Klimow podwójnym mistrzem Rosji

 • 2019-01-14 08:37

Rosjanie przyzwyczaili nas do tego, że krajowy czempionat, w bardzo rozbudowanej formie, organizowali rokrocznie pod koniec marca, po zakończeniu zmagań w Pucharze Świata. Tym razem jednak postanowili odstąpić od tej reguły i kosztem absencji w pucharowych zmaganiach w Predazzo o medale krajowych mistrzostw walczyli w miniony weekend w Czajkowskim.

Po pierwszej serii piątkowej rywalizacji na normalnej skoczni zanosiło się na sensację. Zdecydowanie najlepszy w tym sezonie rosyjski skoczek, Jewgienij Klimow, na półmetku konkursu po przeciętnym skoku na 90 metrów zajmował dopiero trzecie miejsce. Stawce przewodził Michaił Maksimoczkin, osiągając 97,5 m. Drugi był Roman Trofimow (92,5 m). W drugiej serii Klimow pokazał, że pierwszy skok był tylko wypadkiem przy pracy. Uzyskał 105,5 m i pozbawił rywali wszelkich złudzeń. Po skoku na 96,5 m na drugim stopniu podium ze stratą 13,4 pkt. do zwycięzcy stanął Maksimoczkin, a brąz zgarnął Trofimow, lądując na 91 metrze. Kolejne pozycje zajęli: Aleksandr Bażenow, Maksim Siergiejew, Władysław Bojarincew. Dopiero dziesiąte miejsce przypadło Denisowi Korniłowowi, który od początku sezonu zmaga się z kiepską dyspozycją. W zawodach nie wziął udziału, skarżący się na ból pleców, Dmitrij Wasiljew.Niedziela była dniem rywalizacji o tytuł mistrza na dużej skoczni. Tym razem w obu seriach planowo najlepszy był Klimow, oddając skoki na 141,5 i 131,5 m, co finalnie przełożyło się na ponad 60 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem. Po pierwszej serii za Klimowem plasował się Dmitrij Wasiljew. Najstarszy uczestnik rywalizacji oddał skok na 136,5 m, choć tradycyjnie borykał się z dużymi problemami przy lądowaniu, bardzo nisko ocenionym zresztą przez sędziów. W drugiej części zawodów panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne, które powywracały klasyfikację końcową konkursu. W powietrzu nie poradził sobie Wasiljew, który uzyskał zaledwie 100,5 m i spadł ostatecznie na szóste miejsce. W stosunku do pierwszego konkursu miejscami na podium zamienili się Maksimoczkin i Trofimow. Tym razem ten drugi sięgnął po srebro (129 i 112 m), a Maksimoczkin został brązowym medalistą (121 i 118 m). Czołową piątkę uzupełnili: Jegor Usaczew i Aleksandr Bażenow. Podobnie jak na mniejszej skoczni dopiero 10. lokatę zajął Korniłow.

Mistrzostwa Rosji miały stanowić wewnętrzne eliminacje do wyselekcjonowania piątki zawodników na MŚ w Seefeld. Możemy więc się spodziewać, że Rosjanie, jako pierwsza reprezentacja lada moment ogłoszą skład na najważniejszą imprezę sezonu. Trener Sbornej, Jewgienij Plechow, zapowiedział ponadto, że pierwszy garnitur Rosji z Klimowem na czele nie wystąpi podczas pucharowych zmagań w Sapporo i Lahti. Zastąpią ich skoczkowie z zaplecza kadry.

Pełne wyniki mistrzostw Rosji w cyrylicy (grażdance) dostępne są >>>tutaj<<<


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6432) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Vishnu bywalec

  To pewnie na MŚ pojada Klimow, Trofimow, Maksimoczkin, Wasiljew i Bazenow

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @dejw

  "Podejście szwajcarskie" u Ciebie.

 • Bernat__Sola profesor

  Sardyko jeszcze skacze? O tym nie wiedziałem.

 • Bernat__Sola profesor

  A Oberstdorf i Willingen? Tam już Rosjanie pojadą? I czyżby Bażenow miał jechać do Seefeld? To dopiero byłaby sensacja :D

 • dejw profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Siergiejew nieźle wyglądał na początku PK w Lillehamer, tam oddawał skoki na 10kę, tylko jego wynik zaburzają dwie dyskwalifikacje. I jak widać, wciąż jeszcze nie do końca umie poprawnie przejść kontroli sprzętu nawet na zawodach u siebie. Wygląda na to, że już na stałe przebił się do krajowej czołówki, tylko to niestety nie znaczy że jest w stanie osiągnąć coś sensownego w PŚ. Zderzenie z I ligą na TCSie było bardzo bolesne, no ale jak ktoś ma tam rokować na cokolwiek, poza Klimowem, to jego wypada wymieniać w pierwszej kolejności.
  Sadriejew w zeszłej zimy skakał głównie w kraju, ale zadebiutował też już na FC i od razu zdobył punkty. Można było przypuszczać że dadzą mu szansę na finale PK, ale jednak z tego nie skorzystali. Może zrobią to w tym roku.

 • dejw profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Siergiejew nieźle wyglądał na początku PK w Lillehamer, tam oddawał skoki na 10kę, tylko jego wynik zaburzają dwie dyskwalifikacje. I jak widać, wciąż jeszcze nie do końca umie poprawnie przejść kontroli sprzętu nawet na zawodach u siebie. Wygląda na to, że już na stałe przebił się do krajowej czołówki, tylko to niestety nie znaczy że jest w stanie osiągnąć coś sensownego w PŚ. Zderzenie z I ligą na TCSie było bardzo bolesne, no ale jak ktoś ma tam rokować na cokolwiek, poza Klimowem, to jego trzeba wymieniać w pierwszej kolejności.
  Sadriejew w zeszłej zimy skakał głównie w kraju, ale zadebiutował też już na FC i od razu zdobył punkty. Można było przypuszczać że dadzą mu szansę na finale PK, ale jednak z tego nie skorzystali. Może zrobią to w tym roku.

