FC w Park City: Eilers i Egloff triumfują

 • 2018-12-20 11:53

Luca Egloff ze Szwajcarii wygrał pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten tydzień konkursów rangi FIS Cup w Park City. W konkursie kobiet równych sobie nie miały reprezentantki Kanady, które zajęły całe podium zawodów rozgrywanych na olimpijskim obiekcie HS100 w USA.

Choć na starcie zmagań pań stanęły tylko przedstawicielki Kanady oraz Stanów Zjednoczonych, Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła zaliczyć środowy konkurs do klasyfikacji generalnej sezonu 2018/2019. Przypomnijmy, iż konieczny do spełnienia tego kryterium jest start zawodniczek z co najmniej pięciu krajów. Z racji zgłoszenia do konkursu Niemek, Norweżek i Kazaszki, które ostatecznie nie pojawiły się na rozbiegu - zawody zostały uznane za oficjalne.

W nich najlepsza okazała się Natalie Eilers. 20-latka jako jedyna w całym konkursie doleciała do punktu konstrukcyjnego na 90. metrze, a miało to miejsce podczas pierwszej serii ocenianej. W drugiej Kanadyjka wylądowała siedem metrów bliżej, co wystarczyło do odniesienia pierwszego zwycięstwa w karierze. Na pozycjach 2-3 znalazły się jej rodaczki i koleżanki z klubu Altius Nordic Ski Club - Abigail Strate (85 oraz 84,5 metra) i Natasha Bodnarchuk (79 oraz 88,5 metra).

Stawkę jedenastu skoczkiń uzupełniły Amerykanki, spośród których najlepiej spisała się Annika Belshaw. Nie oznacza to jednak, że była w ścisłym kontakcie z czołową trójką. Zawodniczka z USA do trzeciego miejsca straciła ponad 20 punktów.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań >>>

Z rywalizacji mężczyzn zwycięsko wyszedł główny faworyt konkursu - Luca Egloff (91 i 95 metrów). Pomimo tego, że Szwajcar w żadnej z serii nie uzyskał najlepszej noty, sumarycznie wystarczyły one do zainkasowania 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji finiszował Japończyk Hiroaki Watanabe (87 i 95 metrów), zaś na trzeciej lokacie uplasował się Casey Larson z USA (96,5 oraz 90,5 metra).

Na czwartym miejscu znalazł się Matthew Soukup reprezentujący Kanadę (90 i 91 metrów), a za jego plecami wylądowali Włosi - Francesco oraz Federico Cecon.

Oba konkursy zostały rozegrane w zmiennych warunkach wietrznych. Siła podmuchów wahała się w ich trakcie od 2,3 m/s w plecy do 0,9 m/s pod narty.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 3. periodu FIS Cup >>>

Kolejne zawody w Park City już w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego. O 1:00 rozpocznie się seria próbna mężczyzn, a następnie kobiet. Zawody wyznaczono na godzinę 2:00. Listę startową konkursu kobiet znajdziesz >>>TUTAJ<<<, a zawodów mężczyzn >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5860) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @EmiI @EmiI

  Te zawodniczki tam były, Kazaszka doznała kontuzji, a Norweżki i Niemki startowały w PK w kombinacji podobno.

 • Bernat__Sola profesor
  @mati99 @mati99

  Mała poprawka: tych panów było ośmiu (Egloff, Watanabe, Larson, Soukup, Federico Cecon, P. Gasienica, Lauchlan, Dean).

 • Bernat__Sola profesor
  @Wojciechowski @DanielBlanco

  No i były zgłoszone do uczestnictwa, FIS swoich reguł nie złamał. Dla mnie w ogóle nie powinno być tych przepisów, skoki już i tak zamieniają się w wyścig technologiczny, pewnie już za 50 lat będą skakać tylko w Niemczech i w Norwegii.

 • Bernat__Sola profesor
  @Wojciechowski @OjciecMarek

  A co zrobił Tarman?

 • Bernat__Sola profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Nie obalił reguł, miało być 5 zgłoszonych i jest 5 zgłoszonych. To, że się nie stawiły na starcie, to inna sprawa...

 • Bernat__Sola profesor

  Rosjanka znów na starcie i wtopiła się w tło (tzn. w Amerykanki). Bodnarchuk, Eilers i Strate deklasują, mistrzostwa Kanady trwają.

 • Bernat__Sola profesor

  Dobra, jednak są treningi kobiet.

 • Bernat__Sola profesor

  Teraz powinien być trening kobiet, ale znów "Live results are not available at this moment".

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Larson z kolei też przegrywa z Węgrem... A Egloff z Watanabe i Soukupem.

 • Bernat__Sola profesor

  Soukup i Larson ostatnio nie lecieli na żadne zawody, oni tutaj sezon zaczęli?

 • Bernat__Sola profesor
  @Bernat__Sola

  Dean przegrywa z Molnarem... Szkoda gadać.

 • Bernat__Sola profesor

  Dobra, tym razem relacje działają. Wczoraj nie udało mi się dotrwać do zawodów :P

 • Wojciechowski profesor
  @EmiI @kolos

  Wiem, dlatego lepiej robić wszystko, żeby takich luk nie było. Jakaś intencja przecież stała za tym, że taki przepis wprowadzono. Skoro ta intencja nie ma już znaczenia, to lepiej to z regulaminu wyrzucić. Ale póki jest, to jest, a omijanie tego po prostu zachęca do dalszego kombinowania.

  Nie chodzi tu już nawet o samą zasadność przepisu o pięciu krajach. Chodzi o zasady.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Francesco lepszy od Federico .
  Ciekawe jak bedzie podczas 2 konkursu .

 • radkovskyy bywalec
  @radkovskyy @Oreo

  Dzban sezonu czyli wirtualna nagroda dla najgorszego zawodnika FIS Cup. System przydzielania punktów jest jasny i klarowny. Punktuje ostatnia dziesiątka zawodów. Ostatni zawodnik dostaje 10 pkt, przedostatni 9 pkt. i tak dalej.

 • Kolos profesor
  @EmiI @borek99

  Jeśli gospodarz (czyli w tym przypadku Amerykanie), wystawia do zawodów tylko 8 skoczków z 20 możliwych do wystawienia czyli wykorzystuje tylko 40% swojego limitu to znaczy że ktoś tych Amerykanów mocno na siłę "uszczęśliwił" tym FIS Cupem w skokach...

 • Kolos profesor
  @EmiI @Wojciechowski

  Ale tak naprawdę co to przeszkadza? Takich kadłubpwych zawodów jest mało, nie zaburzają one klasyfikacji generalnej, a zresztą nikt poważny nie walczy o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji FC a nawet PK.

  Według mnie FIS w ogóle powinien zrezygnować z tego przepisu o 5 państwach które minimum muszą wystąpić by wliczyć zawody do klasyfikacji generalnej. To niczemu nie służy.

  Co do tego czym jest "uczestnictwo" to jak już pisałem wg. mnie sam fakt obecności na liście startowej jest jakąś formą uczestnictwa w zawodach. Ostatecznie te martwe duszyczki nie znikną z protokołu FIS, ich nazwiska pozostaną na liście startowej i liście wyników.

  Wiem że to absurdalne, ale tak właśnie wygląda wynajdywanie i wykorzystywanie luk w przepisach.

 • bajabongo początkujący

  11 zawodniczek, serio? śmiech

 • wiatrhula111 profesor

  Molnar i Bolton,mimo wszystko słabo się spisali

 • Wojciechowski profesor
  @EmiI @Wojciechowski

  Oczywiście miałem na myśli, żeby nie rozdawać punktów za tak kadłubowe zawody.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).