PK w Vikersund: Triumf Haare, Zniszczoł i Wąsek w drugiej dziesiątce

 • 2019-12-08 11:50

Anders Haare został zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund (HS117). Reprezentant gospodarzy triumfował dzięki skokom na odległość 108,5 m i 118 m. Drugi był Sondre Ringen, a trzeci Yuken Iwasa. Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek ukończyli rywalizację odpowiednio na 15. i 16. pozycji.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Yuken Iwasa. Reprezentant Japonii poszybował na 112 metr i na półmetku wyprzedzał trójkę Norwegów - Andreasa Graneruda Buskuma (111,5 m), Andersa Haare (108,5 m) oraz Sondre Ringena (110,5 m). Piąty był Manuel Fettner (109 m), zaś szósty - lider Pucharu Kontynentalnego, Taku Takeuchi (110,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Cene Prevc (110,5 m), Keiichi Sato (109,5 m) i Luca Roth (110 m). Dziesiątą pozycję zajmowali ex aequo Clemens Leitner (108,5 m) i Markus Schiffner (109 m).

Do finału awansowało dwóch reprezentantów Polski. Dwunasty na półmetku był Paweł Wąsek (107 m), natomiast dziewiętnasty Aleksander Zniszczoł (107 m).

Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli rywalizację na pierwszej rundzie konkursowej. Trzydzieste czwarte miejsce zajął Andrzej Stękała (105 m). Adam Niżnik po skoku na odległość 99,5 metra sklasyfikowany został na czterdziestej szóstej pozycji. Pięćdziesiąty ósmy był Tomasz Pilch (94 m), sześćdziesiąty pierwszy Mateusz Gruszka (96 m), z kolei sześćdziesiąty siódmy - Kacper Juroszek (92,5 m).

W finale błysnął Anders Haare. Reprezentant gospodarzy oddał najdłuższy skok konkursu, szybując na 118 metr. Tym samym sięgnął po zwycięstwo, pokonując o 2,7 punktu kolegę z kadry, Sondre Ringena (113 m). Prowadzący na półmetku, Yuken Iwasa ostatecznie był trzeci z wynikiem 114 metrów. Tuż za podium sklasyfikowani zostali Andreas Granerud Buskum (115 m), Taku Takeuchi (109,5 m) oraz Clemens Leitner (112,5 m).

Siódma lokata przypadła ex aequo Martinowi Hamannowi (110,5 m) i Keiichiemu Sato (107 m). Dziewiąty był Luca Roth (107 m), natomiast dziesiątkę uzupełnił Stefan Huber (108,5 m).

Reprezentanci Polski uplasowali się równo w połowie stawki finałowej serii. Aleksander Zniszczoł po skoku na odległość 108,5 metra awansował na piętnastą pozycję. Tuż za nim zawody zakończył Paweł Wąsek (108 m).

Niedzielny konkurs w Vikersund rozegrano w całości z 6. belki startowej.

Prowadzenie w Pucharze Kontynentalnym utrzymał Taku Takeuchi (145 pkt.), który wyprzedza Sondre Ringena (130 pkt.) oraz Keiichiego Sato (116 pkt.). Siedemnasty jest Aleksander Zniszczoł (32 pkt.), a dwudziesty trzeci Paweł Wąsek (15 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się za tydzień, 14-15 grudnia w fińskiej Ruce (HS142). Będą to konkursy zamykające 3. period startowy cyklu.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualną klasyfikację 3. periodu PK >>
Zobacz aktualny ranking CRL >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8211) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiatrhula111 profesor
  @Bernat__Sola

  Chciałbym, żeby tak było, ale doświadczenie mówi, że oprócz zdobycia iluś tam punktów w PŚ nic z nich na 75% nie będzie, wystarczy że urosną i już raczej będzie po wszystkim (Jarząbek, Czyż), a są to zawodnicy spoza wielkiej szóstki i takim niestety jest wyjątkowo trudno się przebić (Insam, Polasek, Bickner, Learoyd, Holik)

 • wiatrhula111 profesor
  @Xander1

  Ja myślę, że to co doprowadziło Tajnera i Małysza do sukcesów (prostota, wszystko od zera) jest teraz naszym przekleństwem, panowie nie potrafią się wyzbyć tego myślenia, przez co cały czas jest taka amatorszczyzna wszędzie, każdy trener jest zatrudniany po znajomości (strach przed kimś z zewnątrz?;uraz po Mikesce?) i wszystko też robione jest w taki sposób.

