Killian Peier nowym liderem szwajcarskiej kadry? "To tylko rola"

 • 2019-12-04 17:50

24-letni Killian Peier, choć w sobotnim konkursie na Rukatunturi zajął ostatnie miejsce, kipiał w Finlandii pozytywną energią. Tegoroczny medalista mistrzostw świata z dużej skoczni przystąpił do rywalizacji na śniegu po solidnie przepracowanym lecie, z nowymi doświadczeniami i dodatkowym zastrzykiem finansowym. Szwajcar - w rozmowie z serwisem Skijumping.pl - odniósł się też do zasadności rozgrywania inauguracji sezonu w Wiśle-Malince, którą niedawno poruszył na łamach mediów społecznościowych.

Korespondencja z Ruki, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1880) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Homeomorfismus doświadczony
  @Morgensternowy_

  Japonia też czasem staje na podium.

 • HAZARD weteran
  Szwajcarzy

  Ponoć w Tagile mają wystartować tylko w 3, bez Schulera i Petera, za to z Deschwandenem. Dziwna decyzja, Peter jak najbardziej zasłużył na kolejne starty.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  Kilian Peier

  wydaje się, że może przejąć schedę po Ammannie, zwłaszcza, że pomimo słabego występu wciąż ma realne szanse na podium lub zwycięstwo w konkursie PŚ, tylko brakuje mu błysku, jaki był na MŚ w Innsbrucku. Ten medal wtedy był dla niego przełomem w karierze. Może drugim Ammannen nie będzie, ale może być Szwajcarem na miarę Kuettela. Ja go lubię, bo jest spoko skoczkiem. Ogólnie Szwajcarzy w skokach są spoko, zwłaszcza Ammann, który był i jest jednym z najlepszych przyjaciół ze skoków. Szkoda, że nie mają jako cały team takiej dyspozycji, która pozwoliła by stawać w ,,5" drużynówek. Fajnie by było w końcu zobaczyć jakąś inną nację na podium, nie tylko Niemcy, Austria, Polska, Norwegia i Słowenia.

 • Oczy Aignera profesor
  Sponsor

  W świecie skoków narciarskich 4-letnia umowa sponsorska z niezbyt znaną firmą to rzadkość. Nie wydaje mi się jednak, żeby bardziej znane przedsiębiorstwo mogło zaoferować dużo większe pieniądze. Być może Killianowi chodziło o większą stabilność, ponieważ np. roczna umowa mogłaby nie zostać przedłużona, a Szwajcar zostałby tymczasowo "na lodzie".

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).