegoroczną LGP zakończyła Słowenka Ema Klinec (265 pkt.), a na trzecim - mistrzyni olimpijska z Pjongczangu, Norweżka Maren Lundby (260 pkt.). Na czterdziestej szóstej pozycji sklasyfikowana została Kinga Rajda z dorobkiem 4 punktów. Łącznie pucharowe punkty zdobyło 56 zawodniczek.

W Letnim Pucharze Narodów pań triumfowały Japonki (1133 pkt.) przed Słowenkami (814 pkt.) i Niemkami (744 pkt.). Polska z czterema punktami została sklasyfikowana na ostatnim, piętnastym miejscu.

Inauguracja Pucharu Świata kobiet 2018/2019 odbędzie się w dniach 30 listopada-2 grudnia na skoczniach w Lillehammer (HS98 i HS140). Zawody na Lysgaardsbakken odbędą się po raz drugi w ramach mini-cyklu Lillehammer Triple.

KLASYFIKACJE:
Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Grand Prix Pań 2018 >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów Pań 2018 >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5761) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Sousuke bywalec
  @kryska @zxcvbnm_9999

  Póki wszyscy znajomi nie znajdą innej, uczciwej pracy.

 • polotajner stały bywalec

  Młode panie mają naprawdę znakomitego trenera. Oto kilka jego największych wyczynów w karierze:
  https://www.youtube.com/watch?v=OaBXtfqnGc0
  https://www.youtube.com/watch?v=JlvF7tv6554
  https://www.youtube.com/watch?v=OmnMtyB9pWM

 • kibicsportu profesor
  @pi0ter @pi0ter

  To zależy. Pewnie ciężko będzie, bo reprezentacje mają zabukowane bilety lotnicze. Myślę, że z tym może byc największy problem, ale wątpie, że przełoża na jutro konkurs, jakby się dzisiaj nie odbył, to tylko LGP, a nie Puchar Świata.

 • pi0ter bywalec
  -

  Czy możliwe jest ot tak przesunięcie zawodów na inny termin gdy nie ma zaplanowanych żadnych konkursów (tak jak teraz, gdyby chciało się przenieść zawody na jutro)?

 • kibicsportu profesor
  @Shakyor @shakyor

  Jutro wiatr ma nie przekraczać 3 m/s.
  Myślę, że jednak są wieksze szanse na skoki panów, bo jednak puszczanie kobiet w tych warunkach jest bardziej niebezpieczne niż panów.

 • Shakyor bywalec

  Szkoda, że nie zdecydowali się przełożyć konkursu na inny termin. Podobno jutro ma być trochę lepiej pogodowo, a jednak finał to finał i szkoda z niego tak łatwo rezygnować.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @kryska @kryska

  Nie to co ten Horngacher, mógłby się uczyć od Bachledy profesjonalizmu...
  Tak na poważnie, to ile czasu będą przechodzić takie pomysły na zatrudnianie fatalnych trenerów do kadry kobiecej?

 • kryska stały bywalec

  Majstersztyk Bachledy z niewysyłaniem tam kadry kobiet, widać, że ma doskonały zmysł przewidywania.

 • kibicsportu profesor
  -

  Konkurs kobiet odwołany.

 • kibicsportu profesor
  -

  Właśnie została pokazana grafika wiatr w Klingenthal i wieje 2-3 m/s. Czasami są porywy 4-5 m/s i więcej, ale może się odbędzie. Na razie skoki pań.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).