Fannemel wierzy w start w Pekinie

 • 2019-10-11 12:17

Jednym z największych pechowców tegorocznego sezonu letniego jest Anders Fannemel. Były rekordzista świata w długości skoku narciarskiego doznał poważnej kontuzji kolana w przededniu inauguracji tegorocznego cyklu Grand Prix, która całkowicie wyłącza go z rywalizacji w Pucharze Świata 2019/20.

Do feralnego zdarzenia doszło podczas treningu Norwegów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Podczas jednej z prób Fannemel poszybował w okolice 140. metra, a podczas lądowania doznał zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie i uszkodził łąkotkę. Jak Norweg czuje się około trzy miesiące po przejściu operacji?

- Przez pierwsze sześć tygodni poruszałem się o kulach i używałem specjalnej szyny, więc miałem pewne ograniczenia. Kolejne cztery tygodnie spędziłem na porzuceniu kul i ponownej nauce chodzenia, pracując nad ruchomością kolana. W międzyczasie straciłem prawdopodobnie połowę masy mięśniowej w lewej nodze, więc czeka mnie sporo pracy, aby to odbudować - relacjonuje Skandynaw w rozmowie z dziennikarzem nernett.no.

Przed członkiem norweskiej kadry narodowej wciąż długie miesiące żmudnej rehabilitacji. - Nieobecność na skoczni przez tak długo okres to dziwne uczucie. Do tej pory omijały mnie poważne kontuzje. Najtrudniej będzie zapewne w momencie, gdy rozpocznie się Puchar Świata, a pozostali zawodnicy rozpoczną rywalizację. 

- Czuję, że mam niedokończone sprawy w kontekście igrzysk olimpijskich, więc fajnie byłoby pokazać się w Pekinie w 2022 roku - odpowiada Fannemel na pytanie o długoterminowy cel. Zawodnik startował w 2014 roku w Soczi, gdzie na dużej skoczni otarł się o medal indywidualny, zajmując piąte miejsce. Na obiekcie normalnym finiszował piętnasty.

- Jaki będzie mój poziom po powrocie? Nie zastanawiałem się. Mam nadzieję, że będzie na tyle wysoki, iż będę mógł wziąć udział w mistrzostwach świata, które w 2021 roku zorganizuje Oberstdorf. Teraz muszę poświęcić dużo czasu, aby dojść do pełni sił. Jest kilku sportowców, którzy wrócili do formy po ciężkich kontuzjach, więc wiem, że to możliwe - zakończył czterokrotny triumfator konkursów rangi Pucharu Świata. 


Dominik Formela, źródło: netnett.no
oglądalność: (2419) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @W Punkt

  Kadra A Norwegów na ten sezon i tak była liczniejsza niż najwyższy limit startowy w zawodach PŚ, więc i tak ma tam kto skakać.

  A Fannemelowi... cóż, może i przyda się odpoczynek, bo przez ostatni rok w PŚ sprawiał wrażenie zupełnie wypalonego.

 • Oczy Aignera profesor
  @W Punkt

  Skład Norwegów na IO na pewno będzie bardzo solidny. Są przecież między innymi: Johann Andre Forfang, Thomas Aasen Markeng, Robin Pedersen, Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud, Andreas Granerud Buskum i jeszcze kilku innych.

 • W Punkt doświadczony
  kiepsko to wygląda z pozycji Norwegów

  Jak tak dalej pójdzie to w reprezentacji Norwegii na igrzyskach bedzie musiał wystartować ... Stoeckl.
  Tylko czy on juz ma norweskie obywatelstwo?

 • alo profesor

  Pozdrowienia Anders. Szkoda,że cię nie będzie w PŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).