LGP Pań w Courchevel: Jubileuszowe zwycięstwo Sary Takanashi

 • 2019-08-09 18:30

Sara Takanashi ponownie nie dała rywalkom żadnych szans. Japonka po raz 25. zwyciężyła w zawodach Letniego Grand Prix pań. Liderka cyklu tym razem triumfowała w Courchevel po skokach na odległość 125,5 m i 124 m. Druga była Austriaczka Chiara Hoelzl, a trzecia - Niemka Juliane Seyfarth.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

Pierwsza seria konkursowa była kolejnym popisem w wykonaniu Sary Takanashi. Triumfatorka wszystkich dotychczasowych edycji LGP Pań poszybowała na odległość 125,5 metra, dzięki czemu prowadziła z przewagą 4,6 punktu nad Niemką Juliane Seyfarth (122 m). Trzecie miejsce zajmowała Austriaczka Chiara Hoelzl (121 m), ze stratą 11,4 pkt. do liderki. Czwarta była Ursa Bogataj (122,5 m), piąta Maren Lundby (118,5 m), a szósta - Nika Kriznar (118,5 m).

Tuż za czołową szóstką sklasyfikowane zostały Nozomi Maruyama (115 m), Agnes Reisch (106 m) i Jacqueline Seifriedsberger (108 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełniła Yuka Seto (106,5 m).

Z powodu nieregulaminowej długości nart, zdyskwalifikowana została Yuki Ito. Japonka została jednak dopuszczona do rundy finałowej, gdyż na starcie zawodów stanęło ledwie 29 skoczkiń.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25. belki startowej.

W finale Sara Takanashi wylądowała na 124 metrze i pewnie odniosła 25. zwycięstwo w zawodach LGP w karierze. Japonka pokonała o 7,7 punktu Chiarę Hoelzl (127,5 m) oraz o 14,5 pkt. Juliane Seyfarth (118 m). Czwarte miejsce zajęła Ursa Bogataj (122 m), piąte Maren Lundby (124,5 m), natomiast szóste - Nika Kriznar (117 m).

Czołową dziesiątkę zawodów na Tremplin au Praz uzupełniły Nozomi Maruyama (110 m), Jacqueline Seifreidsberger (117,5 m), Josephine Pagnier (115 m) oraz Agnes Reisch (111 m).

Zdyskwalifikowana w pierwszej rundzie, Yuki Ito w drugiej rundzie uzyskała 117,5 metra i zajęła dwudzieste siódme miejsce. Japonka zdołała wyprzedzić Norweżkę Gydę Westvold Hansen i Szwedkę Astrid Norstedt.

Finał rozegrano z 27. platformy.

Sara Takanashi jest już o krok od zwycięstwa w końcowej klasyfikacji Letniego Grand Prix 2019. Japonka ma w swoim dorobku komplet 200 punktów i chociaż nie pojawi się na starcie finałowych zawodów we Frensztacie, to zagrozić jej może tylko Norweżka Maren Lundby (125 pkt.). Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu musiałaby wygrać lub zająć drugie miejsce w Czechach, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Trzecią lokatę zajmują Słowenki - Ursa Bogataj i Nika Kriznar (100 pkt.), które mogą już tylko zrównać się punktowo z Takanashi, ale będą i tak miały mniejszą liczbę wygranych konkursów.

W klasyfikacji Letniego Pucharu Narodów na czele znajduje się reprezentacja Japonii (507 pkt.), która wyprzedza drużyny Niemiec (435 pkt.) oraz Słowenii (430 pkt.).

Finałowe zawody Letniego Grand Prix pań 2019 rozegrane zostaną w następną niedzielę, 18 sierpnia na skoczni Areal Horecky (HS106) we Frensztacie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Grand Prix Pań >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3033) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Roxor weteran

  Szkoda, że Takanashi nie pojedzie do Czech. Ktoś wie dlaczego? W poprzednich latach chyba nie odpuszczała tych zawodów. Głupio byłoby przegrać LGP z tego powodu.

 • Oczy Aignera profesor
  Błąd

  Maren Lundby ma teraz 125 punktów, a nie 175. Sara Takanashi może po raz pierwszy nie wygrać całego cyklu LGP, ale Norweżka na razie nie jest w jakieś fenomenalnej formie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).