FC w Villach: Woergoetter wygrywa konkurs, Fuchs cały cykl

 • 2020-02-16 11:50

Marco Woergoetter został zwycięzcą finałowego konkursu cyklu FIS Cup 2019/2020 na skoczni w Villach (HS98). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 98 m i 94,5 m. Ósme miejsce zajął Tomasz Pilch, a dziewiąty był Adam Niżnik. Triumf w klasyfikacji generalnej sezonu odniósł Niemiec Tim Fuchs.

Tim FuchsTim Fuchs
fot. Renata Nadarkiewicz

Na półmetku zawodów prowadził Marco Woergoetter. Austriak wylądował na 98. metrze i wyprzedzał Tomasza Pilcha (95,5 m) oraz swoich rodaków - Markusa Muellera (93,5 m), Thomasa Lacknera (94,5 m) oraz Petera Resingera (95,5 m). Szósty był Słoweniec Zak Mogel (94 m).

Awans do finału uzyskał jeszcze jeden reprezentant Polski. Trzynaste miejsce po pierwszej serii zajmował Adam Niżnik (90,5 m).

Trzydzieste trzecie miejsce zajął Mateusz Gruszka (87,5 m). Czterdziesty trzeci był Szymon Jojko (87,5 m), pięćdziesiąty Jarosław Krzak (83,5 m), zaś sześćdziesiąty dziewiąty Kacper Stosel (79 m).

Marco Woergoetter potwierdził klasę w finale, uzyskując 94,5 metra. Reprezentant Austrii triumfował z przewagą 8,9 punktu nad swoim rodakiem, Thomasem Lacknerem (95 m). Na najniższym stopniu podium stanął Jernej Presecnik (95 m), który wyprzedził Petera Resingera (94,5 m), Marka Hafnara (95,5 m) oraz Tima Fuchsa (94,5 m).

Tomasz Pilch wylądował na 90 metrze i zakończył konkurs na ósmej pozycji, tuż przed Adamem Niżnikiem (94 m).

Niedzielne zawody rozegrano z 6. belki startowej.

Triumfatorem klasyfikacji generalnej FIS Cup w sezonie 2019/2020 został Tim Fuchs. Reprezentant Niemiec zgromadził 797 punktów i wyprzedził Austriaków - Stefana Rainera (772 pkt.) oraz Maximiliana Steinera (631 pkt.). Czwarte miejsce zajął najlepszy z Polaków, Adam Niżnik (509 pkt.). Sklasyfikowanych zostało 181 zawodników.

Dodatkowe miejsca startowe na siódmy period startowy Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 (Lahti, Zakopane, Czajkowski) wywalczyły reprezentacje Austrii, Słowenii oraz Niemiec.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz końcową klasyfikację generalną FIS Cup 2019/2020 >>>
Zobacz końcową klasyfikację 6. periodu FIS Cup >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6729) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @jma

  Zapewne ktoś zastąpi Clemensa Leitnera w austriackiej kadrze na konkursy w Rasnovie. Tym kimś niemal na pewno będzie Jan Hoerl.

 • dejw profesor

  Zdumiewająco dobrze wypadli polscy juniorzy na tle tak mocnej obsady, szczególnie wczoraj, wbijając piątką w drugą serię. Pilch złapał formę w najlepszym możliwym momencie - już na Lotosie było nieźle, ale za ten weekend naprawdę zasłużył na plusa.
  Wygląda na to, że pomimo świetnego początku i lokaty w TOP10 na półmetku wczorajszej rywalizacji, na MŚJ nie pojedzie Krzak. Dla niego może to być najbardziej bolesne, w kontekście bytności w kadrach w przyszłym sezonie.

  Z austriackiej wewnętrznej rywalizacji o MŚJ, Mueller ponownie dwa razy lepszy od Haagena, ale za to mocno osłabł Bachlinger - może do Niemiec pojadą jednak obaj, jego kosztem. U Słoweńców kiepsko wypadł Grilc, ale jego chyba nie mogą pominąć za świetne ostatnie wyniki w PK.

 • jma profesor

  Woergoetter.

  Ciekawe czy Felder zabierze go do Rasnova. Fajnie by było, bo juniorzy z pojedynkach z seniorami często lepiej wypadają na mniejszych obiektach. Co prawda ma podmiankę zasłużył też Aigner, ale po dalekich podróżach może "odpocząć" w bliskim Austrii Predazzo, a potem pojechać na wielkie norweskie tournee czyli na rozgrzewkę Rena w PK, a potem cały cykl Raw Air. No ja bym się na miejscu Aignera nie obraził.

 • acka doświadczony

  W Pilcha nie ma co teraz walić, bo okres późnojuniorski to okres zamiany chłopaczka w faceta i dostosowywanie na nowo techniki skoku do zmienionej wagi ciała i wzrostu, a to nie jest łatwa sprawa. Musimy przywyknąć do tego, że większość naszych zawodników nie jest w stanie wykazywać jakiejś stabilizacji sportowej przed 25 rokiem życia, czyli stają się jako tako przewidywalnymi zawodnikami dużo później, niż ci z zagranicy. Dlatego teraz z góry nie przesądzałbym przyszłych sportowych losów naszych obecnych juniorów. O ile starczy im motywacji, by przetrwać te długie lata w sporcie. Generalnie: nie każdy jest Kubackim. Więcej jest Diethartów...

 • jma profesor
  @Joorny

  Właśnie po 1,5 rocznej przerwie zaczął :)

 • Joorny bywalec
  Marinus Kraus

  Marinus Kraus 30 miejsce to on jeszcze skacze.....

 • Xander1 profesor

  Skład na MŚJ jest raczej znany: Pilch, Niżnik, Juroszek, Gruszka i Jojko. O awans mógłby powalczyć jeszcze Krzak, ale nie jest już w takiej formie jak jeszcze miesiąc temu. Poza tym on nie jest od Topora, a to jego zawodnicy będą mieć pierwszeństwo.
  Tak czy inaczej wysyłamy najsłabszą drużynę od lat i chyba też to jest powód tego że tak cicho w tym roku o MŚJ. Zawsze PZN tak się tym jarał i zapowiadał hucznie tą imprezę.

 • Pito1994 bywalec
  Pilch

  Kibicuje chłopakowi mocno, widzę że często wylewa się tu hejt na niego i jakieś dziwne zarzuty, że jeździ na zawody bo ma wujka dyrektora. A już zwracanie się do niego per "siostrzeniec" jest żenujące i krzywdzące. Prawda jest taka, że to jeden ze zdolniejszych juniorów jakich mamy, nawet jeśli nie prezentuje obecnie wybitnej formy. Trzymam za niego kciuki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).