Czesi odkryli karty, Hlava zakończył karierę

 • 2019-05-16 13:55

W środę poznaliśmy oficjalny skład Kadry A reprezentacji Czech w skokach narciarskich na sezon 2019/2020. Karierę oficjalnie zakończył Lukas Hlava, który jednocześnie zasilił sztab szkoleniowy naszych południowych sąsiadów.

Okres wakacyjny dla czeskiej reprezentacji dobiegł już końca. Zawodnicy rozpoczęli zgrupowania przed zbliżającym się letnim sezonem. W porównaniu do ubiegłej zimy nastąpiły jednak zmiany: - Reprezentacja narodowa Czech zmniejszyła się o jedno nazwisko. Lukas Hlava podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery - mówi trener główny kadry, David Jiroutek.

34-letni Lukas Hlava zadebiutował w Pucharze Świata w 2003 roku, zajmując 47. miejsce w Libercu. W całej swojej karierze raz stał na podium PŚ, zajmując trzecie miejsce w Lahti w 2012 roku. Czech nie rozstaje się jednak ze skokami, albowiem został członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji narodowej. Obok niego i Jiroutka, pozostającego głównym trenerem, w skład zespołu wchodzą Jakub Jiroutek i Antonin Hajek.

Kadra A reprezentacji Czech na sezon 2019/2020 składać się będzie z sześciu zawodników - Romana Koudelki, Cestmira Koziska, Viktora Polaska, Filipa Sakali, Vojtecha Stursy oraz Tomasa Vancury. Skoczkowie rozpoczęli już przygotowania do letniego sezonu.

- Na samym początku przygotowań do sezonu chcemy skupić się na lepszym wykorzystaniu potencjału organizmów zawodników - przyznaje trener David Jiroutek: - Następnie będziemy pracować nad poprawą psychiki skoczków. Są to elementy, które przeszkadzają w naturalnym i płynnym oddawaniu skoków. Do każdego ze sportowców trzeba w tej kwestii podchodzić indywidualnie. Podstawowa idea tyczy się jednak całej drużyny.

Obok zawodów Letniego Grand Prix, głównym wydarzeniem dla czeskiej kadry w sezonie igelitowym będzie coroczny memoriał Jiriego Raski. W ubiegłym roku zwycięstwo w tej imprezie odniósł Lukas Hlava.

Adam Bucholz, źródło: Czech-ski.com

oglądalność: (4213) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  W ostatnim sezonie często widziałem tu niepochlebne komentarze wobec Ciebie, Lukas. Ja jednak Cię lubiłem. Zresztą latem i na początku zimy nawet nieźle to wyglądało, szkoda, że potem forma spadła. W sezonie 2011/12 pokazałeś, na co Cię stać. Dziękuję za podium w Lahti, dziękuję za lata skakania w PŚ, podia LGP i PK. Powodzenia. Po tej decyzji tytuł najdłużej czekającego na podium aktywnego zawodnika (nie licząc Funakiego) spada na Wasiljewa (od grudnia 2012).

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Pamiętam, że w okresie swojej najwyższej formy Hlava imponował mi sposobem, w jaki w trakcie skoków podchodził do lądowania. Stylem przyziemiania bił wtedy na głowę zdecydowaną większość swoich rywali.

 • Fanskokowpolska początkujący
  @StrasznyRybolakOtchlani

  Stoch jak dobrze pamiętam nie wystąpił w próbie przed olimpijskiej w Soczi startował Kubacki i chyba Hula (musiałbym zobaczyć nagrania mam oba konkursy)Lukasa Hlave zapamiętam przez 3 miejsce w Lahti w 2012 ,co ciekawe wtedy Kamil nie awansował do drugiej rundy a dobrze skakał Piotrek Żyła .

 • atalanta początkujący

  Dla mnie był tak bezbarwny, że aż nie do zapamiętania. Owszem, pamiętam, że był taki okres, kiedy niespodziewanie zaczął skakać lepiej. No ale za krótko to trwało, żeby zmienić moje o nim zdanie.

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony

  Warto przypomnieć - rekordzista olimpijskiej normalnej skoczni w Soczi, gdzie skoczył 108 metrów w kwalifikacjach do konkursu będącego próbą przedolimpijską, o czym zielonego pojęcia nie miał Szaranowicz, przypisujący rekord Stochowi, w jego pierwszej olimpijskiej próbie.

  Zresztą w ogóle Hlava dużo zyskiwał na skoczniach normalnych. Jest dosłownie kilku takich zawodników, on był zdecydowanie jednym z nich.

