Dawid Kubacki po weekendzie w Wiśle: Jest dobrze!

 • 2019-07-21 19:59

Dawid Kubacki po raz trzynasty w karierze stanął na podium indywidualnych zawodów rangi Letniego Grand Prix. Mistrz świata ze skoczni normalnej po pierwszej serii niedzielnej rywalizacji w Wiśle zajmował czwartą pozycję, natomiast finałowym lotem na 131. metr zapewnił sobie awans na drugą pozycję. Lepszy od naszego rodaka był tylko Słoweniec - Timi Zajc.

- Przed tym konkursem nie zakładem niczego, ponieważ na treningach przed zawodami w Wiśle bywało różnie. Czasami skoki wyglądały w porządku, a czasami były dość krótkie. Koledzy śmiali się ze mnie w sobotę, kiedy do zapewnienia nam wygranej wystarczyło skoczyć niespełna 100 metrów. Wszyscy byli pewni triumfu, ale Kamil przypomniał pewną próbę ze zgrupowania... - mówi 29-latek.

- Podszedłem do tego zadaniowo i skoncentrowałem się na tym, co mam do zrobienia na progu. Działało to przyzwoicie, ale wiem, że te skoki nie były idealne. Tym niedzielnym brakowało nieco, aby uznać je za optymalne na tym etapie. W pierwszej serii spóźniłem odbicie, a i w pozycji najazdowej nie ustrzegłem się błędów. W finale poleciałem dalej, ale lądowanie "boli". Stale trzeba pracować nad tymi elementami, aby zimą było należycie - kontynuuje. 

- Jest dobrze! Skoki są w tych górnych granicach, a to jest ważne. Poważne błędy przeszkadzają w skokach i nie wprowadzają w dobry nastrój. Do konkursów w Wiśle nie byłem przygotowany na sto procent, nie czułem się faworytem, ale byłem w stanie powalczyć. Skończyłem na drugiej pozycji, a to dobry prognostyk i świadectwo odpowiednio wykonywanej pracy. Jako zespół też dajemy sobie radę, co potwierdza sobotni triumf. Dla nas ważne było to, aby poziom nie spadł po sezonie zimowym. Teraz istotne będzie, aby podnosić go i eliminować kolejne błędy. Lato jest po to, aby przed kolejną zimą wypracować sobie jeszcze lepszą pozycję. To zadanie nie jest łatwe, ale damy sobie radę. Jak co roku - zapowiada piąty zawodnik poprzedniej edycji Pucharu Świata.

Jak Dawid Kubacki ocenia decyzję o odpuszczeniu startu w Hinterzarten, gdzie wygrywał w 2015 i 2017 roku. - Nie jestem w to wtajemniczony <śmiech>... Stosuję zasadę, że na dany wyjazd pakuję się po otrzymaniu wiadomości na komunikatorze <śmiech>.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4288) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bodzio7n bywalec

  Gratulacje Dawid

 • wiola4697 profesor

  Gratulacje Dawid! :) dziękujemy Wam za walkę do końca

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).