Johnson trenerem amerykańskich skoczkiń

 • 2020-05-20 12:19

Anders Johnson został nowym szkoleniowcem amerykańskiej reprezentacji kobiet. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich oraz dwukrotny mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym przez ostatnie dwa lata trenował skoczków i kombinatorów norweskich w ośrodku w Park City.

Teraz w prowadzeniu kobiecej kadry będzie pomagał mu dotychczasowy dyrektor drużyny, Blake Hughes. W ostatnich kilku latach Johnson pracował z nim przy okazji krajowych zgrupowań skoczkiń. – Razem z Blake'iem mamy wielką pasję do tego sportu. Dlatego jestem bardzo podekscytowany dalszą współpracą i tym, aby zobaczyć nasze zawodniczki, odnoszące sukcesy na najwyższym poziomie – podkreśla nowy trener Amerykanek.

31-latka pochodzącego z Plattsburgh czeka jednak spore wyzwanie. W poprzednim sezonie żadnej z sześciu reprezentantek USA, startujących w Pucharze Świata, nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje. Najbliżej awansu do konkursu głównego była Anna Hoffmann, która zajęła 44. miejsce w eliminacjach do styczniowych zawodów w rumuńskim Râșnovie.

Dużym ułatwieniem w pracy trenerskiej Johnsona, który tylko raz w karierze zdobył punkty Pucharu Świata (zajął 29. lokatę w Whistler w sezonie 2008/2009), może być to, że zna on swoje podopieczne. – Przez ostatnie dwa lata poznałem większość tych zawodniczek zarówno pod względem sportowym, jak i osobistym – mówi nowy szkoleniowiec amerykańskiej kadry. Wyraził on także nadzieję na to, że jego doświadczenie z czasów kariery sportowej pomoże mu w pracy trenera: – Jako osoba, która spędziła blisko dekadę na rywalizacji w zawodach na najwyższym poziomie, rozumiem wyzwania, z jakimi będą mierzyć się moje podopieczne. Czuję, że mogę pomóc im w przezwyciężeniu tych przeszkód i osiągnięciu ich celów.

Głównym celem dla amerykańskiego szkoleniowca mają być przede wszystkim przyszłoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie: – W tej chwili rzeczą, na której musimy się najbardziej skoncentrować jako zespół, są stałe postępy w zawodach Pucharu Świata.

W kadrze narodowej USA na sezon 2020/2021 znalazło się dziesięć zawodniczek: Annika Belshaw, Nita Englund, Sarah Hendrickson, Jillian Highfill, Anna Hoffmann, Paige Jones, Cara Larson, Nina Lussi, Samantha Macuga i Logan Sankey.


Wojciech Skucha, źródło: usanordic.org
oglądalność: (1695) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Kanadyjczycy z punktami Letniej Grand Prix

  Poniżej zestawienie kanadyjskich skoczków, którzy w całej swojej karierze zdobyli jakiekolwiek punkty Letniego Grand Prix:

  1. Mackenzie Boyd-Clowes - 268 punktów,
  2. Gregory Baxter - 30 punktów,
  3. Stefan Read - 23 punkty,
  4. Dusty Korek - 2 punkty,
  Matthew Rowley - 2 punkty.

 • Bajlando_pl bywalec
  @SZCZEPAN44

  Normalni ludzie poza sezonem mają gdzieś skoki i tą stronę, a cynizm, ironia czy sarkazm tutaj to w 99% nie zrozumie nawet jednego słowa. Ale za to podadzą ci co zjadł na śniadanie Małysz w 1996r. 7 czerwca i o której to było godzinie, a drugi wrzuci statystyki z tamtego sezonu i co kto jadł. Trzeci napisze, że dostał autograf od jakiegoś nołnejma z Burkina Faso skaczącego do sklepu. Cudów nie oczekuj.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda że przez tyle lat tylko udało mu sie zdobyć te dwa punkty w PŚ...... Cóż dwa punkty zawsze coś .
  Taki Bartek Kłusek dostawał tyle szans a żadnej nie wykorzystał a powinien .

 • Oczy Aignera profesor
  Powrót do czołówki

  Punkty Andersa Johnsona w PŚ: 2.
  Zdobycz punktowa Amerykanina w LGP: 8.

  Według mnie Anders nie sprawi, że amerykańskie skoczkinie szybko powrócą do czołówki PŚ. Być może będą one w stanie dość regularnie zdobywać punkty w elicie, ale nie od razu. Na to potrzeba czasu. Wydaje mi się, że kluczem do poprawy wyników będzie odpowiednia postawa Sary Hendrickson. Jeżeli Amerykanka w przyszłym sezonie pokaże wysoką klasę, to reszta zawodniczek będzie skakać lepiej.

 • SZCZEPAN44 bywalec

  Nudy tutaj na stronie, nie ma ciekawych rozmow ani dyskusji z zartem w tle. No chyba ze ludzie tutaj nie maja "INTERNETA" bo koronowirus tez dziala zle na lacza internetowe to co innego:-) Sezon ogorkowy to jest najgorsze co moze byc. Beznadziejne to lato bedzie, ani kopanej, ani skakania ani niczego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).