Szef norweskiej federacji dumny z kandydatury Trondheim

 • 2019-05-03 14:32

Widok w TrondheimWidok w Trondheim

- Potwierdziło się, że Trondheim jest jedynym kandydatem do zorganizowania mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2025 roku - mówi Erik Roeste, prezydent Norweskiego Związku Narciarskiego, na temat czwartkowego komunikatu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Z jego treści wynika, iż tylko Skandynawowie ubiegają się o rozegranie u siebie światowego czempionatu za niespełna sześć lat.

- Teraz Norweski Związek Narciarski, wraz z miastem Trondheim i ośrodkiem sportów zimowych Troendelag, czeka zadanie przygotowania właściwej aplikacji, która spełni wszystkie kryteria ustalone przez Międzynarodową Federację Narciarską dla gospodarza tego typu wydarzenia - mówi działacz o obowiązkach, które Skandynawowie muszą spełnić do 1 września tego roku. Podobne zadanie czeka Czechów w przypadku zgłoszenia dotyczącego chęci przeprowadzenia mistrzostw świata w lotach narciarskich 2024, o którym pisaliśmy >>>TUTAJ<<< oraz >>>TUTAJ<<<

- Jestem przekonany, że przyszłoroczny kongres FIS będzie dla nas formalnością i nagrodą. Już teraz możemy spodziewać się wielkiego święta narciarstwa klasycznego w Trondheim! - zapowiada Roeste. Kandydatura Norwegów ma zostać zatwierdzona pod koniec maja 2020 roku w Tajlandii, gdzie odbędzie się 52. Międzynarodowy Kongres Narciarski.

Kraj wikingów po raz ostatni organizował światowy czempionat w 2011 roku, gdy najlepszych narciarzy klasycznych świata gościło Oslo - już po raz czwarty w historii. Wcześniej w stolicy Norwegii mierzono się w latach 1930, 1966 i 1982. W Trondheim, na kompleksie Granaasen, o medale walczono w 1997 roku.


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (2587) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bishop bywalec
  @Oczy Aignera

  To wiadomo,że obiekt w Troindhaim wymaga modernizacji. Choć trochę szkoda, bo to jeszcze konstrukcja z starych czasów, do której się ma sentyment ,a coraz mniej już takich skoczni w kalendarzu

 • Oczy Aignera profesor
  @Bishop Oszczędzanie

  Obiekty w Trondheim akurat potrzebują modernizacji i takowa niedługo nastąpi. Norwegowie niby są tacy bogaci, jednakże ułatwianie życia innym nie jest ich domeną. Oni zamiast wybudować wyciąg krzesełkowy, to wolą pomagać zawodnikom w pracowaniu nad kondycją podczas wchodzenia po schodach na górę skoczni.

 • Bishop bywalec

  Z czego tu być dumny? Wszystko mają przygotowane wiele nie trzeba robić,każdy potrafiłby w takich warunkach przygotować imprezę. Ośrodki zbudowane z kasy z ropy pracować na nie nie trzeba. Tak można organizować MŚ co dwa lata,a przy tym dobrze się "popić' w szałasach podczas zawodów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).