Kadry Japonii na sezon 2019/2020

 • 2019-06-07 17:42

Japoński Związek Narciarski opublikował oficjalną listę sportowców zakwalifikowanych do kadry narodowej w skokach narciarskich na sezon 2019/2020. We wszystkich strukturach reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni znalazło się miejsce dla 21 mężczyzn oraz 13 kobiet.

Zawodnicy zostali przydzieleni do kadr na podstawie rezultatów osiąganych w sezonie 2018/2019. Tym samym zdobywca Kryształowej Kuli, Ryoyu Kobayashi otrzymał kategorię "S", podczas gry jego brat Junshiro oraz Yukiya Sato zostali sklasyfikowani do grupy "A". Pozostali seniorzy, w tym między innymi Noriaki Kasai, Daiki Ito oraz Taku Takeuchi znaleźli się w drużynie "W". Ponadto w kadrze znajduje się dziewięciu juniorów, w tym zaledwie 13-letni Asahi Sakano.

U pań do grupy "A" sklasyfikowanych zostało pięć zawodniczek - Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Nozomi Maruyama, Yuka Seto oraz Sara Takanashi. Ponadto w kadrze znalazło się jeszcze miejsce dla czterech seniorek oraz czterech juniorek.

Trenerem kadry narodowej mężczyzn na sezon 2019/2020 pozostał Hideharu Miyahira. Z kolei jego poprzednik, Tomoharu Yokokawa został nowym głównym szkoleniowcem reprezentacji pań.

Tak jak to miało miejsce w poprzednich latach, zatwierdzone kadry Japonii są w głównej mierze związkową formalnością. Większość seniorów przygotowuje się do zimy we własnych klubach. Ryoyu Kobayashi oraz Noriaki Kasai ćwiczą w Tsuchiya Home, gdzie posadę głównego trenera objął niedawno Richard Schallert, o czym informowaliśmy na naszych łamach.

REPREZENTACJA JAPONII W SKOKACH NARCIARSKICH NA SEZON 2019/2020:

KADRA MĘŻCZYZN

Grupa S:
- Ryoyu Kobayashi (1996).

Grupa A:
- Junshiro Kobayashi (1991);
- Yukiya Sato (1995).

Grupa W:
- Yumu Harada (1990);
- Daiki Ito (1985);
- Kenshiro Ito (1990);
- Yuken Iwasa (1999);
- Noriaki Kasai (1972);
- Naoki Nakamura (1996);
- Keiichi Sato (1997);
- Taku Takeuchi (1987);
- Shohei Tochimoto (1989).

Grupa U-20:
- Shinnosuke Fujita (2000);
- Ryusei Ikeda (2000);
- Tatsunao Kobayashi (2001);
- Sota Kudo (2002);
- Ren Nikaido (2001);
- Shun Oi (2001);
- Asahi Sakano (2005);
- Keisuke Takahashi (2000);
- Kanchi Yamane (2001).

KADRA KOBIET

Grupa A:
- Yuki Ito (1994);
- Kaori Iwabuchi (1993);
- Nozomi Maruyama (1998);
- Yuka Seto (1997);
- Sara Takanashi (1996).

Grupa W:
- Ayaka Igarashi (1999);
- Haruka Iwasa (1996);
- Shihori Oi (1999);
- Misaki Shigeno (1986).

Grupa U-20:
- Ayuka Kamoda (2001);
- Machiko Kubota (2003);
- Ren Mikase (2000);
- Rio Seto (2001).


Adam Bucholz, źródło: ski-japan.or.jp
oglądalność: (6004) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek88 stały bywalec
  @kkkk Yokokawa

  Tak masz rację.Jak podaje wikipedia był asystentem dyrektora sportowego ds. narciarstwa klasycznego w japońskim związku narciarskim.

 • kkkk doświadczony
  @atalanta

  Yokokawa był w zeszłym sezonie bodajże dyrektorem

 • atalanta początkujący

  Jest Nori...? Jest! Uff, a już się bałam. ;)
  A Yokokawa, jak widzę, długo się nie naodpoczywał.

 • Tomek88 stały bywalec
  @Oczy Aignera

  Z metryki wynika,że może być jego synem.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @King

  Mi się wydaje, że on może być krewnym Yukio Sakano.

 • fridka1 doświadczony
  @Nowyskoczek5

  Inna sprawa, że te "ważne tematy o polskich bohaterach, których powinien poznać świat" to często filmy wątpliwej jakości artystycznej, zwyczajnie nie wychodzą, dużo szumu, efekt nieszczególny, a promocja w świecie żadna.

 • fridka1 doświadczony
  @Nowyskoczek5

  Pamiętam jak podczas zawodów w Zakopanem, chyba 2001 czy 2002 rok, stacja niemiecka, RTL czy ZDF, nie pamiętam dokładnie, pokazała materiał o Marusarzu, był wywiad z jego córką, a historia jego ucieczki z więzienia pokazana została w formie komiksowej. Dziennikarz niemiecki nawet wypuszczał przez okno zawiązane prześcieradła, żeby zobrazować ucieczkę. Fajnie, że coś takiego zrobili. Córka Marusarza opowiadała, o ile mnie pamięć nie myli, że ostatni skok w Ga-Pa przed niemiecką publicznością był da niego bardzo ważny, mówiła jak bardzo go kocha i że jest dumna. Wiecie, biorąc pod uwagę różne niefajne perypetie w tamtym czasie na linii niemieccy skoczkowie kontra polska publiczność to taki reportaż był strzałem w dziesiątkę. W jednym z wywiadów dla tvp Hofer powiedział nawet, że Zakopane to "polska tożsamość narodowa", był też pytany o zachowanie Polaków wobec Hannawalda, o słynne śnieżki i powiedział, że wie z czego to wynikało, zna kulisy sytuacji, ale reakcja publiczności była "wytłumaczalna" (tu bym się kłóciła, ale nieważne).
  Marusarz i Czech mieli bardzo ciekawe, tragiczne biografie, dobry materiał na film, w ogóle wielu skoczków nawet współcześnie ma życie godne opowiedzenia i cieszę się, że wielu pokusiło się o napisanie biograficznej książki. Małysz mówił, że też to zrobi, ale jeszcze nie teraz, bo chciałby to zrobić dobrze. Ja czekam.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Nie na temat

  Kto jest za tym aby Polacy stworzyli film o Stanisławie Marusarzu i Bronisławie Czechu ?
  Byłaby m.in ucieczka z obozu Stanisława Marusarza .Naprawde fajnie by sie to oglądalo.
  Więc zamiast jakiejś głupiej komedii lepiej jakby Polacy zrobili taki film oparty na faktach.

 • mj004 początkujący
  @King

  Posiada on FIS Code. W tym sezonie wystartował w czymś w rodzaju młodzieżowej olimpiady azjatyckiej. Pokonał tam takich skoczków jak Danił Vassiliev czy Nurzhat Tursunzhanov. Niewątpliwie więc można nazwać go dużym talentem

 • King weteran

  Asahi Sakano to chyba musi być zawodnik z dużym talentem, że mimo bardzo młodego wieku znalazł się już w kadrze młodzieżowej. Ktoś wie coś więcej na jego temat?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).