Program Konkursu Świątecznego w Zakopanem

 • 2018-12-11 19:54

Tradycyjnie już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Tej zimy Konkurs Świąteczny odbędzie się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tytułu mistrza Polski bronić będzie Stefan Hula z klubu Eve-nement Zakopane, który przed rokiem w pięknym stylu wygrał Konkurs Świąteczny w Wiśle. Wicemistrzem Polski został wówczas Piotr Żyła z WSS Wisła. Natomiast brązowy medal wywalczył Kamil Stoch, który również reprezentuje barwy klubu Eve-nement Zakopane.

26 grudnia 2018 roku wszystkich fanów skoków narciarskich zapraszamy do Zakopanego na Mistrzostwa Polski Seniorów. Tego dnia na Wielkiej Krokwi do walki o medale krajowego czempionatu przystąpią najlepsi polscy skoczkowie. Bilety w cenie 25 zł będzie można nabyć w dniu zawodów w wyznaczonym punkcie, przed bramą wejściową na skocznię.

Kolejną, bardzo dobrą informacją dla kibiców jest to, że Mistrzostwa Polski w Zakopanem będzie można obejrzeć również w Telewizji Polskiej. Konkurs Świąteczny transmitowany będzie w trzech kanałach: TVP1, TVP SPORT oraz na SPORT.TVP.PL.

Program Mistrzostw Polski Seniorów - Konkurs Świąteczny:

- 11:00 - trening wolny (jedna seria)

- 12:15 - weryfikacja zgłoszeń

- 12:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn (pawilon przy skoczni)

- 13:45 - seria próbna

- 14:45 - pierwsza seria konkursowa

seria finałowa

dekoracja zwycięzców


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (8514) komentarze: (68)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @kolos

  "Na moim obiekcie" - Freudowska pomyłka? :D

 • Bernat__Sola profesor
  @MarcinBB @kolos

  Nie jest to lot na Marsa, ale Tobie chodzi o wyjazd do Szwajcarii na dzień przed zawodami, co skutkowałoby zmęczeniem i niskimi lokatami.

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @gosposia

  W Zakopanem musiałaby być totalna loteria, żeby taki Zniszczoł, Murańka, czy Wąsek zdobyli medal.

 • Bernat__Sola profesor
  @Pavel @zimowy_komentator

  W sensie punktujący w PŚ? W takim razie fajny pomysł.

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @kolos

  Tych 6 skoczków w porównaniu z juniorami nie odegrałoby roli statystów.

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish @jma

  Bo w Norwegii ludzie są bogatsi niż w Polsce. Po prostu.

 • Bernat__Sola profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  W każdej wypowiedzi kogoś wyśmiewasz. Ciekawy sposób na dojście do tytułu profesora. Piszący nie są przecież w większości z rejonów skokowych, poza tym co, mamy być zadowoleni, że na MP mało skoczków?

 • Bernat__Sola profesor
  @GdzieOnWyladuje @GdzieOnWyladuje

  Na letnich mistrzostwach było zgłoszonych 39 zawodników (wystartowało 37).

 • EmiI profesor
  @gosposia @kolos

  A czy organizacja pół roku wcześniej sprawi że linie lotnicze zmienią swoje plany, autobus będzie szybciej jechał, i sprawi ze opłacalny stanie się transport z Zakopanego do Krakowa helikopterem? Oczywiscie transportowanie sie 1200 km w 24 h jest proste, ale trzeba uwzglednić takie rzeczy jak: dobrej jakości sen, czas na rozgrzewkę, przygotowanie sprzętu, transport z lotniska do hotelu, i z hotelu na skocznie.

 • Kolos profesor
  @gosposia @EmiI

  Nie mówiłem że to proste do ogarnięcia logistycznie ale że jest to możliwe. A to dwie różne sprawy. Po coś publikują te kalendarze dobre pół roku wcześniej. Na ostatnią chwilę faktycznie cięźko byłoby to zorganizować.

 • Kolos profesor
  @gosposia @gosposia

  Na moim świątecznym obiekcie będzie rodzina którą widuję pewnie 365 razy w roku jeśli nie więcej bo moi dziadkowie mieszkają 200 metrów odemnie, :)

  Już pomijając fakt że świąteczny posiłek z rodziną to się odbywa w wigilię oraz w Boże Narodzenie, drugi dzień świąt to już odwiedziny conajwyżej niecodalszych krewnych i znajomych.

  Zresztą wspólne oglądanie skoków z krewnymi nie byłoby przedkładaniem skoków na święta. A wręcz porządną integracją.

 • EmiI profesor
  @gosposia @kolos

  Już pomijając kwestie finansowe. Konkurs pewnie się skończy jakoś przed 17. Dojazd na lotnisko w Krakowie, kiedy pewnie będzie duży ruch, to minimum 2 godziny. Potem dwie opcje. Albo szukanie samolotu i bujanie się po nocy po Europie. Albo nocleg w Krakowie co też wygeneruje dodatkowe koszta, i szukanie połączeń wcześnie rano, licząc że uda się wyrobić co wcale nie musi być pewne. No i jazda całą noc do Szwajcarii zostaje autobusem, i skakanie na zmęczeniu podróżą.

