LPK w Szczuczyńsku: Kolejny triumf Lienhera w Kazachstanie

 • 2019-07-13 15:39

Długi weekend ze skokami narciarskimi w Szczuczyńsku przebiega pod dyktando Maximiliana Lienhera. Po dwóch wygranych w ramach cyklu FIS Cup, reprezentant Austrii tym razem triumfował w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni (HS140). Skoki na odległość 127,5 m i 144,5 m pozwoliły na wyprzedzenie Naokiego Nakamury. Podium uzupełnił Siergiej Tkaczenko.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Maximilian Lienher. Lider cyklu FIS Cup uzyskał rezultat 127,5 metra i wyprzedzał o 0,6 punktu faworyta gospodarzy, Siergieja Tkaczenkę (133 m). Trzecie miejsce zajmował Keiichi Sato (130 m), przed Cene Prevcem (130,5 m) oraz Justinem Nietzelem (131,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani byli Naoki Nakamura (130,5 m), Jernej Presecnik (130,5 m), Stefan Rainer (126 m) oraz Luca Roth (127 m). Pierwszą dziesiątkę zamykał Shohei Tochimoto (125 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 26. belki.

W finale Maximilian Lienher potwierdził swoją dominację w Szczuczyńsku. Austriak oddał najdłuższy lot dnia, uzyskując 144,5 metra. Drugi Naoki Nakamura (139 m) stracił do triumfatora 1,7 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Siergiej Tkaczenko (135 m), który okazał się lepszy od Keiichiego Sato (133 m), Luki Rotha (141 m) oraz Jerneja Presecnika (139 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończył Shohei Tochimoto (136 m). Ósmy był Heung Chul Choi (134,5 m), dziewiąty Cene Prevc (129,5 m), zaś dziesiąty - Stefan Rainer (133,5 m).

Runda finałowa została przeprowadzona z 28. platformy.

Sobotni konkurs okazał się szczególnie ważny dla reprezentacji Ukrainy. Jewhen Marusiak, Witalij Kaliniczenko oraz Andrij Waskul zakwalifikowali się do serii finałowej, dzięki czemu uzyskali dwuletnie prawo startu w zawodach Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Rosjanin Jewgienij Klimow (200 pkt.) przed Słoweńcem Timim Zajcem (180 pkt.) oraz Japończykiem Naokim Nakamurą (145 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest siódmy Maciej Kot (95 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs LPK w Szczuczyńsku. Początek zawodów wyznaczno na 15:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3893) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Debiut Szczuczyńska w LPK

  No i debiut Letniego CoC na kazachskich stepach za nami. Trochę się obawiałem pogody ale na szczęście nie było aż tak źle. Na plus przede wszystkim gwardia ukraińska - trzech zawodników z prawem startu w LGP/PŚ to naprawdę spore osiągniecie dla tak małego skokowo kraju. Na plus także Tkaczenko, Mominow i H.-ch. Choi. Na minus zwłaszcza Rumuni - no, niestety ale upadek i dwie DSQ nie dają powodów do dumy.

 • Bernat__Sola profesor
  @pawel96

  U Rosjan zawodników mają akurat pod dostatkiem. Oprócz Łoginowa także Matawin uzyskał prawo startu.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @pi0ter

  Statystyki są tylko statystykami, ale już się zdarzyło, tego się nie zmieni. Koreańczycy wyprzedzili Norwegów w drużynowym konkursie podczas ZIO w Salt Lake City w 2002 roku:
  https://www.skijumping.pl/wyniki/zawody/492

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @Nowyskoczek5

  Masz rację. To "drugi japoński Choi".

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ale Siergiej rzeczywiście bardzo ładnie. Dziś takze licze na podium .

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Oczy Aignera

  Przecież Heung był wyżej

 • Raptor202 doświadczony

  Ukraińcy i siódmy garnitur rosyjski zdobyli prawo startu w PŚ, więc jednak są jakieś pozytywy z uznawania tych treningów za oficjalne zawody.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @pablito Koreański Gigi Buffon

  Seou Choi jest jak Gianluigi Buffon. Im starszy, tym lepszy.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Siergiej Tkaczenko

  I miałem rację wczoraj. Siergiejowi udało się dzisiaj wskoczyć na podium i oby jutro stało się to samo.

 • pi0ter bywalec

  Kazachstan, Ukraina albo Korea wyprzedzają w klasyfikacji drużynowej Norwegię. Świat się kończy...

  (teraz pamięta się, że Norwegowie póki co nawet najmocniejszego drugiego składu póki co nie wysłali, ale za jakiś czas będzie to zapomniane i tylko statystyki zostaną. A wtedy będzie niezłe zadziwienie)

  Oczywiście życzę tym reprezentacjom takich wyników nie tylko w mocniejszej stawce "drugiej ligi", ale i w Pucharze Świata

 • pablito początkujący
  Choi

  dawno tak dobrych skoków koreanczyka nie widziałem

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  Jutro liczę na Rumunów bo mają szansę a w szczególności Cacina który miał dobry jeden z treningów.

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  Gratuluję Ukraińcom zdobycia prawa startu w PŚ.

 • atalanta początkujący

  Ustawienie kamer mają w tym Szczuczyńsku beznadziejne.
  Tkaczenko niezła odległość, tylko okropnie nim kiwało w locie. A Lienherowi chyba spod dużego palca doliczyli te 13,4 pkt. ;)

 • pawel96 profesor

  Ładnie się Rumuni pokazali, dwie dyski i upadek, winszuję.

  Na drugim biegunie Ukraińcy, cała trójka wywalczyła prawo startu w PŚ, teraz kierunek Hakuba, aby używotnić tę możliwość? ;) Z nacji, które nie narzekają na nadmiar zawodników, prawo startu wywalczyli także Łoginow (RUS) oraz Kindlimann (SUI).

  Jutro kibicujemy Rumunom, Wasiljewowi, Cho i Kamenzindowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).