 • Pavel profesor
  @Major_Kuprich

  Coś w tym jest, zawsze próbowano Hule porównywać do Matury, ale właśnie bliżej mu do Hlavy. Przez lata typowi ciułacze z mocnymi wynikami w PK i nagle w stosunkowo późnym wieku sezon życia z miejscem w czołowej 15-tce generalki. Zabawne, że nawet całkowicie przypadkowy zawodnik, przy odrobinie szczęście i złapaniu raz w życiu topowej formy może wygrać IO. Hulę od złota dzieliło inne wskazanie wiatromierzy i równiejsza druga seria i teraz byłby wymieniany w gronie największy gwiazd zimowego sportu w Polsce, a tak zostanie kolejnym w sumie przeciętnym zawodnikiem jakich mieliśmy kilku (kilkunastu?). Gdyby nie skok życia Fortuny nikt by nawet nie kojarzył, że taki skoczek istniał, zabawne jak diametralnie zmienia odbiór danego zawodnika zwyczajny przypadek i łut szczęścia.

 • Bartt bywalec
  @sheef

  o Japończykach nie wiedziałem :) A o Gangnesie zapomniałem bo już tak dawno go nie oglądaliśmy...

 • Iwo bywalec
  @Major_Kuprich

  Wiadomo, skoki, sport indywidualny. Ale czy napewno większym osiągnięciem jest jedno podium indywidualne w Lahti, czy drużynowy medal na Igrzyskach?

 • Agent99 stały bywalec

  Nie był moim ulubionym skoczkiem, ale przyznam, że będzie mi go brakować. Tyle lat startów PŚ i człowiek do zawodnika się przyzwyczaja nawet do tego, za którym zbytnio się nie przepada. Zawsze był przydatny czeskim skokom, niezależnie od formy. Latał pasywnie, w ostatnim sezonie w tym elemencie widziałem podobieństwo do Johanssona, bo też machał rękami. Powodzenia Lukas, w dalszym życiu.

 • Bishop początkujący

  Razem z jego odejściem odchodzą czeskie skoki-oczywiście symbolicznie

 • Skokowy66 początkujący

  Na tym zdjęciu wygląda bardzo nietypowo

 • Major_Kuprich profesor
  Stefan Hula

  Czeskich skoków.

  Z jednym wyskokowym sezonem, zresztą bardzo udanym dla naszych południowych sąsiadów (m. in. 3 zawodników w top15 TCS).

  Hlava ma jednak coś czego Hula nigdy już nie osiągnie - Lahti 2012.

 • sheef weteran
  Skoczkowie, którzy zakończyli karierę (aktualizacja)

  Lista skoczków, którzy postanowili ogłosić rozstanie ze skokami w trakcie lub po zakończeniu sezonu zimowego 2018/2019 (stan na 16 maja 2019 roku):

  1. Kenneth Gangnes (Norwegia),
  2. Joachim Hauer (Norwegia),
  3. Andreas Stjernen (Norwegia),
  4. Przemysław Kantyka (Polska),
  5. Luca Egloff (Szwajcaria),
  6. Robert Kranjec (Słowenia),
  7. Tomaz Naglić (Słowenia),
  8. Sebastian Colloredo (Włochy),
  9. Damian Skupień (Polska),
  10. Yuto Kinoshita (Japonia),
  11. Kosuke Osanai (Japonia),
  12. Kenta Takehana (Japonia),
  13. Davide Bresadola (Włochy),
  14. Andreas Kofler (Austria),
  15. Lukas Hlava (Czechy).

  Jak dotąd swoją przygodę ze skokami zdecydowało się zakończyć trzech Norwegów, trzech Japończyków, dwóch Polaków, dwóch Włochów, dwóch Słoweńców, jeden Szwajcar, jeden Austriak i jeden Czech.

 • Bartt bywalec

  A więc na dzień dzisiejszy lista skoczków którzy do tej pory zakończyli kariery po ostatnim sezonie to:
  Stjernen, Hlava, Colloredo, Egloff, Kranjec, Kantyka, Naglić, Kofler, Bresadola, D.Skupień, Hauer.

  Jak ktoś wie coś więcej to pisać.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Kolejny skoczek odchodzi

  Hlava spoko gościu choć kiedys wolałem Jana Mature jeśli chodzi o Czechy.

  Powodzenia w dalszym życiu Lukas !

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Zdjęcie

  Mała "Hlava" w dużym kasku.

 • zesrasieanieskoczy początkujący

  Papa! Nigdy nie przepadałem za tym skoczkiem...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).