LPK w Wiśle: Murańka wygrywa, Stękała drugi!

 • 2019-08-10 17:47

Klemens Murańka został zwycięzcą sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle (HS134)! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 125,5 m i 128 m. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała (125 m i 126 m), a trzeci był Niemiec Philipp Raimund (128 m i 125,5 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się także Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. Pucharowe punkty zdobyło siedmiu Biało-Czerwonych.

10.08.2019 - Polska Kadra B w Wiśle10.08.2019 - Polska Kadra B w Wiśle

Pierwsza seria konkursowa w Wiśle była popisem Biało-Czerwonych. Liderem był Klemens Murańka (125,5 m), który o zaledwie 1,2 punktu wyprzedzał Andrzeja Stękałę (125 m). Trzeci był Rosjanin Roman Siergiejewicz Trofimow (126,5 m), czwarty Norweg Sander Vossan Eriksen (128,5 m), a piąty Niemiec Philipp Raimund (128 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Cene Prevc (124,5 m), Clemens Leitner (129 m) oraz Justin Lisso (123,5 m). Dziewiąte miejsce zajmowali ex aequo Paweł Wąsek (124 m), Moritz Baer (124 m) oraz Pius Paschke (123,5 m).

Awans do finału uzyskało łącznie siedmiu reprezentantów Polski. Szesnasty na półmetku był Aleksander Zniszczoł (120 m), osiemnasty Tomasz Pilch (116,5 m), dwudziesty trzeci Mateusz Gruszka (120 m), a dwudziesty czwarty Adam Niżnik (121,5 m). Dwaj ostatni zawodnicy po raz pierwszy wywalczyli punkty konkursów "II ligi" i tym samym uzyskali prawo startu w Pucharze Świata oraz Letnim Grand Prix.

Już na pierwszej serii konkursowej udział w zawodach zakończyli trzydziesty piąty Kacper Juroszek (118,5 m), trzydziesty dziewiąty Bartosz Czyż (112 m), czterdziesty trzeci Jan Habdas (115 m) oraz czterdziesty czwarty Wiktor Pękala (114 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 15. belki startowej.

W finale Klemens Murańka oddał najdłuższy lot rundy - 128 metrów. Tym samym przypieczętował swój triumf w Wiśle, pokonując o 2,6 punktu Andrzeja Stękałę (126 m). Podium uzupełnił Niemiec Philipp Raimund (125,5 m), który wyprzedził Clemensa Leitnera (124 m), Moritza Baera (124 m) oraz Sandera Vossana Eriksena (121,5 m).

Na siódmej pozycji sobotni konkurs zakończył Aleksander Zniszczoł (126 m), a tuż za nim znaleźli się Roman Siergiejewicz Trofimow (120,5 m) i Pius Paschke (121,5 m). Czołową dziesiątkę z wynikiem 122 metrów zamknął Paweł Wasek.

Adam Niżnik po próbie na 126 metr awansował na czternastą lokatę. Dwudziesty drugi był Tomasz Pilch (117,5 m), a trzydziesty Mateusz Gruszka (112 m).

Rundę finałową rozegrano z 16. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi niezmiennie Japończyk Keiichi Sato (230 pkt.) przed swoim rodakiem Naokim Nakamurą (225 pkt.) i Rosjaninem Jewgienijem Klimowem (200 pkt.). Klemens Murańka z dorobkiem 118 punktów awansował na dziewiąte miejsce.

W niedzielę rozegrany zostanie drugi konkurs w Wiśle. Początek zawodów o 11:00, a godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Wstęp na skocznię będzie bezpłatny.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8905) komentarze: (35)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bxi stały bywalec
  KALINICHENKO

  Kalinichenko z Ukrainy dziś znów dwa dobre skoki.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Gdyby trening LPK był konkursem

  To tylko Czyż i Gruszka nie mieli by punktów :)
  Oby to kadra B i C conajmniej powtórzyła.
  A zwłaszcza niech stabilność i pewność siebie zyskują Stękała, Murańka, Zniszczoł, Wąsek przed zimą.
  Na co liczymy zimą?
  Że już na poważnie kadra B i C wyjdzie z kryzysu. Cała czwórka - Stękała, Zniszczoł, Wąsek, Murańka powinna zdobywać zimowe punkty PŚ, a już w tym sezonie Stękała i Zniszczoł mogą powalczyć o coś więcej - również o przebicie swoich najlepszych sezonów PŚ na początek.

 • Adastm stały bywalec
  @JeremiahJade Redakcja śpi

  Normamnie relacja jest na berkutschi tylko redakcja nie podaje linku. Ja rozumiem libacje we Francji , ale ktoś tu powinien pracować kibice są AKTYWNI i tego samego oczekują od REDAKCJI

 • JeremiahJade początkujący
  @Adastm

  Berkutschi regularnie pojawia się przy zawodach najwyższej rangi.
  Niemniej do serii próbnej LPK nie widzę żadnego linku :p

 • Adastm stały bywalec
  Redakcjo dlaczego?!

  Dlaczego nie pokazujecie już linków do relacji live ze strony berkutschi? Tylko fis Was interesuje?

 • dervish profesor

  Wykorzystaliśmy domowy konkurs na obłowienie sie punktami.
  Chciał nie chciał Murańka i Stekała włączyli sie do walki o premię periodu czyli dodatkowa miejscówkę dla Polski na nastepny period LGP.
  Zniszczoł który w tym periodzie PK na razie ma sporo punktów mniej od tej dwójki, we Frenstacie nie miałby nic do roboty więc powinien wystąpić w LGP w Zakopanem i powalczyć o potrzebne mu punkty do WRL. Patrząc na dotychczasowe letnie występy Olka jego start w Zakopcu wydaje się oczywisty a na pewno taka nominacja dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem.

