FC Pań w Szczuczyńsku: Zwycięstwo Sdierżykowej

• 2019-07-11 16:54

Walentina Sdierżykowa z Kazachstanu odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. Przedstawicielka gospodarzy na skoczni normalnej w Szczuczyńsku (HS99) pokonała Rosjanki - Kristinę Prokopiewą i Aleksandrę Barancewą, które uzupełniły skład czołowej trójki.

Walentina SdierżykowaWalentina Sdierżykowa

Dwukrotna uczestniczka mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym pierwszego dnia rywalizacji na nowym kompleksie miała duże powody do radości. Jej wygrana przed własną publicznością jest nie tylko jednym z największych sukcesów w dotychczasowej karierze, ale i pierwszym podium kazachskiej skoczkini w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Do tej pory najlepszym wynikiem Sdierżykowej była czwarta pozycja wywalczona w 2014 roku w Rasnovie. W czwartek 18-latka lądowała na 85. i 82. metrze, a pierwszy z tych wyników jest kobiecym rekordem skoczni normalnej w regionie Burabaj.

Na pozycjach 2-4 uplasowały się juniorki z Rosji. Druga finiszowała najlepsza zawodniczka serii treningowych - Kristina Prokopiewa (81 i 80,5 metra), a trzeci wynik dnia wywalczyła Aleksandra Barancewa (79 i 76 metrów), znana z występów w Pucharze Świata. Smakiem podium musiała obejść się najmłodsza z tego grona - Alina Borodina (81 oraz 77 metrów). Piąta finiszowała Julia Huber z Austrii (78 oraz 76.5 metra), a na szóstej pozycji sklasyfikowano kolejną z Rosjanek - Irmę Machinię (72,5 oraz 78 metrów).

Zawody w całości rozegrano z 22. belki, a podmuchy wiatru pod narty wahały się od 0,2 do 0,3 m/s. Następne zawody kobiet w Szczuczyńsku odbędą się w piątek o 16:00 czasu polskiego. Pół godziny wcześniej rozpocznie się seria próbna. Lista startowa znajduje się >>>TUTAJ<<<.