FC w Pjongczangu: Zwycięstwo Rena Nikaido

 • 2019-08-18 06:52

Ren Nikaido został triumfatorem niedzielnego konkursu FIS Cup na skoczni w Pjongczangu (HS109). Reprezentant Japonii zwyciężył po skokach na odległość 107 m oraz 108 m. Drugie miejsce zajął Seou Choi, a trzeci był Shinnosuke Fujita.

Niedzielny konkurs poprzedziła seria próbna, w której najlepszy był Tim Fuchs. Reprezentant Niemiec poszybował na 106 metr i wyprzedził Japończyka Shinnosuke Fujitę (101,5 m) oraz Koreańczyka Heung Chul Choia (99,5 m).

Pełne wyniki serii próbnej w formacie PDF >>

Na półmetku zawodów prowadził Ren Nikaido. Reprezentant Japonii poszybował na 107 metr i miał przewagę 1,8 punktu nad rodakiem, Shinnosuke Fujitą (106 m). Trzeci był Koreńaczyk Seou Choi (102,5 m), a tuż za nim plasowali się Cene Prevc (96,5 m), Heung Chul Choi (98,5 m) oraz Nikołaj Matawin (98,5 m).

W finale Nikaido przypieczętował triumf lotem na 108 metr. Japończyk pokonał o 1,2 pkt. Seou Choia, który z wynikiem 110 metrów ustanowił nowy letni rekord olimpijskiej skoczni w Pjongczangu. Podium uzupełnił Shinnosuke Fujita (109 m), który wyprzedził Cene Prevca (107 m), Aleksandra Bażenowa (107 m) oraz Heung Chul Choia (106,5 m).

Całe zawody rozegrano z 26. belki startowej.

Niedzielny konkurs w Korei zakończył pierwszy okres startowy w tegorocznym sezonie FIS Cup. Dodatkowe miejsca startowe na drugi period Letniego Pucharu Kontynentalnego wywalczyły reprezentacje Niemiec (Tim Fuchs), Austrii (Maximilian Lienher) oraz Słowenii (Cene Prevc).

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Tim Fuchs (378 pkt.) przed Maximilianem Lienherem (375 pkt.) oraz Cene Prevcem (257 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest trzynasty Adam Niżnik (130 pkt.).

Kolejne zawody rozgrywane w ramach cyklu FIS Cup odbędą się za tydzień, 24-25 sierpnia w Rasnovie (HS97).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup 2019/20 >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1843) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo profesor

  Jak to możliwe że Korea nie ma nawet 10... w którymś poprzednim FIS Cupie w Korei mieli z 10 no nameów a tutaj ledwo 4 łącznie[***]

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda ze Koreańczyk nie wygrał ale jest chociaż podium !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).