Piotr Żyła: Przespałem Oslo i Lillehammer, byłem rozkojarzony

 • 2019-03-15 12:52

Po serii słabszych występów, Piotr Żyła w Trondheim powrócił do dyspozycji pozwalającej walczyć o czołową "10". Tym razem 32-latkowi zabrakło niespełna dwóch punktów, a próby mierzące 133,5 oraz 132,5 metra dały mu 11. miejsce. Czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przyznaje, że w pierwszej połowie turnieju Raw Air nie był sobą.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

- Wyjeżdżam z Trondheim zadowolony, bo skoki były w porządku. W tym sezonie trzeba pracować, a Oslo i Lillehammer przespałem, dosłownie oraz w przenośni. To nie było dobre… Znowu wziąłem się za cięższą pracę, bo do końca sezonu pozostało jeszcze kilka konkursów, podczas których trzeba robić swoje.

- W trakcie sezonu nie chcę wyciągać wniosków, czemu zdarzyła się obniżka formy po mistrzostwach świata. Zamierzam dalej pracować nad tym, co jest dla mnie ważne. Kawałek, ten przyjemny, zimy jeszcze przed nami! Obiekty do lotów narciarskich kojarzą mi się z czymś fajnym. Dobre skoki same się nie zrobią, więc trzeba na nie zapracować. Mam zamiar robić to do końca sezonu, na miarę swoich możliwości - kontynuuje wiślanin.

Jak na obniżkę formy zareagował Stefan Horngacher? - Trener zawsze motywuje nas do pracy, a ja nie umiałem zrobić prostych rzeczy. Czasem tak się zdarza w skokach narciarskich, a szkoleniowiec konsekwentnie robi swoje. Byłem rozkojarzony, może zaspany, ale nie chcę tego teraz analizować, bo to nie czas na wyciąganie wniosków. Trzeba walczyć do końca.

Korespondencja z Trondheim, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2642) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Introverder bywalec
  @Luk @Luk

  To Piotr Żyła. Jego wyników nie da się racjonalnie przewidzieć. Już łatwiej przewidzieć 6-tkę w Totka.

 • Luk weteran

  Nie spodziewałem się, że Piotrek będzie najlepszym z naszych zawodników w Trondheim. Wydawało się, że przechodzi mały kryzys. Ciekawe, jak się pisze na lotach - mamuty nie są dobre dla zawodników niebędących w wysokiej formie, ale potrafią wybaczyć więcej błędów niż normalne skocznie o punkcie K-90.

 • Michelek stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Ja tylko na marginesie wspomnę, że gdyby faktycznie Piotrkowi brakowało 18 punktów, to wystarczyłoby miejsce w czołowej czternastce, a nie trzynastce ;-)

 • Skoczek3211 doświadczony
  @gosposia @gosposia

  A to przepraszam,życzę lepszego wzroku :)

 • WojciechPepe bywalec

  W dzisiejszym prologu Piotrek powinien być top6 przy gorszych wiatrach top10 na spokojnie. Uważam, że Dawid też będzie w top10

 • gosposia weteran
  @gosposia @skoczek3211

  Powinieneś wiedzieć, matematyczny geniuszu, że tego typu błędy nie wynikają z tego czy matematyka jest czyjąś "najlepszą" stroną czy nie.
  Ciekawe czy w realu, nie mogąc uchylić się przed weryfikacją z tego przedmiotu, też byłbyś w stanie komuś coś takiego zarzucić..

 • gosposia weteran
  @gosposia @Agent99

  8?
  Faktycznie.
  Sorry, mój błąd. W takim razie wystarczy, że będzie 23-ci:)

 • alo weteran

  Wyglada na to ze powinno byc na lotach ok. Wygladalo to juz znacznie lepiej,gdy wychodzil wysoko z progu wiedzialem ze bedzie dobry skok

 • Skoczek3211 doświadczony
  @gosposia @Agent99

  Matematyka nie jest jej najlepszą stroną.

 • Agent99 stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Według klasyfikacji generalnej PŚ Piotrkowi brakuje 8 punktów do przekroczenia bariery 1000 punktów.

 • gosposia weteran
  tylko 18 pkt!

  Tyle brakuje Piotrowi Żyle do przekroczenia bariery tysiąca punktów w bieżącym sezonie.
  Tuszę (tym bardziej, że jego wypowiedź sugeruje, że jest już po kryzysie), że w Viker zakończenie konkursu w czołowej 13-tce nie będzie stanowiło dla niego jakiejkolwiek trudności.byłoby miło, panie Piotrusiu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).