 • gosposia weteran
  @gosposia @kolos

  To nie jest żadna niechęć. Nikomu nie bronię tego oglądać.
  Stwierdzam tylko, że każdy inny termin rozgrywania zimowych MP, i to nie tylko ze względu na to, że to się rozgrywa w święta, ale również dlatego, że koliduje z zawodami wyższej rangi, byłby lepszy.
  Myślę zresztą, że dobrym rozwiązaniem tego problemu byłoby wyznaczenie w kalendarzu jednego wolnego weekendu, który pozwoliłby poszczególnym związkom rozgrywać wtedy krajowe mistrzostwa w spokoju. Siłą rzeczy nadano by tytułowi mistrza kraju odpowiednią rangę.
  I jeszcze jedno. Gardłujesz za tym, że 22.XII. to zły, znacznie gorszy od 26.XII., termin rozgrywania MP.
  Ale jak na 22-go czy 21-go wypada PŚ w Engelbergu to siedzisz z nosem 5 cm od telewizyjnego ekranu.
  Jak to się nazywa? Pomieszanie z poplątaniem?
  Proponuję zawnioskować do FIS, żeby jak wyjdzie w kalendarzu, że Engelberg ma być 21-go i 22-go, to żeby to przenieść na święta. Argument, że ludzie są wtedy mniej zabiegani Hofer na pewno przyjmie ze zrozumieniem. Podpowiadam. Najmniej zabiegani są w pierwsze święto. Więc może Engelberg, co roku już od teraz, organizować własnie wtedy? A kwalifikacje w Wigilię. Wszyscy "prawdziwi kibice" będą je oglądać podczas wigilijnej kolacji.

 • gosposia weteran
  @gosposia @kolos

  "Prawdziwy kibic skoków". Czyli kto? Ten, kto przedkłada jakiś trzeciorzędny konkurs nad świąteczny obiad z rodziną, z którą widuje się trzy czy pięć razy w roku? To jedna z cech "prawdziwego kibica"?
  W takim razie ja nim na pewno nie jestem.
  I jeszcze oczywista oczywistość. Można uważać się za kibica i różne rzeczy wartościować. Jedną z podstawowych cech inteligentnego człowieka jest, wyobraź sobie, wartościowanie. Dzięki może dokonywac wyborów.

 • Kolos profesor
  @gosposia @gosposia

  Nie wiem czy zauważyłaś ale twoja niechęć do Konkursu świątecznego też nie jest reprezentatywne dla ogó) u kibiców. :)

  Po za tym dostępność Eurosportu ciągle jest dość niska, mimo iż z roku na rok wzrasta

 • Kolos profesor
  @gosposia @pawelf1

  To nie są duże różnice dla takiego związku jak PZN.

  No i znowu twierdzisz takie mądrości jak to że wyjazd kadry A do Japonii jest tańszy od wyjazdu kadry B do tejże Japonii. Polscy skoczkowie jeżdżą na PK do Japonii, Turcji i Kazachstanu widać nie jest to bezsensowna rozrzutność.

  Szwajcaria to nie lot na Marsa.

 • gosposia weteran
  @gosposia @firefly

  Tez jestem za.
  Jakby nie pojechali oni i jeszcze ze dwie ważne nacje, to może by ten cały FIS w końcu podjął decyzję, żeby przesunąć termin tego nieszczęśliwego konkursu.
  Co do oglądania skoków w święta to Ty się mylisz. PŚ można w tej chwili oglądać kilka dni w tygodniu, bo EUROSPORT codziennie po weekendzie, aż do środy chyba, robi retransmisję. Po drugie. Widać, że w tym nie siedzisz, skoro jednakową miarę przykładasz do kadłubowych MP i zawodów PŚ. po trzecie. Twój ojciec nie jest tu zdecydowanie próbką reprezentatywną, więc to Ty, bardziej niż ja, oceniasz swoją subiektywną miarą.
  Ale mimo to pozdrawiam.

 • pawelf1 profesor
  @gosposia @kolos

  A ty łapiesz te niuanse?:)
  Np. Na czym polega różnica między wyjazdem do południowej europy a Japoni , różnica między kosztami samochodu a samolotu , nieuzasadnioną rozrzutnością a zdrowym rozsądkiem i wreście między kadrą A a kadrą B.
  Chyba nie bardzo:)

 • Kolos profesor
  @gosposia @pawelf1

  A to 27 grudnia skoczkowie pojadą na PK za darmo? Bo tak wynika z twojego rozumowania. Że tylko wyjazd 26 grudnia i to tylko do Szwajcarii kosztuje majątek a wszędzie indziej już nie.

  Ty myślisz że na PK do Japonii, Turcji czy Kazachstanu to jeżdżą rowerami?

  Po za tym, ile by nie kosztował ten transport to mówimy o zawodowym sporcie i o dość majętnym w gruncie rzeczy związku sportowym a nie amatorskim uprawianiu sportu i startowaniu za pieniądze z własnej kieszeni.

  Mam nadzieje że łapiesz te niuanse.

 • pawelf1 profesor
  @gosposia @kolos

  Dwadzieścia tys , może więcej , samloty , bilety itd .... z drugiej strony z tysiąc na paliwo i dwa busy . Hmmm.. Co zrobi PZN ?

  Wiesz co Piotruś . Wyprowadż się wreście od mamy i dorośnij:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).