"Duża szansa dla młodych zawodników" - Maciej Kot o wspólnej reprezentacji

 • 2020-05-02 12:37

Aż dwunastu zawodników będzie liczyła męska kadra narodowa w skokach narciarskich w sezonie 2020/21. Wynika to z decyzji Polskiego Związku Narciarskiego o fuzji grup szkoleniowych A i B, które teraz połączą siły. Pozytywnie do nowego rozwiązania podchodzi jeden z bardziej doświadczonych skoczków zespołu - Maciej Kot, który o swoich odczuciach powiedział w rozmowie dla TVP Sport.

Maciej KotMaciej Kot
Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej KotJakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot

- Nie miałem żadnych przecieków na temat składu kadr. Wszystkiego dowiedziałem się w piątek po godzinie 18. Dla mnie było to pozytywne zaskoczenie, że zrezygnowano z podziału. Mamy szeroki skład zawodników i trenerów. To dobre rozwiązanie. Od kilku lat pracujemy nad kooperacją kadr A i B, chcąc płynnego przejścia między tymi grupami. W ostatnim roku współpraca Michala Doležala z Maciejem Maciusiakiem dobrze funkcjonowała, ale gdzieś jeszcze była rezerwa - uważa drużynowy mistrz świata z 2017 roku.

Minionej zimy 28-latek trenował z obiema grupami, startując w Pucharze Świata oraz w Pucharze Kontynentalnym. - Rezygnacja ze sztywnego podziału może okazać się dobra. W przeszłość trenowaliśmy wspólnie, dzieliliśmy siłownię, jednak nadal była pewna bariera. Może sztuczna, ale dało się to odczuć. Teraz każdy ma takie same możliwości. To duża szansa dla młodych zawodników, pewnego rodzaju podanie ręki. Musimy sobie pomagać. Sam mogłem czegoś nauczyć się od nich na Pucharze Kontynentalnym, czerpiąc od nich ogrom energii. Ciężko trenują i brakuje ostatniego kroku, by przebić się w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że teraz ten krok zostanie zrobiony - zaznacza dwukrotny zwycięzca zawodów rangi Pucharu Świata w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym na łamach instagramowego profilu TVP Sport.

Kot w nastoletnim wieku dołączył przed laty do najlepszych polskich skoczków. Co obcowanie z krajową elitą może dać zawodnikowi wchodzącemu do świata profesjonalnego sportu? - Sam wiem po sobie, że po wejściu do kadry A, otrzymując możliwość obserwacji Adama Małysza czy Kamila Stocha, musiałem dużo się nauczyć. Zawodnicy mogą zaobserwować pewne rzeczy podczas zajęć, a wykorzystanie tego to już kwestia indywidualna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trening na świeżym powietrzu 😺 #trening #goodday #motivation #goodvibes #kocur #ziomek #fun #work

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)


Dominik Formela, źródło: instagram.com/tvpsport
oglądalność: (2639) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • puchaty bywalec

  Fajną maskę ma Kot. Wygląda jak zrobiona z części damskiej bielizny

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).