Skoczkowie uczestniczyli w Wings for Life World Run 2019

 • 2019-05-05 17:55

Punktualnie o trzynastej w niedzielę, na ulice dwunastu miast z całego świata ruszyło ponad 100 tysięcy biegaczy. Tym samym rozpoczęto szóstą edycję charytatywnej imprezy "Wings for Life World Run", z której zebrane środki zostają przeznaczone na badania dotyczące urazu rdzenia kręgowego. Środowisko skoków narciarskich również i tym razem wzięło udział w akcji. W Poznaniu na starcie wyścigu pojawił się Tomasz Pilch, zaś za kierownicą samochodu-mety ponownie zasiadł Adam Małysz.

Tomasz Pilch na trasie bieguTomasz Pilch na trasie biegu
Adam Małysz za kierownicąAdam Małysz za kierownicą

Szósta edycja wyścigu "Wings for Life World Run" została rozegrana w dwunastu miastach na sześciu kontynentach. Ponadto w ponad stu innych miejscowościach ochotnicy dołączyli do akcji przy pomocy aplikacji mobilnej organizatorów.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, polska edycja biegu została przeprowadzona w Poznaniu. O trzynastej na ulice stolicy Wielkopolski wyruszyło blisko 8 tysięcy biegaczy. W tym gronie znalazł się członek kadry B reprezentacji Polski w skokach narciarskich - Tomasz Pilch.

Pół godziny później na trasie pojawił się samochód, tradycyjnie prowadzony przez Adama Małysza. Pojazd pełni rolę ruchomej mety, zaś zawodnicy, którzy zostaną wyprzedzeni przez auto, kończą swój udział w zawodach.

- Mamy zazwyczaj otwarte okna w samochodzie i krzyczymy "Uciekaj! Uciekaj! Jeszcze kawałek, jescze chwileczkę!", aby zawodnicy mogli wykrzesać z siebie resztki sił i pobiec jeszcze dalej - przyznaje czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli w rozmowie dla TVN24: - Mam współtowarzyszy, którzy siedzą obok mnie i mocno dopingują tych, którzy biegną. Musimy jednak utrzymywać odpowiednie tempo jazdy. Mamy taki tablet przymontowany do deski rozdzielczej, który pokazuje w jaki sposób samochód powinien utrzymywać prędkość.

Tomasz Pilch, który przed rokiem obserwował start wyścigu w Poznaniu, tym razem osobiście wziął udział w rywalizacji. Polski junior został złapany na dziesiątym kilometrze wyścigu przez swojego wujka. Nie był to jednak jedyny reprezentant skoków narciarskich, biorący aktywny udział w tej imprezie.

Najwięcej obecnych i byłych skoczków narciarskich wzięło udział w biegu rozgrywanym w Wiedniu. W stolicy Austrii najlepszy rezultat z ich grona uzyskał ponownie Andreas Goldberger, który został złapany po przebyciu dystansu 39,2 kilometra. Poruszający się na wózku inwalidzkim, Lukas Mueller uzyskał z kolei wynik 28,3 km. Niewiele bliżej wyścig ukończyła Chiara Hoelzl (26,1 km). Na trasie pojawili się również Thomas Morgenstern (15,6 km) oraz Markus Schiffner (10,5 km).

W Monachium w biegu uczestniczył Andreas Wellinger. Mistrz olimpijski z Pjongczangu ukończył rywalizację na dziewiątym kilometrze. Gregor Schlierenzauer z pomocą aplikacji wystartował w miejscowości Trins, w której przebył dystans 6,5 kilometra.

Globalnym zwycięzcą wyścigu został Rosjanin Iwan Motorin, który w Izmirze został złapany po pokonaniu 64,3 kilometra. Wśród pań zwyciężyła jego rodaczka, Nina Zarina, która w Zugu uzyskała 53,7 km. W Poznaniu triumfowali z kolei Tomasz Osmulski (55,5 km) oraz Agnieszka Kowalczyk (43,1 km).

Rezultaty skoczków narciarskich w Wings for Life World Run 2019
Zawodnik Kraj Miasto Dystans
GOLDBERGER Andreas Wiedeń 39.2 km
MUELLER Lukas Wiedeń 28.3 km
HOELZL Chiara Wiedeń 26.1 km
MORGENSTERN Thomas Wiedeń 15.6 km
SCHIFFNER Markus Wiedeń 10.5 km
PILCH Tomasz Poznań 10.0 km
WELLINGER Andreas Monachium 9.0 km
CHOI Heung-Chul Seul 8.2 km
SCHLIERENZAUER Gregor Trins 6.5 km

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4708) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janek145 weteran

  Redakcjo, nie śpij. Andi Kofler zakończył karierę.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Choi wyżej od Schlierenzauera xD

 • atalanta doświadczony

  Goldi zaliczył prawie 40 kilometrów? No, no, aż nie do uwierzenia. W porównaniu ze skokową młodzieżą jest prawdziwym mocarzem. ;)

 • Oczy Aignera profesor
  Austriacy

  Gregor Schlierenzauer wystartował w miejscowości Trins, w której mieszka Thomas Hofer. Mogliby się sprawdzić w rywalizacji. Jednocześnie dziwię się trochę, że tak niewielu austriackich skoczków pojawiło się na starcie. Ta impreza jest w ich kraju bardzo popularna. Najwidoczniej obowiązki związane z pracą w policji uniemożliwiły im start, choć Markus Schiffner do niej należy.

 • wiola4697 profesor

  Super inicjatywa z tym biegiem :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).