 • Oczy Aignera profesor
  @Domin10

  A za półtorej godziny już nie.

 • Morgensternowy_ weteran
  No nie jest ok

  To co tutaj się odżidkowało, jest po prostu płaczem i zgrzytaniem zębów. Tak nie może być. W PN Kontynentala (MIEJSCE 6) wyprzedzamy finów zaledwie o 9 pkt. Tyle można zdobyć za 21 miejsce. To jest dramat. W TVP nikt nie walnie pięścią w stół mówiąc ,,Zacznijcie robić porządek w kadrze B i całym zapleczu kadry A". Rozumiem, że nie można być pesymistą do bólu, no ale nie można za bardzo SŁODZIĆ, co doprowadza do złych skutków. Ja już przed zimą wiedziałem, że kolorowo nie będzie, no i właśnie.

 • ZKuba36 profesor
  @Major_Kuprich

  Chyba Ty powinieneś zacząć brać jakieś tabletki bo kiepsko u Ciebie z pamięcią.
  Horngacher przejął od Kruczka kadrę A i co z nią zrobił? Rozwalił całą kadrę poza 2 skoczkami Stochem i Żyłą. Ci zawodnicy rzeczywiście znacznie się poprawili ale we 2 nie wygraliby żadnego konkursu drużynowego.
  To dzięki zawodnikom, wyrzuconym z kadry A przez Kruczka, trenowanym przez rok przez Maciusiaka (Kubacki, Kot, Hula) oraz innym skoczkom trenowanym przez Maciusiaka (Stękała, Wolny) Polska zaczęła odnosić drużynowe sukcesy.
  Aby nie okazało się, że Maciusiak jest lepszy od Horngachera to zabrano mu całe kadrę i zdegradowano go do trenowania juniorów. Kadrą B przejął koleś Mateja, po roku "wzmocniony" przez Źidka i po 2. latach takiego eksperymentu kadra B praktycznie przestała istnieć. Nadtrener zaczął rozrabiać jak pijany zając w kapuście.
  Horngacher w końcu tego nie wytrzymał i przywrócił Maciusiaka na stanowisko trenera kadry B. Tylko zawodników ubyło.
  Całkowicie stracone 2 lata bezsensownej harówki na treningach (lata w górę, forma w dół) zniechęciło wielu skoczków.
  Bardzo trudno to wszystko na nowo odbudować bo moim zdaniem Maciusiak znowu ma podpowiedzi Nadtrenera co ma robić.

 • Domin10 profesor
  Do Klighenthal

  Wąsek w miejsce Huli

 • Domin10 profesor
  Juroszek

  Skoczek który jest okreslany jako talent przegrywa ze starym Chinczykiem...

 • Agent99 weteran
  @Major_Kuprich

  Moje tabletki są [***] dobre i są na wysokim poziomie jak twoja głupota. Odniosłeś się do Horngachera w swoim komentarzu, więc ja też to zrobiłem. Mój komentarz nie był poświęcony kadrze B, lecz osobie Horngachera.

 • Bernat__Sola profesor
  @pogromca januszy

  Na treningach Zniszczoł miał wtedy jeden skok na top 30, a Wąsek nie. Także nie od wszystkich rezerwistów był lepszy.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Lepiej niz wczoraj ale i tak nie jest dobrze...

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111

  "nawet rosyjscy juniorzy" Ci rosyjscy juniorzy to spore talenty, także nie mów o nich tak lekceważąco. A Leja to nie wiem, czy miał jakąś wielką karierę przed sobą.

 • Radek95 bywalec

  To jest jakiś dramat... poziom juniorów to dno i metr mułu. No ale grunt, że nabotoksowany "Polo" ma ciepłą posadkę i "po nas choćby potop". Abstra[***]ąc od skoków co on zrobił pożytecznego dla innych dyscyplin PZN? W większości z nich co najwyżej jesteśmy tłem (albo i to nie).

