LPK Pań w Szczuczyńsku: Hansen wygrywa inauguracyjny konkurs

 • 2019-07-13 08:10

Gyda Westvold Hansen została zwyciężczynią pierwszego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019, rozegranego w sobotę na normalnej skoczni w Szczuczyńsku (HS99). Reprezentantka Norwegii wygrała dzięki skokom na odległość 88 m i 95 m. Na podium stanęły jeszcze dwie zawodniczki gospodarzy - Weronika Szyszkina oraz Walentina Sdierżykowa.

Już w serii treningowej najlepsza z grona siedemnastu zawodniczek okazała się Gyda Westvold Hansen. Norweżka uzyskała rezultat 88,5 metra i tym samym wyprzedziła Rosjanki - Kristinę Prokopiewą (85 m) oraz Alinę Borodinę (82,5 m).

Zobacz pełne wyniki treningu pań w formacie PDF >>

Hansen nie zwolniła tempa również w zawodach. W pierwszej serii konkursowej wylądowała na 88 metrze, co pozwoliło jej na objęcie prowadzenia w rywalizacji z przewagą 5,3 punktu nad reprezentantką Kazachstanu, Walentiną Sdierżykową (85,5 m). Trzecie miejsce zajmowała zwyciężczyni piątkowych zawodów FIS Cup, Irma Machinia (83 m). Tuż za nią plasowały się Weronika Szyszkina (84 m), Alina Borodina (83,5 m) oraz Aleksandra Barancewa (83,5 m).

W finale Gyda Westvold Hansen przypieczętowała swój triumf lotem na 95 metr. Norweżka pokonała drugą Weronikę Szyszkinę (88,5 m) różnicą 16,1 punktu. Na najniższym stopniu podium ostatecznie stanęła Walentina Sdierżykowa (88 m), która okazała się lepsza od Aliny Borodiny (83 m), Kristiny Prokopiewej (86 m) oraz Irmy Machinii (84 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończyła Karoline Roestad (82 m). Ósma była Aleksandra Barancewa (81,5 m), dziewiąta Julia Huber (81,5 m), natomiast dziesiąta - Kaede Narita (79,5 m).

Cały sobotni konkurs został przeprowadzony z 24. belki startowej.

Dla 17-letniej Gydy Westvold Hansen, triumf w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego jest największym sukcesem w jej dotychczasowej karierze skoczkini narciarskiej. Dla Norweżki był to debiut w zawodach tak zwanej "drugiej ligi". Wcześniej wystartowała dwukrotnie w konkursach zaliczanych do FIS Cupu, a mianowicie przed tygodniem w Szczyrku, gdzie zajęła 27. oraz 4. pozycję.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Gyda Westvold Hansen (100 pkt.) przed Weroniką Szyszkiną (80 pkt.) oraz Waletniną Sdierżykową (60 pkt.)..

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Szczuczyńsku, z udziałem tej samej grupy siedemnastu zawodniczek. O 3:30 nad ranem czasu polskiego rozpocznie się seria próbna, natomiast o 4:00 - pierwsza runda konkursowa. Listę startową rywalizacji możecie zobaczyć tutaj >>>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2019 >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2939) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @kryska

  W dotychczasowej karierze w skokach narciarskich, to co osiągnęła w kombinacji to inna sprawa.

 • kryska stały bywalec

  "Dla 17-letniej Gydy Westvold Hansen, triumf w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego jest największym sukcesem w jej dotychczasowej karierze."
  No chyba nie. Hansen jest wicemistrzynią świata juniorek w kombinacji i wygrała już konkurs PK w kombinacji (czyli cyklu tam najwyższej rangi).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).