Polski dublet w kwalifikacjach - komentarz Kubackiego i Wolnego

 • 2019-10-04 19:49

Piątkowe kwalifikacje w Klingenthal zakończyły się polskim dubletem. Wygrał Dawid Kubacki, a tuż za nim uplasował się Jakub Wolny, który przez dłuższy okres trwania rywalizacji zajmował stanowisko przygotowane dla lidera zmagań na Vogtland Arenie (HS140). Obaj zawodnicy prowadzeni przez trenera Michala Dolezala, pomimo ulewnej aury, nie tracą pogody ducha przed finałowym konkursem Letniego Grand Prix 2019. 

- Ostatni piątkowy skok był naprawdę udany. Po Hinzenbach fajnie znów było sobie skoczyć, a nie tylko podskoczyć. Skocznia w Klingenthal jest bardzo przyjemna. Wyjąwszy opady deszczu, warunki były dziś w miarę przyzwoite. O dziwo... Czy intensywne opady deszczu wpływają na sposób lądowanie igelicie? Nie odczuwam różnicy - mówi Jakub Wolny, który w eliminacjach jako jedyny przekroczył rozmiar obiektu, uzyskując 142 metry.

- Tego lata bywały już dni z dobrymi skokami, a czy ten był jednym z najlepszych? Tego nie wiem, ponieważ nie zastanawiam się nad tym. Moim zdaniem, był to bardzo pozytywny dzień przed sezonem zimowym - zauważa 24-latek.

- Gratuluję Dawidowi! Skakał bardzo dobrze i to on wygrał kwalifikacje, choć przez większość kwalifikacji to ja stałem na pozycji lidera. Niemniej, źle mi się tam stało, a na koniec musiałem opuścić to miejsce na jego rzecz <śmiech>... Motywacji do sobotniego rewanżu nie zabraknie! - zapewnia mistrz świata juniorów z 2014 roku. 

Zdanie Wolnego na temat aury panującej na skoczni w piątkowe popołudnie podziela Kubacki. - Na bazie tego, co widziałem i czułem, warunki były niezłe. Siła wiatru zmieniała się, ale obyło się bez niebezpiecznych sytuacji, więc były to rozsądnie przeprowadzone serie przez jury.

- Wydaje mi się, że próba kwalifikacyjna była całkiem fajna (139,5 metra - przyp. red.), ale ostatecznie potwierdzi lub zaprzeczy temu trener. Pokonanie Kuby Wolnego? Mógł skoczyć pół metra dalej <śmiech>... Cóż, znam uczucie stania tam przez tyle minut, aby następnie nie wygrać serii i być może nie jest to zbyt fajne, ale szukałbym pozytywów na jego miejscu. Pokazał dobry skok i to powinno cieszyć. 

Czy w opinii mistrza świata Seefeld tak długo rozciągnięte w czasie Letnie Grand Prix to optymalne rozwiązanie? - W tym roku, jako kadra A, mieliśmy wycięte sporą część Letniego Grand Prix, więc nie czujemy tego tak bardzo, ale z drugiej strony uważam, że w niczym to nie przeszkadza. Dobrze, że letnie starty kończą się niedługo przed zimą. Człowiek nie zdąży zapomnić o tym, jak się startuje <śmiech>... 

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2131) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).