 • pogromca januszy doświadczony
  Paweł Wąsek to przyszłość polskich skoków.

  Wielu nie docenia go, ale to naprawdę skoczek z potencjałem; uważam, że marnuje się w kadrze B. Wystarczy porównać jego skoki w Wiśle ze skokami pozostałych naszych "rezerwistów" - tylko u niego widać było ambicję, chęć dalekiego skakania - pozostali skakali jakby kompletnie nie wierzyli w siebie, jakby byli wręcz zaprogramowani na porażkę.
  Bez względu na wyniki należy go jak najczęściej zabierać na zawody PŚ.

 • szymanek_79 bywalec

  dzięki

 • greg57 doświadczony
  PN po 2 konkursach PK

  1. NOR................ - 433 pkt (10 z)
  2. JPN................. - 350 pkt (4 z)
  3. AUT................. - 324 pkt (6 z)
  4. SLO................. - 103 pkt (4 z)
  5. GER.................. -- 97 pkt (3 z)
  6. POL.................. -- 47 pkt (2 z)
  7. FIN................... -- 38 pkt (1 z)
  8. RUS.................. -- 27 pkt (2 z)
  9. SUI................... -- 22 pkt (2 z)
  10.FRA.................. --- 3 pkt (1 z)

  Podia

  1,JPN.......... - 1 - 1 - 1 ......... = 3
  2.NOR......... - 1 - 1 - 0 .......... = 2
  3.AUT.......... - 0 - 0 - 1 .......... = 1

 • Major_Kuprich profesor
  @Agent99 Czas zmienić tabletki

  Na mocniejsze

  Nie wiedziałem, że nasze pierwsze zwycięstwo drużynowe w PŚ było zasługą kadry B.

 • Kapitan Stopczyk doświadczony
  @Agent99 Ale czego wymagać od ludzi takich jak Tajner i Małysz?

  Przecież mentalnie i intelektualnie to poziom chłopa z zaboru. Oni patrzą tylko na "tu i teraz" oraz żeby ich rodziny mogły się nahapać. Małysz legenda to go w Polsce nikt nie ruszy a nic tak naprawde nie zrobil poza zmarnowaniem paru karier chłopaków i wymądrzaniem się w mediach. Jaka jest w gole jego rola? Za co on jest niby odpowiedzialny?
  Polo to zwykły Polo - chłopek z wąsem który go zgolił jak przy[***]ł że jakaś dziunia leci na jego kasę. Teraz to tylko botoks i wzajemne poklepywanie się po pleckach w studiu TVP.

  Czego wymagać od tak prostych ludzi? Przecież tu trzeba by wszystko spalić do gołej ziemi i wszystkich co najmniej pozwalniać a najlepiej oddać do dyspozycji za to co wyprawiają z PZNem.

 • Agent99 weteran
  @Major_Kuprich

  Tak to wszystko wina Horngachera. Przez niego z Niemcami w grudniu 2016 roku w konkursie drużynowym wygraliśmy tylko z przewagą ponad 40 pkt, inni trenerzy to by przewagą 500 pkt wygrali, w sytuacji gdy ich drużyna przechodzi przez dyskwalifikację, mając za sobą 3 bulę.

 • atalanta doświadczony
  @Kocurello2

  Chyba coś się od tamtej pory zmieniło, bo ja mam prawie 200 i wciąż jestem początkująca.

 • Major_Kuprich profesor
  Wina Horngachera

  To było celowe działanie - trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

  Ostatni sezon za kadencji Łukasza Kruczka to najlepszy sezon w historii kadry B.

  Żadne Żidki, Dolezale, Maciusiaki, Topory - nikt nie jest winny temu co się u nas stało tylko nadtrener z Austrii.

  Ktoś podejmował decyzje o wsadzaniu Miętusa do kadry B.

  Przez kogoś Ziobro za(kończył)wiesił karierę.

  Straciliśmy mnóstwo talentów.

  Zwalanie winy na Małysza a szczególnie na Tajnera zakrawa na hipokryzje.

  Oni przynajmniej spłodzili dwójkę potencjalnych skoczków, którzy będą stanowić w przyszłości trzon naszej kadry.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).