Eduard Torok kończy karierę

 • 2019-11-07 14:36

Niedługo trwała przygoda Eduarda Toroka w barwach reprezentacji Węgier. 22-letni skoczek z Braszowa postanowił definitywnie zakończyć sportową karierę. Powodem brak porozumienia i pomocy ze strony Węgierskiego Związku Narciarskiego.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Eduard Torok nagłośnił sprawę stosowania przez trenera Florina Spulbera przemocy fizycznej wobecj Sorina Iuliana Pitei. W efekcie tego wydarzenia, Pitea zakończył karierę, zaś Torok ją zawiesił.

Skoczek z Braszowa postanowił zmienić barwy narodowe. Ostatecznie po zakończeniu sezonu 2018/2019 mógł rozpocząć starty jako zawodnik Węgier. Pod nową flagą występował przez cały miniony letni sezon.

Jak się okazuje, minione miesiące były jedynymi dla Toroka w barwach Węgier. Nieoczekiwanie 22-latek ogłosił zakończenie sportowej kariery.

- Miałem kilka rozmów z Węgierskim Związkiem Narciarskim, po których postanowiłem, że najlepiej dla obu stron będzie, gdy zakończę sportową karierę. Innymi słowami, usłyszałem, że związek ma ograniczony budżet i czy nie mógłbym sam opłacać sobie wyjazdów na Puchar Świata. To absurd. Szczególnie, iż mają tylko jednego skoczka z prawem startu w tych zawodach - wyjaśnia Torok.

- Trener zachęcał mnie do opcji opłacania startów, ale ja nie mogłem się zgodzić. Powiedziano mi, że związek nie może zaoferować mi nic innego i jeśli jestem nieprzekonany, to mogę zostać w domu - dodaje były już reprezentant Węgier.

Pomysł związku przelał czarę goryczy. Jak informuje Torok, wszystkie jego letnie starty i zgrupowania w Rasnovie już były opłacane z jego własnej kieszeni. Zawodnik miał jednak zapewnienie władz związku, że otrzyma on wsparcie po osiągnięciu zadowalających wyników. - Innymi słowy, wpadłem z deszczu pod rynnę - kończy zawodnik.


Adam Bucholz, źródło: mytex.ro
oglądalność: (7478) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  @Raptor202

  www.skijumping.pl/wiadomosci/26489/koniec-kariery-pograjca/

  Tutaj znajdziesz listę tych, którzy zakończyli kariery po ubiegłej zimie (poza Aleksiejem Romaszowem, który dał sobie spokój ze skokami kilka dni po tym artykule.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ciekawe jest to iż Wegry są m.in przed Czechami w klasyfikacji narodów w FisCup .

 • Bajlandopl weteran

  Tak, "dziennikarze" skijumping mają doskonałe informacje prosto ze źródła, pili wódkę z księgowym rumuńskiego związku, a Torok był u nich na kozetce i się spowiadał ze szczegółów przenosin do reprezentacji Węgier, która wiadomo jest tak bogata (prawie jak rumuńska), że mu kazali jeździć za swoje pieniądze na konkursy. Newsy tworzą na podstawie wpisów na twitterku i instagramie albo nieudolne tłumaczenia translatorem z obcojęzycznych stron (jak ostatnio z "udziałami" Liberca w kwestii modernizacji kompleksu). :) I jak tam rekord tego Chińczyka, ogarnąłeś już, że 121,5m to jego rekord życiowy i aktualny rekord Chin, czy dalej opowieści dziwnej treści o 122,5m podczas kwalifikacji w Bischo w sezonie 04/05? :)

 • Oczy Aignera profesor
  @Kolos

  Ale bym sobie obejrzał taki wieczorny konkurs w Sapporo z Rumunami w stawce.

 • Kolos profesor
  @Bajlandopl

  Wystarczy przeczytać parę artykułów na skijumping.pl choćby żeby znać podstawowe fakty na temat skoków w Rumunii czy na Węgrzech.

 • Bajlandopl weteran
  @Kolos

  Z pewnością. Rozumiem jesteś księgowym rumuńskiego związku i bliskim kolegą Toroka, więc nie mam już argumentów.

 • Kolos profesor
  @Bajlandopl

  Przecież Torok odszedł czy raczej uciekł z Rumunii z powodu konfliktu (delikatnie mówiąc) z trenerem kadry. W każdym razie kwestie finansowe nie miały w tym przypadku żadnego znaczenia.

  W Rumunii jest nowoczesny kompleks skoczni, sporo skoczków i regularnie startują oni we wszelkiego rodzaju zawodach rangi FIS w skokach.

