Felder rezygnuje z dalszego prowadzenia Austriaków!

 • 2020-03-23 12:01

58-letni Andreas Felder po dwóch latach pracy postanowił zrezygnować z funkcji głównego trenera męskiej reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Taką informację opublikowała tamtejsza federacja, która rozpoczęła poszukiwania nowego szkoleniowca.

Stefan Kraft, Clemens Aigner i Andreas FelderStefan Kraft, Clemens Aigner i Andreas Felder

Tyrolczyk argumentuje swój ruch względami prywatnymi. Felder po lutowych narodzinach swojego trzeciego dziecka, w tym przypadku córki, nie był w stanie należycie pogodzić obowiązków domowych oraz zawodowych.

- Praca w tej roli to zadanie wymagające pełnego zaangażowania i całkowitego poświęcenia się, czego nie mogę zagwarantować wobec mojej sytuacji prywatnej. Ostatnie dwa lata były dla mnie wartościowym doświadczeniem. Na szczęście były też sukcesy w sporcie. Dziękuję wszystkim moim towarzyszom i życzę wszystkiego najlepszego następcy - mówi 58-latek.

Jego rezygnacja została przyjęta przez Austriacki Związek Narciarski, co potwierdza Mario Stecher - dyrektor sportowy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w tej federacji.

- Nie mamy słów, aby odpowiednio podziękować Andreasowi za przejęcie drużyny w możliwie najtrudniejszym momencie - zaczyna swoją wypowiedź Stecher, nawiązując do sytuacji z 2018 roku, kiedy Felder odważył się zastąpić na tym stanowisku Heinza Kuttina, który zrezygnował z dalszej współpracy na rok przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld.

- Andreas z powodzeniem wywiązał się z powierzonych mu zadań, za co należy mu się duży szacunek. Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć w przyszłość i wyznaczyć kurs na kolejne lata. Przed nami kilka istotnych imprez, jak mistrzostwa świata w Oberstdorfie, przełożony czempionat w lotach narciarskich czy zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Teraz musimy stworzyć odpowiedni zespół ludzi nadzorujących tym projektem - dodaje dyrektor reprezentacji, która minionej zimy zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Narodów. Lepsi na ostatniej prostej przerwanego sezonu okazali się Niemcy.

Felder powrócił na stanowisko głównego szkoleniowca kadry po 21 latach. Jego pierwsza przygoda z tą funkcją miała miejsce jeszcze w latach 1995-1997. Za jego drugiej kadencji Austriacy 40 razy stawali na podium zawodów rangi Pucharu Świata, odnosząc przy tym 11 wiktorii. Ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Seefeld dały Austrii trzy medale, a sezon 2019/20 zakończył się zdobyciem przez Stefana Krafta drugiej Kryształowej Kuli oraz Małej Kryształowej Kuli. 

W sezonie 2018/19 byłemu już trenerowi Austriaków asystowali Florian Liegl i Florian Schabereiter, natomiast minionej zimy zastąpili ich Harald Diess oraz Robert Treitinger.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (14184) komentarze: (69)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111

  Leczenie nie zawsze przynosi efekty.

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish

  Może napisałem to w trochę niewłaściwy sposób. Bardziej podejrzewam u siebie Zespół Aspergera (lub wedle nowej klasyfikacji po prostu spektrum zaburzeń autystycznych), ale ADHD trochę też, bo mają ze sobą co nieco wspólnego.
  I nie przesadzaj też z tymi komplementami, na pewno nie wyłapuję wszystkiego.

 • xzcvvy profesor
  @wiatrhula111

  Coś w stylu jego nazwy tutaj, bardzo podobnie ale jak mówię dostałam od niego blocka i w sumie żadna przyjemność czytać jego tweety i śmiać sie z tego czy coś.

