Raw Air pań w Trondheim: Lundby wygrywa konkurs i cały turniej!

 • 2019-03-14 15:36

Maren Lundby została triumfatorką premierowej edycji Raw Air pań! Mistrzyni olimpijska przypieczętowała swój sukces zwycięstwem w czwartkowych zawodach w Trondheim (HS138), po skokach na odległość 133 m i 133,5 m. Druga była nowa rekordzistka skoczni (137,5 m), Juliane Seyfarth. Podium uzupełniła Eva Pinkelnig.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się Maren Lundby. Norweżka lotem na 133 metr ustanowiła nowy kobiecy rekord skoczni Granasen. Druga Eva Pinkelnig (132,5 m) traciła do mistrzyni olimpijskiej 5,4 punktu. Trzecie miejsce zajmowała Katharina Althaus (128 m), przed Juliane Seyfarth (131 m), Danielą Iraschko-Stolz (127,5 m) oraz Chiarą Hoelzl (120 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Sara Takanashi (123 m), Anna Odine Stroem (121 m), Aleksandra Kustowa (121 m) oraz Yuki Ito (119,5 m).

Do finału nie zdołały awansować reprezentantki Polski. Kamila Karpiel po skoku na odległość 101 metrów zajęła trzydziestą trzecią pozycję. Trzy lokaty niżej uplasowała się Kinga Rajda (99,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 29. belki startowej.

W finale Maren Lundby obroniła zwycięstwo lotem na odległość 133,5 metra. Tym samym Norweżka pokonała różnicą 13,1 punktu nową rekordzistkę obiektu, Juliane Seyfarth, która uzyskała 137,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanęła Eva Pinkelnig (128 m), a tuż za nią znalazły się Daniela Iraschko-Stolz (127,5 m), Katharina Althaus (127 m) oraz Sara Takanashi (125 m).

Czołową dziesiątkę rywalizacji na Granasen uzupełniły Chiara Hoelzl (123 m), Nika Kriznar (126,5 m), Yuki Ito (122 m) oraz Anna Odine Stroem (120,5 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 30. platformy.

Maren Lundby została triumfatorką premierowej edycji Raw Air pań. Liderka Pucharu Świata zgromadziła 1144,6 punktu i wyprzedziła drugą Katharinę Althaus (1088,1 pkt.) różnicą 56,5 punktu. Trzecie miejsce wywalczyła Juliane Seyfarth (1066,3 pkt.). Trzydziestą pozycję zajęła Kamila Karpiel (504,0 pkt.), zaś trzydziestą szóstą - Kinga Rajda (432,2 pkt.).

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi niezmiennie Maren Lundby (1613 pkt.) przed Kathariną Althaus (1258 pkt.) i Juliane Seyfarth (1071 pkt.). Czterdziesta czwarta jest Kamila Karpiel (9 pkt.), a czterdziesta szósta Kinga Rajda (8 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Niemki (4531 pkt.) przed Norweżkami (2932 pkt.) i Austriaczkami (2767 pkt.). Polki z dorobkiem 17 punktów zajmują trzynastą pozycję.

Najbliższe zawody Pucharu Świata pań odbędą się w najbliższy weekend, 16-17 marca w Niżnym Tagile (HS97). Będą to zawody rozpoczynające rosyjski turniej Blue Bird.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Raw Air Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9139) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • stochmistrz stały bywalec

  Słabo wyglądają skoki Kamila w tych warunkach to ze 135 powinien skoczyć.

 • Stoszek profesor

  Oj Kamil bez formy

 • SebaSzczesny profesor

  Stoch słabo w próbnej

 • SebaSzczesny profesor

  W Próbnej warunki idealne dla Polaków. Lekki wiatr z tyłu

 • Michelek stały bywalec

  Eva Pinkeling na podium, cieszę się (choć ona pewnie bardziej, a na pewno ładniej ;-))

 • Pavel profesor
  @pawelf1

  Tym samym PZN pokazuje, że Bachleda był zwykłym "zapchajdziurą", a gdy trochę zapachniało medalem MŚ to z miejsca znalazły się fundusze na "lepszego" trenera. Niby wszystko fajnie, tylko ten Bachleda jakiś tam wynik zrobił i nie absolutnie żadnej gwarancji, że Kruczek jest lepszym trenerem.

 • pawelf1 profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  Zapomniałem dodać że to o Kruczku............

 • Lepistoe bywalec
  Tymczasem na naszym podwórku

  Wyczytałem że Łukasz Kruczek wraca do Polski w charakterze trenera kadry kobiet. No ale to był Onet, więc delikatnie mówiąc - brałbym to info z dużą dozą ostrożności.

 • pawelf1 profesor
  Taaaa.......

  Polski Związek Narciarski poinformował oficjalnie, że rozważa zatrudnienie tego szkoleniowca w roli trenera głównego kadry kobiet

 • nicoz doświadczony
  6 Pań BRAWO

  Nie tylko Polki muszą ćwiczyć na dużej skoczni. Tylko 6 Pań doskoczyło do punktu K.

 • JaroslavSakala doświadczony

  Niesamowita forma Lundby.

 • JaroslavSakala doświadczony

  Ale ładnie Seyfarth poszła. Może wygra.

 • nicoz doświadczony
  2 seria

  Wiatr w plecy, jedna belka wyżej, prędkości na progu minimalnie wyższe lub takie same, skoki trochę lepsze ale nadal wiele Im brakuje do punktu K.

 • nicoz doświadczony

  Wiatr kręcił. Punkty od -2.3 do +6.4 a tak naprawdę która z Pań jaki miała to nie wie nikt. Zabrakło dużo i wyniki słabe dla ponad 30 skoczkiń.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).