Sebastian Colloredo: Czuję się wolny od ciężaru życia sportowca

 • 2019-05-05 12:55

Sezon 2018/2019 był zwieńczeniem pewnej ery we włoskich skokach narciarskich. Tamtejsza federacja nie przedłużyła umowy z Łukaszem Kruczkiem, a zakończenie kariery ogłosili Davide Bresadola i Sebastian Colloredo, przez lata będący filarami kadry z Półwyspu Apenińskiego. Dziś ostatni z tego grona zapowiada pozostanie w środowisku skoków, ale w zupełnie nowej roli.

Sebastian ColloredoSebastian Colloredo

31-latek, pochodzący z miejscowości Gemona del Friuli, ostatni skok oddał przy okazji finału Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Colloredo w pożegnalnej próbie, mającej miejsce przed sobotnim konkursem drużynowym na Letalnicy, poszybował w okolice 210. metra. Pomimo serii sportowych porażek, w które obfitowały dla niego ostatnie miesiące, już dziś w rozmowie z fondoitalia.it wspomina o tęsknocie za narciarstwem klasycznym.

- Zakończył się bardzo długi etap mojego życia, podczas którego musiałem dbać o trening, odpowiednie odżywianie i godziny odpoczynku. Teraz czuję się wolny od ciężaru życia sportowca, a jednocześnie poszukuję nowych celów, aby uniknąć poczucia zbyt dużego dystansu od tej dziedziny życia. Za czym będę tęsknił? Zdecydowanie za uczuciom towarzyszącym lataniu na nartach. To coś niepowtarzalnego - przyznaje czterokrotny olimpijczyk.

- Nie mam konkretnych planów, natomiast jestem gotowy oddać się do dyspozycji mojego klub, G.S. Fiamme Gialle, a także kadry narodowej. Wydaje mi się, że moja obecność i wieloletnie doświadczenie mogą się przydać - dodaje były rekordzista Włoch w długości skoku narciarskiego, oczekując na ofertę z rodzimej federacji.

Odmłodzoną reprezentację Włoch powierzono Andrei Morassiemu, czyli wieloletniemu partnerowi Colloredo z kadry. Duet przez lata stanowił o sile tamtejszych skoków, zapewniając Italii jakiekolwiek punkty w elicie. O nowym podziale kadr we Włoszech, po odejściu Łukasza Kruczka, informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Jak Colloredo widzi przyszłość skoków w swoim kraju? - Ostatnio podjęto ważne działania, coś się ruszyło. Potrzeba dalszych inwestycji, jak w przypadku niedawnej przebudowy małych skoczni w Predazzo. To niezbędne kroki, żeby wyszkolić nowe pokolenie zawodników. Co mogę powiedzieć tym, którzy zaczynają trening skoczka? Baw się dobrze, żyj dobrze ze swoimi przyjaciółmi i trenuj z uśmiechem!


Dominik Formela, źródło: fondoitalia.it
oglądalność: (3818) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  jest gotów?

  To dobrze.
  Pytanie tylko czy ma merytoryczne podstawy ku temu, by pełnić funkcję szkoleniowca.
  Czasy kiedy nie przygotowanie merytoryczne, a chęć szczera robi z Ciebie oficera chyba już minęły?

 • MarQ bywalec
  Andreas Kofler

  Kofler oficjalnie zakończył karierę.

 • Oczy Aignera profesor
  Coś za coś

  Sebastian czuje się wolny od ciężaru życia sportowca, ale przy okazji jego portfel będzie lżejszy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).