Zmiany w kalendarzu FIS Cup

 • 2019-09-09 16:11

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o korektach w terminarzu trwającego sezonu FIS Cup. Do skutku nie dojdą zaplanowane na grudzień zawody w Stanach Zjednoczonych, natomiast do styczniu odbędą się dodatkowe konkursy w Czechach.

FIS za pośrednictwem mediów społecznościowych informuje, iż z organizacji trzecioligowych zmagań zrezygnowali Amerykanie, którzy drugi rok z rzędu mieli gościć zawodników na olimpijskim kompleksie w Park City, gdzie w 2018 roku triumfowali Luca Egloff, Natalie Eilers oraz Taylor Henrich. Tegoroczne zawody miały odbyć się w dniach 8 i 9 grudnia.

Pomimo odwołania konkursów za oceanem, liczba zawodów zaplanowanych na sezon 2019/20 nie ulegnie zmianie. Wolne miejsce w kalendarzu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zajęli Czesi. FIS komunikuje, że w dniach 1-2 lutego na kompleksie Jested w Libercu, który tego lata otrzymał nową homologację na okres pięciu lat, odbędzie się rywalizacja zaliczana do klasyfikacji generalnej FIS Cup. Będzie to wydarzenie, które ma być kolejnym krokiem w kierunku powrotu Czechów do terminarza Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata, o czym więcej pisaliśmy >>>TUTAJ<<<

Aktualnie liderami trzecioligowego cyklu są Tim Fuchs z Niemiec oraz Klara Ulrichova z Czech. Mężczyźni mierzyli się dotąd dziesięciokrotnie, a kobiety osiem razy. Najbliższe zawody odbędą się za niespełna miesiąc, a ich gospodarzem - w dniach 5-6 października - będzie austriackie Villach. Będzie to ostatni letni przystanek trwającej edycji. Zimą skoczkowie ponownie spotkają się dopiero w połowie grudnia w norweskim Notodden.

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz, wyniki i klasyfikacje FIS Cup 2019/20 >>>

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz, wyniki i klasyfikacje FIS Cup kobiet 2019/20 >>>


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (4541) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo weteran

  szkoda... w USA zawsze trochę egzotyki ;s

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).