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  Gratulacje! Mamy Polski dublet! Brawa też dla Adama Niżnika i Mateusza Gruszki, którzy mogą pojawić się w najwyższej lidze! Fajnie, że Murańka wygrał, może uda się go odbudować?

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Coraz lepiej

  Klimek dzięki swoim coraz lepszym występom może znowu znaleźć zainteresowanie wśród sponsorów. Dla niego takie pieniądze byłyby bardzo ważne.

 • bxi stały bywalec
  Brawo!

  Fenomenalny występ Klemensa i Andrzeja! Kto się spodziewał tak dobrego wyniku? Gratulacje za dobry występ dla: Olka, Pawła, Adama i Mateusza!
  Mam nadzieję że Klemens wrócił po chorobie na właściwe tory i już będzie tylko lepiej.
  Bardzo dobry występ Kaliniczenki, oddał dwa równe dobre skoki.

 • konrad95 stały bywalec
  @Adastm

  Nie wystartuje.
  Dopiero od następnego periodu, czyli od Rasnova możemy wystawić 6 zawodników w LPK.

 • Adastm stały bywalec
  Do redakcji i znawców!

  Klemens Murańka awansował do 50-tki rankingu CRL dzięki czemu mamy tam już 6 zawodników. Czy to znaczy,że jutro wystartuje dodatkowy Polak ?

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Luca Roth

  Luca Roth to jest bardzo nieobliczalny zawodnik. Musi popracować nad stabilizacją formy. On potrafi zajmować lepsze lokaty w LPK niż w FC. Wiadomo, ma jeszcze czas, ale on na pewno bardzo chciałby skakać w zawodach PŚ w przyszłym sezonie. Na jego niekorzyść może wpływać fakt, że Stefan Horngacher to ''betonowy'' trener.

 • Panna_Graffa początkujący

  Jeżeli jeszcze jutro Polakom dobrze pójdzie, to możemy uznać, że to był dobry weekend dla kadry B i A również.

 • Malopolska doświadczony

  Choć to tylko LPK - brawo Klimek!

 • atalanta początkujący

  Nie wierzyłam, że Murańkę da się jeszcze odbudować. A jednak. To jedna z tych spraw, w których lubię się mylić.

 • wiola4697 weteran

  Gratulacje! :)

 • bardzostarysceptyk profesor
  Trochę starosceptykowej statystyki.

  Data, miejsce, ile punktów i liczba punktujących zawodników.

  1. 12.09.2009 Wisła (Polska) ................. 385 pkt (10)
  2. 13.09.2009 Wisła (Polska) ................. 374 pkt (11)
  3. 2.08.2014 Wisła (Polska) -.................. 357 pkt (9)
  4. 26.09.2010 Almaty (Kazachstan) -..... 301 pkt (7)
  5. 2.10.2010 Wisła (Polska) -.................. 277 pkt (9)
  6. 10.07.2010 Garmisch P. (Niemcy) -.... 275 pkt (6)
  6. 8.08.2015 Wisła (Polska) -.................. 275 pkt (9)
  8. 9.08.2015 Wisła (Polska) -.................. 271 pkt (8)
  9. 10.08.2019 Wisła (Polska) --............... 270 pkt (7)
  10. 18.08.2017 Szczyrk (Polska) --......... 268 pkt (6)

  To dziewiąty najlepszy po względem punktowym konkurs LPK w historii.

 • pi0ter bywalec
  @Xander1

  Będą mogli skakać nawet zimą 2021, do momentu aż nie rozpocznie się Puchar Kontynentalny

  (o ile do tego czasu żadnych punktów więcej nie zdobędą)

 • pi0ter bywalec
  @Domin10

  Łoj, co się odwlecze, to...

  Za to zimą sobie postartują

 • Agent99 stały bywalec

  Świetny występ biało-czerwonych. 7 z 11 w 30 to nawet lepiej niż przypuszczałem. Najbardziej zaskoczony jestem wynikiem Mateusza Gruszki, który tydzień temu wypadł blado w FC, nie zdobywając ani jednego punktu, a tutaj nie dość, że punkt wywalczył(niestety drugi skok bardzo słaby), to jeszcze wywalczył prawo startu w PŚ i LPG, co prawda znajomość skoczni mu pomogła, choć niczego nie ujmujmy temu zawodnikowi, kolejny ważny punkt w swojej karierze pokonał. W przypadku Adama Niżnika, to ktoś z piszących na tym forum tydzień temu, dopuścił się myśli, że Adam może walczyć o TOP10 w konkursie w LPK i trzeba przyznać, że się niewiele pomylił, choć ten zawodnik pokazał, że talent ma nieprzeciętny i spokojnie może być wystawiany na zawody II ligi. 14 miejsce w zawodach PK/LPK to świetny wynik, patrząc na wiek Adama i na realia młodych polskich skoczków. Tomek w formie typowo letniej. Szkoda Juroszka, któremu brakowały niecałe 4 punkty do bycia w 30. Paweł bardzo dobrze, Olkowi nie wyszedł zbytnio pierwszy skok, w drugim pokazał klasę, niemniej jednak spisał się dobrze. Klimek i Andrzej jednym słowem-REWELACJA. Oby jutro było podobnie, fajnie jest widzieć tak skaczące zaplecze. Co do pozostałych, dobrze Ukraińcy(Marusiak niestety pechowo), Deschwanden klapa, Hvala jest jak na razie w katastrofalnej formie, Czesi na plus, Choi nieźle, Austriacy i Niemcy mocni, natomiast Słoweńcy słabo.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).