Niko Kytosaho z pierwszymi punktami PŚ: Mogę walczyć o nie w każdym konkursie

 • 2019-12-01 10:35

Choć powrót Anttiego Aalto do rywalizacji w Pucharze Świata zakończył się na pierwszej serii sobotniego konkursu na Rukatunturi, w sercach Finów została zaszczepiona nadzieja na lepsze jutro. Wszystko za sprawą Niko Kytösaho, który zdobył swoje pierwsze punkty w zawodach najwyższej rangi.

Skoki na odległość odpowiednio 124,5 oraz 128,5 metra, a także seria dyskwalifikacji, którą zaserwował zawodnikom Sepp Gratzer, pozwoliły skoczkowi z Lahti uplasować się wczoraj na 21. pozycji. 19-latek nie krył zadowolenia z życiowego rezultatu.  - Jestem bardzo usatysfakcjonowany pierwszymi punktami i już nie mogę doczekać się jutrzejszej rywalizacji - przyznał Kytösaho kilka chwil po oddaniu swojej drugiej próby.

Piątkowe próby Niko Kytosaho w Ruce
Runda Odległość Pozycja Belka Wiatr
I trening 118.0 51. miejsce 16. belka -11.0
II trening 120.0 33. miejsce 10. belka -21.1
Kwalifikacje 130.5 28. miejsce 9. belka -25.0
Sobotnie próby Niko Kytosaho w Ruce
Runda Odległość Pozycja Belka Wiatr
Seria próbna 109.5 39. miejsce 12. belka -8.8
I seria 124.5 25. miejsce 14. belka -9.5
II seria 128.5 18. miejsce 15. belka -11.9

Jednocześnie w wypowiedziach podopiecznego Lauriego Hakoli dało się wyczuć nutę zdrowego rozsądku oraz przekonanie co do swoich umiejętności.  - Dzisiejsze skoki były zbliżone do mojego uśrednionego poziomu. Był to mój jedyny cel na ten weekend, żeby pokazać na co mnie stać. Wiedziałem, że już teraz pozwoli mi to włączyć się do walki o punkty PŚ - zadeklarował letni mistrz Finlandii z września bieżącego roku.

Obecność Kytösaho w rundzie finałowej oznacza, iż było on w sobotę najlepszym z Finów. W ubiegłym sezonie konkursy, w których spośród Suomi najwyżej nie finiszował Antti Aalto można policzyć na palcach jednej ręki. - To świetne uczucie, jednak byłoby fantastycznie, gdybyśmy w większym gronie zameldowali się w drugiej serii. Miejmy nadzieję, że w jutro będziemy świadkami takiego scenariusza - skwitował złoty medalista zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy z 2015 roku.

Jak doskonale wiadomo, w najbliższych miesiącach zawodnicy nie będą mieli sposobności do walki o medale ani na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, ani na igrzyskach olimpijskich. Wobec tego, co za główny cel tej zimy obrał Kytösaho? – Najważniejsze to być powtarzalnym w swoich skokach na przestrzeni całego sezonu. Biorąc pod uwagę moją obecną dyspozycję, mogę walczyć o punkty w każdym konkursie.

Odważne deklaracje młodego Fina zostaną wystawione na próbę już dziś w godzinach popołudniowych. Start konkursu jest zaplanowany na 16:30 czasu polskiego. Wcześniej, o 14:45, odbędzie się sesja kwalifikacyjna, która wyłoni uczestników zawodów. 

Korespondencja z Ruki, Michał Grzela


Michał Grzela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1753) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).