 • wiatrhula111 profesor
  @Bernat__Sola

  Bez urazy, ale co to ma do rzeczy?
  Jak ktoś jest chory to idzie na leczenie, a nie dalej robi głupoty

 • dervish profesor
  @Bernat__Sola

  Ty poważnie o tych podejrzeniach względem siebie odnośnie zaburzeń związanych z ADHD? Wielokrotnie zadziwiłeś mnie swoją spostrzegawczością i dokładnością co czyni Ciebie wymarzonym partnerem każdego kto zajmuje się statystykami i zestawieniami. Żadna pomyłka czy niezgodność z faktami Ci nie umknie. Precyzja i spostrzegawczość wymaga umiejętności koncentracji - to są cechy sprzeczne z objawami ADHD :)

 • wiatrhula111 profesor
  @xzcvvy

  Możecie podać nazwę jego profilu, chciałbym się trochę pośmiać z jego wpisów nawet nie będę mu nic już pisał bo skończy się sprawą o nękanie

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  OK, mogłem zareagować na wpis @alo, zgadzam się. O ADHD wspomniałem, bo myślę, że w pewien sposób jednak przyczynia się do braku porozumienia między Tobą a resztą forum. A co do ostrego pisania, jak najbardziej chodziło mi o Ciebie, nazywasz innych spamerami, choć wcale nie piszą tak dużo.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim

  Ciężko by mi było Cię bronić, bo Twoje wpisy czasem są (dla mnie) dość absurdalne i często piszesz o innych użytkownikach dość ostro. Ale krytykować Ciebie też nie zamierzam, bo rozumiem, że jest Ci ciężko z ADHD. Sam też jestem najprawdopodobniej zaburzony, choć diagnozy nie mam.

 • xzcvvy profesor
  @anonim

  Wydaje mi sie, że masz problemy ze sobą - zalecam więc wizytę u psychologa. Na tym kończę tą dyskusję z tobą.

 • xzcvvy profesor
  @Luk

  Haha, nie mam pojecia, bo dostałam od niego blocka, ale pamiętam, że jego tweety były równie absurdalne co tutaj komentarze.

 • Luk profesor
  @xzcvvy

  On na Twitterze napisał w swoim profilu, że jest dziennikarzem Skijumping.pl? Dobrze ja widzę?

 • xzcvvy profesor
  @Bernat__Sola

  No w sumie tak, no ale bez przesady typ już przegina i irytytuje wszyskich po kolei ;)

 • Bernat__Sola profesor
  @xzcvvy

  O ile obrażanie się o to, że "nikt nie stanął w mojej obronie" jest lekko absurdalne, to @alo jak najbardziej napisał coś złego. A warto przypomnieć jeszcze taki oto komentarz tego użytkownika: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/27361/tcs-w-innsbrucku-aschenwald-najlepszy-w-serii-probnej-kubacki-szosty/?all_comments=1#dbd7d05dbfc1dd68f7d83a1fc22e3969

 • xzcvvy profesor
  @anonim

  Co ty myślisz, że ja nie mam nic do roboty, tylko siedzieć na forum 24h/na dobę? Poza tym, w sumie nic złego nie powiedział ci, mógł to tylko inaczej ująć, skończ z tym w końcu.
  Oj @alo współczuję, już zawsze bedziesz wypominany, a wszyscy razem z tobą XD

 • xzcvvy profesor
  @Raptor202

  @puchaty nie bierz z niego przykładu :p

 • Bernat__Sola profesor
  @puchaty

  Status jest określany na podstawie określonej liczby komentarzy.

 • nicoz doświadczony
  @Morgensternowy_

  Tego nikt nie przebije bo Apoloniusz Tajner nie zrezygnuje a ma podobny problem.

 • Raptor202 weteran
  @puchaty

  Jak będziesz robił to samo co niejaki Spot, to szybko ci się zmieni status.

 • SchwarzerAdler weteran
  @puchaty

  You made my day, czyli ubawiłeś mnie tym postem "zapisałem się bo lubię się zapisywać " :)) w tych czasach dobry humor jest dużo wart

 • skortom76 weteran

  Tajner lub Kruczek i Austria leży, kwiczy i robi pod siebie a nam odpada poważny rywal.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).