Dawid Kubacki o ryzyku na skoczni: Mam bezpiecznik w osobie trenera

 • 2019-10-05 20:09

Szalona rywalizacja na Vogtland Arenie przyniosła szczęśliwy finał w postaci triumfu Dawida Kubackiego w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Polak, który w tym roku wystartował w zaledwie czterech konkursach, rzutem na taśmę pokonał Yukiyę Sato różnicą jedenastu punktów. Mistrz świata w Seefeld po jednoseryjnym konkursie zabrał głos m.in. w sprawie bezpieczeństwa skoczków podczas zawodów takich jak te w Klingenthal.

- Mamy to, mówiąc o klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix! Cieszę się, że ten konkurs pozwolił przesunąc mi się o jedno miejsce w zestawieniu tegorocznego cyklu. Wydaje mi się, że trzeba podchodzić do tego jednak z dystansem. Jestem szczęśliwy, iż nie stało się nic niebezpiecznego, a jury starało się przeprowadzić zawody wyczekując momentów z lepszymi warunkami. To podstawa. Gdyby konkurs się nie odbył, wówczas z pewnością bym nie płakał, bo nikt nie bronił mi jeździć na większą liczbę tegorocznych zawodów LGP. Nieco przemarznięty, ale wyjadę stąd z uśmiechem na ustach. A do tego z trofeum - zaznacza Kubacki, który w sobotę zajął 5. lokatę. 

- Wygrana w Letnim Grand Prix dodaje pozytywnej energii oraz pewności siebie przed nadchodzącą zimą. To trofeum udowadnia mi, że praca wykonywana od wiosny przynosi efekty. Pomimo odpuszczenia połowy konkursów, byłem w stanie wygrać cały cykl. To coś, co pozwoli mi w spokoju i radości trenować pod kątem Pucharu Świata - kontynuuje zawodnik.

Czy przed jedynym sobotnim skokiem Kubackiemu towarzyszyły obawy związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi? - Widziałem, co się działo, a bywało różnie, jednak jury starało się minimalizować ryzyko. Z drugiej strony, mam jeszcze bezpiecznik w osobie trenera. Wiem, że w przypadku złych warunków ściągnie mnie z najazdu, po czym dostanę czerwone światło i wrócę wyciągiem na dół. Kwestie bezpieczeństwa są kluczowe, więc mam zaufanie do swojego sztabu, że nie puszczą mnie nawet w przypadku zielonego światła od sędziów. 

- Ostatnie miesiące to bardzo intensywny czas przygotowań do Pucharu Świata oraz... ślubu i wesela. Oprócz treningów czy rozrywki, trzeba było zająć się kilkoma innymi sprawami. To był intensywny czas, ale dobrze przepracowany. Jestem spokojny, ponieważ baza, którą mieliśmy wytrenować przed Pucharem Świata, jest wytrenowana. Ślub z pewnością nie przeszkodził w cyklu przygotowawczym. To tylko coś, co może dodać skrzydeł! Trzeba robić swoje, w kwestii obrączki nie ma magii. Dodatkowe gramy na placu nie wpływają w żaden sposób na skoki, a na pewno nie negatywnie. Teraz czas na dalszą harówkę. Czas leci bardzo szybko, więc zamierzam go wykorzystać na doszlifowanie poszczególnych elementów. Myślę, że będzie też czas na odpoczynek, aby do rywalizacji na śniegu przystąpić przygotowanym i wypoczętym. Jest trudno, ale po coś to robimy! - podkreśla Kubacki. 

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2360) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Polacy z podium Letniego Grand Prix

  Poniżej prezentuję zestawienie polskich skoczków, którzy w trakcie swojej kariery przynajmniej raz stanęli na podium Letniego Grand Prix (w przypadku równej liczby podium o kolejności decyduje liczba wygranych konkursów):

  1. Adam Małysz - 28 razy (13 wygranych),
  2. Kamil Stoch - 23 razy (11 wygranych),
  3. Dawid Kubacki - 15 razy (8 wygranych),
  4. Maciej Kot - 13 razy (7 wygranych),
  5. Piotr Żyła - 12 razy (1 wygrana),
  6. Krzysztof Biegun - 2 razy (1 wygrana),
  7. Jan Ziobro - 2 razy,
  8. Łukasz Rutkowski - 1 raz,
  Klemens Murańka - 1 raz.

  RAZEM: 97 razy (41 wygranych)

 • bodzio7n bywalec

  Brawo Dawid

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).