 • Tomeson doświadczony
  @Tomeson @dejw

  A widzisz, dziękuję. Siergiejewa widać co jakiś czas w różnie obsadzonych zawodach, ale rzeczywiście skacze tak jakby umiał, ale nie mógł. O Purtowie słyszałem, natomiast o Sardiejewie nie. Czyli Romaszow jest kolejnym po Rhoadsie który zawiesza. Można domniemywać, że za pewien czas spodziewaną informacją może być zakończenie kariery.

 • dejw profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Tak słaby występ Bojarincewa to ostatnio norma, Szyszkin również swego czasu traktowany przez nich (nie wiedzieć czemu) jako duży talent nie istnieje już od jeszcze dłuższego czasu. Natomiast co do rokującej młodzieży to akurat nie trafiłeś - Sergiejew to jednak jest talent, który niestety stoi w miejscu i nie jest w stanie wybić się nawet na tle takiej marności, a z następnym roczników ciekawe postacie to Purtow z 02 i przede wszystkim rok młodszy Sardiejew, który już w zeszłym roku potrafił wygrywać nieźle obsadzone Puchary Rosji. Często już skakał na LH i też plasował się w czołówkach - w tych mistrzostwach także miał skakać, ale zebrał dsq. Cała trójka będzie raczej na 100% na MŚJ, więc będzie można ich wtedy porównać na tle międzynarodowym.
  A Kotika przymierzano do krajówki na GP (ostatecznie się z tego wycofali), a potem pojawił się na PŚ w Tagile. Efekt był tragiczny, a żeby dopełnić ten obraz, to tydzień później on potrafił w tym samym miejscu, tylko na NH w Pucharze Rosji bez ekipy z PŚ i PK zająć miejsce poza 30ką.
  Romaszow po zeszłym sezonie zawiesił karierę.

 • Tomeson doświadczony

  Wychodzi na to, że w Sapporo wystąpią Nazarov, Bazhenov, Usaczew i może Kornilov. Bardzo słaby występ Boyarintseva - dopiero 17 miejsce, Vadim Shyshkin mający już z tego co pamietam epizod w którychś z kwalifikacji PŚ - 18 miejsce. U Rosjan widać sporo młodzieży - póki co niezbyt perspektywicznej. Jeden z lepiej rokujących, niespełna 21-letni Kirił Kotik zajął dopiero 15 miejsce. Wychodzi na to, że Vassiliev jeszcze trochę poskacze, bo następców jakoś nie widać, oczywiście nie licząc Klimova. Swoją drogą wiadomo co się dzieje z Alexeyem Romashovem? Nigdzie go już dawno nie było widać. Czyżby zawiesił karierę?

 • dejw profesor
  @hololomat @hololomat

  Sergiejew w drugiej serii tradycyjnie dostał dyskwe. Już po skoku, na odległość 114m, więc pewnie miałby srebro tuż przed Trofimowem.

 • hololomat bywalec

  Moim zdaniem na MŚ pewniakami będą Klimov, Trofimov, Maksimochkin i Sergeev (zwróćcie uwagę, że na dużej skoczni Sergeev za 2 skok nie ma punktów a w pierwszej serii skoczył 130 m).
  Do nich dołączy albo Vassiliev, albo Bazhenov

 • dejw profesor

  Przy takim poziomie, to na te MŚ powinien wybrać się sam Klimow, bez towarzystwa buloklepów. Ewentualnie może z Dimą, któremu raz na kilkanaście razy wychodzi skok na dużej skoczni, a nuż się taki trafi w konkursie (o ile wcześniej przebrnie kwalifikacje).
  No ale Rosjanie pokazywali już, że właściwie zawsze idą w ilość, bez względu na to w jak żałosnej są formie.
  I jeszcze drugi skład mający wystąpić w Sapporo i Lahti, strach się bać. O stan buli.

 • Shakyor bywalec

  Zaplecze na Sapporo i Lahti. Czyli w Zakopanem będzie ten pierwszy garnitur? Może być ciekawie.
  Po tych Mistrzostwach wydaje się, że najlepsza trójka z obu skoczni, czyli Klimov, Trofimov i Maksimoczkin powinni mieć z góry zabetonowany skład na MŚ. Pamiętajmy jednak, że Rosja to nie kraj tylko stan umysłu i nigdy nic nie jest pewne.

 • slawek49 bywalec
  @Raptor202 @Raptor202

  Na pewno poza Klimowem na MŚ pojadą Maksimoczkin i Trofimow. Nie mam pojęcia, kogo czwartego wezmą - Dimę Wasilliewa czy któregoś z młodych.

 • Raptor202 doświadczony

  Kto należy do pierwszego garnituru Rosjan oprócz Klimova? Bo jak na moje to będzie dość obojętne, kto oprócz niego pojedzie.

 • Adrian D. bywalec
  @radny23d @radny23d

  Fakt, moje niedopatrzenie. Dzięki za info, poprawione.

 • radny23d początkujący
  @radny23d @radny23d

  znalazłem - w Czajkowskim, ale trzeba było dopiero wejść w odnośnik do rosyjskiej strony żeby się dowiedzieć

 • radny23d początkujący
  Gdzie odbyły się te mistrzostwa?

  Bo chyba nie ma w tekście żadnej informacji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).