FC w Oberwiesenthal: Wspólny triumf Fuchsa i Hvali

• 2019-12-22 15:11

Niemiec Tim Fuchs (100,5 m i 96 m) oraz Słoweniec Jaka Hvala (96,5 m i 101,5 m) wygrali ex aequo niedzielny konkurs FIS Cup w Oberwiesenthal (HS105). Trzecie miejsce zajął Austriak Maximilian Steiner. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków. Najlepszy z nich, Szymon Jojko zajął trzynaste miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Tim Fuchs. Lider cyklu FIS Cup poszybował na odległość 100,5 metra i wyprzedzał o 5,4 punktu Austriaka Stefana Rainera (96,5 m) oraz o 6,3 pkt. Adama Niżnika (97 m). Czwarty był Maximilian Steiner (92,5 m), piąty Jaka Hvala (96,5 m), a szósty - Federico Cecon (96 m).

Do finału awansowało jeszcze trzech reprezentantów Polski. Jedenasty na półmetku zmagań był Szymon Jojko (93 m), tuż przed Kacprem Juroszkiem (93,5 m). Dwudzieste czwarte miejsce zajmował z kolei Tomasz Pilch (93 m).

Na pierwszej serii konkursowej udział w zawodach zakończyli trzydziesty siódmy Kacper Stosel (88 m), trzydziesty dziewiąty Mateusz Gruszka (86,5 m) i pięćdziesiąty Stanisław Cieszek (82 m). Zdyskwalifikowany został Wiktor Pękala.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 13. belki startowej.

Ostatecznie z wygranej w niedzielnym konkursie cieszyło się dwóch zawodników - Jaka Hvala (101,5 m) oraz Tim Fuchs (96 m). Na najniższym stopniu podium zawodów stanął Maximilian Steiner (100,5 m), który wyprzedził Francisco Moertha (100 m), Federico Cecona (99,5 m) oraz Justina Nietzela (99 m).

Najlepszym z Polaków okazał się Szymon Jojko, który z wynikiem 95,5 metra zakończył zawody na trzynastym miejscu, tuż przed trzecim na półmetku Adamem Niżnikiem (92 m). Dziewiętnasty był Kacper Juroszek (93,5 m), a dwudziesty siódmy Tomasz Pilch (87 m).

Rundę finałową przeprowadzono w całości z 14. platformy.

Na prowadzeniu w cyklu FIS Cup umocnił się Tim Fuchs (665 pkt.), który wyprzedza Adama Niżnika (467 pkt.) oraz Stefana Rainera (432 pkt.).

Zawody w Oberwiesenthal zakończyły trzeci period startowy w trwającym sezonie FIS Cupu. Dodatkowe, siódme miejsca startowe na czwarty okres zawodów w Pucharze Kontynentalnym wywalczyły reprezentacje Austrii, Niemiec i Słowenii.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup rozegrane zostaną 18-19 stycznia 2020 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.