Bickner i Lussi mistrzami USA

 • 2019-07-29 14:59

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych, którzy tego lata nie pojawili się jeszcze na starcie zawodów rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, w ostatni weekend lipca stoczyli bój o tytuł mistrza kraju. W stawce mężczyzn równych sobie nie miał Kevin Bickner, natomiast wśród pań po złoto w Park City sięgnęła Nina Lussi.

Kevin BicknerKevin Bickner
fot. Tadeusz Mieczyński

Mężczyźni:

Rekordzista Ameryki Północnej w długości skoku narciarskiego w obu seriach wykazał się równą i wysoką formą. Bickner rywalizację w krajowym czempionacie rozpoczął od lotu na 99. metr obiektu normalnego (HS100), na którym w 2002 roku walczono o medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City. W finale 22-latek poprawił się o metr, lądując na linii wyznaczającej rozmiar areny sobotnich zmagań. Srebro i brąz zgarnęli odpowiednio Casey Larson (dwukrotnie 96,5 metra) oraz Decker Dean (95,5 oraz 94 metry). Drugie miejsce w konkursie wywalczył Mackenzie Boyd-Clowes z Kanady (97 i 99,5 metra), dla którego był to gościnny występ. 

- Za mną dużo pracy, ponieważ tego lata musiałem poprawić sporo rzeczy. Pierwszy sprawdzian i wygrana w zawodach pokazują, że zmierzam we właściwym kierunku - czytamy słowa zwycięzcy, cytowane przez usanordic.org. Kolejnym celem Bicknera, dla którego jest to już trzeci tytuł mistrza kraju, jest pokazanie się na arenie międzynarodowej. W tym tygodniu zawodnik udaje się do Europy, gdzie prawdopodobnie weźmie udział w najbliższych zawodach z cyklu Letniego Grand Prix. Ich organizatorem będzie Courchevel we Francji.

Kobiety:

Rywalizacja kobiet padła łupem Niny Lussi. Skoczkini z Lake Placid w pokonanym polu pozostawiła dwie juniorki - Annę Hoffmann (83,5 oraz 85,5 metra) i Annikę Belshaw (80,5 oraz 78 metrów). Dla 25-latki również jest to trzecie złoto mistrzostw USA w karierze. Tegoroczne smakuje bardzo dobrze, ponieważ to właśnie na tym obiekcie zawodniczka straciła szanse na olimpijski debiut w Pjongczangu, zrywając więzadła krzyżowe w kolanie podczas amerykańskich kwalifikacji do najważniejszego wydarzenia czterolecia.

- Doszłam do wniosku, że skoro trenuję na tym obiekcie od kilku tygodni, muszę zostawić ten rozdział za sobą. Pewnego dnia nabawiłam się tutaj kontuzji kolana, odbyłam wewnętrzną rozmowę z samą sobą i podjęłam decyzję o występie na tej skoczni - mówi Lussi, której wyniki to 88,5 oraz 85,5 metra.

Na starcie zawodów zabrakło Sary Hendrickson. Mistrzyni świata z 2013 roku znalazła się w kadrze B na sezon 2019/20, jednak podczas tegorocznych mistrzostw pełniła rolę trenerki adeptek amerykańskich skoków narciarskich.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów kobiet i mężczyzn w ramach tegorocznych mistrzostw USA >>>

21. Springer Tournee:

Dzień wcześniej - również na kompleksie olimpijskim w stanie Utah - rozegrano coroczne zawody "Springer Tournee". W nich - podobnie jak dzień później w mistrzostwach kraju - najlepiej spisali się Nina Lussi oraz Kevin Bickner. W kategoriach juniorskich triumfy święcili Anna Hoffmann i Decker Dean. Pełne wyniki imprezy znajdują się >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: usanordic.org
oglądalność: (3580) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Szymon44 stały bywalec
  @Nowyskoczek5

  Dokładnie, a jeżeli chodzi o tą dwójkę to chyba już nie wrócą do skoków niestety

 • Oczy Aignera profesor
  Ciekawostka

  Na lekkoatletycznych mistrzostwach USA w konkurencji rzutu oszczepem wystąpił niejaki Riley Dolezal.

 • wiatrhula111 weteran

  Nie ma Urlauba, czyżby jakaś kontuzja?

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda ze nie ma Glasdera i Rhoadsa . Teraz USA ma problem z wystawieniem 4 do drużyny.

 • Skokowy66 stały bywalec

  Michael Glasder prawdopodobnie zakończył karierę

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).