Wellinger znów na skoczni

 • 2020-05-14 15:42

Andreas Wellinger ma za sobą pierwsze skoki od momentu zeszłorocznego zerwania więzadeł krzyżowych. Przerwa aktualnego mistrza olimpijskiego z obiektu normalnego trwała blisko rok.

Bawarczyk, który w środowy wieczór został potwierdzony przez Niemiecki Związek Narciarski (DSV) jako członek tamtejszej kadry narodowej na sezon 2020/21, na belkę startową powrócił w Badenii-Wirtembergii, a dokładnie w Hinterzarten. Wellinger pierwszą próbę po jedenastu miesiącach rozbratu z nartami skokowymi wykonał na 77-metrowym obiekcie.

- Nareszcie z powrotem na skoczni! - pisze rozradowany podopieczny trenera Stefana Horngachera pod nagraniem swojego pierwszego skoku na Europa-Park-Schanze. Wellinger po stabilnym locie wylądował przed linią punktu konstrukcyjnego, która w tym przypadku zlokalizowana jest na 70. metrze. W przeszłości na tym obiekcie trenowali m.in. Polacy, kiedy ich trenerem był austriacki fachowiec.

W czerwcu ubiegłego roku prężnie rozwijająca się kariera reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów została wyhamowana poważną kontuzją, której zawodnik nabawił się podczas zgrupowania w Tyrolu. Diagnoza po upadku w Stams mówiła o zerwaniu przedniego więzadła krzyżowego w prawym kolanie i oznaczała koniec marzeń o występach w sezonie 2019/20 - pierwszego dla Niemców pod wodzą Horngachera. Zapowiadany na tę wiosnę powrót Wellingera delikatnie przesunął się w czasie ze względu na kolejny uraz - tym razem obojczyka, którego skoczek nabawił się podczas wakacji w Australii.

- Za mną pierwsze skoki po ponad 11 miesiącach. To był trudny i interesujący czas. Chcę podziękować wszystkim kibicom za słowa wsparcia w tych trudnych dniach. Czuję się świetnie, że nareszcie wracamy do gry - dodaje członek klubu z Ruhpolding.

Zobacz także: Horngacher odkrył karty - kadry Niemiec na sezon 2020/2021


Dominik Formela, źródło: instagram.com/andreaswellinger
oglądalność: (2525) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @Oczy Aignera

  Linie są co pięć metrów, ale z resztą oznaczeń się pogubili. Punkt K powinien być niemal dokładnie w środku między początkiem strefy niebieskiej a końcem strefy czerwonej. A tam i linia wyznaczająca rozmiar skoczni jest zbyt nisko, i oznaczenie punktu K jest zbyt nisko.

 • Oczy Aignera profesor
  Linie na skoczni

  Linie, które wyznaczają odległość, są na tym obiekcie trudne do rozszyfrowania. Punkt K wydaje się bardzo blisko rozmiaru, a przecież dystans między nimi to 7 metrów. Początek czerwonego obszaru nie pokrywa się z linią, która oznacza 70. metr. Początkowe krzywe są rozmieszczone co 5 metrów, ale w pewnym miejscu różnice się zmieniają. Wydaje mi się, że pomiędzy 60. a 70. metrem dwie kreski oznaczają 64. i 67. metr.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).