 • Bajlandopl weteran

  Żart był świetny, to bezdyskusyjnie. :) Ostatnio tak się ubawiłem, jak wychodziłem po schodach. :) A co do Rumunii, to oczywiście, pieniądze tam się leją strumieniami na skoki, mają ich tyle, że na zgrupowaniach palą banknotami w kominku. Torok był tego samego zdania i w tym szale dobrobytu zmienił reprezentację na Węgry. PS. Młodzież, na litość boską, młodzież. :)

 • Raptor202 weteran
  @sheef

  Masz listę tych, którzy zakończyli po poprzedniej zimie?

 • Kolos profesor
  @Bajlandopl

  Masz wyraźny problemem z czytaniem że zrozumieniem. W Rumunii skoki są całkiem nieźle finansowane. Jest tam dość nie dawno wyremontowany kompleks skoczni (Rasnov), Rumuńscy skoczkowie i skoczkinie regularnie startują w FC/PK (a kobiety też w PŚ).

  Ogólnie całkiem sporo młodzierzy tam skacze.

  To daleko lepsza sytuacja od Węgrów, gdzie nie ma zaplecza technicznego (czyli skoczni), a skoki uprawia mała grupka pasjonatów, w większości dzieci.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  To pisałem raczej pół żartem, pół serio :) Jednak sportowcom łatwiej uzyskać obywatelstwo innego kraju, a Torok akurat byłby wzmocnieniem kadry Bułgarii :)

 • Bajlandopl weteran
  @Pavel

  Spokojnie, @kolos już znalazł pieniądze na skoki w Rumunii, to zaraz załatwi Torokowi obywatelstwo Bułgarii. Podobno już się kontaktował ze skoczkiem i namówił go do wznowienia kariery. :)

 • Oczy Aignera profesor
  @Szymon44

  "Coś strasznego, coś strasznego..."

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Ty serio uważasz, że zmiana kadry jest tak prosta jak zmiana klubu? Na jakiej podstawie miałby otrzymać obywatelstwo? Za wyniki sportowe.? Bądźmy poważni.

 • Bajlandopl weteran

  Niewiarygodne. Ale niektórzy tutaj bajdurzyli, że Węgrzy prawie już budują skocznię u siebie, a związek nie ma kasy żeby jednego chłopaczka na konkurs wysłać. To jest bardziej zabawne niż mistrzostwa kraju na obcej ziemi, z jednym zawodnikiem i jedną zawodniczką. :) Ale luz, @kolos teraz znalazł pieniądze na skoki w Rumunii, więc może być jeszcze większa komedia zaraz. @Major_Kuprich Podobno jakby wygrał kryształową kulę, to mieli mu wtedy jeszcze prowiant zapewnić (co drugi konkurs).

 • Major_Kuprich profesor
  Problem leży nie w związku

  A w samym zawodniku:

  "Zawodnik miał jednak zapewnienie władz związku, że otrzyma on wsparcie po osiągnięciu zadowalających wyników."

 • atalanta doświadczony

  Zmienił obywatelstwo i już wydawało się, że ma z górki... a tu coś takiego. Szkoda wielka.

 • sheef profesor
  Zawodnicy, którzy zakończyli karierę (aktualizacja)

  Lista skoczków, którzy zdecydowali się na zakończenie kariery w trakcie lub po zakończeniu sezonu letniego 2019:

  1. Andreas Wank (Niemcy),
  2. Janne Korhonen (Finlandia),
  3. Elias Vanska (Finlandia),
  4. Florian Altenburger (Austria),
  5. Szymon Pawłowski (Polska),
  6. Manuel Poppinger (Austria),
  7. Eduard Torok (Węgry).

  Jak dotąd swoją przygodę ze skokami zdecydowało się zakończyć dwóch Finów, dwóch Austriaków, jeden Niemiec, jeden Polak oraz jeden Węgier.

 • Kolos profesor
  @alo

  W Rumunii akurat mają kasę na skoki. Zabrakło tylko pożądanego trenera...

 • Kolos profesor

  No niestety, jak to zwykle w skokach zadecydowały pieniądze a raczej ich brak. Szkoda, Wielka szkoda, jak na Węgierskie warunki Torok mógł osiągnąć sporo.

  Może Torok powinien znowu zmienić reprezentację i dla odmiany reprezentować np. Bułgarię?

 • alo profesor

  Niewątpliwie niespełniony talent. Powodem jak zwykle pieniądze. Ale w sumie co się dziwić,takie kraje jak Rumunia,Węgry nigdy nie miały,nie mają i nie będą mieć wystarczających funduszy dla skoczków...cóż taki to sport.

 • Szymon44 doświadczony

  Szok.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).