Mrakotova kończy ze skokami, Ptackova mistrzynią Czech

 • 2018-10-18 21:23

Stepanka Ptackova sięgnęła po tytuł letniej mistrzyni Czech w skokach narciarskich. Gdy 16-letnia przedstawicielka klubu Dukla Liberec świętowała triumf w Rożnowie pod Radhoszczem, decyzję o rozbracie ze skokami narciarskimi podjęła jej niewiele starsza rodaczka - Jana Mrakotova.

Jana MrakotovaJana Mrakotova
fot. Tadeusz Mieczyński
Jana MrakotovaJana Mrakotova
fot. Tadeusz Mieczyński

- W dzieciństwie robiłam dużo rzeczy. Większość czasu spędzałam na balecie i gimnastyce, ale pewnego dnia tata zabrał nas na narty. To był początek mojej przygody ze skokami. Po jedenastu latach czas jednak zamknąć ten rozdział życia - pisze Mrakotova na łamach swojego profilu na Instagramie. 19-latka dodaje, że jej decyzja podyktowana jest powracającymi problemami zdrowotnymi.

Mrakotova to uczestniczka ostatnich mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które rozegrano w Lahti. Sportsmenka odpadła tam w kwalifikacjach, a w ostatnich latach trzykrotnie mierzyła się też w juniorskim światowym czempionacie. Najlepszy rezultat osiągnęła w 2015 roku w Ałmatach, gdzie zajęła 29. pozycję.

W trakcie swojej kariery przez cztery sezony próbowała sił w Pucharze Świata. Kwalifikacje przebrnęła raz, w ostatnim konkursie sezonu olimpijskiego. W niemieckim Oberstdorfie zajęła ona 33. lokatę. Tej wiosny rozpoczęła treningi kombinatorki norweskiej, jednak nie znalazła w sobie motywacji do kontynuowania przygody ze sportem w tej formie.

Jej największym sukcesem jest brązowy medal w mikście. Zdobyła go w 2015 roku w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tschagguns. W składzie czeskiej reprezentacji byli wówczas jeszcze Robert Symeczek, Zdena Pesatova i Frantisek Holik. Indywidualnie była ósma.

Ptackova, we wspomnianych Mistrzostwach Czech, za rywalki miała tylko dwie skoczkinie. Próby mierzące 70,5 oraz 71,5 metra dały jej zwycięstwo z przewagą 9,4 pkt. nad Karoliną Indrackovą (68 i 72 metry). Skład podium uzupełniła najstarsza w tym gronie - Michaela Rajnochova (53,5 oraz 54 metry). Pełne wyniki, wraz z sędziowskimi ocenami, znajdują się >>>TUTAJ<<<.

Październikowa rywalizacja Czeszek na obiekcie HS77 była uzupełnieniem czerwcowego krajowego czempionatu w wykonaniu mężczyzn. Wówczas po złoty medal sięgnął Roman Koudelka, o czym pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

W kategoriach juniorskich brylowali Petr Vaverka i Klara Ulrichova. Wyniki tych konkursów znajdziecie kolejno >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: instagram.com/jana.mrakotova + czech-ski.com
oglądalność: (3734) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 stały bywalec
  Szkoda że kończy ze skokami bo fajnie wygląda na tym zdjęciu - jak Lwica

  Szkoda że kończy ze skokami bo fajnie wygląda na tym zdjęciu - jak Lwica.
  Ptackowa super, lubię patrzeć na nią bo śmiesznie, ładnie wygląda i jest cały czas uśmiechnięta lub nawet zadowolona. Jakby awansowała do konkursu regularnie to już byłby bajer, chociaż powinna być w 30.

 • pi0ter bywalec
  -

  No niestety sytuacja czeskich skoków zarówno męskich jak i damskich nie wygląda póki co zbyt optymistycznie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).